• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ריכוז הוצאות - היבטים טכניים (YNAB)

klayhamn

משתמש בכיר
דירוג
2,333
לקראת משכנתא שאולי אקח, אני מנסה להתחיל לעשות סדר בהוצאות שלי
נתקלתי בפורום בהמלצה על YNAB ובאמת נרשמתי והתחלתי להשתמש וזו נראית כמו אחלה אפליקציה לניהול תקציב אישי/משפחתי -
הבעיה העיקרית שלי היא עניין האוטומציה של ריכוז ההוצאות לפי קטגוריות

כמו שאני מכיר את עצמי, אם אצטרך להזין ידנית כל הוצאה - אני מהר מאוד אתייאש מהתהליך ואזנח אותו

מצד שני, כל עוד רפורמת הבנקאות-הפתוחה לא הושלמה (ולכן אין דרך מאובטחת להתממשק למידע שבבנק או בכ. האשראי) -
אני נאלץ להסתמך על הזנת היוזר+ססמא לתוכנה כמו TOSHL או FINANDA וזה לא בא בחשבון מבחינתי

אשמח לדעת איך אתם עוקבים אחרי ההוצאות שלכם ואם יש לכם טיפים טכניים (או אחרים) כיצד לייעל את התהליך...

ספציפית, האם למישהו יש איזשהו פטנט איך להמיר את הפורמט האקסלי הביזארי שמוחצן מבנק הפועלים או מישראכרט למשהו שנניח YNAB יכול לאכול -
מבלי להידרש לכתוב עכשיו קוד פייתון?

לצורך סנכרון עם YNAB אתה יכול להשתמש בכספיון, הסיסמאות רק אצלך (זה קליינט אופן סורס)
או בכלי COMMAND LINE פשוט

לצורך סנכרון עם YNAB אתה יכול להשתמש בכספיון, הסיסמאות רק אצלך (זה קליינט אופן סורס)

הססמאות אצלי אבל הן עוברות דרך קוד שכתב מישהו אחר ולכן זה לא באמת שונה מהותית - למעט אם אני עושה ביקורת על הקוד של כל הפרוייקט + כל החבילות שהוא משתמש בו בעצמי...
מסכים שזה כנראה יותר בטיחותי, אבל עדיין נראה לי לא סביר.

כמו שאני מכיר את עצמי, אם אצטרך להזין ידנית כל הוצאה - אני מהר מאוד אתייאש מהתהליך ואזנח אותו
או שזה יהיה הרגל שיתפתח אצלך וכבר לא תהיה לך בעיה...
אני קוראת הרבה בפורום על רצון להפוך את כל העניין לסוג של אוטומציה אבל סבורה שזה לא מומלץ משתי סיבות:
1. אוטומציה צריך לבקר כל הזמן, זה לא שגר ושכח. יש באגים, יש עידכונים באפליקציות שלא מסתכרנים ואולי עוד בעיות.
2. כשאתה מקליד במו אצבעותיך, אתה שם לב למה שרשום. זה יכול לעורר אצלך מחשבות על שינויים בהרגלי הצריכה.

בהנחה ובעיקר מדובר על הקלדת כרטיסי אשראי ודפי בנק, זה הליך מקוצר של כמה דקות פעם בחודש.
אצלנו בבית משתדלים להכניס כל חשבונית למקומה ואז זה כמה דקות בשבוע.
לגבי תבנית הטבלה, מכיר את האקסולידית?

הססמאות אצלי אבל הן עוברות דרך קוד שכתב מישהו אחר ולכן זה לא באמת שונה מהותית - למעט אם אני עושה ביקורת על הקוד של כל הפרוייקט + כל החבילות שהוא משתמש בו בעצמי...
מסכים שזה כנראה יותר בטיחותי, אבל עדיין נראה לי לא סביר.
זו נראית לי קצת הגזמה, אבל YMMV. לא עברתי על כל הקוד, אבל זה קוד פתוח, עברתי על חלקים ממנו ואפילו תרמתי לו קצת, ובהחלט יש תורמים מגוונים שמכירים את הקוד לעומק והיו מזהים בעיות. כל שימוש שלך במחשב עובר דרך קוד של אחרים, רובו חשוף לך פחות...

אני משתמש בYNAB, מכניס ידנית את כל ההוצאות ופעם-פעמיים בשבוע משתמש בפונקציית הreconcile שלהם שמוודאת שהכל מסונכרן לרמת האגורה. בשבילי זה עובד נפלא

בהנחה ובעיקר מדובר על הקלדת כרטיסי אשראי ודפי בנק, זה הליך מקוצר של כמה דקות פעם בחודש.
אצלנו בבית משתדלים להכניס כל חשבונית למקומה ואז זה כמה דקות בשבוע.
לגבי תבנית הטבלה, מכיר את האקסולידית?

איך כמה דקות? אני מזמין הרבה מוולט וב-AMPM, מדובר במעל 30 או 40 עסקאות כל חודש שאני צריך לסכום (וזה רק בכרטיס אחד)
ה-"אוטומטציה" שאני מחפש היא בסך הכל כזו שתסכום לי את ההוצאה פר "קטגוריה" או "תת-קטוגריה", אין לי בעיה עם עצם ההזנה, אני פשוט לא רוצה להזין 40 דברים, מעדיף להזין הוצאה אחת שנקראת "וולט" שסוכמת 30 הזמנות שונות, במקום שאעשה את זה בעצמי.

יש את כלי ניהול התקציב בבנק הפועלים שזה הדבר הכי קרוב לזה (זה "סמי-אוטומטי" - כלומר - מקטלג סביר אבל דורש השלמות) - החסרון הוא שאי אפשר לקבל שם סכומים נניח פר יעד (נניח סכום נפרד לוולט ולתן-ביס , בהנחה ששניהם נופלים בקטגוריה של "טייקאווי")

מכיר את האקסולידית והורדתי, אבל זה כאמור מצריך ממני עדיין לסכום דברים ידנית.

זו נראית לי קצת הגזמה, אבל YMMV. לא עברתי על כל הקוד, אבל זה קוד פתוח, עברתי על חלקים ממנו ואפילו תרמתי לו קצת, ובהחלט יש תורמים מגוונים שמכירים את הקוד לעומק והיו מזהים בעיות. כל שימוש שלך במחשב עובר דרך קוד של אחרים, רובו חשוף לך פחות...
על הקוד של הדפדפן "כרום" אני סומך, והאינטראקציה שלי עם הבנק היא רק דרך הדפדפן (או האפליקציה שלהם במובייל)
אין שום דבר שעובר בדרך - לכל היותר נניח AD BLOCKER. אבל האחרון הוא מוצר שמשתמשים בו עשרות מליוני אנשים, לעומת איזה פרוייקט GITHUB שמשתמשים בו במקרה הטוב כמה מאות ישראלים.

לא מבין איך אפשר להגזים כשמדובר בחשבון בנק? זה בערך הדבר החשוב ביותר להגן עליו

אני משתמש בYNAB, מכניס ידנית את כל ההוצאות ופעם-פעמיים בשבוע משתמש בפונקציית הreconcile שלהם שמוודאת שהכל מסונכרן לרמת האגורה. בשבילי זה עובד נפלא

בכמה הוצאות (מבחינת ENTRIES, לא סכום) מדובר? האם אתה מחלק בעצמך לקטגוריות וסוכם? עובר על תדפיס האשראי ומזין מספרים לעמודות אקסל?

בכמה הוצאות (מבחינת ENTRIES, לא סכום) מדובר? האם אתה מחלק בעצמך לקטגוריות וסוכם? עובר על תדפיס האשראי ומזין מספרים לעמודות אקסל?
משהו כמו 50 הוצאות בחודש. כמה מהן הוצאות חוזרות (כמו שכר דירה) שהזנתי פעם אחת והן מופיעות כל חודש.
אני פותח את YNAB במחשב, בפלאפון פותח את האפליקציה של חברת האשראי, ומשתמש בreconcile כדי לוודא שהסכומים תואמים. אם לא, אני מוסיף 3-4 הוצאות ששכחתי עד שזה מתאזן. אם עושים את זה פעם בשבוע או יותר זה יוצא מעט עבודה בכל פעם.

למה שאסכום בעצמי או אשים באקסל? זה בדיוק סוג הדברים שYNAB עושה בשבילי

איך כמה דקות?
כי אנחנו לא מזמינים בוולט :)
זה באמת תלוי במספר ההוצאות שהן לא הוראות קבע, ולנו אין כמעט.
אני פשוט לא רוצה להזין 40 דברים, מעדיף להזין הוצאה אחת שנקראת "וולט" שסוכמת 30 הזמנות שונות
כן, זה הגיוני. אבל מה לעשות עם רשימת המכולת שכל קניה כוללת לא מעט סוגי הוצאות בטבלה? אצלנו זה מזון, מזון לחתול, חומרי ניקוי, תכשירי טואלט ולפעמים מגבות/מצעים, כלי מטבח ואפילו מכשיר חשמלי. אנחנו ממש חייבים לשבת עם החשבונית ולפזר אותה בטבלה בתשומת לב.
עכשיו אני מתכננת לבנות גם עמודה נפרדת לממתקים וחטיפים והבעל שלי חושב שאני מגזימה עם הרזולוציה... בסופו של דבר כל אחד צריך לבנות טבלה שתתאים לו מבחינת מה שהוא רוצה לעקוב אחריו וטבלאות גנריות הן בעייתיות. פעם ניסיתי לעבוד עם הטבלה של "פעמונים" ופעם אחרת עם האקסולידית- בסוף הבנתי שצריך לבנות מאפס מה שרלוונטי לנו.

משהו כמו 50 הוצאות בחודש. כמה מהן הוצאות חוזרות (כמו שכר דירה) שהזנתי פעם אחת והן מופיעות כל חודש.
אני פותח את YNAB במחשב, בפלאפון פותח את האפליקציה של חברת האשראי, ומשתמש בreconcile כדי לוודא שהסכומים תואמים. אם לא, אני מוסיף 3-4 הוצאות ששכחתי עד שזה מתאזן. אם עושים את זה פעם בשבוע או יותר זה יוצא מעט עבודה בכל פעם.

למה שאסכום בעצמי או אשים באקסל? זה בדיוק סוג הדברים שYNAB עושה בשבילי

להזין 50 רשומות בעצמי ל-YNAB (ולתת לו לסכום דברים) או לסכום אותן ידנית בעצמי ואז להזין 5 רשומות --- זה היינו הך
איפשהו חסרה פה האוטומציה שחוסכת לי את ההתעסקות עם 50 פריטים ומצמצמת אותה ל-5

נראה לי שהתכוונת שבעצם אתה מזין את ההוצאות כשהן קורות? נניח - הזמנת טייק אווי או קנית חולצה ומיד אתה מזין את ההוצאה באפליקציה?

כן, זה הגיוני. אבל מה לעשות עם רשימת המכולת שכל קניה כוללת לא מעט סוגי הוצאות בטבלה? אצלנו זה מזון, מזון לחתול, חומרי ניקוי, תכשירי טואלט ולפעמים מגבות/מצעים, כלי מטבח ואפילו מכשיר חשמלי. אנחנו ממש חייבים לשבת עם החשבונית ולפזר אותה בטבלה בתשומת לב.
עכשיו אני מתכננת לבנות גם עמודה נפרדת לממתקים וחטיפים והבעל שלי חושב שאני מגזימה עם הרזולוציה... בסופו של דבר כל אחד צריך לבנות טבלה שתתאים לו מבחינת מה שהוא רוצה לעקוב אחריו וטבלאות גנריות הן בעייתיות. פעם ניסיתי לעבוד עם הטבלה של "פעמונים" ופעם אחרת עם האקסולידית- בסוף הבנתי שצריך לבנות מאפס מה שרלוונטי לנו.
אין לי בעיה שתהיה גם מצידי קטגוריה אחת בלבד של "אוכל"
הבעיה היא פשוט הסכימה

נראה לי שכרגע הפתרון הכי סביר (עד שהבנקאות הפתוחה תושלם בע"ה ב-2029) הוא להסתמך על הקטגוריצזיה של "ניהול התקציב" בבנק הפועלים,
ופשוט לא להפריד כרגע לפי "יעד תשלום" אלא לפי קטגוריה גסה ("אוכל") ופשוט להזין "טרנזקציה" אחת שמנה של סך כל הקטגוריה (שבמציאות הייתה מורכבת מ-40 טרנזקציות בכרטיס)

כמובן שבצורה הזו גם אי אפשר באמת לנהל תקציב קדימה ב-YNAB (שזו כביכול התכלית של התוכנה), אלא רק אחורה (אם מזינים רק בסוף החודש את ההוצאות שהיו)

נראה לי שהתכוונת שבעצם אתה מזין את ההוצאות כשהן קורות? נניח - הזמנת טייק אווי או קנית חולצה ומיד אתה מזין את ההוצאה באפליקציה?
כן. ופעם בשבוע אני מוודא שהכל מסונכרן. באופן הזה אני כמעט ולא נתקע עם חיובים ל"שלמה ובניו בעמ" מלפני שבועיים ולך תזכור מה זה בעצם.

להזין 50 רשומות בעצמי ל-YNAB (ולתת לו לסכום דברים) או לסכום אותן ידנית בעצמי ואז להזין 5 רשומות --- זה היינו הך
כל אחד ומה שמתאים לו, אני מניח

לא מסובך לעשות נירמול אוטומטי של פורמט XLS מבנקים או כרטיסי אשראי. תכין פעם אחת משהו גמיש, ושתף. :)

(הבעיה היחידה היא הייצוא נתונים המוגבל של ישראכרט. אמנם הכי גדולים, אבל גם הכי פרימיטיביים אונליין.)

היי,
מחפשת אפליקציה שתתממשק עם כרטיס החיוב מיידי שלי.
YNAB נראית אופציה טובה, אבל -
איך אני משתמשת בכספיון אם האפליקציה מותקנת לי על הטלפון?

לא מסובך לעשות נירמול אוטומטי של פורמט XLS מבנקים או כרטיסי אשראי. תכין פעם אחת משהו גמיש, ושתף. :)

זה אכן הפתרון, הייתי מכין משהו כזה אבל כבר התרגלתי להזנה ידנית בינתיים.
אולי כשימאס לי אכין

ממילא תוך שנה+ תהיה רפורמת בנקאות פתוחה והם יפתחו API נורמלי מול הכל...

איך אני משתמשת בכספיון אם האפליקציה מותקנת לי על הטלפון?
כספיון עצמה מיועדת ל-PC, יש פה הסבר איך להתממשק ל-YNAB. זה לא משנה אם את משתמשת ב-YNAB מטלפון או PC.

כן מחכה לזה.

או שזה יהיה הרגל שיתפתח אצלך וכבר לא תהיה לך בעיה...
אני קוראת הרבה בפורום על רצון להפוך את כל העניין לסוג של אוטומציה אבל סבורה שזה לא מומלץ משתי סיבות:
1. אוטומציה צריך לבקר כל הזמן, זה לא שגר ושכח. יש באגים, יש עידכונים באפליקציות שלא מסתכרנים ואולי עוד בעיות.
2. כשאתה מקליד במו אצבעותיך, אתה שם לב למה שרשום. זה יכול לעורר אצלך מחשבות על שינויים בהרגלי הצריכה.
מסכימה וממליצה מאד מאד מהסיבות שציינה בת העמק. כאשר מעקב הוצאות נהפך להרגל, זה נעשה בהשקעה הרבה יותר קטנה של זמן ואנרגיה. גם הנושא של הקלדה ורישום פיזיים בעשר אצבעותיך גורמות לך להבין ויותר מזה, להפנים את דפוסי ההוצאות וגם לחשוב עליהם קצת כך שקרוב לודאי שתגלה גם הוצאות מיותרות- למשל, כל מיני עמלות שלא שמת לב אליהן קודם, מבצעים שנגמרו דמי כרטיס וכו'.
אם אתה לא מעוניין בזה, אז לארגון פעמונים יש תוכנה ייעודית שמופיעה בקובץ אקסל ואליה מורידים את הקבצים מהבנק ומכטיסי האשראי וזה סוכם לך אוטומטית את ההוצאות לפי סעיפים. זה בכל זאת דורש קצת עבודה אבל הרבה פחות מהגדרה ידנית ולא מצריך מסירת ססמאות לגורמים חיצוניים.
אם אתה רוצה לבדוק את האופציה הזו, תיצור קשר איתם.

אני מזין ידנית את כל ההוצאות ובסוף כל חודש סוכם הכל לפי קטגוריות. ברגע שמתרגלים זה מאוד פשוט. אני משתמש בקובץ WORD בשילוב של טבלאות וטקסט חופשי.
כשכותבים ידנית זה באמת מעלה מודעות להוצאות ובינתיים זה לא מפריע לי מבחינת זמן.
בניתי תוכנה בC# (מאוד פשוטה) שיודעת לנתח את ההוצאות שלי בסופר (אלה שאני מתעד אחרי כל קנייה) לפי קטגוריה (חלבי, בשר וכו') כדי להקל על העניינים אז עם ניסיון מועט בתוכנה כל אחד יכול לבנות לו משהו דומה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ריכוז קרנות בבית השקעות אחד שוק ההון 2
Myrath ריכוז עדכוני חדשות פוסטים מאיכות נמוכה 11
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
M ריכוז קרנות עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 340
O ריכוז מדדים שוק ההון 14
sogi ריכוז שרשורי ההייטק מועילים אוף טופיק 4
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
ג אתר נוח לשימוש עם ריכוז נתונים מ10 הבורסות הגדולות בעולם? שוק ההון 0
קורא הדוק קופת גמל IRA - ריכוז גופים צרכנות פיננסית 3
aeh ריכוז גופים ניהול IRA שוק ההון 28
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
Mamaof ריכוז מחקרים בנושאי השקעות פאסיביות-אקטיביות שוק ההון 9
משה הדרכה על מיומנויות למידה ואיך להגביר ריכוז ומוטיבצייה התפתחות אישית 6
מתכנת ריכוז כל הפוסטים בנושא גידור מט"ח וסיכון מט"ח שוק ההון 3
מתכנת ריכוז כל הקבוצות רכישה צרכנות פיננסית 11
ח ריכוז כספים לקראת פרישה צרכנות פיננסית 3
adamshalev ריכוז השקעות אלטרנטיביות (מחוץ לשוק ההון) שוק ההון 28
Avi ריכוז תיקים וחסכונות בחברה אחת שוק ההון 7
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
א אפ׳ מעקב הוצאות מומלצת לאייפון צרכנות פיננסית 0
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ט הוצאות משפט מיסים 8
Y הוצאות טלקס בהעברה צרכנות פיננסית 5
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 107
קאמי השוואה ב״הוצאות ניהול השקעות״ בין קרנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
Y קיזוז הוצאות לשכיר מיסים 13
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
T הוצאות דמי ניהול - הוצאה? מיסים 4
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
F אפליקציה למעקבות אחר הוצאות צרכנות פיננסית 3
ש הוצאות מוכרות - סוף שנה מיסים 3
M איך לא לבזבז על הוצאות גדולות שיכלו ללכת לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
אוהד יהודה הוצאות ניהול השקעה בקרנות סל פאסביות שוק ההון 1
M חשבון בנק להכנסות-הוצאות מהשקעות צרכנות פיננסית 2
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
T גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות תלויות בכמות המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה