• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ריכוז קרנות עוקבות קריפטו

לא מכיר, שאלתי מסקרנות.

אין לביטקוין מתחרים, אז לפזר לאן בדיוק?

לעומת זאת אם אתה רוצה להשקיע באיתריום אז אולי כדאי לך לפזר באמת. יש להם המון מתחרים כמו Solana, Polygon, Cardano וכו' וכו'. מי יודע מי יצליח? אולי כולם? אולי אף אחד?

יש גם מטבעות עם שימוש פרקטי כמו BNB ו-FTX. איזו בורסה תמשיך להצליח ולגדול לאורך זמן ולגרום למשתמשים להחזיק בטוקן שלה? No body knows.
זה לא רציני להגיד שאין לביטקוין מתחרים.
זה כמו להגיד שלזהב אין מתחרים. אוקיי.
כל המטבעות מתחרים על נתח השוק, בעוד שלדור 2 ומעלה יש גם שימושים נרחבים יותר.
במקום לשאול למה אין לו מתחרים, תן לי דוגמה למתחרה אחד ונדבר על זה.
אתריום. קרדנו. לא מבין מה המשחק הזה. כולם משחקים על נתח השוק שנקרא מטבעות קריפטוגרפיים.
זה שיש להם יכולות אחרות לא גורע בכלל מהעובדה שהם משחקים גם על השוק של הביטקוין.
לגוגל יש גם עסקי מייל ופרסום, אז היא לא מתחרה על השוק של מנועי החיפוש? (טוב, כבר לא כל כך, אבל מסיבות אחרות)
חברת Google נוסדה בשנת 1998 וכך גם הטכנולוגיה של מנוע החיפוש שלה אפשר להגיד, קצת יותר מיושנת.

נשמע הגיוני?
השוואה לא מאוד טובה. גוגל נוסדה כחוד החנית של מנועי החיפוש בזמנה, כשכל השאר היו במקרה הטוב איזשהו אלטה ויסטה או יאהו חצי קטגוריאלי\חצי חיפושי עם אלגוריתמים זועתיים.
עם השנים היא השתפרה.
ביטקוין לעומת זאת הוא החלוץ של שוק שלם חדש. מבטיח לך שגם המכונית הראשונה לא הייתה טובה (אם כי יכול להיות שמכרה לא רע. אנחנו יודעים כמה הפורד T מכרה)

זה לא רציני להגיד שאין לביטקוין מתחרים.
זה כמו להגיד שלזהב אין מתחרים. אוקיי.
כל המטבעות מתחרים על נתח השוק, בעוד שלדור 2 ומעלה יש גם שימושים נרחבים יותר.
הכל בעיני המתבונן, אני יכול לטעון שגם שוק הנדל"ן העולמי הוא מתחרה של ביטקוין, כי יש אנשים שמעדיפים קניית דירה על פני ביטקוין ולכן נתח השוק מצטמצם. כל אחד בוחר איפה לשים את הגבול, ואני אישית לא רואה מספיק דימיון בין איתריום לביטקוין למרות ששניהם מטבעות קריפטוגרפיים.
אתריום. קרדנו. לא מבין מה המשחק הזה. כולם משחקים על נתח השוק שנקרא מטבעות קריפטוגרפיים.
זה שיש להם יכולות אחרות לא גורע בכלל מהעובדה שהם משחקים גם על השוק של הביטקוין.
ביטקוין נוצר כמטבע p2p מבוזר, שלא ניתן לצנזור, עם מדיניות מוניטרית שלעולם לא תשתנה.

מכיר את המקרה של ה- Dao Hack באיתריום? תקרא עליו ותבין את ההבדל.

מטבע שניתן לשכתב את היסטוריית הטרנזקציות שלו לא יכול להפוך למטבע הרזרבה העולמי.

אתה חושב שסין, רוסיה ואיראן יתנו לחבורת מתכנתים מעמק הסיליקון לקבוע את המדיניות המוניטרית של המטבע שלהם? אני חושב שלא.

מי שמתייחס לביטקוין כסטארטאפ לתשלומים חושב שאיתריום מתחרה בו, אבל ביטקוין לא הגיע במטרה להפוך את הטרנזקציות למהירות יותר, או כדי להוות פלטפורמה לציורים של קופים.

מדובר על מטבע הרזרבה העולמי, פרוטוקול הכסף של האינטרנט, לא רק שאין לו מתחרים, גם אין סיבה או צורך שיהיו לו.
השוואה לא מאוד טובה. גוגל נוסדה כחוד החנית של מנועי החיפוש בזמנה, כשכל השאר היו במקרה הטוב איזשהו אלטה ויסטה או יאהו חצי קטגוריאלי\חצי חיפושי עם אלגוריתמים זועתיים.
עם השנים היא השתפרה.
ביטקוין לעומת זאת הוא החלוץ של שוק שלם חדש. מבטיח לך שגם המכונית הראשונה לא הייתה טובה (אם כי יכול להיות שמכרה לא רע. אנחנו יודעים כמה הפורד T מכרה)
למרות שאתה חושב ככה, ביטקוין הוא לא המטבע הקריפטוגרפי הראשון, אלא הראשון שהצליח.

נערך לאחרונה ב:
הכל בעיני המתבונן, אני יכול לטעון שגם שוק הנדל"ן העולמי הוא מתחרה של ביטקוין, כי יש אנשים שמעדיפים קניית דירה על פני ביטקוין ולכן נתח השוק מצטמצם. כל אחד בוחר איפה לשים את הגבול, ואני אישית לא רואה מספיק דימיון בין איתריום לביטקוין למרות ששניהם מטבעות קריפטוגרפיים.

ביטקוין נוצר כמטבע p2p מבוזר, שלא ניתן לצנזור, עם מדיניות מוניטרית שלעולם לא תשתנה.
מכיר את המקרה של ה- Dao Hack באיתריום? תקרא עליו ותבין את ההבדל.
אתה חושב שסין, רוסיה ואיראן יתנו לחבורת מתכנתים מעמק הסיליקון לקבוע את המדיניות המוניטרית של המטבע שלהם? אני חושב שלא.
כל מה שכתבת, זה בגדר יתרונות של ביטקוין. אכן, לביטקוין יש מלאי מוגבל ונשלט מראש.
גם למניית גוגל יש אולי יתרונות על פני מניית פייסבוק. יש לה אולי יותר כסף זמין, אולי היא מחלקת דיבידנדים, אולי באיבק.
היית מגדיר אותם לא כאותו asset class שמשחקים על אותו נתח?
כמובן, שיש תתי נתחים, כמו סקטור מסוים. אבל זה עדיין מנייה ומניה.
אני לא מקבל את הטענות האלה שנשמעות שוב ושוב, אתה יודע למה? כי מחר זה נאמר על קרדנו, ומחרתיים על אינושו ביני.
כל אחד מהם הוא בעצם המטבע היחודי הבא, שהוא-הוא מכניס למערכת הפיננסית שטיק חדש שעוד לא ראינו.
זה לא רציני...

מי שמתייחס לביטקוין כסטארטאפ לתשלומים חושב שאיתריום מתחרה בו, אבל ביטקוין לא הגיע במטרה להפוך את הטרנזקציות למהירות יותר, או כדי להוות פלטפורמה לציורים של קופים.
אתה אומר שניתן לשכתב את ההיסטוריה של כל מטבע מלבד ביטקוין? זה מעניין.
בנוגע לסין, אלה ספוקלציות חסרות טעם, אתה חושב שחבורת בנקאים מארצות הברית תתן לכסף וירטואלי שהמציא "יפני" לשלוט? צריך להפריד בין עובדות לבין משאלות לב.
מדובר על מטבע הרזרבה העולמי, פרוטוקול הכסף של האינטרנט, לא רק שאין לו מתחרים, גם אין סיבה או צורך שיהיו לו.
כך גם בהתחלה? במניפסט הראשון? כי לי זכור שעד שלשום ביטקוין לא היה "מטבע הרזרבה"=זהב, אלא המטבע שיחליף את כל מערכת הפיאט.
גם לזהב יש מתחרים כרזרבה. אמירות כמו "אין סיבה שיהיו לו מתחרים וגם אין צורך", נשמעות כמו מכרזת תעמולה לסטאלין. אני שמח שזה לא המצב בשטח.
למרות שאתה חושב ככה, ביטקוין הוא לא המטבע הקריפטוגרפי הראשון, אלא הראשון שהצליח.
הוא לא הדיגיטלי הראשון, זה נכון. האם היו מטבעות ביישום בלוקצ'יין לפניו? קרי, אימות טרנזקציות מבוזר "לחלוטין"? אני לא יודע אם מטבע קריפטו היה יכול להתפתח בסביבות ישנות יותר כשהקריפטוגרפיה הייתה שונה ממה שהיא היום.

במקום לשאול למה אין לו מתחרים, תן לי דוגמה למתחרה אחד ונדבר על זה.

חברת Google נוסדה בשנת 1998 וכך גם הטכנולוגיה של מנוע החיפוש שלה אפשר להגיד, קצת יותר מיושנת.

נשמע הגיוני?
אני באמת לא בקיא מאד באיזה מטבע הכי טוב לאילו צרכים.

אבל כן מנסה לחשוב במה ביטקוין טוב יותר מאחרים? אתה אומר זה שהוא מוגבל זה היתרון שלו + העובדה שלא כמו איתריום, לא ניתן לשנות את היסטוריית הטרנסקציות? האם אין עוד מטבעות עם היתרונות בנ"ל שיש להם בנוסף גם את היתרונות של smart contract/PoS?

האם לדעתך יש עוד יתרונות מובהקים לביטקוין?

הדוגמא על גוגל לדעתי לא כל כך טובה. זו חברה שהתפתחה וממשיכה להתפתח כל הזמן. הקוד של ביטקוין הוא אותו קוד וגם כנראה ישאר אותו קוד, הלא כן?

עוד פעם - אני לא מנסה לטעון כלום, רק להבין קצת יותר את העולם הדי מסובך הזה :)

אני באמת לא בקיא מאד באיזה מטבע הכי טוב לאילו צרכים.

אבל כן מנסה לחשוב במה ביטקוין טוב יותר מאחרים? אתה אומר זה שהוא מוגבל זה היתרון שלו + העובדה שלא כמו איתריום, לא ניתן לשנות את היסטוריית הטרנסקציות? האם אין עוד מטבעות עם היתרונות בנ"ל שיש להם בנוסף גם את היתרונות של smart contract/PoS?

הדוגמא על גוגל לדעתי לא כל כך טובה. זו חברה שהתפתחה וממשיכה להתפתח כל הזמן. הקוד של ביטקוין הוא אותו קוד וגם כנראה ישאר אותו קוד, הלא כן?

עוד פעם - אני לא מנסה לטעון כלום, רק להבין קצת יותר את העולם הדי מסובך הזה :)

PoS הוא פרוטוקול פחות מבוזר מPoW שקשור ישירות למשאבים בעולם האמיתי(במקרה הזה אנרגיה), חוזים חכמים אפשר להריץ על הרשת של ביטקוין הם פשוט בעלי הרבה פחות יכולות מחוזים חכמים שבנויים עם Solidity(שפת התכנות של המכונה הוירטואלית של איתריום שעל בסיסה קיימים עוד מאות מטבעות) אבל כפועל יוצא מכך הרשת הרבה יותר בטוחה.
ביטקוין לא טוב יותר מאחרים בכך שהוא הכי ביזורי והכי מאובטח זה פשוט תכונות שיש לו על פני האחרים אבל התכונות האלו באות גם עם חסרונות ובכלל כל הנושא הזה הוא קצת קשה להערכה כי ביזוריות ואבטחה הן סקאלה ולכל הזזה על הסקאלה יש משמעויות פרקטיות כלפי המשתמשים והרשת וכמובן כלפי המטרה של המטבע.

נכון, לביטקוין אין מתחרים משום שאתריום למשל או קרדנו מציעות ״שירות״ שונה.
נכון שביטקוין משקף את שוק הקריפטו אבל הדומיננטיות שלו במגמת ירידה, לא שזה יכול להגיד לנו משהו כרגע, האם זה תהליך בריא או שלא, אבל מעבר להיבטים של השקעה דווקא בהיבטים הטכנולוגיים צריך לתת משקל לפרויקטים אחרים.

אתה אומר שניתן לשכתב את ההיסטוריה של כל מטבע מלבד ביטקוין? זה מעניין.
נתתי דוגמה למתחרה הותיק והרציני ביותר איתריום. הבעיה עם הרבה מטבעות היא שיש להם הנהגה שיכולה לשנות את המדיניות המוניטרית על פי החלטה. לא מספיק מבוזר.
בנוגע לסין, אלה ספוקלציות חסרות טעם, אתה חושב שחבורת בנקאים מארצות הברית תתן לכסף וירטואלי שהמציא "יפני" לשלוט? צריך להפריד בין עובדות לבין משאלות לב.
זה הסיכוי הכי טוב או היחיד. כי הוא מבוזר ולא שייך לאף אחד. אף אחד לא יתן לויטאליק בוטרין לשלוט על המטבע העולמי, אבל למטבע ה"יפני" - אולי.
לי זכור שעד שלשום ביטקוין לא היה "מטבע הרזרבה"=זהב, אלא המטבע שיחליף את כל מערכת הפיאט.
זה מה שזכור לך? אז לא התעסקת בביטקוין בתקופה ההיא.
הוא לא הדיגיטלי הראשון, זה נכון. האם היו מטבעות ביישום בלוקצ'יין לפניו? קרי, אימות טרנזקציות מבוזר "לחלוטין"? אני לא יודע אם מטבע קריפטו היה יכול להתפתח בסביבות ישנות יותר כשהקריפטוגרפיה הייתה שונה ממה שהיא היום.
אתה לא מכיר את ההיסטוריה, ולא בקיא בעובדות. תתחיל כאן:
אמלק: ביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי המוצלח לאחר עשרות שנות מחקר ונסיונות כושלים של קריפטוגרפים ומדעני מחשב.

יתרונות וחסרונות זה דבר יחסי, מה אתה רוצה להשיג? ביטקוין זה נכס\כסף, לא פלטפורמה לציורים של חתולים ברשת. אגב גם זה יכול להגיע אבל בעתיד ולא על בסיס שכבת ה-settelment אלא כאפליקציות על גבי ביטקוין, כרגע ריכוז המאמץ הוא בדברים אחרים.
התחלה הוגנת ללא pre-mine, מבוזר לגמרי, כמות ידועה וקבועה מראש, מדיניות מוניטרית קשיחה, עלות קטנה יחסית לווידוא טרנזקציות (כמעט כל אחד יכול לוודא).
לא.

נערך לאחרונה ב:
נתתי דוגמה למתחרה הותיק והרציני ביותר איתריום. הבעיה עם הרבה מטבעות היא שיש להם הנהגה שיכולה לשנות את המדיניות המוניטרית על פי החלטה. לא מספיק מבוזר.
זה ידוע לכל. ויטליק יכול להנפיק עוד מטבעות, אבל מכאן עד ללשנות אחורה היסטוריית טרנזקציות, הדרך ארוכה. כאמור, זה יתרון מסוים וחיסרון מסוים, שרוב המשקיעים מכירים.
זה מה שזכור לך? אז לא התעסקת בביטקוין בתקופה ההיא.
כאן אתה טועה. יעיד כל מי שמכיר את נרטיב הביטקוין לא מהיום, שרק שלשום הוא היה זה שנועד להחליף את הפיאט.
זה אפילו לא מעניין אותי מה סאטושי רשם בעשור הקודם, גם אם הוא אכן רשם שהתפקיד שלו הוא רזרבה ולא החלפת המערכת המוניטרית\הפיאט.
בעיני הציבור המגוייס, הוא נתפס כמועמד להחליף את הפיאט וזה תפקידו. הנרטיב הזה השתנה. זאת עובדה פשוטה, שלהתווכח איתה לא מוסיפה לטיעונים שלך קרדיביליות.
אמלק: ביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי המוצלח לאחר עשרות שנות מחקר ונסיונות כושלים של קריפטוגרפים ומדעני מחשב.
אתה עושה מזה משהו שזה לא. אני מסתכל בפריזמה רחבה יותר, של פיתוחים טכנולוגיים לאורך האנושות.
בכל טכנולוגיה חדשה, יש אבות טיפוס לאינספור, ודגם מסחרי אמיתי ראשון. אם תרצה, הביטקוין הוא המודל T של פורד, ולא האבטיפוס הראשון.
גם לדגם המסחרי הראשון אין הבטחה להצליח. ובייחוד, רק ברטרוספקטיבה אפשר לדעת מי היה א. אבטיפוס חדשני, ב. דגם מסחרי ראשון, ג. ההצלחה הראשונה.
הביטקוין תולדה ישירה של התפתחות הקריפטוגרפיה והביזור האינטרנטי של העשור הקודם. לפני זה, היו כמה אבות טיפוס מוצלחים יותר או פחות, שלא היו קריפטו-ביזוריים.
לצייר מצב שבו היו כמה וכמה מטבעות קריפטוגרפיים ביזוריים שהתחרו אחד בשני וביטקוין גבר עליהם, זה שוב פעם לא רציני.
יתרונות וחסרונות זה דבר יחסי, מה אתה רוצה להשיג? ביטקוין זה נכס\כסף, לא פלטפורמה לציורים של חתולים ברשת. אגב גם זה יכול להגיע אבל בעתיד ולא על בסיס שכבת ה-settelment אלא כאפליקציות על גבי ביטקוין, כרגע ריכוז המאמץ הוא בדברים אחרים.
הגחכה של ציורים של חתולים ברשת לא עוזרת לטענה שלך, רק מחלישה אותה. בעיני, בעלות וירטואלית באופן כללי היא מהפכה גדולה יותר מאשר בעלות וירטואלית על כסף. כסף הוא סוג אחד של נכס, רישום על בלוקצ'יין כמו שמתבצע עם NFTs יכול לכלול משפטית כל דבר בעולם בעצם (מלבד בני אדם כרגע). והשימושים רבים כבר כיום.
זה לא סותר את זה שפרוטוקול כסף לאינטרנט הוא יתרון, אבל כאמור, אף אחד לא הבטיח לך שזה הפרוטוקול שיבחר, ובאופן כללי - יתרונות וחסרונות.

זה ידוע לכל. ויטליק יכול להנפיק עוד מטבעות, אבל מכאן עד ללשנות אחורה היסטוריית טרנזקציות, הדרך ארוכה.
איך הדרך ארוכה? זה כבר קרה.
כאן אתה טועה. יעיד כל מי שמכיר את נרטיב הביטקוין לא מהיום, שרק שלשום הוא היה זה שנועד להחליף את הפיאט.

זה אפילו לא מעניין אותי מה סאטושי רשם בעשור הקודם, גם אם הוא אכן רשם שהתפקיד שלו הוא רזרבה ולא החלפת המערכת המוניטרית\הפיאט.
הוא עדיין נועד להחליף את הפיאט והוא עדיין מסוגל לעשות את זה, ועם זאת גם להוות כ-SoV. זה לא סותר אלא אם כבר משלים. צא ולמד מי המטבע הרשמי של מדינה קטנה במרכז אמריקה.
בעיני הציבור המגוייס, הוא נתפס כמועמד להחליף את הפיאט וזה תפקידו. הנרטיב הזה השתנה. זאת עובדה פשוטה, שלהתווכח איתה לא מוסיפה לטיעונים שלך קרדיביליות.
תקשיב, ההערות שלך על סטאלין והקרדיביליות שלי לא מדגדגות אותי אפילו, 1000 כמוך התווכחו איתי ואכלו את הכובע. תישאר ענייני ותעזוב את איך שאני מצטייר בעיניך, זה לא מוסיף גם לך כבוד.

אגב אני פירסמתי בדיוק איך התיק שלי מורכב ואני לא חושב שהסתרתי מאף אחד מה אני חושב על ביטקוין ועל שוק הקריפטו, אז אם כבר חשובה לך הקרדיביליות בוא תספר לנו איפה הכסף שלך נמצא ולא רק איפה המילים שלך.
לצייר מצב שבו היו כמה וכמה מטבעות קריפטוגרפיים ביזוריים שהתחרו אחד בשני וביטקוין גבר עליהם, זה שוב פעם לא רציני.
לא אמרתי את זה, אמרתי שביטקוין הוא לא הניסיון הראשון וזאת עובדה. סוף הדיון בנושא הזה מבחינתי.
עריכה: אגב, יש כבר המון שנים, עשרות אלפי מטבעות קריפטוגרפיים ביזוריים שביטקוין גובר עליהם מדי יום.

נערך לאחרונה ב:

טכנית זה אפשרי לשנות הכל גם את הכמות המקסימאלית של ביטקוינים אפשר לשנות ל10 מיליארד ולהגדיל את נפח הבלוקים כך שבלוק ייכרה כל 5 שניות ולא כל 10 דקות או לשנות את השם של הרשת ל"שם מומצא כלשהוא"(או לעשות את מה שעשו באיתריום עם הDAO Hack) בסוף בסוף זה רק קוד, אבל הרשת לא רוצה כי לכל דבר בביטקוין יש סיבה מעולה, לא טובה, מעולה, למה הוא שם ולמה הוא עובד כמו שהוא עובד אפילו ל21 מיליון מטבעות יש סיבה(למרות שעל פניו זה נשמע כמו סתם מספר מצוץ).
כשנכנסים לעומקם של הדברים מגלים יותר ויותר כמה סאטושי הוא או גאון ברמת אחד למאות שנים סטייל איינשטיין או שזו קבוצה של אנשים עם ידע ויכולות בהרבה מאוד דיסציפלינות שעומדים ממש בחזית התחום שלהם ברמה הגלובאלית. (אני אישית מהמר על האופציה השניה)
זה ידוע לכל. ויטליק יכול להנפיק עוד מטבעות, אבל מכאן עד ללשנות אחורה היסטוריית טרנזקציות, הדרך ארוכה. כאמור, זה יתרון מסוים וחיסרון מסוים, שרוב המשקיעים מכירים.
עשו את זה כבר, כך נולד Ethereum Classic. אבל כמו שאמרתי למעלה, זה טכנית אפשרי לעשות את זה גם בביטקוין(ובמידה מסויימת כבר קרה אצל ביטקוין ב2010 וב2013).

איך הדרך ארוכה? זה כבר קרה.
עשו את זה כבר, כך נולד Ethereum Classic. אבל כמו שאמרתי למעלה, זה טכנית אפשרי לעשות את זה גם בביטקוין(ובמידה מסויימת כבר קרה אצל ביטקוין ב2010 וב2013).
הבנתי, אתם מדברים על הפורק. אוקיי, בעצם נולד המטבע מחדש כאילו שובט לפני השינוי.
זה דפוק כשזה קורה בכל קהילה, אבל זה clean slate שעדיף שעשו אותו מאשר להשאיר שינויים רנדומליים בהיסטוריה (אני לא מכניס לכאן מדיניות אינפלציה, פחות קריטי, אלא זיוף רשומות).
טכנית זה אפשרי לשנות הכל גם את הכמות המקסימאלית של ביטקוינים אפשר לשנות ל10 מיליארד ולהגדיל את נפח הבלוקים כך שבלוק ייכרה כל 5 שניות
בסוף גם לביטקוין יש שינויים שמוחלטים על ידי קבוצות אנשים, זה נכון. אני לא יודע עד כמה ניתן לשנות, זה בהחלט הרבה יותר קשה מאשר ויטליק שלו יש השפעה ישירה,
אבל גם זה וגם זה נשענים על רעיונות קוד פתוח, אם אתה לא מאמין בזה, אל תשים שם כסף, מחרתיים סין יכולה לדאוג לקונצנזוס של אנשיה גם שם (אני מניח שגם ניסתה).
הוא עדיין נועד להחליף את הפיאט והוא עדיין מסוגל לעשות את זה, ועם זאת גם להוות כ-SoV. זה לא סותר אלא אם כבר משלים. צא ולמד מי המטבע הרשמי של מדינה קטנה במרכז אמריקה.
אוקיי, אחלה פליקפלאק. בשורה התחתונה, זה קוד שמדביקים לו נרטיב. כמו כל דבר, כן? אבל זה לא הטבע שלו. הוא פשוט קוד. רק אנשים מספרים סיפורים (גם בפיאט).
לא אמרתי את זה, אמרתי שביטקוין הוא לא הניסיון הראשון וזאת עובדה. סוף הדיון בנושא הזה מבחינתי.
עריכה: אגב, יש כבר המון שנים, עשרות אלפי מטבעות קריפטוגרפיים ביזוריים שביטקוין גובר עליהם מדי יום.
חבל שאתה לא עומד מאחורי מה שאתה אומר. הוא המטבע הקריפטוגרפי הביזורי הראשון, וכל אבות הטיפוס של GoldWeb2.0 זה אחלה דבר אבל לא רלוונטי.
תקשיב, ההערות שלך על סטאלין והקרדיביליות שלי לא מדגדגות אותי אפילו, 1000 כמוך התווכחו איתי ואכלו את הכובע. תישאר ענייני ותעזוב את איך שאני מצטייר בעיניך, זה לא מוסיף גם לך כבוד.

אגב אני פירסמתי בדיוק איך התיק שלי מורכב ואני לא חושב שהסתרתי מאף אחד מה אני חושב על ביטקוין ועל שוק הקריפטו, אז אם כבר חשובה לך הקרדיביליות בוא תספר לנו איפה הכסף שלך נמצא ולא רק איפה המילים שלך.
אני מדבר על איך שהטענות שלך מצטיירות. מוזר שפנית לפן האישי בשורה השניה. טענה כמו -
נשמעת בדיוק כמו -
סטאלין הוא המנהיג העולמי, מנהיג השיטה הכלכלית של העולם, לא רק שאין לו מתחרים, גם אין סיבה או צורך שיהיו לו.
אתה שומע את עצמך? יש משהו אחד בעולם הזה שאין לו מתחרים, סיבה או צורך שיהיו לו?

אני חושב שלגיטימי לומר שביטקוין מפוזר מספיק. לגיטימי להגיד שהוא משאיר וישאיר אבק לכל השאר.
אבל להגיד שאין לו שום מתחרים בפלח הזה, כי אין סיבה או צורך שיהיו לו, אלה טענות של הכחשה, של דת.
גם מתחרה גרוע הוא מתחרה. להגיד אחרת זה להתעלם מהמציאות.

הבנתי, אתם מדברים על הפורק. אוקיי, בעצם נולד המטבע מחדש כאילו שובט לפני השינוי.
זה דפוק כשזה קורה בכל קהילה, אבל זה clean slate שעדיף שעשו אותו מאשר להשאיר שינויים רנדומליים בהיסטוריה (אני לא מכניס לכאן מדיניות אינפלציה, פחות קריטי, אלא זיוף רשומות).

בסוף גם לביטקוין יש שינויים שמוחלטים על ידי קבוצות אנשים, זה נכון. אני לא יודע עד כמה ניתן לשנות, זה בהחלט הרבה יותר קשה מאשר ויטליק שלו יש השפעה ישירה,
אבל גם זה וגם זה נשענים על רעיונות קוד פתוח, אם אתה לא מאמין בזה, אל תשים שם כסף, מחרתיים סין יכולה לדאוג לקונצנזוס של אנשיה גם שם (אני מניח שגם ניסתה).

אוקיי, אחלה פליקפלאק. בשורה התחתונה, זה קוד שמדביקים לו נרטיב. כמו כל דבר, כן? אבל זה לא הטבע שלו. הוא פשוט קוד. רק אנשים מספרים סיפורים (גם בפיאט).

חבל שאתה לא עומד מאחורי מה שאתה אומר. הוא המטבע הקריפטוגרפי הביזורי הראשון, וכל אבות הטיפוס של GoldWeb2.0 זה אחלה דבר אבל לא רלוונטי.

אני מדבר על איך שהטענות שלך מצטיירות. מוזר שפנית לפן האישי בשורה השניה. טענה כמו -

נשמעת בדיוק כמו -
סטאלין הוא המנהיג העולמי, מנהיג השיטה הכלכלית של העולם, לא רק שאין לו מתחרים, גם אין סיבה או צורך שיהיו לו.
אתה שומע את עצמך? יש משהו אחד בעולם הזה שאין לו מתחרים, סיבה או צורך שיהיו לו?

אני חושב שלגיטימי לומר שביטקוין מפוזר מספיק. לגיטימי להגיד שהוא משאיר וישאיר אבק לכל השאר.
אבל להגיד שאין לו שום מתחרים בפלח הזה, כי אין סיבה או צורך שיהיו לו, אלה טענות של הכחשה, של דת.
גם מתחרה גרוע הוא מתחרה. להגיד אחרת זה להתעלם מהמציאות.
אני מצטער אבל כשההצדקה היחידה להמשך הדיון היא היתפסות על מילים מסוימות שנכתבו, מדובר על טרחנות ברמת God mode.
אני אתן דוגמה אחת קטנה כדי שלא תחשוב שאני מגיע ממקום רע -
אני כתבתי:
"למרות שאתה חושב ככה, ביטקוין הוא לא המטבע הקריפטוגרפי הראשון, אלא הראשון שהצליח."

כמובן שאני עומד מאחורי זה כי זו עובדה. אתה הכנסת לי לפה את המילה "ביזורי" וניסית להוציא אותי לא אמין או משהו כזה.

יש עוד אבל אין לי מטרה להתנגח באמת, מנהיג הכת אמר לנו להיות נחמדים לכופריםD:

מבחינתי ברגע שכתבת את זה, הבנו מספיק אחד את השני בשביל להפסיק את הדיון הריק הזה:

אני עדיין אשמח לשמוע במה השקעת.

נערך לאחרונה ב:
אני מצטער אבל כשההצדקה היחידה להמשך הדיון היא היתפסות על מילים מסוימות שנכתבו, מדובר על טרחנות ברמת God mode.

מבחינתי ברגע שכתבת את זה, הבנו מספיק אחד את השני בשביל להפסיק את הדיון הריק הזה:

אני עדיין אשמח לשמוע במה השקעת.
על זה התחיל כל הדיון. לא הגיוני להטעות אנשים ולומר שאין לביטקוין שום תחרות.
יש לומר "הוא בליגה אחרת" שזה ביטוי, ויש לומר שאין שום דבר שיושב על המשבצת שלו, אין לו מתחרים (לא נכון) כי אין סיבה או צורך (גם לא נכון וגם דבר הזוי לומר).

כמו שכתבתי באשכול השני שפתח stamEhad, הביזוריות שלו\חוסר שלטון מרכזי, משאירה אבק לכל השאר. בנושא זה, לא ביישומים אחרים.
אבל אתה לא יכול להיות בטוח שלא יבוא מחר פרוטוקול מוצלח עוד יותר.
טכנולוגיות serendipity כאלה, כמו ביטקוין, SHA לסוגיו, הן טכנולוגיות שמצעידות את העולם בכמה צעדים קדימה,
ואמנם אין בהן כלום חוץ מעבודה קשה ומחקר של גאונים במשך שנים, אבל מהצד זה נראה כמו טכנולוגייה שפתאום צצה בחיינו ומשנה הכל,
ואתה לא יכול להיות בטוח שמחר לא יהיה דבר כזה. אני גם לא יודע אם היום אין מטבעות ביזוריים ללא גוף שולט, שפשוט לא שמענו עליהם מספיק.

לכן, כמו שאמרתי, לביטקוין יש את יתרון זכות הראשונים (כקריפטו-מבוזר באמת), שהיא משמעותית בכל קרב פורמטים, בנוסף ליתרונות מהותיים כמו "מלאי" מוגבל.
אבל אני לא חושב שהוא פיזור מספיק, כי למשל לאת'ריום ולדור שנולד ממנו, יש ישומים משמעותיים אחרים משלו, עד בלי סוף.
(מבחינתי אוטומציה של תהליכים בעולם זאת אחת ממהפכות המחשוב המהותיות, ואין דבר שעושה את זה טוב יותר מאשר תוכנה שרצה בכל מקום תמיד, ומבצעת את הפעולה כשהתנאי מתקיים. ממש אלוהים)
במציאות? אין לי מושג מה יהיה, אני כן חושב שאנחנו בפתח, או באמצע, של שינוי כלשהו, רק לא יודע איך בדיוק הוא יתבטא ולא רוצה לחתום על סוג אחד.

על זה התחיל כל הדיון. לא הגיוני להטעות אנשים ולומר שאין לביטקוין שום תחרות.
יש לומר "הוא בליגה אחרת" שזה ביטוי, ויש לומר שאין שום דבר שיושב על המשבצת שלו, אין לו מתחרים (לא נכון) כי אין סיבה או צורך (גם לא נכון וגם דבר הזוי לומר).
הדיון הוא על פיזור ההשקעה ולא פילוסופי\טכני, לכן בקונטקסט של פיזור השקעה בהחלט הגיוני להגיד שאין לביטקוין מתחרים בתפקיד שהוא ממלא, גם אם תיאורטית יש לו אלפי מתחרים לא מוכרים שיצוצו יום אחד.

כשהדיון עבר לפילוסופי כי שמעת קולות של סטאלין בראש, אני הבהרתי:

הדיון הוא על פיזור ההשקעה ולא פילוסופי\טכני, לכן בקונטקסט של פיזור השקעה בהחלט הגיוני להגיד שאין לביטקוין מתחרים בתפקיד שהוא ממלא, גם אם תיאורטית יש לו אלפי מתחרים לא מוכרים שיצוצו יום אחד.

כשהדיון עבר לפילוסופי כי שמעת קולות של סטאלין בראש, אני הבהרתי:
אני לא חושב, אני חושב שזה עיוות של מה שהוא שאל לגבי פיזור בקריפטו בכלל, אבל בסדר, הבנו אחד את השני.
לא הייתי ממעיט בערך של חוזים חכמים כמושג. ולכן חושב שחשוב להיות גם שם.
אני רואה בשניהם המשך של כמה מגמות מאוד מאוד מקיפות שקורות בעולם,
אחת היא סטנדרטיזציה הולכת וגוברת ויצירת פרוטוקולים אחידים על מנת שכל גורם יוכל "לדבר אחד עם השני" בקלות (לפני 400 שנה היו עשרות סוגי מידות, לפני 200 השעה בלונדון ובמנצ'סטר לא הייתה אותו דבר, בכל מדינה אירופאית דיברו עשרות דיאלקטים שלא הבינו תמיד אחד את השני, אפשר להמשיך הלאה והלאה)

והשנייה היא מיכון ומחשוב אוטומטי של העולם, יותר ויותר דברים שמתרחשים ע"י פחות ופחות גורמים ובאופן אוטומטי ככל הניתן, בסינרגיה (בשנות החמישים? כשקנו את המחשב הראשון לממר"ם, וייצמן אמר "מה אתם צריכים מכונה כזאת? בכסף הזה אני בונה עוד מסלול בחצרים" או משהו כזה,
אבל היום רואים שהמכונה גרמה לשינויים פסיכיים במארג החברתי שלנו, דברים שלא ניתן היה לחזות -נפילת משטרים, שינוי בינאישי, קירוב המידע לכולם כך ששינוים קורים "אקספוננציאלית". לכן, היום זה חתולים, מחר זה מי יודע)
ואני בעד להיות בשתיהן.

אני לא חושב, אני חושב שזה עיוות של מה שהוא שאל לגבי פיזור בקריפטו בכלל, אבל בסדר, הבנו אחד את השני.

לעומת זאת אם אתה רוצה להשקיע באיתריום אז אולי כדאי לך לפזר באמת. יש להם המון מתחרים כמו Solana, Polygon, Cardano וכו' וכו'. מי יודע מי יצליח? אולי כולם? אולי אף אחד?

יש גם מטבעות עם שימוש פרקטי כמו BNB ו-FTX
. איזו בורסה תמשיך להצליח ולגדול לאורך זמן ולגרום למשתמשים להחזיק בטוקן שלה? No body knows.
אם כבר מטבע נורמלי מהרשימה הפותחת זה FTX (מקום 27) ורק בגלל שיש בו באמת שימוש. לא מחזיק לא ממליץ ובטח שלא מייעץ.

לא הייתי ממעיט בערך של חוזים חכמים כמושג. ולכן חושב שחשוב להיות גם שם.
לא ממעיט בערכם. ממעיט בערך של תעודת סל שבוחרת את המובילים וגורמת למשקיעים לחשוב ש"פיזרו" כמו שצריך.
האם עשית סימולציות לאחור של מה קרה למטבעות שפעם היו בעשירייה הפותחת? ומה היה קורה לו היית קונה אותם ומחזיק לטווח יותר מקצר? אם כן אני ממש אשמח לשמוע.
ומי קבע ש-10 או 20 זה מספיק מפוזר? למה לא 40?

אני רואה בשניהם המשך של כמה מגמות מאוד מאוד מקיפות שקורות בעולם,
שוב פעם, הדיון פה הוא פיזור השקעות, לא פילוסופי\טכני. התבלבלת בשרשור. או שאתה רוצה לשתף את דעתך לגבי השקעה.

נערך לאחרונה ב:

טוב, אתה מצטט שוב, עכשיו זה כבר מעגלי. אגיד שוב - אין לביטקוין מתחרים זאת טענה לא נכונה.
גם לאיסלאם אין בעצם מתחרים בקטגוריית הדתות, אתה יודע, כי הוא הדת האמיתית היחידה. לא?
שוב פעם, הדיון פה הוא פיזור השקעות, לא פילוסופי\טכני. התבלבלת בשרשור. או שאתה רוצה לשתף את דעתך לגבי השקעה.
מומלץ, בשרשור של אדם ששואל האם לקנות רק טסלה או מניות אחרות, לא לומר שאין צורך, כי אין להם תחרות ממניות אחרות, כי אין סיבה או צורך. זה מטעה ולא נכון.
לא ממעיט בערכם. ממעיט בערך של תעודת סל שבוחרת את המובילים וגורמת למשקיעים לחשוב ש"פיזרו" כמו שצריך.
להגיד שאין מתחרים בפיזור קריפטו, כי קריפטו הוא המטבע האחד השולט בכל ארבעת האלמנטים, זה להמעיט בערך של מטבעות קריפטו אחרים. מה זה לזלזל, להתעלם מהם.

לגבי לאן לפזר - אין תשובה טובה. והקרנות גרועות עוד יותר. אבל אני חושב שישתפרו.
גם ללכת רק על ביטקוין, זה סוג של הימור. כמו כל דבר, בעצם.
פיזור של מטבעות קריפטו לאדם עם תפיסה סולידית של שוק זה, לדעתי - ואני לא ממליץ - צריך לכלול את שני מטבעות הקריפטו המתחרים הגדולים - ביטקוין ואת'ריום - וקרן אלט\שיט הטובה ביותר בעיניים הסובייקטיביות של המשקיע באותו הזמן. גם מסין אתה לא יודע מה ילד יום, ורבים בוחרים לשים 10% במתפתחות.

טוב, אתה מצטט שוב, עכשיו זה כבר מעגלי.
אני מצטט ועדיין לא בטוח שאתה קורא.
פיזור של מטבעות קריפטו לאדם עם תפיסה סולידית של שוק זה, לדעתי - ואני לא ממליץ - צריך לכלול את שני מטבעות הקריפטו המתחרים הגדולים - ביטקוין ואת'ריום - וקרן אלט\שיט הטובה ביותר בעיניים הסובייקטיביות של המשקיע באותו הזמן. גם מסין אתה לא יודע מה ילד יום, ורבים בוחרים לשים 10% במתפתחות.
אחלה. מה המשקל לדעתך שצריך לתת לביטקוין ואיתריום?

אני מצטט ועדיין לא בטוח שאתה קורא.

אחלה. מה המשקל לדעתך שצריך לתת לביטקוין ואיתריום?
בהתאם לסיבולת של האדם. שליש שליש שליש (אלט), או 10% אלט והשאר חצי חצי, או 10% אלט ו60 ביטקוין 30 את'ריום. או לוותר על האלט ולעשות חצי חצי או שליש-שני שליש.
אני לא ממליץ כלום. אבל לדעתי 5 האופציות לגיטימיות, בעוד שרק את'ריום, רק ביטקוין, או רק אלטים, זה מסוכן בעיניי. אם כי גם לגיטימי

הפוסט הזה מכיל מידע מדהים(!) ומכיל המון חומר וקרנות שונות. תודה לכולם.
עדיין, מצאתי את עצמי קצת מבולבל מכל המידע.

אם הייתם רוצים לסכם את זה לכדי פוסט סטייל מייק המשקיע המתחיל, מה הייתם ממליצים?
כלומר, מה הדעה הרווחת פה בפורום לגבי קניית קרן אופטימלית (מבחינת דמי ניהול, נכס אמיתי או תעודת סל, פחות חשיפה לסיכוני מנפיק וכו') למשקיע ישראלי (עם אזרחות אמריקאית ובלי אזרחות אמריקאית).

לפי מה שאני רואה יש 5 סוגי קרנות עיקריות:
1. עוקבי ביטקוין
2. עוקבי איתריום
3. עוקבי קארדאנו
4. Mix של מטבעות
5. השקעה בחברות שמתעסקות בקריפטו באופן ישיר/עקיף
מצטרף כי קראתי את כל השרשור וקצת הלכתי לאיבוד, האם לפזר עם moon או לקנות מטבע כלשהו מרכזי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ריכוז קרנות בבית השקעות אחד שוק ההון 2
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
Myrath ריכוז עדכוני חדשות פוסטים מאיכות נמוכה 11
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
O ריכוז מדדים שוק ההון 14
klayhamn ריכוז הוצאות - היבטים טכניים (YNAB) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
sogi ריכוז שרשורי ההייטק מועילים אוף טופיק 4
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
ג אתר נוח לשימוש עם ריכוז נתונים מ10 הבורסות הגדולות בעולם? שוק ההון 0
קורא הדוק קופת גמל IRA - ריכוז גופים צרכנות פיננסית 3
aeh ריכוז גופים ניהול IRA שוק ההון 28
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
Mamaof ריכוז מחקרים בנושאי השקעות פאסיביות-אקטיביות שוק ההון 9
משה הדרכה על מיומנויות למידה ואיך להגביר ריכוז ומוטיבצייה התפתחות אישית 6
מתכנת ריכוז כל הפוסטים בנושא גידור מט"ח וסיכון מט"ח שוק ההון 3
מתכנת ריכוז כל הקבוצות רכישה צרכנות פיננסית 11
ח ריכוז כספים לקראת פרישה צרכנות פיננסית 3
adamshalev ריכוז השקעות אלטרנטיביות (מחוץ לשוק ההון) שוק ההון 28
Avi ריכוז תיקים וחסכונות בחברה אחת שוק ההון 7
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3

נושאים דומים

Back
למעלה