• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק

א) ראוי שאכתוב שאני יודע C++?
ב) ראוי שאכתוב שאני יודע C#?
ראשית אסתייג ואומר שמה שאני ארשום זאת דעתי בלבד ואתה מוזמן להתעלם ממנה.
מבחינתי, אם רשמת משהו בקורות חיים אז אני יכול לשאול עליו ואני מצפה לתשובות מעולות.
לרשום משפט כמו "אני יודע X" זאת הדרגה הכי גבוהה של ידע ב X שקיימת. לכן אני אשאל שאלות מאוד מאוד ספיציפיות על מקרי קצה מטומטמים שרק מי שבאמת יודע X, ידע לענות עליהם. ממליץ לא לרשום אף פעם "יודע X".

תרשום דברים בדיוק כמו שהם. בתואר השתמשת בC++ ובמשרת סטודנט עבדת בC#.

יש לי ניסיון של 6 שנים בC# ועדיין אין לי אומץ לרשום שאני יודע C#.

אם אלו דברים שנועדו "לרפד" את הקו"ח במידה וחסר ניסיון יותר רלוונטי, מתי הדברים האלו נהיים שוליים מספיק בשביל שיהיה עדיף להוריד אותם? אני מתייחס גם לדברים כמו רקע צבאי (קבע, למרות שבתחום שלא קשור לתכנות בשום צורה).
לדעתי האישית, כל דבר שעלול להרשים מישהו, תשאיר תמיד. תצמצם את זה לשורה אחת או תעביר לעמוד שני. לי אישית זה ממש לא מפריע.

3. הדגשת שאתה מחפש מקצוענים, אבל לפי מה שכתבת בהמשך משתמע לי שלפעמים יוצא לך לראיין ולחפש אנשים למשרות של ג'וניור. אם ניגש ג'וניור לראיון, ואין לו ניסיון עשיר במיוחד לג'יוניורים אחרים, מה הופך אותו בעינייך למקצוען?
בעיקרון אני מנסה לזהות האם זה ג'וניור ששווה להשקיע בו. אני מנסה להבין לבן אדם הזה יש יכולת לילמוד עצמאית, לחקור, להסיק מסקנות, אני מנסה להבין איך הוא מתמודד עם מצבים שבהם אין לו מושג מה עושים. אם אני מזהה פוטנציאל, אשמח לקבל אותו.
אם אתה ג'וניור, אבל תרמת לקוד פתוח, ללא ספק זה מעבר ישיר לראיון טלפוני ואחריו ראיון טכני ראשון.

א) ראוי שאכתוב שאני יודע C++?
ב) ראוי שאכתוב שאני יודע C#?
אני לא יודע אם הc++ מהתואר הוא ברמה גבוה אז אותו לא הייתי רושם אבל את הC# כן

2. כבר שאלו כאן בפוסט אבל רציתי לשאול לגבי זה גם: מי שיש לו כבר תואר ואולי קצת ניסיון תעסוקתי, רלוונטי שיכתוב דברים כמו ציון פסיכומטרי מאוד גבוה?
ואם אלו דברים שנועדו "לרפד" את הקו"ח במידה וחסר ניסיון יותר רלוונטי, מתי הדברים האלו נהיים שוליים מספיק בשביל שיהיה עדיף להוריד אותם? אני מתייחס גם לדברים כמו רקע צבאי (קבע, למרות שבתחום שלא קשור לתכנות בשום צורה).
לא הייתי רושם פסיכומטרי, כן הייתי רושם קבע

בזה אנחנו מאוד דומים, דרך אגב.
כל פעם שמישהו שואל אותי מה אני יודע (בהקשר של מיומנויות, שפות וכו'), אני מיתמם ושואל אותו "מה זה לדעת ?"

אז אתה רושם מה עשית בC#? שזה סוג של פירוט במה התעסקת?

ריון נחמד, אני אערוך את עמוד הלינקדאין שלי בצורה הזו, נראה איך יראה.
אני לא בא מרקע של קוד אבל גם בכטנולוגיות שונות יש רבדים שונים של ידע.

תרשום דברים בדיוק כמו שהם. בתואר השתמשת בC++ ובמשרת סטודנט עבדת בC#.

אהבתי מאוד את הרעיון - ואני מזדהה מאוד עם חוסר האומץ.
טכנית אבל איך להנדס את זה לקו"ח?
אני יכול לשזור ב-Education & Experience את הדברים האלו, אבל בדר"כ יש section של Skills שבו רושמים רשימת מכולת של שפות וטכנולוגיות (לפחות בקו"חים שאני ראיתי). ההצעה שלך היא להעיף את ה-Section הזה ולהשאיר את הטכנולוגיות והשפות בתוך ניסיונות החיים? ("2018-2020 עבדתי ב-X, תכנתתי ב-C# והתעסקתי בטכנולוגיות Y ו-Z...")

אז אתה רושם מה עשית בC#? שזה סוג של פירוט במה התעסקת?
בדיוק.
לדוגמה רשום אצלי -
ביצעתי הסבה לפרוייקט אסינכרוני בפייתון לפרוייקט מולתי-תרדד ב C++ (באנגלית זה נשמע יותר טוב)
מזה המעסיק יבין במה יש לי ניסיון ומצד שני אני לא רושם שאני יודע מולטי-תרדד, זה נועז מדי.

אבל בדר"כ יש section של Skills שבו רושמים רשימת מכולת של שפות וטכנולוגיות (לפחות בקו"חים שאני ראיתי).
עדיף לרשום מאיפה כל SKILL מגיע. סתם לדוגמה, יצא לי להשתמש ב REDUX, אבל אני לא ברמה של מפתח WEB וחשוב לי לציין את זה בדרך כזו או אחרת.

ההצעה שלך היא להעיף את ה-Section הזה ולהשאיר את הטכנולוגיות והשפות בתוך ניסיונות החיים? ("2018-2020 עבדתי ב-X, תכנתתי ב-C# והתעסקתי בטכנולוגיות Y ו-Z...")
אפשר אפילו עוד יותר עמוק -
" בC++ פתרתי בעיות סינכרון ע"י שימוש במיוטקסים"
"בJS הוספתי תכולת הזדהות שמשתמשת באלגוריתם RSA"
"בפייתון כתבתי E2E טסטים למערכת"

כבר שינתי קצת את קורות החיים שלי והחלפתי משפטים שמדברים על ידע בעשיה

@Shaz
על אחריותך, אני ממש מקווה שזה לא יפגע בך.
מה שאציין, הקו"ח שלי עברו בגוגל, אמזון ו- GM , בכולם קיבלתי זימון לראיון. זה לא תמיד המשיך ליותר מזה, אבל זה כבר אשמתי. לכן, אני חושב שזאת הוכחה יחסית טובה לכך שהניסוח הזה טוב.

לא יודע מה אתה מקבל, אבל מאז הקורונה אני ואחרים שאני מכיר מקבלים כמות ההצעות קטנה בחצי עם לא ביותר מאשר לפני.
אני חייב לומר, לא הרגשתי. כן שמעתי מבפנים שמעסיקים מרוצים מהמצב, כי עדיין יש הרבה מפתחים מנוסים שמחפשים ואפשר לברור.
אבל גם במצב של היום, לכולם יש עבודה שתקלוט אותם - אם יש להם ניסיון, כמובן.

את סיפורי הזוועה אני שומר בעיקר בקהילות חסרי הניסיון. כל מיני בוגרי את״א שלפני הקורונה לא מצאו מקום שנה ועכשיו הם כבר שנה שניה לא מצליחים לחדור לתחום.

אני חייב לומר, לא הרגשתי. כן שמעתי מבפנים שמעסיקים מרוצים מהמצב, כי עדיין יש הרבה מפתחים מנוסים שמחפשים ואפשר לברור.
אבל גם במצב של היום, לכולם יש עבודה שתקלוט אותם - אם יש להם ניסיון, כמובן.

את סיפורי הזוועה אני שומר בעיקר בקהילות חסרי הניסיון. כל מיני בוגרי את״א שלפני הקורונה לא מצאו מקום שנה ועכשיו הם כבר שנה שניה לא מצליחים לחדור לתחום.

מצבי לי להיט אבל לפחות מצאתי משהו ויש לי משהו שאפשר לקרוא לו ניסיון אז לפחות חצי כוס מלאה..

@Shaz
על אחריותך, אני ממש מקווה שזה לא יפגע בך.
מה שאציין, הקו"ח שלי עברו בגוגל, אמזון ו- GM , בכולם קיבלתי זימון לראיון. זה לא תמיד המשיך ליותר מזה, אבל זה כבר אשמתי. לכן, אני חושב שזאת הוכחה יחסית טובה לכך שהניסוח הזה טוב.

כרגע הקורות חיים שלי לא ממש מספקים לי ראיונות בכלל אז אני חושב שיהיה קשה למצוא שינוי שיוכל להזיק להם

כרגע הקורות חיים שלי לא ממש מספקים לי ראיונות בכלל אז אני חושב שיהיה קשה למצוא שינוי שיוכל להזיק להם
לא היית מבסוט במשרה הנוחה שלך בחברה ממשלתית?

לגוגל יש תהליך גיוס עובדים. הייתי ממליץ לכולם לקרוא עליו וללמוד ממנו. ולהבין איך הם הגיעו אליו. גם למועמדים, וגם למגייסים.

ובכלל הייתי ממליץ לגשת לזה כמשהו מדעי, ולהתחיל מ prior art .

ועצה אחרונה, אם לא מקבלים אתכם לעבודה, לפעמים זאת ברכה. לפעמים המגייס מבין יותר טוב מהמועמד מה יתאים למועמד.

מבחינת שוק, התחושה שלי היא שיש "שינויים". יש פתאום יותר ויותר תנועה (כנראה חגורות מתהדקות). יש היצע מאוד גדול של ג'וניורים, ושל מפתחים פחות טובים. מצד שני, יש לא מעט חברות בבולמוס גדילה. ומההתרשמות שלי סניורים+ יותר קשה למצוא. הם גם כנראה פחות בקטע של שינויים. בטח לכיוון של סטארטאפים.

לא היית מבסוט במשרה הנוחה שלך בחברה ממשלתית?
מעולם לא עבדתי בחברה ממשלתית
וכבר 3 וחצי שנים עובד באותו במקום שבהתחלה באמת שמחתי וזה שקיבלתי הזדמנות אבל לשמוע על השכר שמסביב עושה את שלו ודברים משתנים וגם בתוך החברה יש דיבורים כאילו ואחרים ובוא נגיד שהכיסא שאני יושב עליו כבר פחות נוח מבעבר..
לזה להכניס פנטזיות מימי התואר העליזים ופנטזיה על 16,17,18k כשכר התחלתי פנטזיה שעוד רודפת אותי למרות שיש נוחות בעבודה הזאת
זה כבר מרגיש פחות נוח מבעבר מכמה סיבות שונות

לגוגל יש תהליך גיוס עובדים. הייתי ממליץ לכולם לקרוא עליו וללמוד ממנו. ולהבין איך הם הגיעו אליו. גם למועמדים, וגם למגייסים.
אני מאוד אוהב את התהליך של גוגל, מנסה ליישם ממנו כמה שניתן במסגרת חברה קטנה.

אני מחפש חוש הומור אצל מועמדים.
ברור שהוא צריך להיות מקצועי כדי להגיע לשלב שאני אשקול אותו ברצינות אבל כדי שישתלב בצוות היטב, יצלח קשיים, לחצים ועדיין יהנה לעבוד עם אותם האנשים במשך תקופה צריך חוש הומור

ברצינות ? למה ?
מבין אותך למה זה נועז לרשום שאתה יודע multi threaded, אבל 6 שנים לא מספיק בטוח להגיד שאתה ״יודע C#״ ?

• אהבתי
Reactions: A.L
ברצינות ? למה ?
מבין אותך למה זה נועז לרשום שאתה יודע multi threaded, אבל 6 שנים לא מספיק בטוח להגיד שאתה ״יודע C#״ ?

אני מפתח מולטי טרד בחלק מהתוכנות
למה זה כזה נועז? כי יכול להיות מצב שאני לא עושה את זה מספיק מדוייק?

ואם זה סך הכל עובד בסדר בלי באגים מיותרים שנגרמים בעקבות הטרדים ורק לא מושלם by the book זה לא תופס כיודע?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בקשר לשאלה של Yossik על ראיונות במקומות עבודה: התפתחות אישית 1
A בחירות 2022 - ראיונות כלכלים עם ראשי המפלגות בפודקאסט חיות כיס אוף טופיק 134
the_newbie האם ראיונות העבודה ברוב המקצועות דיי מנותקים מהעבודה עצמה? אוף טופיק 22
לא חשוב שמות ראיונות לפעילות קבוצתית העוסקת בהתנהלות פיננסית אוף טופיק 0
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 1
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9

נושאים דומים

Back
למעלה