• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק

ברצינות ? למה ?
1. כי משפט כזה מעורפל מדי, לא מבדיל בין מי שמתכנת בC# חצי שנה, שנתיים ו6 שנים.
2. לא השתמשתי בזה ב6 שנים אחרונות, לא עוקב אחרי שינויים, שמעתי רק על .net core ורק שזה עכשיו לא רק רץ בWINDOWS.
3. יש את כל העניין של CLR , JIT שאני דיי בטוח שאני לא מבין\זוכר שם מספיק.

לכן, אני מעדיף לרשום שיש לי ניסיון מספר שנים ומה פיתחתי עם זה.
ואם זה סך הכל עובד בסדר בלי באגים מיותרים שנגרמים בעקבות הטרדים ורק לא מושלם by the book זה לא תופס כיודע?
כי זה נושא ענק, זה שהשתמשת בזה, לא אומר שאתה יודע את זה.
שאלה בשלוף שיש לי למי שטוען שהוא יודע מולטי תרדינג היא -
איך ממשים קאונטינג סמאפור בעזרת בינרי סמאפור?
או מה זה spurious wakeup ואיך מתמודדים עם זה,
או איך עובד MUTEX מבחינת מערכת הפעלה.

שאלה בשלוף שיש לי למי שטוען שהוא יודע מולטי תרדינג היא -
איך ממשים קאונטינג סמאפור בעזרת בינרי סמאפור?
או מה זה spurious wakeup ואיך מתמודדים עם זה,
או איך עובד MUTEX מבחינת מערכת הפעלה.
#דברים_שמזיק_לדעת

אני מתחיל להבין את המשפט
"אני שכחתי כבר דברים שעוד לא למדת..."

עברית שפת אם
איך אומרים "בוא בלשון עתיד, רבים נסתר?"
אתה יוצא מנקודת הנחה, מה הרמה של אמא שלו בעברית.

2. לא השתמשתי בזה ב6 שנים אחרונות, לא עוקב אחרי שינויים, שמעתי רק על .net core ורק שזה עכשיו לא רק רץ בWINDOWS.
אוקי אם כך זה משהו אחר לחלוטין, אז אני הבנתי מדבריך בתחילה שאתה כן משתמש בזה בששת השנים האחרונות.
לכן, אני מעדיף לרשום שיש לי ניסיון מספר שנים ומה פיתחתי עם זה.
אני רשמתי תחת כל חברה באיזה טכנולוגיות עבדתי, כך המראיין יודע לצפות מה רמת ההיכרות הנוכחית עם כל טכנולוגיה.
uc

אני מפתח מולטי טרד בחלק מהתוכנות
למה זה כזה נועז? כי יכול להיות מצב שאני לא עושה את זה מספיק מדוייק?
סתם שאלות פשוטות כמראיין:
הם נתקלת פעם במצב של deadlock ? איך עלית על שורש הבעיה ? ממה נגרמה הבעיה ואיך פתרת אותה בסוף ?

מבחינת שוק, התחושה שלי היא שיש "שינויים". יש פתאום יותר ויותר תנועה (כנראה חגורות מתהדקות). יש היצע מאוד גדול של ג'וניורים, ושל מפתחים פחות טובים. מצד שני, יש לא מעט חברות בבולמוס גדילה. ומההתרשמות שלי סניורים+ יותר קשה למצוא. הם גם כנראה פחות בקטע של שינויים. בטח לכיוון של סטארטאפים.
לדעתך הסיניורים פחות בקטע של סטארטאפים בכללי או שזה משהו נקודתי בגלל הסיטואציה של הקורונה?

את סיפורי הזוועה אני שומר בעיקר בקהילות חסרי הניסיון. כל מיני בוגרי את״א שלפני הקורונה לא מצאו מקום שנה ועכשיו הם כבר שנה שניה לא מצליחים לחדור לתחום.
אלה בטח בוגרים עם ממוצע נמוך במיוחד...

אלה בטח בוגרים עם ממוצע נמוך במיוחד...
לא יודע מה זה "במיוחד", אבל כמות החברות שיש בהם מפתחים גדולה הרבה יותר מכמות החברות שמוכנות לקצת ג'וניור עם 0 ניסיון תעסוקתי.
תוסיף את זה שיש היצע די גדול, ולכן הם פשוט יכולים לבחור את הטובים ביותר.

להערתך, יש עוד תכונות אופי כמו חוסר יכולת להיראות מוצלח בראיון, שמשפיעים לדעתי יותר מציונים. בנוסף יש הרבה דברים שמדברים עליהם באינטרנט ובספרים שעוזרים להתכונן לראיונות עבודה, שהם בהחלט לא טריוויאלים, שחלק מהבוגרים לא טורחים לעשות, ולכן הם לא מצליחים לעבור ראיונות וכו', אפילו עם ממוצע גבוהה.

לי היתה את הבעיה הזו בתקופה ארוכה שהייתי בה סטודנט. אחרי שעבדתי עליה ראיתי שיפור משמעותי באופן שהתייחסו אליי כמועמד אחרי ראיונות וכו'.

בעיה שלישית ופחות קשורה, היא סטודנטים שמרגישים מיוחדים שהם סיימו את התואר עם ממוצע טוב, ולכן לא מוכנים להתפשר על עבודה בפחות מחברה מוכרת מאוד, או בחברה שעושה משהו מגניב (טעות מאוד משמעותית בעיניי).

ג.נ: עובד בחברה שלא עושה משהו מגניב, אבל משלמת יפה :)

@מתכנת נראה מעולה.
יש עוד תכונות אופי כמו חוסר יכולת להיראות מוצלח בראיון, שמשפיעים לדעתי יותר מציונים.
יש משהו במה שאתה אומר.
איכשהו אני יכול לדעת כבר מהשיחה בטלפון אם המועמד יכשל בראיון הטכני. כמובן שאני משאיר במקום לספק, אבל בינתיים לא טעיתי.

איכשהו אני יכול לדעת כבר מהשיחה בטלפון אם המועמד יכשל בראיון הטכני. כמובן שאני משאיר במקום לספק, אבל בינתיים לא טעיתי.
אגב אני נדחיתי בעשרות (!) ראיונות פרונטלים לאחר שעברתי את השיחה הטלפונית בהצלחה.
קיבלתי בערך הצעה אחת על כל עשר+ ראיונות אבל סירבתי להם כי היו נחותות לדעתי.
ההצעה הראשונה שקיבלתי ומצאה חן בעיני הייתה בחברה שהגעתי לראיון בלי לחץ בכלל, ספונטני לגמרי, פשוט כי החלטתי שזה לא מעניין אותי אם אפספס את ההצעה.
כמובו שאתה יכול לטעון שהסינון הטלפוני היה לא משהו.

@מתכנת
הראיון הכי קשה שעברתי וקיבלתי הצעה לא רעה, היה כשלא חיפשתי עבודה.
כולנו באותה הסירה פחות או יותר.

אגב אני נדחיתי בעשרות (!) ראיונות פרונטלים לאחר שעברתי את השיחה הטלפונית בהצלחה.
קיבלתי בערך הצעה אחת על כל עשר+ ראיונות אבל סירבתי להם כי היו נחותות לדעתי.
ההצעה הראשונה שקיבלתי ומצאה חן בעיני הייתה בחברה שהגעתי לראיון בלי לחץ בכלל, ספונטני לגמרי, פשוט כי החלטתי שזה לא מעניין אותי אם אפספס את ההצעה.
כמובו שאתה יכול לטעון שהסינון הטלפוני היה לא משהו.
מאוד מדויק גם במקרה שלי.
כמה ראיונות שהגעתי ומאוד רציתי להתקבל. בחלקם היה בראיון הפרונטלי אפילו חיבור מאוד זורם וכיף עם המראיין (שעתיד להיות הבוס), ואחלה ראיון טכני ולאחר מספר שבועות קיבלתי תשובה שלילית.

בראיון האחרון שעשיתי, הגעתי לראיון בתקופה שלא כל כך רציתי עבודה חדשה, והייתי יחסית רגוע וזורם. בגדול אפשר להגיד שאני התאמתי להם בול, אבל לא הייתי בטוח עדיין שהם יתאימו לי. בסוף זרקתי סכום כסף גבוהה מהממוצע, כדי להתמקח אח''כ ולפגוע איפשהו קרוב מלמטה. המגייס לא מצמץ ואמר לי "בסדר".

הפסיכולוגיה פה משחקת קשה (:

מקווה שלא חורג מנושא השרשור

נניח עבדתי בחברה 3 חודשים ועזבתי בגלל יחס אחד הבחירים שלא מצא חן בעיניי

מה הדבר הנכון לומר בראיון של למה עבדת רק 3 חודשים?

הצעה פשוטה לרשום באיזה שנים עבדת באיזה מקום (לא לרדת לרזולוציה של חודשים/ימים) 3 חודשים יעלמו להם לבד...
שאלו אותי פעם למה יש פער בין הלימודים למקום העבודה הראשון הרשום..
פשוט לא קשור למשרה שמציעים.

נניח עבדתי בחברה 3 חודשים ועזבתי בגלל יחס אחד הבחירים שלא מצא חן בעיניי

מה הדבר הנכון לומר בראיון של למה עבדת רק 3 חודשים?
למחוק מהקורות חיים ולשכוח.

הצעה פשוטה לרשום באיזה שנים עבדת באיזה מקום (לא לרדת לרזולוציה של חודשים/ימים) 3 חודשים יעלמו להם לבד...
שאלו אותי פעם למה יש פער בין הלימודים למקום העבודה הראשון הרשום..
פשוט לא קשור למשרה שמציעים.
למחוק מהקורות חיים ולשכוח.
להשמיט לחלוטין את העובדה הזאת.

היום הייתה לי שיחה ולא ידעתי מה להגיד גמגמתי ובסוף אמרתי שלא הסתדרתי עם המשרה ההיא

המשך -
אז הבטחתי שהפוסט הזה יעסוק בראיון טכני ראשון, אבל מאוד מתחשק לכתוב עוד קצת על הראיון הטלפוני.

ב4 ימים האחרונים, ביצעתי 4 שיחות. הכלל שלי הוא מאוד פשוט, אם אני מתקשר, אז אני קובע ראיון טכני, לא משנה איך הולכת השיחה, לא משנה מה המועמד אומר, לא משנה איך הוא נשמע, אני מאמין שזה לא אתי לפסול מועמד על סמך תחושת בטן.

אבל בסוף, כן נשארת איזה שהיא הרגשה ואחרי כ"כ הרבה שנים בתחום, כן מתפתחת אינטואיציה מקצועית שבגללה, על ה2 המילים הראשונות בשיחה אתה מבין שאתה לא רוצה לעבוד עם הבן אדם.
אחרי מספר משפטים אתה גם מבין שהוא לא יעבור את המבחן הטכני - משה לא רציונלי, לגמרי לא מדעי וממש לא אתי.
משהו בקול, משהו בגישה של המועמדים גורם לקפוץ למסקנות שאח"כ, לצערי, מדבררות נכונות. השיחה בקושי מתחילה ואני כבר מת לסיים אותה.

4 מועמדים למשרת ג'וניור, עם נתונים מעולים, יותר טובים משלי כשסיימתי את האוניברסיטה.
3 הראשונים - נתנו תחושה שהערתי אותם, למרות שקבענו את השיחה מראש, הם הקשיבו למה שאמרתי, אבל לא הרגשתי שהם איתי. בשיחה הם היו מאוד סבילים, כמעט ולא התעניינו, לא שאלו שאלות, אמרו בדיוק אותם דברים כמו שכל אחד אומר (אני שומע דיקלום של משפטים). אם הייתי צריך להמר, הייתי אומר שהם עשו תואר בתחום כי לא מצאו משהו יותר טוב.
כשהם סיפרו במה יצא להם להתעסק, הם עשו המון אבסטרקציה והפשטה, אבל אני חננת תכנות 20 שנה!!! אני לא רוצה הפשטה! אני רוצה פורנו מחשבים! אני רוצה לשמוע את המילים הכי גסות שהם מכירים. אני לא רוצה לשמוע ענן, אני רוצה לשמוע רגיסטר rbx!

ואז בא מועמד מס' 4, השוני הורגש כבר במייל, הוא סה"כ שאל האם בראיון טלפוני יהיו שאלות טכניות, כי אם כן, אז הוא צריך להתכונן. אף אחד אחר לא עשה את זה לפי ומשום מה זה נרשם אצלי כנקודה לזכות.
בשיחה הוא היה אקטיבי, הוא הקשיב למה שאני מספר, התעניין, שאל שאלות. הקול היה צלול, אפילו קצת נלהב ,קיבלתי הרגשה שהמועמד מתעניין בתחום ומת להצליח ולהתחיל לעבוד, בניגוד למועמדים אחרים.
כששאלתי איזה קורס הוא הכי אהב בלימודים, הוא לא ריחם עלי. הוא השתמש במילים גסות, הוא ירד לרזולוציה של שורות קוד, מודולים ומושגים. כשהסברתי על הראיונות הטכנים, הוא אמר רק דבר דבר אחד "וואלה - אין בעיה".

3 ראשונים יכשלו, הרביעי יצליח.
זה ממש לא אתי.

המשך -
אז הבטחתי שהפוסט הזה יעסוק בראיון טכני ראשון, אבל מאוד מתחשק לכתוב עוד קצת על הראיון הטלפוני.

ב4 ימים האחרונים, ביצעתי 4 שיחות. הכלל שלי הוא מאוד פשוט, אם אני מתקשר, אז אני קובע ראיון טכני, לא משנה איך הולכת השיחה, לא משנה מה המועמד אומר, לא משנה איך הוא נשמע, אני מאמין שזה לא אתי לפסול מועמד על סמך תחושת בטן.

אבל בסוף, כן נשארת איזה שהיא הרגשה ואחרי כ"כ הרבה שנים בתחום, כן מתפתחת אינטואיציה מקצועית שבגללה, על ה2 המילים הראשונות בשיחה אתה מבין שאתה לא רוצה לעבוד עם הבן אדם.
אחרי מספר משפטים אתה גם מבין שהוא לא יעבור את המבחן הטכני - משה לא רציונלי, לגמרי לא מדעי וממש לא אתי.
משהו בקול, משהו בגישה של המועמדים גורם לקפוץ למסקנות שאח"כ, לצערי, מדבררות נכונות. השיחה בקושי מתחילה ואני כבר מת לסיים אותה.

4 מועמדים למשרת ג'וניור, עם נתונים מעולים, יותר טובים משלי כשסיימתי את האוניברסיטה.
3 הראשונים - נתנו תחושה שהערתי אותם, למרות שקבענו את השיחה מראש, הם הקשיבו למה שאמרתי, אבל לא הרגשתי שהם איתי. בשיחה הם היו מאוד סבילים, כמעט ולא התעניינו, לא שאלו שאלות, אמרו בדיוק אותם דברים כמו שכל אחד אומר (אני שומע דיקלום של משפטים). אם הייתי צריך להמר, הייתי אומר שהם עשו תואר בתחום כי לא מצאו משהו יותר טוב.
כשהם סיפרו במה יצא להם להתעסק, הם עשו המון אבסטרקציה והפשטה, אבל אני חננת תכנות 20 שנה!!! אני לא רוצה הפשטה! אני רוצה פורנו מחשבים! אני רוצה לשמוע את המילים הכי גסות שהם מכירים. אני לא רוצה לשמוע ענן, אני רוצה לשמוע רגיסטר rbx!

ואז בא מועמד מס' 4, השוני הורגש כבר במייל, הוא סה"כ שאל האם בראיון טלפוני יהיו שאלות טכניות, כי אם כן, אז הוא צריך להתכונן. אף אחד אחר לא עשה את זה לפי ומשום מה זה נרשם אצלי כנקודה לזכות.
בשיחה הוא היה אקטיבי, הוא הקשיב למה שאני מספר, התעניין, שאל שאלות. הקול היה צלול, אפילו קצת נלהב ,קיבלתי הרגשה שהמועמד מתעניין בתחום ומת להצליח ולהתחיל לעבוד, בניגוד למועמדים אחרים.
כששאלתי איזה קורס הוא הכי אהב בלימודים, הוא לא ריחם עלי. הוא השתמש במילים גסות, הוא ירד לרזולוציה של שורות קוד, מודולים ומושגים. כשהסברתי על הראיונות הטכנים, הוא אמר רק דבר דבר אחד "וואלה - אין בעיה".

3 ראשונים יכשלו, הרביעי יצליח.
זה ממש לא אתי.

תודה רבה מאוד על הכתיבה והשיתוף!

יש לי כמה שאלות יש לי ברשותך ואשמח מאוד לתשובה
כתבת לגבי זה שהמועמדים לא שאלו שאלות. לאיזה שאלות אתה היית מצפה לקבל? אף פעם אני לא רוצה לשאות שאלות לא קשורות או טפשיות..
כתבת גם "אמרו בדיוק אותם דברים כמו שכל אחד אומר (אני שומע דיקלום של משפטים)." - אשמח מאוד אם תספר מה הם אותם משפטים? ברמת התבנית הכללית אפילו ..

ושוב תודה רבה רבה על השיתוף אני באמת לוקח כל מילה ומנסה להוציא ממנה את הכי טובה שאני יכול עבורי

ועוד שאלה, כשאני מספר על העבודה שלי יש ציפיה לכניסה לרזולוציות ברמת הקוד?

כתבת לגבי זה שהמועמדים לא שאלו שאלות. לאיזה שאלות אתה היית מצפה לקבל? אף פעם אני לא רוצה לשאות שאלות לא קשורות או טפשיות..
כמו שרשמתי בפסוט ראשון, בגיוס אני מחפש 2 דברים:
1. בן אדם שאני אוכל לעבוד איתו.
2. מקצוען.
שיחת טלפון, היא שיחה, אני לא מרצה בחדווא שאתה אמור להקשיב לי ולהרדם, אנחנו אמורים לנהל שיחה, כמובן לא שיחת חברים אבל כן שיחה מקצועית. תשאל כל דבר, זה לא קריטי, העיקר שיהיה דו שיח. אם זאת שאלה טיפשית, תכריז "יש לי שאלה ממש טיפשית, אבל אני חייב להבין". אין עם זה חצי בעיה.
מח מאוד אם תספר מה הם אותם משפטים? ברמת התבנית הכללית אפילו ..
"מה שאתה עושה מאוד מעניין אותי"
"חשוב לי להתחיל לעבוד ולהתקדם במקצוע"
"חשוב לי לעשות משהו שמשפיע על חיים של אנשים".

ועוד שאלה, כשאני מספר על העבודה שלי יש ציפיה לכניסה לרזולוציות ברמת הקוד?
אין איזה שהן ציפיות, אם אתה רואה שהשיחה הולכת לשם, אז בכיף, למה לא.
אני מחפש איך אתה נבדל משאר המועמדים, כי זה מרגיש שאני מדבר עם שבלונות.
המנהל שלי פעם אמר - שהוא מאוד מעריך מתכנתים, שכשהם לא יודעים משהו, הם אומרים "לא יודע", גיליתי שגם אני מעריך את זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בקשר לשאלה של Yossik על ראיונות במקומות עבודה: התפתחות אישית 1
A בחירות 2022 - ראיונות כלכלים עם ראשי המפלגות בפודקאסט חיות כיס אוף טופיק 134
the_newbie האם ראיונות העבודה ברוב המקצועות דיי מנותקים מהעבודה עצמה? אוף טופיק 22
לא חשוב שמות ראיונות לפעילות קבוצתית העוסקת בהתנהלות פיננסית אוף טופיק 0
י לא מוצא עבודה כבר שנה וחודשיים התפתחות אישית 9
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10

נושאים דומים

Back
למעלה