• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירות 2022 - ראיונות כלכלים עם ראשי המפלגות בפודקאסט חיות כיס

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך

A42

משתמש בכיר
דירוג
2,098
טוב אז בפודקסט המצוין (לטעמי) חיות כיס
שאול אמסטרדמסקי עורך לאחרונה סדרת ראיונות עם כל ראשי המפלגות רק בנושאים הכלכלים והאגנדות הכלכליות שלהם
(יש גם ראיון מצולם בכאן 11 אבל הוא מקוצר ופחות מקיף)

אז קודם כל המלצה חמה להקשיב

אני חייב להגיד שאני קצת מופתע, קודם כל עם רובם אני מזדהה עם חלק גדול ממה שהם אומרים
דבר שני שני אני בהחלט שוקל לשנות את ההצבעה שלי בעקבות זה
(כרגע הכי מתחבר לליברמן - למרות שעד היום הוא היה שמיים וארץ מהבחירות הפוליטיות שלי)

מה אתם חושבים, האם זה נכון להצביע לפי אג'נדה פוליטית כלכלית?
האם המילים היפות באמת יתורגמו למעשים, או שכולם מדברים יפה ובסוף עושים בתפקיד ב95 אחוז דברים זהים לכל אחד אחר שישב בתפקיד הזה?

נערך לאחרונה ב:
או שכולם מדברים יפה ובסוף עושים בתפקיד ב95 אחוז דברים זהים לכל אחד אחר שישב בתפקיד הזה?
זה.
הבעיה היא שההצבעה של חברי הכנסת לא נעשית לפי מה שצריך לעשות אלא האם זה מגיע מהקואליציה או מהאופוזיציה ועל מי יירשם הקרדיט. אותו ח"כ יתנגד להצעה שהוא עצמו הציע בקדנציה הקודמת אם החליף פוזיציה

מה אתם חושבים, האם זה נכון להצביע לפי אג'נדה פוליטית?
גם לפי מה שעשה וגם לפי מה שאומרים היום עם משקל יתר ככל שהמעסיק שלהם יותר קרובים להיום

מה אתם חושבים, האם זה נכון להצביע לפי אג'נדה פוליטית?
אני מניח שהתכוונת לאג'נדה כלכלית.
כן, בעיני זה נכון. קח בחשבון שלרוב המפלגות יש בייס של מצביעים (ולחלקן גם מרכז מפלגה וקבלני קולות עם אינטרסים מגוונים) שאותו הן רוצות לרצות כדי שימשיך לתמוך בהן.
כמו כן, בשנים האחרונות לכל המפלגות היו שרים וראשי ועדות בכנסת. אתה יכול לבדוק את פועלם של האנשים ובמיוחד בנושאים שהם לא במחלוקת עקרונית בין אופוזיציה לקואליציה.

• אהבתי
Reactions: A42
מה האלטרנטיבה?
טעות כתיב, תיקנתי

*הכוונה להצביא לפי אגנדה כלכלית גרידא ולא לפי אגנדה מדינית/ ביטחונית

הבעיה היא שההצבעה של חברי הכנסת לא נעשית לפי מה שצריך לעשות אלא האם זה מגיע מהקואליציה או מהאופוזיציה ועל מי יירשם הקרדיט. אותו ח"כ יתנגד להצעה שהוא עצמו הציע בקדנציה הקודמת אם החליף פוזיציה
לא תמיד ולא בהכרח לכל הפוליטיקאים
נכון שהיה עכשיו שנה מאוד חריגה
אבל לא רואה באמת מפלגה סקרורלאלית מצביע נגד אינטרסים של הבוחרים שלה בצורה מובהקת
וגם מקווה לחושב שיש ח"כ הגונים עוד
גם לפי מה שעשה וגם לפי מה שאומרים היום עם משקל יתר ככל שהמעסיק שלהם יותר קרובים להיום
לא הבנתי

אני מניח שהתכוונת לאג'נדה כלכלית.
כן, תוקן במקור

טוב אז בפודקסט המצוין (לטעמי) חיות כיס
שאול אמסטרדמסקי עורך לאחרונה סדרת ראיונות עם כל ראשי המפלגות רק בנושאים הכלכלים והאגנדות הכלכליות שלהם
(יש גם ראיון מצולם בכאן 11 אבל הוא מקוצר ופחות מקיף)

אז קודם כל המלצה חמה להקשיב

אני חייב להגיד שאני קצת מופתע, קודם כל עם רובם אני מזדהה עם חלק גדול ממה שהם אומרים
דבר שני שני אני בהחלט שוקל לשנות את ההצבעה שלי בעקבות זה
(כרגע הכי מתחבר לליברמן - למרות שעד היום הוא היה שמיים וארץ מהבחירות הפוליטיות שלי)

מה אתם חושבים, האם זה נכון להצביע לפי אג'נדה פוליטית כלכלית?
האם המילים היפות באמת יתורגמו למעשים, או שכולם מדברים יפה ובסוף עושים בתפקיד ב95 אחוז דברים זהים לכל אחד אחר שישב בתפקיד הזה?
כל אחד ומה שמשנה לו...אני חושב שאין הבדל מהותי בפועל במה שעושה גוש "המרכז" מול גוש "הימין" בתחום המדיני/בטחוני...
לעומת זה בתחום הכלכלי...שמיים וארץ, בעיני ביבי שבוי של החרדים ומקדם מדיניות כלכלית נוראית למדינה...ומה שעשו כאן בשנה האחרונה אלו דברים שהייתי רוצה שימשכו.
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/התלבטות-הצבעה-בבחירות-2021-2022.18677/page-30#post-547674

בסופו של דבר בעשור "האבוד" הכלכלי של נתניהו:

1. יוקר המחיר האמיר.
2. אי טיפול בקבוצות הלחץ.
3. כניעה ויצירת אוטונומיות(אי משילות , חינוך נפרד לחרדים, מימון המאפיה של עזה ועוד...)

מספיק...המדינה הזו יקרה והמעמד העובד משלם יותר מידי בגלל פוליטיקה ובגלל "גוש הימין".

אני בבחירות הנוכחיות שוקל ככל הנראה להצביע לפי מצע כלכלי ולא לפי מצע מדיני.
מבחינתי כוחות הבטחון אמונים על הסדר ועל הבטחון. לא מאמין שיהיה כזה הבדל גדול בין שמאל/מרכז/ימין.
הגיע הזמן שיתעסקו בחיים עצמם ולא רק בהתנחלויות/מזרח ירושלים/איראן/בטחון שזה חשוב, אבל כנראה שזה לא מטריד חלק גדול מהאוכלוסיה בישראל.

לא רואה את עצמי הולך הפעם להצביע. בעיניי כבר כולם אותו הדבר שמאל ימין מרכז.
מעמד הביניים וגבוהה בשבילהם זה פרה שצריך לחלוב כמה שיותר ולא רואה שיהיה פה איזה מפלגה שיוכל לשנות את זה משמעותי.
מנצל את היום למשהו מועיל יותר

מעמד הביניים וגבוהה בשבילהם זה פרה שצריך לחלוב כמה שיותר ולא רואה שיהיה פה איזה מפלגה שיוכל לשנות את זה משמעותי.
חבל. אתה מגדיל כך את כוחם של העסקנים וקבוצות הלחץ. תעבור על רשימות המפלגות ותראה פער גדול ביניהן בייצוג של קבוצות הלחץ.
אני חושב שהממשלה האחרונה הוכיחה עד כמה חשובה זהות חברי הכנסת והשרים בטיפול בנושאים האלו. וזה נכון הן בהצלחות והן בכשלונות שלה. וזו היתה ממשלה צרה - תאר לך מה יכולה לעשות ממשלה רחבה.

אני אישית מאמין שלהצביע ולממש את הזכות הדמוקרטית זה ערך
מעבר לזה שאולי יש סיכוי שהבחירה שלך תצליח לשפר במעט את המציאות

עובדתית לא נכון.

באמת מעניין מאיפה התחיל הדבר הזה של voter supression שבו קבוצות משכילות, שנושאות בעיקר נטל המס ואשר נשדדות על ידי הפוליטיקה שהתקיימה כאן בעשור האחרון...ורואה איך הכל יקר כאן, איך התשתיות לא עומדת בקצב, הכניעה לקבוצות אינטרס...ופשוט מוכנות להמשיך ולקבל את זה. לא כולם אותו הדבר. ממשלה שבה נתניהו הו ראש הממשלה, גפני בכספים , דרעי בפנים וכו… גונבת ממך. זה ציר רשע של אנשים המנצלים את העובדים האדישים .
הממשלה שהייתה בשנה האחרונה ניסתה לעצור את זה… והגנבים איבדו את זה כי הם צריכים את הכסף.
אנחנו מדינה של אנשים בפוסט טראומה...כולם מוכנים להמשיך לסבול...מתמודדים.

נערך לאחרונה ב:
זה אומר לבחון גם מעשים ולא רק דיבורים
ולתת יותר ערך למעשים\מילים שנעשו\נאמרו לאחרונה ופחות לכאילו שנעשו מזמן

אני יכול לתת דוגמה אם אתה רוצה

אל תצביעו . אבל תדאגו לאזרחות נוספות, מוכנות ויכולת לעזוב את המדינה במידה ויהיה צורך:
https://twitter.com/sagibarmak/status/1569304961355337733?s=46&t=MDDDOYN2F4rxWaR5cB3Jvw
אחת האוטנומיות מתרגזת ורגילה לימי נתניהו … היא רוצה לחזור ולהיות הבעל בית. הכסף שלכם, הכופרים החילוניים שייך לנו יא חצופים … אתם לא תגידו לנו מה לעשות … אבל דיר באלק …הייתה לכם שנה חופש …מספיק .תזיזו את התחת ותביאו את לנו את הכסף שלכם ועכשיו.
לכו אחרי זה לעומר אדם שלכם או למטפליקס? המחשב הזה שלכם …לא באמת אכפת לנו . אבל תזכרו בבקשה את המקום שלכם בשרשרת המזון ומי כאן הבוס. מי כאן החכמים באמת ומה התפקיד שלכם בעולם הזה.(הכנס תמונה של חליבה)

(או שזו סתם הגזמה ולא משנה באמת וכולם אותו הדבר… בהצלחה.,,כל עוד יש לכם תוכנית ב ומוכנים למה שיקרה כאן).

נערך לאחרונה ב:
אל תצביעו . אבל תדאגו לאזרחות נוספות, מוכנות ויכולת לעזוב את המדינה במידה ויהיה צורך:
https://twitter.com/sagibarmak/status/1569304961355337733?s=46&t=MDDDOYN2F4rxWaR5cB3Jvw
אחת האוטנומיות מתרגזת ורגילה לימי נתניהו … היא רוצה לחזור ולהיות הבעל בית. הכסף שלכם, הכופרים החילוניים שייך לנו יא חצופים … אתם לא תגידו לנו מה לעשות … אבל דיר באלק …הייתה לכם שנה חופש …מספיק .תזיזו את התחת ותביאו את לנו את הכסף שלכם ועכשיו.
לכו אחרי זה לעומר אדם שלכם או למטפליקס? המחשב הזה שלכם …לא באמת אכפת לנו . אבל תזכרו בבקשה את המקום שלכם בשרשרת המזון ומי כאן הבוס. מי כאן החכמים באמת ומה התפקיד שלכם בעולם הזה.(הכנס תמונה של חליבה)

(או שזו סתם הגזמה ולא משנה באמת וכולם אותו הדבר… בהצלחה.,,כל עוד יש לכם תוכנית ב ומוכנים למה שיקרה כאן).
מנתניהו אף אחד לא מצפה לכלום בנושא הזה, אפילו מעריציו.
אבל יש כאן הרמה להנחתה בנושא שהוא בנפשו של הציבור החילוני ובוא נראה אלו מפלגות (מלבד ישראל ביתנו) ייצאו בהכרזה ברורה שלא יתנו יד לאסון הזה.

מנתניהו אף אחד לא מצפה לכלום בנושא הזה, אפילו מעריציו.
אבל יש כאן הרמה להנחתה בנושא שהוא בנפשו של הציבור החילוני ובוא נראה אלו מפלגות (מלבד ישראל ביתנו) ייצאו בהכרזה ברורה שלא יתנו יד לאסון הזה.
אני חושב שהסקר האמיתי יהיה בבחירות …
החשש שלי שאנחנו חיים בבועה, משכנעים את המשוכנעים ולאף אחד לא באמת אכפת …
המחנה שעסק בניסיון לטפל ביוקר המחיה ובעיות השורש של המדינה יהיה גדול יותר אחרי הבחירות ?
כרגע נראה שיהיה קטן יותר… ימינה נעלמה, הנדל ושות התאחדו עם המחנה הלוביסטים, קארה יעבור ?
כמה מנדטים יהיו יש עתיד + ליברמן ?

בעיני נמשיך להיות תקועים כל עוד היצוג של האדם העובד הוא בקושי שליש מהכנסת … וכנראה שצריך מנהיגות אחרת לגמרי בשביל לגרום לשינוי כזה.

שני שליש מהכנסת שלנו זה קבוצות לחץ… וראש הממשלה בעשור האחרון בסדר עם לתת לאוטונומיות לגדול ככה ולדפוק את רוב האזרחים כי לאזרחים לא אכפת מזה ולא מצביעים לפי יוקר מחייה ושות.

נתניהו מפתיע אותי כל פעם מחדש.
לא משנה כמה נמוכות הציפיות ממנו, הוא מוכיח שאפשר להגיע לשפל חדש.

אפילו אם התוכנית שלו היא להבטיח ולא לקיים, עדיין יש כאן בעיה -
לפי הפרסומים, חסידות בעלז עמדה להתחייב ללימודי מתמטיקה ואנגלית עד המועד שמשרד החינוך הקציב (עוד שבועיים!).
זה היה נותן לגיטימציה לרשתות חרדיות אחרות לפעול בצורה דומה.
ברגע שממסמסים את זה, מי יודע מה יכול לקרות?

יש הזדמנויות היסטוריות שפשוט לא כדאי לפספס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Benjamin W בחירות 25 אוף טופיק 308
י כלכלת בחירות, מה זה יעשה בשוק דובי פוסטים מאיכות נמוכה 74
c881 השרשור על בחירות 2019 עד 2021 ננעל אוף טופיק 42
Mr. Bigglesworth שרשור בחירות 2021 אוף טופיק 187
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
כ דיכאון בחירות - למי להצביע? אוף טופיק 4
א מס שוק ההון - בחירות 2019 אוף טופיק 0
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
סתןלי ת'כסף בחירות 2019 אוף טופיק 252
C כלכלת בחירות - הטבות סוציאליות בדיור נדל"ן 7
Rio סקר: המפלגה של הסולידים - בחירות לכנסת ישראל 2015 אוף טופיק 93
yossik חבל שאין בחירות פעם בשנה אוף טופיק 56
אורי בחירות שווקים להשקעות נדל״ן בארה״ב שוק ההון 16
Lamur סימולטור להחזר מס לשנת 2022 מיסים 1
N דירה בהנחה- פרויקט נאות פרס ב׳ הגרלת 12/2022 נדל"ן 7
R לא ניתן להגיש דו"ח מס על שנת 2022 מיסים 2
י פורסמה חוברה "דע את זכויותיך וחובותיך" לשנת 2022 מיסים 0
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
A קו העוני 2022 – האם כל סולידי הוא עני? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 174
י ביטוח לאומי אחרי ינואר 2022 צרכנות פיננסית 3
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
painblanc הרצאה של פול מרימן מספטמבר 2022 שוק ההון 10
T תמהיל משכנתא - אפריל 2022 נדל"ן 9
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
ס משמעות היפוך עקום התשואות 2022 שוק ההון 2
ל מחיר למשתכן 2022 מהו השם העדכני של הפרויקט? נדל"ן 1
S דירה בהנחה/הגרלה- 2022 נדל"ן 105
C ביטוח בריאות פרטית מ 2009 והרפורמה ב 2022 צרכנות פיננסית 1
L האם סין תזעזע את העולם ב-2022? אוף טופיק 49
deussex בשנת 2022 צפויה להיפסק הנפקת איגרות חוב מיועדות לקרנות הפנסיה בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 25
adamshalev תחזיות לשנת 2022 אוף טופיק 41
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
חתול לילה התלבטות הצבעה בבחירות 2021, 2022.... אוף טופיק 878
P חשבונות בנק ללא עמלות, ובלי תנאים [מעודכן לאוגוסט 2022] צרכנות פיננסית 980
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
the_newbie האם ראיונות העבודה ברוב המקצועות דיי מנותקים מהעבודה עצמה? אוף טופיק 22
A בקשר לשאלה של Yossik על ראיונות במקומות עבודה: התפתחות אישית 1
לא חשוב שמות ראיונות לפעילות קבוצתית העוסקת בהתנהלות פיננסית אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה