• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות איריות - כל מה שרציתם לדעת והסתחרר לכם הראש מרוב דיונים

לפני שאני קורא את כל ה 27 עמודים..
שלשת השורות הראשונות היו מספיקות לך:
זה לא: "עוד פוסט על קרנות איריות".
זה כן: סיכום במסמך גוגל ספרשיט של כל המסקנות (כפי שהבנתי אותם) על קרנות איריות כפי שנידונו בפורום, ועוד.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l46uki-1ygpXLv2wRmQB6eyAPzRrwyrcJW43V8dXb9Q/edit?usp=sharing

יש גם את האופציה של IMID שלא מופיעה במסמך, אבל יש עליה דיון פה

* לא מיעץ, לא ממליץ.

אני מבין שדיון על משמעות אחזקה של קרנות שונות ב IRA נמצא בתוך ה28 דפים של השרשור?

אני מבין שדיון על משמעות אחזקה של קרנות שונות ב IRA נמצא בתוך ה28 דפים של השרשור?
יש סיכום (לפחות חלקי) בהודעה הראשונה של השרשור.
הדיון עצמו נמצא בחלקו ב28 הדפים של השרשור הזה ובחלקו במאות דפים אחרים בשרשורים אחרים.
שרשור מעניין נוסף למשל זה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/ira-כל-כמה-זמן-להחליף-אירית-בישראלית.7166/

כתבתם "תקציר מנהלים: שיקולים של איך להרכיב תיק מנייתי מחקה עולם, בחשבון פטור ממס ובחשבון חייב במס."

שאלה באמת בסיסית: איך אני יודע אם החשבון שלי ממוסה או לא?

שאלה באמת בסיסית: איך אני יודע אם החשבון שלי ממוסה או לא?
קרן השתלמות, קרן פנסיה, קופת גמל (רגילה, לא להשקעה), ביטוח מנהלים = לא ממוסה.
כל השאר=כן ממוסה.

מי שמשקיע בIra וקונה קרנות פסיביות ,
חיסכון בדמי ניהול - יש הרבה שיחות על זה בפורום ולא תמיד יותר זול במיוחד כשסך החיסכון לא מאוד גדול.

מהיבט של שליטה על הפעולות ושקיפות של הכסף,
האם אתם נהנים מיזה יותר ? מרגישים יותר שליטה בזה שפעם בחודש או רבעון עושים פעולה כזאת במקום להסתכל על הדו"ח של חברת הפנסיה .(רוב אנשים לא מסתכלים בכלל על הדו"ח או מסתכלים פעם בכמה חודשים טובים).

האם אתם נהנים מיזה יותר ?
זו לא הסיבה שאני בIRA.. אבל זה שאני יכול לראות גם את הקרן בפורטפוליו בYahoo ביחד עם שאר התיק בהחלט מרגיש טוב. זה מרגיש יותר אמיתי ופחות "הבטחה".

האם אתם נהנים מיזה יותר ?
אכן, אני מרגיש מצויין עם השליטה
במיוחד עם האפשרות של "בחירה", וזה מה שחשוב
בחרתי את מה שרציתי, שלא היה קיים בהיצע המנוהל, והשתמשתי בכלי למיצוי יכולתיו
במידה ואכשל, אדע להאשים את עצמי בלי שום בעיה :)

האם מישהו מחזיק קרנות איריות או אחרות שמחלקות דיבידנד (לא צוברות) ב IRA ?
מעניין אותי כי אני משקיע בתיק ממוסה בחברות וקרנות שמחלקות דיבידנדים וזה מבחינתי הוגן וזה עוזר מאוד פסיכולוגית שנכנס לחשבון מזומן.

שלום לחברי הפורום הנכבדים.
אני יודע שאתם עייפים כבר ממשתמשים חדשים כמוני שנכנסים לכאן ומנסים ושואלים כל פעם אותן שאלות מחדש....מבין אתכם, אבל בבקשה תנסו להבין גם אותי.
קראתי כמה וכמה פעמים את הדיונים כאן ועברתי על גליון האקסל ועדין אני ממש מתקשה להבין ולנתח את ההבדלים בין הקרנות המחלקות לצוברות.
לצערי לא הכרתי ולא הבנתי את ההבדלים כאשר בניתי את תיק ה IRA שלי ולכן קניתי רק אינדקסים אמריקאים של ואנגרד. לאחרונה הבנתי שלא רק שאני משלם הרבה מס דיבידנד במקור, גם אאלץ לשלם כפל מס בהמשך (מנהל כסף לא פטור ב IRA)
האם תוכלו לעזור לי להבין מהם האינדקסים הצוברים המומלצים שעלי לקנות. כמה דברים בסיסים מאוד לא מובנים לי כלל.
בכל פעם שאני בודק את אחד הסימבולים שמוצאים כאן כמו ACWD EIMI וכו' אני מקבל מספר אינדקסים. אני מבין שזה כביכול אותו אינדקס שנסחר במדינות שונות אבל כשאני משווה בין כמה כאלו אני גם מקבל גרף תשואה שונה. לדוגמא EIMI.L ו EIMI.MI. מדוע הם שונים ואיזה מהם כדאי לרכוש?
השאלה השנייה שלא ברורה לי היא מדוע אין סטיה קבועה בין האינדקסים האירופיים למדד אחריו הם עוקבים. הייתי מצפה לראות סטיית מעקב רנדומלית ברמה של היום יום, וברמה השנתית לראות הפרש קבוע שנפתח לטובת האינדקסים הצוברים. זה ההפרש להבנתי שמשקף את התשואה העודפת על ההשקעה מחדש של הדיבידנדים. אם אני לא מצליח לראות באופן ברור הפרש כזה שנפתח בהשוואות שאני עושה בגוגל או יאהו.
אשמח אם מישהו יוכל להבהיר את הנקודות הללו.
בכל פעם שאני מנסה לעקוב אחרי השרשורים אני מסתבך ולא מצליח להבין. הרמה שלהם מאוד גבוהה ומקשה על משתמשים חדשים להכנס לעניינים
תודה וסליחה.

אני מבין שזה כביכול אותו אינדקס שנסחר במדינות שונות אבל כשאני משווה בין כמה כאלו אני גם מקבל גרף תשואה שונה. לדוגמא EIMI.L ו EIMI.MI. מדוע הם שונים
כי המטבעות שונים.
נניח שיש לך מניה שנסחרת גם בדולר וגם ביורו.
נניח שהמניה שומרת על ערכה בדולרים - הייתה בתאריך A בשווי 100$ וגם בתאריך B בשווי 100$. במקרה כזה הגרף שלה בדולרים יראה כמו קו ישר.
נניח אבל שבתאריך A דולר 1 היה שווה 2 יורו ואילו בתאריך B דולר 1 היה שווה 1 יורו. במקרה כזה אותה המניה הייתה שווה 200 יורו בתאריך A ו100 יורו בתאריך B
כלומר בגרף ביורו יראה כאילו המניה ירדה ב50%.
ואיזה מהם כדאי לרכוש?
אין הרבה משמעות.
הייתי קונה בבורסה שבה העמלות הכי זולות דרך הברוקר שלך ושיש בה מרווח הכי קטן.
השאלה השנייה שלא ברורה לי היא מדוע אין סטיה קבועה בין האינדקסים האירופיים למדד אחריו הם עוקבים. הייתי מצפה לראות סטיית מעקב רנדומלית ברמה של היום יום, וברמה השנתית לראות הפרש קבוע שנפתח לטובת האינדקסים הצוברים. זה ההפרש להבנתי שמשקף את התשואה העודפת על ההשקעה מחדש של הדיבידנדים. אם אני לא מצליח לראות באופן ברור הפרש כזה שנפתח בהשוואות שאני עושה בגוגל או יאהו.
לא הבנתי למה אתה מצפה לראות הפרש?
הרי גם המדד הוא "צובר"

תוכלו לעזור לי להבין מהם האינדקסים הצוברים המומלצים שעלי לקנות.
לא, אבל אם תכתוב מה האינדקסים שאתה מחזיק עכשיו, נוכל לעזור לך למצוא מקבילות איריות צוברות.
אני גם מקבל גרף תשואה שונה. לדוגמא EIMI.L ו EIMI.MI
זו אותה קרן ואותה תשואה, פשוט במילאנו היא נמדדת ביורו, ובלונדון היא נמדדת בדולר (וגם בפאונד). אין שום הבדל בתשואה.
אני לא מצליח לראות באופן ברור הפרש כזה שנפתח בהשוואות שאני עושה בגוגל או יאהו.
מגוגל:
mIkYUjr.png

הרי גם המדד הוא "צובר"
איזה? רבים (רובם?) לא...

לכל מדד יש גרסת TR וגרסת NTR.
במקרה של הקרן, מדד היחוס שלה הוא מדד NTR, והיא אכן עוקבת אחריו בצורה די טובה :)
צודק. הנחתי (השתמע לי מהשאלה) שהוא משווה למדד המחיר ו/או לקרן לא צוברת.
אגב, הקרנות דווקא כן נותנות ביצועי יתר על המדד (לדוגמה, CSPX נותנת כרבע אחוז בשנה מעבר לסנופי NTR). זה צפוי, אבל זה אומר שבפועל כן רואים סטיה (חיובית) מול המדד.

אגב, הקרנות דווקא כן נותנות ביצועי יתר על המדד (לדוגמה, CSPX נותנת כרבע אחוז בשנה מעבר לסנופי NTR). זה צפוי, אבל זה אומר שבפועל כן רואים סטיה (חיובית) מול המדד.
צודק.

צודק. הנחתי (השתמע לי מהשאלה) שהוא משווה למדד המחיר ו/או לקרן לא צוברת.
למען הקורא החביב רק אזכיר של-CSPX יש בסיס מס נמוך מזה של SPY עם השקעה מחדש של דיבידנדים, לכן בעת מכירה המס יהיה גבוה יותר.

למען הקורא החביב רק אזכיר של-CSPX יש בסיס מס נמוך מזה של SPY עם השקעה מחדש של דיבידנדים, לכן בעת מכירה המס יהיה גבוה יותר.
ספציפית @amnonis מדבר על השקעה חייבת במסגרת IRA. אם אני מבין נכון את הכלי, אז בפדיון משלמים מס על הכסף הנפדה מינוס הכסף שהופקד, כך שמחיר הקניה לא משנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
לארוצה שיקולים ברכישת קרנות איריות בבורסות אירופאיות באמצעות IB צרכנות פיננסית 27
painblanc העברת קרנות איריות לברוקר בארה״ב שוק ההון 6
מ קרנות או ETFים איריות - האם יתרון המס הוא רק לETF? שוק ההון 10
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 63
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
מ מחשבון קרנות איריות VS קרנות אמריקאיות שוק ההון 0
L קיזוז הפסדי ורווחי הון קרנות איריות מיסים 5
ש קרנות איריות שקליות שוק ההון 1
A תמחור קרנות איריות ישראליות וגידור אל מול הדולר שוק ההון 5
מ תמהיל קרנות איריות/אמריקאיות שוק ההון 18
I קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות איריות שוק ההון 10
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 47
R קרנות איריות | האם קיים ניתוח שבוחן האם קיים יתרון במיסוי ריאלי על אף דמי ניהול גבוהים יותר? שוק ההון 9
Z האם קרנות איריות על מדדים אמריקאים אינן חשופות למס עיזבון בארה״ב? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם קרנות איריות העוקבות אחרי מדדי US מבריחות מחשיפה למס עיזבון בUS? פוסטים מאיכות נמוכה 4
G קרנות איריות כן או לא? שוק ההון 8
Y הבדל בחשיפה לדולר ומט"ח בכללי - קרנות איריות מול אמריקאיות שוק ההון 1
Y קרנות איריות שוק ההון 2
N קרנות איריות לIRA שוק ההון 1
Y קרנות איריות - לקנות בארץ או בחו"ל? שוק ההון 52
ברק א. קרנות איריות IEMA vs EIMI שוק ההון 1
R קיום מס מלכה על קרנות איריות שנסחרות בדולרים בלונדון שוק ההון 1
T אמ;לק: קניית קרנות איריות בדולרים שוק ההון 26
M האם כל קרנות וונגארד (ETF) הן איריות צוברות ? שוק ההון 3
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
E קרנות איריות - בזמן קנייה השער נקבע ביום שלפני? שוק ההון 1
S קרנות איריות שוק ההון 2