• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מומלצת

• פותח הנושא Uri
  • פורסם בתאריך

Uri

משתמש רשום
דירוג
4
שלום,

אני באמצע שנות ה 40, נמצא בקרן פנסיה מגדל מקפת, מסלול כללי.
בחודש יוני 2016 התלבטתי באם לעבור לחברה אחרת, בעיקר להפניקס: תשואות הפניקס היו 37% ל 5 שנים, לעומת 27% במגדל.

שיתפתי בהתלבטות זו את הסוכן הפנסיוני שלי. לטענתו, הפניקס הינה חברה קטנה, מועמדת לרכישה (זה היה מעמדה במחצית 2016, לפני מכירתה) - מה שיכול לגרום לאי ודאות. הוא המליץ לי להשאר במגדל, ולבחון את התשואות כעבור חצי שנה.

היום, חצי שנה לאחר מכן, נכנסתי לגמל נט, ביצעתי (שוב) השוואה בין מספר קרנות פנסיה מובילות. נראה שאכן אין יתרון להפניקס מול מגדל בשנה האחרונה. מה שכן בלט - זה היתרון שיש לאלטשולר בתשואה העודפת (34% ל 5 שנים, 9.4% בשנה האחרונה)

אשמח לתובנות לגבי קרן פנסיה מומלצת, בהנחת דמי ניהול זהים בכל החברות.

הנה קובץ האקסל, כאשר ישנם 2 טאבים. טאב אחד להשוואה מלפני חצי שנה. טאב נוסף - להשוואה עדכנית:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/7660241/תשואות פנסיה2.xlsx

תודה

שלום אורי, ברוך הבא לפורום.
נא להמנע מלהמליץ ולבקש המלצות לגבי קרנות פנסיה ספציפיות. זאת לא מטרת הפורום.
בדף הפרופיל שלי אתה יכול למצוא קישור לסקר עם פרוט של הקרנות פנסיה שבהם משקיעים חברי הפורום אם זה בעל ערך כלשהו.
ספציפית לגבי הגישה שלך, נשמע שאתה רודף אחרי תשואות עבר. זה בד״כ לא מוביל לשום מקום פרט לחרטה. ממליץ בחום לקרוא את ״הליכה אקראית בוול סטריט״.

נערך לאחרונה ב:
שלום אורי, ברוך הבא לפורום.
נא להמנע מלהמליץ ולבקש המלצות לגבי קרנות פנסיה ספציפיות. זאת לא מטרת הפורום.
בדף הפרופיל שלי אתה יכול למצוא קישור לסקר עם פרוט של הקרנות פנסיה שבהם משקיעים חברי הפורום אם זה בעל ערך כלשהו.
ספציפית לגבי הגישה שלך, נשמע שאתה רודף אחרי תשואות עבר. זה בד״כ לא מוביל לשום מקום פרט לחרטה. ממליץ בחום לקרוא את ״הליכה אקראית בוול סטריט״.
תודה: אשמח ללינק ישירות לסקר בדף הפרופיל שלך, כי פרט לרשימת ההודעות שלך - לא מצאתי דף פרופיל...
ולגבי תשואות עבר: נראה שזהו המדד העיקרי (אם לא היחידי) שלפיו צריך לקבוע את הגוף הפנסיוני (בהינתן דמי ניהול זהים). ההנחה שלי הינה שאם תשואה של גוף מסוים היא באופן מובהק גבוהה יותר מהמתחרים, על אחת כמה וכמה לאורך זמן - סביר להניח שהוא הגוף המוביל. מה אני מפספס כאן?

ואם אני אכן מפספס משהו: מהם הקריטריונים לפיהם בוחרים גוף פנסיוני?

תודה

תודה: אשמח ללינק ישירות לסקר בדף הפרופיל שלך, כי פרט לרשימת ההודעות שלך - לא מצאתי דף פרופיל...
צריך ללכת ל"אודות". קישור
ההנחה שלי הינה שאם תשואה של גוף מסוים היא באופן מובהק גבוהה יותר מהמתחרים, על אחת כמה וכמה לאורך זמן - סביר להניח שהוא הגוף המוביל. מה אני מפספס כאן?

ההנחה שלך שגויה.
תסתכל על המחקר המצויין ש @עש לילה עשה.
התופעה נקראית regression toward the mean. קישור.
מנהלי הקרנות יודעים שמשקיעים חובבנים נופלים בפח הזה כמו זבובים, ומריצים עשרות קרנות שונות, כאשר מובטח סטטיסטית שחלק מהן יהיו מעל הממוצע, ואז מפרסמים בשלטי חוצות את אלו שבמקרה היו מעל הממוצע. סטטיסטית מובטח לך שביצועי העתיד של הקרנות הללו יהיו משמעותית נמוכים יותר מביצועי העבר וקרובים יותר לממוצע. אבל את דמי הניהול אתה תשלם עליהן בלי קשר, ובד"כ יותר מהממוצע.

יש ביטוי שאני אוהב, שמגיע מפוקר אבל מתאים כמו כפפה לעולם ההשקעות - אם אתה לא יודע מי הפראייר בשולחן, זה אתה.

סביר להניח שהוא הגוף המוביל
תיקון - הגוף שהוביל
מה אני מפספס כאן?
שאין לך מושג מי המנהל היה ומי המנהל יהיה. בנוסף יש תופעה שנקראת אפקט הפיל - גם אם הוא מנהל טוב וכולם מזרימים את הכסף אליו, ברגע שיהיה לו יותר מדי כסף יגמרו לו אופציות ההשקעה הטובות.

מהם הקריטריונים לפיהם בוחרים גוף פנסיוני?
בהיעדר שקיפות באופן ההשקעה, הייתי מחפש קרן כמה שיותר פסיבית, עם הגדרה של הקצאת נכסים ברורה והגיונית, בדמי ניהול כמה שיותר זולים.
בחינה משנית, כמה הביטוחים מתאימים למה שאתה צריך.

תודה לכולם: מה הכוונה השקעה 'כמה שיותר פאסיבית'? האם הכוונה ל'השקעה שמחקה מדדים'?
אז אם אני מבין נכון - יש לבחור את הקרן עם דמי הניהול הנמוכים ביותר, ללא קשר לביצועי העבר. האם נכון? האם יש תמימות דעים לגבי הנחה זו?

בנוסף, בקרן הפנסיה שלי (מקפת) קיבלתי דמי ניהול די טובים (1.75% מההפקדה, 0.15% מהצבירה), אותם קיבלתי לאחר שרציתי לעזוב אותם. איך עדין ניתן לשפר את דמי הניהול הללו?

אז אם אני מבין נכון - יש לבחור את הקרן עם דמי הניהול הנמוכים ביותר
לא בהכרח, איכות ההשקעה יותר חשובה בשבילי. מבחינתי כשאין למנהל השקעות יותר מדי שיקול דעת, מבחינתי זה יותר איכותי. כמובן, שההרכב המוצהר צריך להיות כמה שיותר מתאים למה שאני משקיע בו מחוץ לקרן (שאצלי זה מדד מניות אמריקאי ו/או עולמי - אבל לא מחייב שזה אצל כולם).
אם יש יותר מאחת שמציעה את מה שאני מחפש, אז דמי ניהול שוברים את השוויון.

שוב שלום.

עשיתי קצת שיעורי בית. מכיוון שתשואות העבר לא משליכות על העתיד, החלטתי להתרכז בדמי הניהול:
ערכתי טבלת השוואה בין דמי הניהול שאני מקבל היום (1.75% ו 0.15%), לעומת דמי הניהול שאקבל בקרנות ברירות המחדל.
ראיתי שעד לסוף תקופת העבודה (כ 24 שנים), דמי הניהול שאשלם הינם כ 42,000 ש"ח במסלול הנוכחי, לעומת 11,000 ש"ח בקרנות ברירות המחדל. זה שקול ל 1,300 ש"ח לשנה חיסכון בדמי ניהול.

הכנתי טבלת אקסל (רצ"ב) המשקפת את עלות דמי הניהול, בקירוב.

אם כך - אני 'רץ' להחליף את קרן הפנסיה לאחר מקרנות ברירות המחדל.

האם אני צודק? יש מישהו ש'מסוגל' לאתגר אותי בחשיבה או בחישובים שלי?

תודה

האם אני צודק? יש מישהו ש'מסוגל' לאתגר אותי בחשיבה או בחישובים שלי?
@אנונימוס ?
בעיקרון יש עוד דברים מלבד דמי הניהול. יש גם משהו שנקרא "הוצאות ניהול השקעה" וזה כמו דמי ניהול לכל דבר ועניין. יש גם משהו שנקרא איזון אקטוארי, אבל זה אמור להיפסק/להצטמצם החל מהשנה.
אבל קרן פנסיה זה לא רק צבירה וחיסכון, יש גםשיקולים של ביטוחים ואיך החברה מטפלת במקרים ביטוחיים.

לפני שאתה רץ... באיזה מסלול חשבת להשקיע? באיזה מסלול ביטוחי? יש לך ילדים? אישה?
ניסית להוריד את דמי הניהול במקום הנוכחי?

תודה:
חשבתי על מסלול גילאי 40-50
נשוי + 3
דמי הניהול הנוכחיים הינם לאחר מו"מ מול מגדל, כך שלא נראה שניתן להורידם מעבר לדמי הניהול הנוכחיים. בטח לא להגיע לדמי הניהול שמציעות קרנות ברירות המחדל.

אם כך - האם לעבור לקרנות ברירת המחדל?

תודה

אם כך - האם לעבור לקרנות ברירת המחדל?
רק אם מכלול השירותים שהם מציעים מתאימים לך.
בין היתר:
תמהיל ההשקעות
ביטוחים
שירות לקוחות
דמי ניהול

מדוע דווקא זה?
מה הרכב הנכסים במסלול זה?
לא יודע מה הרכב הנכסים (לא בדקתי). אני מניח שהם מבינים איך לנהל את הכסף טוב יותר מאשר שאוכל לתת להם ביקורת...

אני מניח שהם מבינים איך לנהל את הכסף טוב יותר מאשר שאוכל לתת להם ביקורת...
אם רוב מנהלי הכספים בארץ (וגם בעולם) מפסידים להחזקה פסיבית במדד, למה שלא תוכל לבקר אותם על עובדה פשוטה זו?

שלום,

בהמשך להודעה הקודמת שלי, יצאתי מכן בתחושה שעלי לבחור באחת מקרנות ברירת המחדל. בצירוף מקרים, פנו אלי מסוכנות ביטוח מסויימת המבטחת עובדי הייטק, בהצעה לעבור לאלטשולר שחם.

במסמך שהכינו, הם סוקרים את תשואות העבר (שכבר דיברנו שאינם מנבאים את העתיד), את האיזון האקטוארי ודמי הניהול.(0.18% מהצבירה ו 1.8% מההפקדה)

כפי שניתן לראות, הם נאחזים בהסטוריית התשואות שלהם ומפחיתים בערך החיסכון של דמי הניהול.

האמת, אנשי השיווק שלהם עשו עבודה די טובה. אשמח לתובנות לגבי קבלת החלטה למעבר ממגדל לאלטשולר שחם או לאחת מקרנות ברירת המחדל.

תודה

אלטשולר שחם זו קרן קטנטנה מבחינת מספר החוסכים. קוטנה של הקרן לא מאפשר פיזור סיכונים אמיתי - תנאי קריטי ביצירת ביטוח קולקטיבי אמיתי.

בנוסף, אין להם מסלול מניות (בטח לא פאסיבי). אתה צריך לסמוך על שיקול הדעת של המנהלים שידעו לתזמן את השוק ולבחור ני"ע.
תשואות העבר וכו'

קוטנה של הקרן לא מאפשר פיזור סיכונים אמיתי - תנאי קריטי ביצירת ביטוח קולקטיבי אמיתי.
בשביל זה יש ביטוח משני.

אתה צריך לסמוך על שיקול הדעת של המנהלים שידעו לתזמן את השוק ולבחור ני"ע.
זו הבעיה האמיתית, אבל @Uri לא מוכן לקבל אותה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ג ניהול קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

Back
למעלה