• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר?

moneymakeravr

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום רב לכולם ושבוע טוב.
אתחיל בכך שאומר שאני מחשיב את עצמי עוד כילד בעולם שוק ההון, אבל בהחלט אחד שרוצה ללמוד.
אין לי חסכונות של מאות אלפי שקלים, והחיסכון 'הגדול' ביותר שלי הוא השקעה בקופת גמל להשקעה במסלול מניות בסכום מזערי של כמה עשרות אלפים.
לאחרונה התחלתי לחקור מעט והבנתי שאם להשקיע, כדאי להשקיע בברוקר ישראלי (דוגמת מיטב דש טרייד או IBI טרייד).
אני פשוט לא סגור על זה כל כך לכן אני כאן כדי להתייעץ.
ראשית אתחיל בזה שקופת הגמל נמצאת באלטשולר שחם (מקווה שמותר לציין זאת).
נכון לכרגע התשואות ממש רעות ואני בהפסד של כ2000 שקלים.
עכשיו, אני יודע שזה שוק נורא דינמי לכן אין לי בעיה בהפסד הזה, זה משהו שלקחתי בחשבון.
השאלה שלי, האם לא כדאי לי לקחת את הכמה עשרות אלפים האלו ולהעבירם לברוקר ישראלי?
או שאין כל כך הבדלים בין השניים?

בשביל להסביר את עמדתי, אני מעוניין בהשקעה פאסיבית, משמע לשים סכום התחלתי כנדרש ולאחר מכן כל חודש לשים עוד סכום מינורי שלא פוגע בכיס, חשבתי על משהו כמו 300 שקלים, ולתת לאותו ברוקר לנהל לי את הכספים.

אם הייתם במקומי, האם הייתם פועלים כמו שאני חושב או שלא הייתם נוגעים בקופת הגמל?

סבבה. הדעה הרווחת בפורום היא שעדיף להשקיע עצמאית דרך ברוקר.

הברוקר לא מנהל לך את הכספים, אתה קובע מה לקנות.
גוגל: הסולידית מייק
לפי מה שאני הבנתי, בהשקעה פאסיבית הברוקר נחשב כמנהל הכספים לא?
זאת אומרת, אני דואג להכניס לו את הכסף, הוא דואג להשקיע באפיקים שאותם מנהלים חושבים שיביאו תוצאות טובות יותר.
משמע, אני לא זה שמחליט על מה להשקיע ומה לקנות.
תקן אותי אם אני טועה?

ושאלה נוספת, אם היית במקומי, היית מושך את כספי הגמל עבור השקעה בברוקר? או שבמקומי היית חוסך סכום להשקעה בברוקר ומשאיר את הגמל פעילה?

אתה טועה.

כן.
אז אם כך, אשמח לדעת איך זה עובד כי אולי אני הבנתי שגוי.
השקעה ראשונית, נניח במיטב טרייד, היא 15K.
לאחר מכן, כל חודש, הכנסה נוספת לפי מה שאני קובע.
איפה כאן ההחלטה שלי במה להשקיע? ומה אם אני לא מבין בזה ולא יודע במה לבחור?

אז אם כך, אשמח לדעת איך זה עובד כי אולי אני הבנתי שגוי.
השקעה ראשונית, נניח במיטב טרייד, היא 15K.
לאחר מכן, כל חודש, הכנסה נוספת לפי מה שאני קובע.
איפה כאן ההחלטה שלי במה להשקיע? ומה אם אני לא מבין בזה ולא יודע במה לבחור?
תתחיל מזה:
גוגל: הסולידית שאלות

תתחיל מזה:
גוגל: הסולידית שאלות
תודה, אקרא.(ממבט ראשוני נראה שיש המון שאלות, פחות משהו ספציפי לגביי, כך שאם תוכל לשלוח כאן קישור, אשמח).
בכל מקרה, אני אשמח לקבל עוד תשובות מעוד משתמשים כדי לנסות לגבש החלטה על עניין קופת הגמל VS ברוקר.

רק הערה בקשר להעברת כספים בזמן ירידות בשוק ההון.

שים לב שההכנסה מקופת גמל היא ריבית ולא רווח הון.
משמעות הדבר שהפסד של ריבית אינו נותן מגן מס ולא ניתן להתקזז איתו מול רווחים עתידיים.

רק הערה בקשר להעברת כספים בזמן ירידות בשוק ההון.

שים לב שההכנסה מקופת גמל היא ריבית ולא רווח הון.
משמעות הדבר שהפסד של ריבית אינו נותן מגן מס ולא ניתן להתקזז איתו מול רווחים עתידיים.
הסכום שלי בקופת הגמל הוא מזערי מאוד (באיזור ה25K), כשאני הפקדתי באיזור ה27K - זאת אומרת הפסד של 2 סה"כ נכון להיום.
אני כמעט בטוח שאין מס על משיכה בגלל הפסדים, תקן אותי אם אני טועה?

הסכום שלי בקופת הגמל הוא מזערי מאוד (באיזור ה25K), כשאני הפקדתי באיזור ה27K - זאת אומרת הפסד של 2 סה"כ נכון להיום.
אני כמעט בטוח שאין מס על משיכה בגלל הפסדים, תקן אותי אם אני טועה?
אין מס על הפסד
אבל הפקדת 27K ועכשיו יש לך 25K
כדי להגיע למשיכה של ל27K בקופת גמל אתה צריך 8% רווחים, גם אם נגיד יש לך 0.9% דמי ניהול, אז תצטרך 8.9% רווחים(אם יקח שנה לחזור לשם).

כדי להגיע למשיכה של 27K בתיק מניות שהעברת אליו 25K, אתה צריך 10.7% רווחים כי על המשיכה יהיה לך מס רווחי הון.

לא אמרתי שזה השיקול המכריע, אבל זה גם משהו שצריך לקחת בחשבון במעבר.

אין מס על הפסד
אבל הפקדת 27K ועכשיו יש לך 25K
כדי להגיע למשיכה של ל27K בקופת גמל אתה צריך 8% רווחים, גם אם נגיד יש לך 0.9% דמי ניהול, אז תצטרך 8.9% רווחים(אם יקח שנה לחזור לשם).

כדי להגיע למשיכה של 27K בתיק מניות שהעברת אליו 25K, אתה צריך 10.7% רווחים כי על המשיכה יהיה לך מס רווחי הון.

לא אמרתי שזה השיקול המכריע, אבל זה גם משהו שצריך לקחת בחשבון במעבר.
ברור לי, השאלה שלי פה אם יש לי סיכון מעבר ל2000 האלה?
אני מוכן לקחת את הסיכון עבורם, לוותר עליהם ולקבל בחזרה אליי את ה25K בכדי להעבירם לברוקר.

ברור לי, השאלה שלי פה אם יש לי סיכון מעבר ל2000 האלה?
אני מוכן לקחת את הסיכון עבורם, לוותר עליהם ולקבל בחזרה אליי את ה25K בכדי להעבירם לברוקר.
זה צעד מבורך וחכם

גם ה2000 שח זה לא שאתה מפסיד אותם אתה מפסיד רק את החלק של המס שזה אומר מקסימום 25 אחוז מהסכום

זה צעד מבורך וחכם

גם ה2000 שח זה לא שאתה מפסיד אותם אתה מפסיד רק את החלק של המס שזה אומר מקסימום 25 אחוז מהסכום
אוקיי, אם ככה מעולה.
עכשיו, שאלתי השנייה היא - האם באמת כדאי לי לוותר על קופת הגמל להשקעה או שכדאי לי גם גמל וגם ברוקר? הרי מלכתחילה ידעתי שהגמל להשקעה במסלול מניות חשוף לסיכון גבוה.
השאלה אם עצם זה שהסכום אינו גבוה במיוחד, ובהתחשב בגילי הצעיר(26), מומלץ לי לשים את הכספים בברוקר שבמבט עתידי(למעלה מעשור) יכול להניב לי יותר, או שחבל לוותר על קופת הגמל ולחסוך חודשיים בכדי לפתוח ברוקר בנוסף לגמל?

עריכה:
ואשאל שאלה נוספת שעלתה לי כרגע, נניח ואני מושך את כספי הגמל ופותח לי חשבון בברוקר ישראלי, האם כמו בגמל אני יכול לצורך העניין לקבוע הוראת קבע קבועה של סכום מסוים פר חודש ומדי פעם כשיש סכום נזיל להכניס בנוסף?

אוקיי, אם ככה מעולה.
עכשיו, שאלתי השנייה היא - האם באמת כדאי לי לוותר על קופת הגמל להשקעה או שכדאי לי גם גמל וגם ברוקר? הרי מלכתחילה ידעתי שהגמל להשקעה במסלול מניות חשוף לסיכון גבוה.
השאלה אם עצם זה שהסכום אינו גבוה במיוחד, ובהתחשב בגילי הצעיר(26), מומלץ לי לשים את הכספים בברוקר שבמבט עתידי(למעלה מעשור) יכול להניב לי יותר, או שחבל לוותר על קופת הגמל ולחסוך חודשיים בכדי לפתוח ברוקר בנוסף לגמל?

עריכה:
ואשאל שאלה נוספת שעלתה לי כרגע, נניח ואני מושך את כספי הגמל ופותח לי חשבון בברוקר ישראלי, האם כמו בגמל אני יכול לצורך העניין לקבוע הוראת קבע קבועה של סכום מסוים פר חודש ומדי פעם כשיש סכום נזיל להכניס בנוסף?
לדעתי שווה שתרחיב את הידע בעניין.

ברוקר זה בסך הכול כמו חשבון בנק ודרך החשבון שלך אתה קונה מה שאתה רוצה

קופת גמל להשקעה זה בנק מנוהל. הוא נותן לך אופציה לבחור בין כמה מסלולים שיש לו ומה שאתה בוחר שם הוא מכניס את הכסף שלך.

החיסרון העיקרי בקופת גמל שלוקחים עמלה יחסית יקרה והמשמעות של העמלה הזאת על התשואות שלך היא דרמטית.

בברוקר אתה יכול להכניס כל סכום שתרצה אבל תצטרך לקנות לבד את מה שאתה בוחר. אבל זה בדיוק כמו שמסבירים לאדם מבוגר איך לשלוח הודעה בווצאפ, ברגע שתדע איך עושים את זה כבר לא תהיה מעוניין לשלם למישהו שיעשה בשבילך.

בהנחה שהמשיכה פטורה ממס.
אבל היות ומשיכה פטורה מקופת גמל להשקעה היא רק בהמרה לקצבה בגיל 60, ספק גדול אם זה רלוונטי לפות"ש.
כדי להגיע ל-27K צריך 11.5% רווח (10.6% אחרי דמי ניהול, 8% אחרי מס).

אין כאן שום יתרון לקופגל"ה.

קודם תגיע למצב שאתה חוסך סכום גבוה יותר (לפחות 1000-2000 ש"ח)
ואז יהיה הבדל איפה הכסף מושקע.
נכון מאוד, כל שאר הדיון זניח בהשוואה לזה.
שים לב שחיסכון הוא הפרש בין הכנסה להוצאה, בלי קשר למה אתה עושה איתו.
אם יש לך 300 ש"ח שאתה מתלבט לגביהם אבל חוץ מזה 2000 ש"ח בחודש מצטברים בעו"ש, אז אתה מתעסק בסכום הלא נכון.

אחרי שאלת גובה החסכון, יש שאלה של במה להשקיע:
השקעה בקופת גמל להשקעה במסלול מניות
זה נראה כמו מסלול מנוהל, בו מנהלי הקופה רוכשים עבורך מניות, יש להניח שבעיקר ישראליות. אתה יכול לראות בדו"ח מה בדיוק קנו.
לתת לאותו ברוקר לנהל לי את הכספים.
יש ברוקרים שישמחו לקנות עבורך מניות לפי בחירתם, אבל זה שירות יקר.
כשמדברים פה בפורום על העברה לברוקר הכוונה לרוב היא למסחר עצמאי, בו אתה בוחר מה אתה קונה.
ומה אם אני לא מבין בזה ולא יודע במה לבחור?
אמל"ק: קרן מחקה מדד מניות עולמי. במקום להתלבט איזו מניה לקנות פשוט קונים את כל השוק בפעולה אחת.
יש דימוי כאילו מסחר עצמאי דורש ניתוח ערך חברות והבנה מעמיקה של שוק ההון. זה ממש לא חובה.

זה לא כל כך נוח לאוטומציה.
כנראה שהבנק יאפשר לך לתת הוראת קבע, אבל זה רק יעביר שקלים לחשבון המסחר.
כדי לקנות צריך להכנס למערכת וללחוץ על כפתור. השקעה של חמש דקות בחודש (או חודשיים, או כמה שבא לך).
זה יתרון קטן לקופגל"ה - אפשר להשקיע באפס התעסקות. בברוקר אפשר בממש מעט התעסקות.

לדעתי שווה שתרחיב את הידע בעניין.

ברוקר זה בסך הכול כמו חשבון בנק ודרך החשבון שלך אתה קונה מה שאתה רוצה

קופת גמל להשקעה זה בנק מנוהל. הוא נותן לך אופציה לבחור בין כמה מסלולים שיש לו ומה שאתה בוחר שם הוא מכניס את הכסף שלך.

החיסרון העיקרי בקופת גמל שלוקחים עמלה יחסית יקרה והמשמעות של העמלה הזאת על התשואות שלך היא דרמטית.

בברוקר אתה יכול להכניס כל סכום שתרצה אבל תצטרך לקנות לבד את מה שאתה בוחר. אבל זה בדיוק כמו שמסבירים לאדם מבוגר איך לשלוח הודעה בווצאפ, ברגע שתדע איך עושים את זה כבר לא תהיה מעוניין לשלם למישהו שיעשה בשבילך.
לגמרי, אני מנסה ללמוד על זה ולקרוא, יש המון מידע שלפעמים גורם ללכת קצת לאיבוד.
בכל מקרה, אני לא סתם מתלבט בין השניים כי המון תגובות בעד הברוקר.

אני פשוט חושש מהצעד שאחרי, אוקיי נניח משכתי את הכספים ויצרתי קשר עם מיטב טרייד בבקשה להצטרף, איך אני בוחר במה להשקיע?
אני כן שמעתי על SP500, ואני רוצה להשקיע בתחום הטכנולוגי.
זה עוזר להם במשהו אם אגיד את זה?

אני פשוט חושש מהצעד שאחרי, אוקיי נניח משכתי את הכספים ויצרתי קשר עם מיטב טרייד בבקשה להצטרף, איך אני בוחר במה להשקיע?
כמו שאמרו לך פה כבר כמה פעמים:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קופת גמל IRA בניהול אישי לשכיר ללא קופה קיימת שוק ההון 19
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D האם קיימת למיטב דש אפליקציה לסלולרי למסחר בני״ע אמריקאים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S האם קיימת בעיית נזילות בקרן כספית? שוק ההון 4
ישראלי מצוי רכיב ביטוחי בפנסיה - נכות עם נכות קיימת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
A משכנתא על דירה קיימת - גיוס הון, כמה שאלות למען הסדר הטוב והמלצות נדל"ן 6
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
Henchman34 האם קיימת דרך לשמור על ערך הקרן בלי להתחייב לפרקי זמן ארוכים? שוק ההון 12
י היתר דירה קיימת נדל"ן 9
B האם קיימת קרן פנסיה שרושמת כמו שצריך את חלוקת ההפקדות בין קצבה מזכה ומוכרת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
M שקלול החזר הלוואה קיימת בלקיחת משכנתא נדל"ן 2
ס כדאיות מינוף תיק מניות בעזרת משכנתא על דירה קיימת שוק ההון 7
O משכון נכס נקי לטובת סגירת משכנתא קיימת שוק ההון 1
S לקנות דירה או לשפץ דירה קיימת? נדל"ן 13
ב האם קיימת קרן פנסיה משלימה/כללית עם מסלול מניות פאסיבי? צרכנות פיננסית 1
מ האם קיימת חלופה לאתר feex ? שוק ההון 0
2028_שנת_פרישה משכנתא על דירה קיימת נדל"ן 6
Aranchik הלוואה מהבנק כתלות בהלוואה קיימת שוק ההון 10
M הפקדה לקרן השתלמות קיימת שוק ההון 1
R פנסיית ברירת המחדל כבר קיימת צרכנות פיננסית 12
ר האם קיימת קרן השתלמות ממונפת? שוק ההון 3
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה