• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבלת תשלום בדולרים

yotamd

משתמש רגיל
דירוג
367
אני לא בטוח אם זה צריך להיות פה או באוף טופיק. כמו כן, לא מצאתי שרשור קודם בפורומים - אם יש אשמח לדעת. :)

בכל מקרה, הציעו לי לעשות איזהשהו פרויקט פרילנס, כשהתשלום הוא בדולרים - כמה עשרות או מאות דולרים בכל פעם. הבעיה שלי היא שכל הדרכים שלי לקבל את התשלום כרוכות בעמלות גבוהות (באופן שערוריתי!). בינתיים הנה האופציות שבדקתי:
1. הבנק שלי רוצה לגבות 0.35% מהסכום, אבל עם עמלת מינימום של 26$ (!) לכל הפקדה, וזה לפני המרה לשקלים. אמנם עוד לא הלכתי והתמקחתי איתם בסניף, אבל אני קיויתי למשהו שהוא נמוך יותר בסדר גודל, ולא רק לכמה דולרים הנחה.
2. פייפאל גובים 3.4% מכל תשלום (+ שקל עשרים). זה יותר סביר מאופציה א', הבעיה היא שאין לי כל כך מה לעשות עם דולרים בחשבון שם, והמרה שלהם לשקלים היא בשער גבוה ב-2.5% מהשער שהם מקבלים - כלומר סה"כ כ-6% מהכסף הולך על עמלות. אני יכול להשאיר את הכסף בתצורה של דולרים - אבל לא יהיה לי באמת מה לעשות איתו ככה.
3. חשבתי לבקש להפקיד את הכסף ישירות בחשבון ההשקעות שלי במיטב דש, שגם ככה התכוונתי להמיר כסף ולהעביר אליו. אבל מבירור איתם, הם אמרו שצריך שזה יופקד מחשבון בנק על שמי ולא מחשבון חברה או פייפאל - ושזה עניין רגולטורי.
4. אני לא אזרח אמריקאי, לא יכול לנסוע לארה"ב לפתוח חשב"ק, ואין לי קרובי משפחה בארה"ב שאני יכול לבקש להפקיד דרכם.

האם נתקלתם בבעיה דומה? מה אתם הייתם עושים?

אולי IB מוכנים לקבל הפקדות בדולרים? הם בטח ימירו לך לשקלים בעלות אפסית.

אולי IB מוכנים לקבל הפקדות בדולרים? הם בטח ימירו לך לשקלים בעלות אפסית.
יש למישהו ניסיון עם זה? שלחתי להם בינתיים שאלה במייל...

בתור הברוקר הבינלאומי הגדול בעולם די בטוח שהם מוכנים לקבל כל מטבע (אפילו המצחיק הזה בעברית עם תמונות של משוררים אשכנזים); כוונתי הייתה אם הם מוכנים לקבל הפקדה לחשבון שלך מחשבון שלא על שמך.

התשלום הוא בדולרים. אני חושב שהבעיה הגדולה פה היא שזה קורה דרך פייפאל ו/או דרך החברה שתשלם לי... לכן רציתי לדעת אם יש בפורום מישהו שניסה לעשות דבר דומה איתם.

נערך לאחרונה ב:
לגבי אופציה 2 אולי תוכל להשקיע משם ישירות בתיק השקעות ?

אתה יכול לעשות אשראי וחשבון בנק מחוברי מט"ח וככה פייפאל לא ייקחו על זה עמלה כי הכסף לא יומר לשקלים.

אני חושב שהבעיה הגדולה פה היא שזה קורה דרך פייפאל ו/או דרך החברה שתשלם לי... לכן רציתי לדעת אם יש בפורום מישהו שניסה לעשות דבר דומה איתם.

מתשובות של חברי פורום אחרים הבנתי שזה חייב להיות מחשבון בנק על שמך לא ניתן להפקיד מ IB מצד שלישי
לדעתי האפשרות הטובה ביותר שלך היא פייפאל, במידה וזה סכומים משמעותיים כדי לבדוק אפשרויות לפתיחת חשבון בנק בארה"ב.

אני לא בטוח אם זה צריך להיות פה או באוף טופיק. כמו כן, לא מצאתי שרשור קודם בפורומים - אם יש אשמח לדעת. :)

בכל מקרה, הציעו לי לעשות איזהשהו פרויקט פרילנס, כשהתשלום הוא בדולרים - כמה עשרות או מאות דולרים בכל פעם. הבעיה שלי היא שכל הדרכים שלי לקבל את התשלום כרוכות בעמלות גבוהות (באופן שערוריתי!). בינתיים הנה האופציות שבדקתי:
1. הבנק שלי רוצה לגבות 0.35% מהסכום, אבל עם עמלת מינימום של 26$ (!) לכל הפקדה, וזה לפני המרה לשקלים. אמנם עוד לא הלכתי והתמקחתי איתם בסניף, אבל אני קיויתי למשהו שהוא נמוך יותר בסדר גודל, ולא רק לכמה דולרים הנחה.
2. פייפאל גובים 3.4% מכל תשלום (+ שקל עשרים). זה יותר סביר מאופציה א', הבעיה היא שאין לי כל כך מה לעשות עם דולרים בחשבון שם, והמרה שלהם לשקלים היא בשער גבוה ב-2.5% מהשער שהם מקבלים - כלומר סה"כ כ-6% מהכסף הולך על עמלות. אני יכול להשאיר את הכסף בתצורה של דולרים - אבל לא יהיה לי באמת מה לעשות איתו ככה.
3. חשבתי לבקש להפקיד את הכסף ישירות בחשבון ההשקעות שלי במיטב דש, שגם ככה התכוונתי להמיר כסף ולהעביר אליו. אבל מבירור איתם, הם אמרו שצריך שזה יופקד מחשבון בנק על שמי ולא מחשבון חברה או פייפאל - ושזה עניין רגולטורי.
4. אני לא אזרח אמריקאי, לא יכול לנסוע לארה"ב לפתוח חשב"ק, ואין לי קרובי משפחה בארה"ב שאני יכול לבקש להפקיד דרכם.

בסכומים כמו שאתה מתאר כדאי לך כרטיס דביט של
Payoneer
Leupay
או משהו דומה.
תבדוק באינטרנט מה האופציה הפשוטה ביותר מבחינת העלות.
אפשרות אחרת חשבון בנק בבנק הדואר. כל ההעברות הנכנסות ללא שום עמלות.

להגיד למציע לשלם בשקלים.
שימצא הוא איך להמיר דולר לשקל ולתת לך.
או שיתן לך מזומן ככה שתוכל ללכת לchange.
אחרת, למה הוא משלם בדולרים?
למה לא ב-ין, רובל, פרנק שוויצרי?

הבנק שלך יודע לקבל דולרים עם אפס עמלות. אבל הוא סוחט ממך כי הוא חושב שאתה לקוח שבוי.
אם יש לך כח מיקוח (משכורת גבוהה או סכום כסף מכובד בעוש / פקמ / השקעות) תסביר / תדגים להם שאתה לא לקוח שבוי והעמלות ירדו או אפילו יעלמו. תתמקד בעמלות שחשובות לך.

הבנק שלך יודע לקבל דולרים עם אפס עמלות. אבל הוא סוחט ממך כי הוא חושב שאתה לקוח שבוי.
אם יש לך כח מיקוח (משכורת גבוהה או סכום כסף מכובד בעוש / פקמ / השקעות) תסביר / תדגים להם שאתה לא לקוח שבוי והעמלות ירדו או אפילו יעלמו. תתמקד בעמלות שחשובות לך.
עד גבול מסוים.
הבנקאים שלי נלחמו עד הרגע האחרון שאשאר, אבל הנשק שהיה ברשותם היה מוגבל. לדבריהם הבנק לא מוכן באופן עקרוני לרדת מ- 0.1% עמלת קניה\מכירה, בגלל השלכות הרוחב שזה פותח (או במלים שלי - אם נמכור לך בזול נצטרך למכור גם לאחרים בזול - לא חשוב שגם הזול שלהם יקר יחסית לבתי ההשקעות.).
ברור שהדוגמה שלי בתחום עמלות אחר, אבל בכל נושא כמעט יש לבנק עמלת ריצפה שהם לא יוכלו לרדת ממנה ולפעמים היא עדיין יקרה.

ספציפית לגבי עמלת מסחר זה אכן קשה להוריד בנק מתחת ל0.1%. לא שמעתי מישהו שעשה זאת ולא הצלחתי בעצמי.
אבל אתה מדבר על עמלה אחרת לחלוטין - קבלת דולרים וכל מה שהייתי צריך בשביל להוריד את העמלה הזאת זה לבקש.
אם אתה צריך לעשות קצת יותר (לעזוב) וזה חשוב לך אז תעשה את זה. מה שבטוח שזאת עמלה שהרצפה שלה היא אפס מאופס.

@adamshalev - אתה צודק לחלוטין. לצערי אין לי יותר סכום מכובד בבנק, כי אני דואג להעביר את רוב הכסף הפנוי שלי לחשבון השקעות (מחוץ לבנק). מה שכן, אני צפוי להתחיל לקבל הכנסה גדולה יותר בחודשים הקרובים, אז אני מקווה שזה יספיק. אם לא, כבר התקשרתי לכמה בנקים אחרים לבדוק אם משתלם לי לעבור אליהם. כאמור - ביום ראשון אני אכתת רגלי לסניף ואעשה להם פרצוף. מקווה שיעזור.

בלתי אפשרי מצד ג'.
ניתקלתי בבעיה דומה.
הדרך הזולה ביותר לקבל כסף מחו"ל זה בצ'ק רגיל והפקדתו לא באישור מוחלט, עולה בין 2$ ל6$, תלוי בבנק.
אם צ'ק זה לא אופציה אז אתה תקוע עם PP והעמלות הגבוהות שלהם.

אם צ'ק זה לא אופציה אז אתה תקוע עם PP והעמלות הגבוהות שלהם.
לא נכון:
@שמוליק קיפוד תודה! - אכן פתיחת חשבון בבנק הדואר היא אפשרות זולה יחסית, ואם הבנק לא ייתן תנאים יותר טובים אני אלך על האופציה של בנק הדואר.
אפילו מצאתי שרשור על האופציה הזאת:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/חשבון-בבנק-הדואר-ומט-ח.2547/

מעדכן את מה שמצאתי עד כה:

דיסקונט
- הציעו לי עמלת המינימום ל-3$ להפקדה, במקום ה-26$ במקור (כנראה שזאת שיטת מצליח שלהם, כי בקושי פתחתי את הפה וזה מה שהם אמרו). לצערי לא הסכימו ללכת רחוק יותר.
בנק הדואר - פתיחת חשבון 50 ש"ח, אין עמלת החזקה. הפקדות לחשבון שלי מחו"ל בדולרים ללא עמלה. להוציא את הכסף זה סיפור מסובך יותר: אפשר או לשלם עמלת המרה לשקלים שלהם (מבדיקה מדגמית שלי - יוצא בערך 1.5% מתחת לשער באותו יום) + 7 שקלים על ההעברה עצמה, או להעביר את הכסף בדולרים דרך המערכת שלהם (Eurogiro) לחשבון ההשקעות שלי, בעלות של בערך 20-25$ להעברה.
היתרון של בנק הדואר הוא שאני יכול לאגד הפקדות רבות לכדי העברה אחת ולשלם סכום פחות או יותר קבוע עבורה (ואם אני גם ככה צריך דולרים בחשבון השקעות, מיותר להפוך לשקלים רק כדי להפוך לדולרים). החסרון הוא שזה משתלם יותר מהבנק רק החל מהעברה מסוימת, וקשה לי כרגע לצפות כמה אקבל.
בנקים אחרים - בינתיים דיברתי עם אגוד, ועם בנק ירושליים. לא נתנו הצעה טובה יותר מדיסקונט גם אם זה היה כרוך בהעברת החשבון השקלי שלי אליהם.
אינטראקטיב - דיברתי עם נציג של ביטרייד שאמר שהפקדות על שמי אין להם בעיה לבצע דרך צד שלישי, כל עוד כתוב בהפקדה שזה עבורי. לא לוקח אחריות על המידע הזה, והאמת שאני עדיין סקפטי, כי זה לא עקבי עם מה שכתוב באתר של אינטראקטיב. יבדק הלאה.

אינטראקטיב - דיברתי עם נציג של ביטרייד שאמר שהפקדות על שמי אין להם בעיה לבצע דרך צד שלישי, כל עוד כתוב בהפקדה שזה עבורי. לא לוקח אחריות על המידע הזה, והאמת שאני עדיין סקפטי, כי זה לא עקבי עם מה שכתוב באתר של אינטראקטיב. יבדק הלאה.
תמשיך להיות סקפטי בנושא הזה!
אני שמעתי על הרבה מקרים שההעברות התקבלו וגם על הרבה מקרים שהן לא!
אין כאן אחידות גם בפעולות של אינטראקטיב עצמם.

שלום יותם, האם בדקת גם עמלת המרת מט"ח(שלפי מה שמופיע ברוב המחירונים היא סביב 7.5 דולר אצל כולם)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קבלת תשלום בדולרים והמרה (חלקית) לשקלים צרכנות פיננסית 5
S קבלת תשלום עבור אפליקציה צרכנות פיננסית 3
א קבלת תשלום מסין צרכנות פיננסית 9
D קבלת תשלום עבור עבודה חד פעמית צרכנות פיננסית 2
H קבלת תשלום רטרואקטיבי בעבור שרות החובה אוף טופיק 71
ד קבלת ריבית מאגח שוק ההון 2
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
A קבלת תזרים חודשי שוק ההון 48
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
א דחיית קבלת קצבה מביטול מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
L קבלת החזרים במט"ח צרכנות פיננסית 7
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קבלת קצבה מביטוח מנהלים ישן מגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
D קבלת תלושי שכר ממעסיק קודם מיסים 3
U קבלת שיק במט"ח פוסטים מאיכות נמוכה 3
U קבלת החזרי מס בארה"ב לחשבון ב-Interactive Brokers מיסים 1
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
Myrath קבלת טיפול או שירות מיוחד מבי"ח שאינו בהסדר עם קופת החולים אוף טופיק 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
A אזרח אמריקאי - קבלת נכסי PFIC בירושה ומיסוי מיסים 2
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
F קבלת דמי ניהול נמוכים בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Tsachi01 קבלת אזרחות גרמנית לנכד של ילידי גרמניה אוף טופיק 4
נ מכירת דירה מיד אחרי קבלת היתר נדל"ן 4
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
B קבלת כרטיס דביט מ-Bank of America לישראל. אוף טופיק 6
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
Wonko קבלת מענק פיצויים נמוך מהצפוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T יוקר המחיה בכלל ומשבר הדיור בפרט והשפעתו על קבלת החלטות של הדור הצעיר ביחס למדינה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 31
D מס על קבלת כספים (ירושה/לא ירושה) מחו״ל מיסים 4
ה קבלת החזר מס מיסים 2
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
הדבורה מיה קבלת תרומה חייבת במס? מיסים 2
The Doctor קבלת הלוואה כנגד מניות בסטארטאפ פרטי השקעות אלטרנטיביות 3
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
כ קבלת מט"ח מהלוואה שוק ההון 1
O משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא נדל"ן 34
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9

נושאים דומים

Back
למעלה