קבלת תשלום בדולרים

yotamd

משתמש ותיק
דירוג
341
אני לא בטוח אם זה צריך להיות פה או באוף טופיק. כמו כן, לא מצאתי שרשור קודם בפורומים - אם יש אשמח לדעת. :)

בכל מקרה, הציעו לי לעשות איזהשהו פרויקט פרילנס, כשהתשלום הוא בדולרים - כמה עשרות או מאות דולרים בכל פעם. הבעיה שלי היא שכל הדרכים שלי לקבל את התשלום כרוכות בעמלות גבוהות (באופן שערוריתי!). בינתיים הנה האופציות שבדקתי:
1. הבנק שלי רוצה לגבות 0.35% מהסכום, אבל עם עמלת מינימום של 26$ (!) לכל הפקדה, וזה לפני המרה לשקלים. אמנם עוד לא הלכתי והתמקחתי איתם בסניף, אבל אני קיויתי למשהו שהוא נמוך יותר בסדר גודל, ולא רק לכמה דולרים הנחה.
2. פייפאל גובים 3.4% מכל תשלום (+ שקל עשרים). זה יותר סביר מאופציה א', הבעיה היא שאין לי כל כך מה לעשות עם דולרים בחשבון שם, והמרה שלהם לשקלים היא בשער גבוה ב-2.5% מהשער שהם מקבלים - כלומר סה"כ כ-6% מהכסף הולך על עמלות. אני יכול להשאיר את הכסף בתצורה של דולרים - אבל לא יהיה לי באמת מה לעשות איתו ככה.
3. חשבתי לבקש להפקיד את הכסף ישירות בחשבון ההשקעות שלי במיטב דש, שגם ככה התכוונתי להמיר כסף ולהעביר אליו. אבל מבירור איתם, הם אמרו שצריך שזה יופקד מחשבון בנק על שמי ולא מחשבון חברה או פייפאל - ושזה עניין רגולטורי.
4. אני לא אזרח אמריקאי, לא יכול לנסוע לארה"ב לפתוח חשב"ק, ואין לי קרובי משפחה בארה"ב שאני יכול לבקש להפקיד דרכם.

האם נתקלתם בבעיה דומה? מה אתם הייתם עושים?

RaeNye

משתמש בכיר
דירוג
1,014
אולי IB מוכנים לקבל הפקדות בדולרים? הם בטח ימירו לך לשקלים בעלות אפסית.

yotamd

משתמש ותיק
דירוג
341
אולי IB מוכנים לקבל הפקדות בדולרים? הם בטח ימירו לך לשקלים בעלות אפסית.
יש למישהו ניסיון עם זה? שלחתי להם בינתיים שאלה במייל...

RaeNye

משתמש בכיר
דירוג
1,014
בתור הברוקר הבינלאומי הגדול בעולם די בטוח שהם מוכנים לקבל כל מטבע (אפילו המצחיק הזה בעברית עם תמונות של משוררים אשכנזים); כוונתי הייתה אם הם מוכנים לקבל הפקדה לחשבון שלך מחשבון שלא על שמך.

yotamd

משתמש ותיק
דירוג
341
התשלום הוא בדולרים. אני חושב שהבעיה הגדולה פה היא שזה קורה דרך פייפאל ו/או דרך החברה שתשלם לי... לכן רציתי לדעת אם יש בפורום מישהו שניסה לעשות דבר דומה איתם.

נערך לאחרונה ב:

oz1987

משתמש ותיק
דירוג
227
לגבי אופציה 2 אולי תוכל להשקיע משם ישירות בתיק השקעות ?

אתה יכול לעשות אשראי וחשבון בנק מחוברי מט"ח וככה פייפאל לא ייקחו על זה עמלה כי הכסף לא יומר לשקלים.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,463
אני חושב שהבעיה הגדולה פה היא שזה קורה דרך פייפאל ו/או דרך החברה שתשלם לי... לכן רציתי לדעת אם יש בפורום מישהו שניסה לעשות דבר דומה איתם.

מתשובות של חברי פורום אחרים הבנתי שזה חייב להיות מחשבון בנק על שמך לא ניתן להפקיד מ IB מצד שלישי
לדעתי האפשרות הטובה ביותר שלך היא פייפאל, במידה וזה סכומים משמעותיים כדי לבדוק אפשרויות לפתיחת חשבון בנק בארה"ב.

Penguin

משתמש ותיק
דירוג
656
אני לא בטוח אם זה צריך להיות פה או באוף טופיק. כמו כן, לא מצאתי שרשור קודם בפורומים - אם יש אשמח לדעת. :)

בכל מקרה, הציעו לי לעשות איזהשהו פרויקט פרילנס, כשהתשלום הוא בדולרים - כמה עשרות או מאות דולרים בכל פעם. הבעיה שלי היא שכל הדרכים שלי לקבל את התשלום כרוכות בעמלות גבוהות (באופן שערוריתי!). בינתיים הנה האופציות שבדקתי:
1. הבנק שלי רוצה לגבות 0.35% מהסכום, אבל עם עמלת מינימום של 26$ (!) לכל הפקדה, וזה לפני המרה לשקלים. אמנם עוד לא הלכתי והתמקחתי איתם בסניף, אבל אני קיויתי למשהו שהוא נמוך יותר בסדר גודל, ולא רק לכמה דולרים הנחה.
2. פייפאל גובים 3.4% מכל תשלום (+ שקל עשרים). זה יותר סביר מאופציה א', הבעיה היא שאין לי כל כך מה לעשות עם דולרים בחשבון שם, והמרה שלהם לשקלים היא בשער גבוה ב-2.5% מהשער שהם מקבלים - כלומר סה"כ כ-6% מהכסף הולך על עמלות. אני יכול להשאיר את הכסף בתצורה של דולרים - אבל לא יהיה לי באמת מה לעשות איתו ככה.
3. חשבתי לבקש להפקיד את הכסף ישירות בחשבון ההשקעות שלי במיטב דש, שגם ככה התכוונתי להמיר כסף ולהעביר אליו. אבל מבירור איתם, הם אמרו שצריך שזה יופקד מחשבון בנק על שמי ולא מחשבון חברה או פייפאל - ושזה עניין רגולטורי.
4. אני לא אזרח אמריקאי, לא יכול לנסוע לארה"ב לפתוח חשב"ק, ואין לי קרובי משפחה בארה"ב שאני יכול לבקש להפקיד דרכם.

בסכומים כמו שאתה מתאר כדאי לך כרטיס דביט של
Payoneer
Leupay
או משהו דומה.
תבדוק באינטרנט מה האופציה הפשוטה ביותר מבחינת העלות.
אפשרות אחרת חשבון בנק בבנק הדואר. כל ההעברות הנכנסות ללא שום עמלות.

c881

משתמש בכיר
דירוג
8,062
להגיד למציע לשלם בשקלים.
שימצא הוא איך להמיר דולר לשקל ולתת לך.
או שיתן לך מזומן ככה שתוכל ללכת לchange.
אחרת, למה הוא משלם בדולרים?
למה לא ב-ין, רובל, פרנק שוויצרי?

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,857
הבנק שלך יודע לקבל דולרים עם אפס עמלות. אבל הוא סוחט ממך כי הוא חושב שאתה לקוח שבוי.
אם יש לך כח מיקוח (משכורת גבוהה או סכום כסף מכובד בעוש / פקמ / השקעות) תסביר / תדגים להם שאתה לא לקוח שבוי והעמלות ירדו או אפילו יעלמו. תתמקד בעמלות שחשובות לך.

הק995

משתמש ותיק
דירוג
57
הבנק שלך יודע לקבל דולרים עם אפס עמלות. אבל הוא סוחט ממך כי הוא חושב שאתה לקוח שבוי.
אם יש לך כח מיקוח (משכורת גבוהה או סכום כסף מכובד בעוש / פקמ / השקעות) תסביר / תדגים להם שאתה לא לקוח שבוי והעמלות ירדו או אפילו יעלמו. תתמקד בעמלות שחשובות לך.
עד גבול מסוים.
הבנקאים שלי נלחמו עד הרגע האחרון שאשאר, אבל הנשק שהיה ברשותם היה מוגבל. לדבריהם הבנק לא מוכן באופן עקרוני לרדת מ- 0.1% עמלת קניה\מכירה, בגלל השלכות הרוחב שזה פותח (או במלים שלי - אם נמכור לך בזול נצטרך למכור גם לאחרים בזול - לא חשוב שגם הזול שלהם יקר יחסית לבתי ההשקעות.).
ברור שהדוגמה שלי בתחום עמלות אחר, אבל בכל נושא כמעט יש לבנק עמלת ריצפה שהם לא יוכלו לרדת ממנה ולפעמים היא עדיין יקרה.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,857
ספציפית לגבי עמלת מסחר זה אכן קשה להוריד בנק מתחת ל0.1%. לא שמעתי מישהו שעשה זאת ולא הצלחתי בעצמי.
אבל אתה מדבר על עמלה אחרת לחלוטין - קבלת דולרים וכל מה שהייתי צריך בשביל להוריד את העמלה הזאת זה לבקש.
אם אתה צריך לעשות קצת יותר (לעזוב) וזה חשוב לך אז תעשה את זה. מה שבטוח שזאת עמלה שהרצפה שלה היא אפס מאופס.

yotamd

משתמש ותיק
דירוג
341
@adamshalev - אתה צודק לחלוטין. לצערי אין לי יותר סכום מכובד בבנק, כי אני דואג להעביר את רוב הכסף הפנוי שלי לחשבון השקעות (מחוץ לבנק). מה שכן, אני צפוי להתחיל לקבל הכנסה גדולה יותר בחודשים הקרובים, אז אני מקווה שזה יספיק. אם לא, כבר התקשרתי לכמה בנקים אחרים לבדוק אם משתלם לי לעבור אליהם. כאמור - ביום ראשון אני אכתת רגלי לסניף ואעשה להם פרצוף. מקווה שיעזור.

yotamd

משתמש ותיק
דירוג
341

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,424
בלתי אפשרי מצד ג'.
ניתקלתי בבעיה דומה.
הדרך הזולה ביותר לקבל כסף מחו"ל זה בצ'ק רגיל והפקדתו לא באישור מוחלט, עולה בין 2$ ל6$, תלוי בבנק.
אם צ'ק זה לא אופציה אז אתה תקוע עם PP והעמלות הגבוהות שלהם.

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,933
אם צ'ק זה לא אופציה אז אתה תקוע עם PP והעמלות הגבוהות שלהם.
לא נכון:
@שמוליק קיפוד תודה! - אכן פתיחת חשבון בבנק הדואר היא אפשרות זולה יחסית, ואם הבנק לא ייתן תנאים יותר טובים אני אלך על האופציה של בנק הדואר.
אפילו מצאתי שרשור על האופציה הזאת:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/חשבון-בבנק-הדואר-ומט-ח.2547/

yotamd

משתמש ותיק
דירוג
341
מעדכן את מה שמצאתי עד כה:

דיסקונט
- הציעו לי עמלת המינימום ל-3$ להפקדה, במקום ה-26$ במקור (כנראה שזאת שיטת מצליח שלהם, כי בקושי פתחתי את הפה וזה מה שהם אמרו). לצערי לא הסכימו ללכת רחוק יותר.
בנק הדואר - פתיחת חשבון 50 ש"ח, אין עמלת החזקה. הפקדות לחשבון שלי מחו"ל בדולרים ללא עמלה. להוציא את הכסף זה סיפור מסובך יותר: אפשר או לשלם עמלת המרה לשקלים שלהם (מבדיקה מדגמית שלי - יוצא בערך 1.5% מתחת לשער באותו יום) + 7 שקלים על ההעברה עצמה, או להעביר את הכסף בדולרים דרך המערכת שלהם (Eurogiro) לחשבון ההשקעות שלי, בעלות של בערך 20-25$ להעברה.
היתרון של בנק הדואר הוא שאני יכול לאגד הפקדות רבות לכדי העברה אחת ולשלם סכום פחות או יותר קבוע עבורה (ואם אני גם ככה צריך דולרים בחשבון השקעות, מיותר להפוך לשקלים רק כדי להפוך לדולרים). החסרון הוא שזה משתלם יותר מהבנק רק החל מהעברה מסוימת, וקשה לי כרגע לצפות כמה אקבל.
בנקים אחרים - בינתיים דיברתי עם אגוד, ועם בנק ירושליים. לא נתנו הצעה טובה יותר מדיסקונט גם אם זה היה כרוך בהעברת החשבון השקלי שלי אליהם.
אינטראקטיב - דיברתי עם נציג של ביטרייד שאמר שהפקדות על שמי אין להם בעיה לבצע דרך צד שלישי, כל עוד כתוב בהפקדה שזה עבורי. לא לוקח אחריות על המידע הזה, והאמת שאני עדיין סקפטי, כי זה לא עקבי עם מה שכתוב באתר של אינטראקטיב. יבדק הלאה.

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,225
אינטראקטיב - דיברתי עם נציג של ביטרייד שאמר שהפקדות על שמי אין להם בעיה לבצע דרך צד שלישי, כל עוד כתוב בהפקדה שזה עבורי. לא לוקח אחריות על המידע הזה, והאמת שאני עדיין סקפטי, כי זה לא עקבי עם מה שכתוב באתר של אינטראקטיב. יבדק הלאה.
תמשיך להיות סקפטי בנושא הזה!
אני שמעתי על הרבה מקרים שההעברות התקבלו וגם על הרבה מקרים שהן לא!
אין כאן אחידות גם בפעולות של אינטראקטיב עצמם.

amitna

משתמש רשום
דירוג
4
שלום יותם, האם בדקת גם עמלת המרת מט"ח(שלפי מה שמופיע ברוב המחירונים היא סביב 7.5 דולר אצל כולם)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קבלת תשלום בדולרים והמרה (חלקית) לשקלים צרכנות פיננסית 5
S קבלת תשלום עבור אפליקציה צרכנות פיננסית 3
א קבלת תשלום מסין צרכנות פיננסית 9
D קבלת תשלום עבור עבודה חד פעמית צרכנות פיננסית 2
H קבלת תשלום רטרואקטיבי בעבור שרות החובה אוף טופיק 71
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
כ קבלת מט"ח מהלוואה שוק ההון 1
O משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא נדל"ן 34
S קבלת שם משתמש במייל לא מוצפן ברוקרים ופלטפורמות מסחר 12
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
ב קבלת משכנתא דרך walty פוסטים מאיכות נמוכה 8
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 12
P הליך קבלת הצעות מחיר מכמה קונים? נדל"ן 70
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
G ריט 1 וסלע נדלן קבלת מידע אמין שוק ההון 8
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
the_newbie קבלת סטייטמנט חודשי בדואר אוף טופיק 3
F סיכונים אפשריים בהעברת פרטי ת.ז. לחברות הביטוח למטרת קבלת הצעת מחיר צרכנות פיננסית 17
ג האם ניתן להקדים מועד קבלת המשכנתא? נדל"ן 3
klayhamn קבלת שקלים מחו"ל - עמלה? צרכנות פיננסית 9
ר אג"ח ממשלתי: איך מתייחסים לאירועי מס בשל קבלת ריבית שנתית ("קופון") מצד אחד, ומכירה מצד שני? שוק ההון 8
S עסקה בכרטיס אשראי לצורך קבלת הטבת פרימיום צרכנות פיננסית 32
O התייעצות עם אנשי מקצוע לפני קבלת החלטות פיננסיות משמעותיות? שוק ההון 11
V קבלת אופציות בחברת סטארט אפ אוף טופיק 43
M קבלת החלטות בתחילת הדרך התפתחות אישית 8
adamshalev קבלת מכתבים בארה״ב אוף טופיק 12
א קבלת ריבית אגח שוק ההון 15
מ עבודה בזמן קבלת דמי אבטלה צרכנות פיננסית 6
D פפר - קבלת 400 שח וביטול החשבון צרכנות פיננסית 115
א קבלת הלוואה למסורבי בנק צרכנות פיננסית 16
Y דרישות בנקים לתיעוד מקור הכסף בעת העברת/קבלת כספים צרכנות פיננסית 153
ו האם קבלת דיווידנט נחשבת כפעולת מכירה? שוק ההון 4
ה דמי ניהול אחרי קבלת הפנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0