• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צעיר שלא יודע לאן

vankey

משתמש רשום
דירוג
22
אהלן, כבר הרבה זמן שאני משוטט בבלוג ובפורום.
למדתי והשכלתי הרבה, בנוסף אשמח לקצת עזרה ועצה טובה.

בן 22 מתגורר בשרון עדיין בבית הוריי, השתחררתי משירות קרבי לפני שנה וחצי, טיילתי במזרח כחצי שנה אחרי זה, המסלול הרגיל ..
חזרתי לארץ מלפני שנה, התאפסתי על עצמי מבחינה כלכלית, למדתי לאט לאט וממשיך ללמוד על התנהלות פיננסית חכמה, בניתי קרן חירום, יש קרן פנסיה, קרן השתלמות ,קופת גמל, תיק השקעות, חוסך כ60-70% מההכנסה שלי ומשקיע לאט לאט, נתתי מעצמי כמות שעות לא נורמלית בשנה הזאת בעבודת שמירה רגילה, כרגע הורדתי הילוך 1. כי נמאס 2. כי אני רוצה להבין לאן מועדות פניי

קצת עליי:
הייתי תלמיד ממוצע בתיכון, לא אחד שמשקיע אבל שאפתי לסיים בשביל תעודת בגרות כמובן, ציונים ממוצעים, לא משהו שאפשר ללכת איתו לאוניברסיטה איכותית, לא עשיתי פסיכומטרי(גם לא כזה מעוניין לעשות) אף פעם לא הייתי לי תשוקה עזה לתחום מסוים, וזאת גם הסיבה שלא חשבתי שארצה מתישהו ללכת ללמוד בשביל לפתח קריירה, הראש לא היה שם לפני הצבא וגם בזמן הצבא.

בזמן השנה הזאת חשבתי הרבה, מתנדנד ממחשבה למחשבה,
כל החברים שלי אנשים ריאלים שהתחילו/מתחילים ללמוד בתחומי הנדסה/מדמח וביניהם גם אנשים עם ניסיון צבאי בתחום.
אומרים בדרך כלל "you are who you surround yourself with" ,כאחד שהיה תלמיד סביר, עם מתמטיקה 3, החלטתי לנסות לצעוד בדרך הזאת לאט לאט, לראות אם יתאים, לא בלב שלם (אבל גם לא בלב ריק חח..), לומד מתמטיקה קדם אקדמית ברמתי, התחלתי גם ללמוד פייתון (אין לי שום ניסיון בתחום), ולא נורא לי כמובן, אבל גם מרגיש שאני לא אול אין committed על זה כי זה לא תחום שאני מרגיש שאני בוהק בו, מצד שני אין שום דבר אחר, כל תחום אחר לא ממש מזיז לי, אולי התחום הפיננסי קצת אבל בשוק היום אין הרבה מה להציע.

אז כרגע:
משפר מתמטיקה, לומד פייתון והולנדית.
לא מתכוון לעשות פסיכומטרי, ידרוש ממני הרבה זמן.
שוקל להתחיל ללמוד מדמח/כלכלה ומדמח בפתוחה,
לקחת 2 קורסים כל סמסטר, בקיץ 1, בנוסף לעבודת אבטחה שאני יכול לשלב.
עדיין לגור בבית - חיסכון גבוה.

שוב אני לא הולך בלב שלם וגם לא ריק, אין לי פה שחור או לבן.
ישמע קלישאתי,אבל כמו בשיר של טונה אתם חושבים שאולי באמת צריך ללכת גם כשלא רואים לאן?

מטרות בחיים:
1. פרישה מוקדמת - בהתחלה חשבתי שזה מה שאני רוצה אבל הבנתי שזה נובע רק מחוסר התכלית בעבודת אבטחה, בסופו של דבר אני רוצה מסלול חיים, קריירה מעניינת שתעסיק אותי ביום יום שתגרום לי לשאוף ליותר ולמטרות גבוהות.
אני עדיין כמובן שומר על חיסכון גבוה ואמשיך להשקיע בהדרגתיות, בשביל שתמיד תיהיה האופציה.
2. הגירה - לא רע לי בארץ אבל גם לא כזה מעולה, אחרי שיצא לי להיות לא במעט מדינות באירופה וגם במזרח, אחרי 4 פעמים בהולנד התאהבתי במדינה, בתרבות, בחופש וברוגע ,עם הזמן הבנתי שאני רוצה להגר להולנד, לומד הולנדית לבד כרגע ונהנה. לצערי המזל לא איתי והוריי מברית המועצות אינני זכאי לדרכון אירופאי אז לא יהיה כזה פשוט.
יש כמה דרכים - בעזרת רילוקיישן ולאחרמכן התאזרחות, נישואים עם הולנדית, או "לקנות" דרכון אירופאי לדוגמא: להשקיע ביוון כ~מיליון שקל בנדל"ן או פורטוגל ובולגריה שקצת יותר יקרים.
- בנוסף אם איכשהוא יסתדר, אשמח גם ללמוד בהולנד שזה עוד משהו שמסקרן אותי.
3. משפחה - האמת לא מחפש משפחה, נוטה לכיוון האלהורות, לא מחפש נישואים גם, האמנם לא פוסל זוגיות בריאה בלי רישומים ומסמכים.

אשמח לעצה טובה, ואולי גם חוויה דומה אם יש שאולי תיתן לי יותר מוטיבציה, תודה ;)

ממליץ לך לקרוא את SO GOOD THEY CAN'T IGNORE YOU

לסופר יש תאורייה מעניינת שכישורים הרבה יותר חשובים מתשוקה כדי להתקדם בתחום מסויים.

לדבריו, אחריו שהכרת תחום מסויים לעומק ופיתחת בו כישורים טובים יש לך את היכולת לעצב את המשרה סביב ההעדפות שלך. משכורת גבוהה יותר, יותר זמן פנוי, פרוייקטים מעניינים וכו'.

זה לא אומר ללכת לתחום שאתה שונא. אבל, אם יש לך תחום שאתה בסדר איתו ואתה משקיע הרבה זמן כדי להשתפר בו יכול להיות שתגלה בסוף שאתה מחבב אותו.

בחיים הרבה פעמים התשוקה לתחום מסויים מגיעה אחרי שמשקיעים את הזמן והאנרגיות כדי להפוך לטובים בו.

בחיים הרבה פעמים התשוקה לתחום מסויים מגיעה אחרי שמשקיעים את הזמן והאנרגיות כדי להפוך לטובים בו.
זה משפט מאד יפה!
הוא ממש לא תואם לניסיון חיי, אני אוהבת ללמוד הרבה בנושא מסוים ואז לעבור הלאה. החיים קצרים והעולם מלא בנפלאות.
לגבי המילה תשוקה - היא חסרת משמעות בשבילי בהקשרים האלה, כמו המילה אושר.

לגבי המילה תשוקה - היא חסרת משמעות בשבילי בהקשרים האלה, כמו המילה אושר.

הסופר, קאל ניופרט, משתמש במילה הזו כדי להתייחס לתפיסה המקובלת שאדם "צריך לרדוף אחרי התשוקה שלו" כדי להצליח בחיים / להיות מאושר.

ממליץ לך לקרוא את SO GOOD THEY CAN'T IGNORE YOU

לסופר יש תאורייה מעניינת שכישורים הרבה יותר חשובים מתשוקה כדי להתקדם בתחום מסויים.

לדבריו, אחריו שהכרת תחום מסויים לעומק ופיתחת בו כישורים טובים יש לך את היכולת לעצב את המשרה סביב ההעדפות שלך. משכורת גבוהה יותר, יותר זמן פנוי, פרוייקטים מעניינים וכו'.

זה לא אומר ללכת לתחום שאתה שונא. אבל, אם יש לך תחום שאתה בסדר איתו ואתה משקיע הרבה זמן כדי להשתפר בו יכול להיות שתגלה בסוף שאתה מחבב אותו.

תודה רבה על ההמלצה, אני אבדוק לגבי הספר נשמע מאוד מסקרן.
הבנתי, מעולה אז בעצם אתה אומר שכן כדאי לנסות תחום שאתה לא בהכרח שלם איתו ולטפח כישורים בו ואולי זה גם מה שיביא את ההתלהבות והתשוקה לרצות יותר, האמת נשמע טוב, תודה רבה:)

למרות שיש לי שאלה קטנה, איך אתה נמנע מההרגשה של "אתה לא מספיק טוב לזה" באמצע הדרך ?

למרות שיש לי שאלה קטנה, איך אתה נמנע מההרגשה של "אתה לא מספיק טוב לזה" באמצע הדרך ?

בעזרת קצת פרופורציות. לוקח זמן לפתח כישורים. תזכור שכולם גרועים בהתחלה גם אם התרבות שלנו מדגישה יתר על המידה את ההצלחות בלי להדגיש את החשיבות של הדרך.

אם תקרא קצת על המחקר של פיתוח מצוינות בכל תחום תראה שזה תהליך שלוקח שנים של עבודה מאומצת. כישרון הוא overrated עבודה קשה היא underrated

בעזרת קצת פרופורציות. לוקח זמן לפתח כישורים. תזכור שכולם גרועים בהתחלה גם אם התרבות שלנו מדגישה יתר על המידה את ההצלחות בלי להדגיש את החשיבות של הדרך.

אם תקרא קצת על המחקר של פיתוח מצוינות בכל תחום תראה שזה תהליך שלוקח שנים של עבודה מאומצת. כישרון הוא overrated עבודה קשה היא underrated

ממש תודה רבה, העלת לי הרבה נקודות למחשבה,אחקור יותר ואבדוק לגבי הספר שהמלצת עליו של ניופורט (יש לי את digital minimalism פיזית ברשימת קריאה שלי גם חחח) מודה לך מאוד משה D:

בשמחה

בהצלחה

ברוך הבא בחור
כאחד שעבד במשרות אבטחה שנים רבות (מהרמות הגבוהות וגם הרגועות) - אם אתה לא רואה עתיד בתחום...תברח.
אני יודע שזה נוח אבל זה מנוון, מלכודת דבש ולא נותן שום ערך מוסף לעתיד. תנסה למצוא עבודות שלא מצריכות ניסיון אם זה משהו בבנקים, רשתות, מכירות ועוד.
חוץ מזה תתחיל בפתוחה כמו שאתה מתכנן ותראה אם אתה מסתדר עם החומר ואם זה משהו שכן מושך אותך.
ככל שתנסה יותר דברים ככה תדע מה אתה אתה לא רוצה לעשות וכך תצטמצם רשימת המה כן אתה רוצה לעשות, צריך פשוט לנסות ולהתנסות.
תברח מאבטחה!

אם מטרתך היא עצמאות כלכלית, הייתי מציעה להתמקד יותר במציאת עבודה מכניסה מאשר בטחינת שעות בעבודת אבטחה, ככל שתקדים למצוא "עבודה של מבוגרים" ככה תוכל לחסוך סכומים גדולים יותר בהמשך החיים. כרגע תשקיע את הכסף בעצמך ובהון האנושי שלך (כמובן להשקיע את השאריות בשוק ההון זה תמיד טוב אבל אל תגיע למצב שבו אתה מתעדף השקעה בבורסה ממשכורת נמוכה על פני שיפור והתקדמות שלך ושל כושר ההכנסה שלך)
אני גם חשבתי תמיד שאין לי שום תשוקה ואין לי איזה ייעוד חיים, בסוף זה הגיע באופן טבעי וזה מרגיש נכון אבל אני יודעת שגם זה יכול לעבור לי עוד כמה שנים ולשעמם אותי, אז לא משנה מה אתה מחליט ומתכנן, תדאג לדאוג לחוסן הכלכלי שלך. אם אתה לא יודע מה התשוקה שלך, אז תנצל את החוזקות שלך. אצלי אישית זה שפות אז אני עושה הרבה תרגומים, תמלולים וכו' מהצד, אם אתה טוב בהולנדית אני בטוחה שיש כסף מעולה בתרגום עברי-הולנדי (יותר נדיר == יותר כסף). גם אם אתה עוד לא טוב ברמת מתרגם, אפשר בקלות למצוא אנשים בחו"ל שמחפשים מישהו שילמד את הילדים שלהם עברית בזום. אלה סתם דוגמאות, אתה מכיר את החוזקות שלך, תראה איך אתה יכול למנף אותן ככה שלא תהיה "תקוע" בעבודה שלא צריך כישורים בשבילה ולכן משלמת מינימום

נ.ב: הולנד פאקינג מושלמת. אבל שים לב שאתה לא מסתכל עליהם דרך עיניים של תייר... הרבה פעמים פנטזתי על רילוקיישן עד שנכנסתי לעומק והבנתי שהרבה דברים שאנחנו לוקחים כמובן מאליו בישראל בכלל לא קיימים במדינות אחרות. לא התעמקתי ספציפית בהולנד בהיבט הזה, יש הרבה קבוצות בפייסבוק של "ישראלים בx" או "רילוקיישן לx", תבדוק על מה מדברים שם.

ברוך הבא
הרקע שלך מזכיר את שלי וגם אני רוצה להגר (אתה יכול לקרוא תגובות קודמות שלי בנושא, הן עדיין טריות).
המסלול הכי קל להגירה לפי דעתי, הוא דרך מקצוע. לאיחוד האירופי יתכן וזה יהיה מאתגר יותר, אבל כבר היו לי שני ראיונות עבודה בחודשים האחרונים (אירלנד וגרמניה) שהם פנו אלי. אני בטוח שאם הייתי אגרסיבי (פונה בעצמי) הייתי יכול למצוא משהו, אבל אני לא מכוון כרגע לאירופה אלא מקום אחר. והמקצוע המומלץ הוא כמובן המקצוע המבוקש ביותר בעולם כרגע - מפתחי תוכנה.
אם אין לך כיוון ואתה מוכן ללמוד כל דבר, הייתי ממליץ ללכת על זה. מדעי המחשב.

לגבי מטרות כלכליות, זה מקצוע שמכניס יפה בכל העולם. בהולנד ובישראל בפרט. ואם אתה יותר בקטע של לייפסטייל רווקות, אז פרישה מוקדמת דרך קריירת תוכנה זו רק שאלה של זמן.

ברוך הבא בחור
כאחד שעבד במשרות אבטחה שנים רבות (מהרמות הגבוהות וגם הרגועות) - אם אתה לא רואה עתיד בתחום...תברח.
אני יודע שזה נוח אבל זה מנוון, מלכודת דבש ולא נותן שום ערך מוסף לעתיד. תנסה למצוא עבודות שלא מצריכות ניסיון אם זה משהו בבנקים, רשתות, מכירות ועוד.
חוץ מזה תתחיל בפתוחה כמו שאתה מתכנן ותראה אם אתה מסתדר עם החומר ואם זה משהו שכן מושך אותך.
ככל שתנסה יותר דברים ככה תדע מה אתה אתה לא רוצה לעשות וכך תצטמצם רשימת המה כן אתה רוצה לעשות, צריך פשוט לנסות ולהתנסות.
תברח מאבטחה!

כן לצערי אני חווה את הניוון הזה אין ספק אבל העבודת אבטחה מציעה לי הרבה זמן להשקיע בעצמי בלי למזער יותר מדי את ההכנסה החודשית שלי, אם אלך לעבודה שיש בה יותר "אופק" לא יהיה הרבה זמן כמו שיש לי עכשיו לטובת למידה ורכישת יכולות.
בעבודה עצמה אני פנוי לגמרי, אז חשבתי באמת לנצל את זה ובאותו הזמן לא לוותר על הכנסה "סבירה".

אם מטרתך היא עצמאות כלכלית, הייתי מציעה להתמקד יותר במציאת עבודה מכניסה מאשר בטחינת שעות בעבודת אבטחה, ככל שתקדים למצוא "עבודה של מבוגרים" ככה תוכל לחסוך סכומים גדולים יותר בהמשך החיים. כרגע תשקיע את הכסף בעצמך ובהון האנושי שלך (כמובן להשקיע את השאריות בשוק ההון זה תמיד טוב אבל אל תגיע למצב שבו אתה מתעדף השקעה בבורסה ממשכורת נמוכה על פני שיפור והתקדמות שלך ושל כושר ההכנסה שלך)
אני גם חשבתי תמיד שאין לי שום תשוקה ואין לי איזה ייעוד חיים, בסוף זה הגיע באופן טבעי וזה מרגיש נכון אבל אני יודעת שגם זה יכול לעבור לי עוד כמה שנים ולשעמם אותי, אז לא משנה מה אתה מחליט ומתכנן, תדאג לדאוג לחוסן הכלכלי שלך. אם אתה לא יודע מה התשוקה שלך, אז תנצל את החוזקות שלך. אצלי אישית זה שפות אז אני עושה הרבה תרגומים, תמלולים וכו' מהצד, אם אתה טוב בהולנדית אני בטוחה שיש כסף מעולה בתרגום עברי-הולנדי (יותר נדיר == יותר כסף). גם אם אתה עוד לא טוב ברמת מתרגם, אפשר בקלות למצוא אנשים בחו"ל שמחפשים מישהו שילמד את הילדים שלהם עברית בזום. אלה סתם דוגמאות, אתה מכיר את החוזקות שלך, תראה איך אתה יכול למנף אותן ככה שלא תהיה "תקוע" בעבודה שלא צריך כישורים בשבילה ולכן משלמת מינימום

נ.ב: הולנד פאקינג מושלמת. אבל שים לב שאתה לא מסתכל עליהם דרך עיניים של תייר... הרבה פעמים פנטזתי על רילוקיישן עד שנכנסתי לעומק והבנתי שהרבה דברים שאנחנו לוקחים כמובן מאליו בישראל בכלל לא קיימים במדינות אחרות. לא התעמקתי ספציפית בהולנד בהיבט הזה, יש הרבה קבוצות בפייסבוק של "ישראלים בx" או "רילוקיישן לx", תבדוק על מה מדברים שם.

כמו שאמרתי השאיפה היא שתיהיה את האופציה לעצמאות כלכלית, אם אני יאהב את התחום אין ממש סיבה לפרוש, אלא אם כן ארצה להוריד הילוך.
עדיין לא כזה טוב בהולנדית חחח אבל אופציה מעניינת.
בנוסף כן מודע לזה שלטייל ולגור הם שני דברים שונים, אני מניח שרילוקיישן זמני לפני מעבר תמידי עדיף בשביל להבין, יש לי עוד הרבה לחשוב על זה בדרך.
תודה רבה.

ברוך הבא
הרקע שלך מזכיר את שלי וגם אני רוצה להגר (אתה יכול לקרוא תגובות קודמות שלי בנושא, הן עדיין טריות).
המסלול הכי קל להגירה לפי דעתי, הוא דרך מקצוע. לאיחוד האירופי יתכן וזה יהיה מאתגר יותר, אבל כבר היו לי שני ראיונות עבודה בחודשים האחרונים (אירלנד וגרמניה) שהם פנו אלי. אני בטוח שאם הייתי אגרסיבי (פונה בעצמי) הייתי יכול למצוא משהו, אבל אני לא מכוון כרגע לאירופה אלא מקום אחר. והמקצוע המומלץ הוא כמובן המקצוע המבוקש ביותר בעולם כרגע - מפתחי תוכנה.
אם אין לך כיוון ואתה מוכן ללמוד כל דבר, הייתי ממליץ ללכת על זה. מדעי המחשב.

לגבי מטרות כלכליות, זה מקצוע שמכניס יפה בכל העולם. בהולנד ובישראל בפרט. ואם אתה יותר בקטע של לייפסטייל רווקות, אז פרישה מוקדמת דרך קריירת תוכנה זו רק שאלה של זמן.

קראתי את התגובות שלך ונראה מאוד מעניין, אני חייב להגיד שהמסלול שלך מאוד מסקרן, נשמע די דומה לעבר ולחלומות שלי ואני מאחל לך בהצלחה בהמשך.
ההיבט הכלכלי גם כן משפיע כמובן והדרישה לאנשי מקצוע בתחום בהולנד מאוד מכוונת אותי לזה.
ממש תודה רבה, אמשיך עם דרכי, אמנם הדרך לא בהירה במלואה אבל כמו שנאמר, כנראה צריך להתקדם בדרך כלשהי ועם הזמן לעשות adjustments.

כן לצערי אני חווה את הניוון הזה אין ספק אבל העבודת אבטחה מציעה לי הרבה זמן להשקיע בעצמי בלי למזער יותר מדי את ההכנסה החודשית שלי, אם אלך לעבודה שיש בה יותר "אופק" לא יהיה הרבה זמן כמו שיש לי עכשיו לטובת למידה ורכישת יכולות.
בעבודה עצמה אני פנוי לגמרי, אז חשבתי באמת לנצל את זה ובאותו הזמן לא לוותר על הכנסה "סבירה".

כמו שאמרתי השאיפה היא שתיהיה את האופציה לעצמאות כלכלית, אם אני יאהב את התחום אין ממש סיבה לפרוש, אלא אם כן ארצה להוריד הילוך.
עדיין לא כזה טוב בהולנדית חחח אבל אופציה מעניינת.
בנוסף כן מודע לזה שלטייל ולגור הם שני דברים שונים, אני מניח שרילוקיישן זמני לפני מעבר תמידי עדיף בשביל להבין, יש לי עוד הרבה לחשוב על זה בדרך.
תודה רבה.

קראתי את התגובות שלך ונראה מאוד מעניין, אני חייב להגיד שהמסלול שלך מאוד מסקרן, נשמע די דומה לעבר ולחלומות שלי ואני מאחל לך בהצלחה בהמשך.
ההיבט הכלכלי גם כן משפיע כמובן והדרישה לאנשי מקצוע בתחום בהולנד מאוד מכוונת אותי לזה.
ממש תודה רבה, אמשיך עם דרכי, אמנם הדרך לא בהירה במלואה אבל כמו שנאמר, כנראה צריך להתקדם בדרך כלשהי ועם הזמן לעשות adjustments.
עצמאות כלכלית לא אומרת שאתה חייב להתפטר כי יש לך מספיק כסף, אלא שיש לך את האפשרות והחופש לעשות זאת מתי ואם אתה רוצה, וזה היופי בזה

לגבי מה שהגבת לsoject, בוא נהיה אמיתיים, אתה בן 22 שגר אצל ההורים, אני בספק אם אין לך מספיק זמן להשקיע בעצמך שאתה חייב להישאר בעבודה הזאת, במיוחד אם אתה כבר מרגיש שאתה מתנוון, לך תמצא עבודה קצת יותר נורמלית. זה ישפיע גם על העבודות העתידיות שלך. היית מעדיף לגייס מישהו שהוא שבלונה של קרבי משוחרר שעובד 5 שנים באבטחה כי לזה הכי קל להתקבל או מישהו שמצא עבודות מעניינות יותר ומביא איתו ניסיון או כישורים מעניינים?

עצמאות כלכלית לא אומרת שאתה חייב להתפטר כי יש לך מספיק כסף, אלא שיש לך את האפשרות והחופש לעשות זאת מתי ואם אתה רוצה, וזה היופי בזה

לגבי מה שהגבת לsoject, בוא נהיה אמיתיים, אתה בן 22 שגר אצל ההורים, אני בספק אם אין לך מספיק זמן להשקיע בעצמך שאתה חייב להישאר בעבודה הזאת, במיוחד אם אתה כבר מרגיש שאתה מתנוון, לך תמצא עבודה קצת יותר נורמלית. זה ישפיע גם על העבודות העתידיות שלך. היית מעדיף לגייס מישהו שהוא שבלונה של קרבי משוחרר שעובד 5 שנים באבטחה כי לזה הכי קל להתקבל או מישהו שמצא עבודות מעניינות יותר ומביא איתו ניסיון או כישורים מעניינים?

זה די תלוי מה הוא עושה אם הזמן הזה - אם הוא מנצל ברצינות את הזמן באבטחה ללימודים , ומצליח בכך, היכולות שלו יגדלו הרבה יותר מאשר בלעבוד בסתם עבודה.

אם הוא רוצה להתמחות במשהו כמו מכירות, זה כבר שונה, כמובן.

מצד אחד באופן מסוים את צודקת אין ספק, תמיד טוב שיהיה בנאדם יותר versatile מצד שני פחות זמן להתמקצע בתחום מסוים, אני לא בא לתרץ כמובן, אם להיות אמיתי אני מתגורר בבית חד הוריי, ואני מאוד פעיל גם בניהול הבית ויש עוד דברים שלא אכנס אליהם, אבל אני קיבלתי את דעתך ואין ספק שיש פה משהו, תודה רבה.

- לדעתי העבודת אבטחה זה אחלה סיפתח כדי שיהיה לך קצת דמי כיס. אין בזה שום דבר רע.

אני מזדהה עם מה שאתה כותב, ואני אשמח לשתף מה שאני חושב כדי שתדע לאן אתה הולך.
אני גם לא ידעתי בשיחרור מה אני רוצה לעשות, אבל מה שכן, היתה לי מוטיבציה גדולה להתחיל את החיים ולא להיתקע בשלבי ביניים לחפש את עצמי יותר מדי. (דמיינתי את עצמי ממלצר שוב, וזה היה אחלה דירבון)
הלכתי לעבוד בעבודה ששילמה לי הכי הרבה. זו הייתה עבודה טכנולוגית שבמזל קיבלו אותי אליה כי חשבו שיש לי פוטנציאל (מבין שאר המתמודדים כנראה). האם זה היה מרגש יותר מדי? לא. אבל וואללה זה היה נוח ולא משרה מלאה אז היה לי זמן לעצמי להחליט מה הצעד הבא.
ברוב הזמן הזה חיפשתי את הדלת הבאה. התחלתי ללמוד תכנות וטכנולוגיות אחרות שהתחברתי אליהן (יותר מהאחרות). זה לא היה מרגש. אבל זה היה לשם מטרה כלשהי.
אחרי ההתנסות הזו , והתנסות של להתחיל תואר, הבנתי עם עצמי לאן אני רוצה להגיע בשלב הבא. (שוב, שום ריגוש.. נטו המקום הבא שאני חושב שיהיה לי קצת יותר טוב בו בחיים).
הלכתי ללמוד וגם תמיד עבדתי במשרה חלקית כזו או אחרת, מה שעזר לי לחיות את החיים בקצב שלי, ואף פעם לא קרה שהוצאתי יותר משהרווחתי.

אני חושב שאתה הולך לכיוון טוב בחיים.
אני יחסית צעיר (פלוס מינוס בגיל שלך), והחשבון בנק שלי בעיקר שמח מכל המהלך הזה. נהניתי בדרך, זו הייתה אחלה חוויה, ובדרך גם הרווחתי f**k you money מאוד יפה ככה שאם אני אפסיק להנות ממה שאני עושה (מאוד רחוק מזה בשלב זה), אני יכול לחפש את עצמי עכשיו תקופה בלתי מבוטלת.

ואל תסתכל על החברים שלך מלמטה יותר מדי. רובם בטוח הולכים בדרך שתתן להם חיים קלים והם לא מתלהבים יותר מדי מהשפת תיכנות שהם לומדים עכשיו.

- לדעתי העבודת אבטחה זה אחלה סיפתח כדי שיהיה לך קצת דמי כיס. אין בזה שום דבר רע.

אני מזדהה עם מה שאתה כותב, ואני אשמח לשתף מה שאני חושב כדי שתדע לאן אתה הולך.
אני גם לא ידעתי בשיחרור מה אני רוצה לעשות, אבל מה שכן, היתה לי מוטיבציה גדולה להתחיל את החיים ולא להיתקע בשלבי ביניים לחפש את עצמי יותר מדי. (דמיינתי את עצמי ממלצר שוב, וזה היה אחלה דירבון)
הלכתי לעבוד בעבודה ששילמה לי הכי הרבה. זו הייתה עבודה טכנולוגית שבמזל קיבלו אותי אליה כי חשבו שיש לי פוטנציאל (מבין שאר המתמודדים כנראה). האם זה היה מרגש יותר מדי? לא. אבל וואללה זה היה נוח ולא משרה מלאה אז היה לי זמן לעצמי להחליט מה הצעד הבא.
ברוב הזמן הזה חיפשתי את הדלת הבאה. התחלתי ללמוד תכנות וטכנולוגיות אחרות שהתחברתי אליהן (יותר מהאחרות). זה לא היה מרגש. אבל זה היה לשם מטרה כלשהי.
אחרי ההתנסות הזו , והתנסות של להתחיל תואר, הבנתי עם עצמי לאן אני רוצה להגיע בשלב הבא. (שוב, שום ריגוש.. נטו המקום הבא שאני חושב שיהיה לי קצת יותר טוב בו בחיים).
הלכתי ללמוד וגם תמיד עבדתי במשרה חלקית כזו או אחרת, מה שעזר לי לחיות את החיים בקצב שלי, ואף פעם לא קרה שהוצאתי יותר משהרווחתי.

אני חושב שאתה הולך לכיוון טוב בחיים.
אני יחסית צעיר (פלוס מינוס בגיל שלך), והחשבון בנק שלי בעיקר שמח מכל המהלך הזה. נהניתי בדרך, זו הייתה אחלה חוויה, ובדרך גם הרווחתי f**k you money מאוד יפה ככה שאם אני אפסיק להנות ממה שאני עושה (מאוד רחוק מזה בשלב זה), אני יכול לחפש את עצמי עכשיו תקופה בלתי מבוטלת.

ואל תסתכל על החברים שלך מלמטה יותר מדי. רובם בטוח הולכים בדרך שתתן להם חיים קלים והם לא מתלהבים יותר מדי מהשפת תיכנות שהם לומדים עכשיו.

עברת מסלול מעניין, אני מניח שעם הדרך אתה הרבה יותר שלם עם עצמך ונהנה, עדיף כמובן מ-לא לעשות כלום.
ממש תודה רבה, מעריך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל לזוג צעיר נמאס מהאוטובוסים. מה הלאה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M זוג צעיר - אפיקי השקעה אפשריים? נדל"ן 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
תפוזינה השקעה של אלפים בגיל צעיר צרכנות פיננסית 6
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
N יזם צעיר המעוניין להקים עסק אוף טופיק 35
I מוות בגיל צעיר של מבוטח בקרן פנסיה לעומת מבוטח בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
A תיק השקעות חדש לאזרח אמריקאי צעיר שוק ההון 18
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
I הייטקיסט צעיר - צבירת הון התפתחות אישית 70
T מ״משתכן צעיר״ ל״מחיר למשתכן״ נדל"ן 0
stamEhad מחיר למשתכן לזוג צעיר - עסקה משתלמת תמיד או לא בהכרח? נדל"ן 10
השועל דירה ראשונה להשקעה לזוג צעיר נדל"ן 31
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12