• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה

איך נהוג פה לחשב TC?
משכורת ברוטו+בונוס +RSU?
לא כולל קה"ש ושום הפרשה פנסיונית, כן?

בעיקרון מחשבים -
משכורת + בונוס + RSU שמבשילים באותה השנה.

כלומר אם מקבלים סכום X של- RSU שמבשילים לאורך 4 שנים אז ה- TC באותה השנה יהיה: משכורת + בונוס + X/4 (בהנחה שההבשלה זהה בכל שנה. זה לא תמיד המצב).
אם שנה אחר כך אתה מקבל הקצאה נוספת של RSU (נניח סכום Y) שגם הם מבשילים בארבע שנים, אז באותה השנה ה-TC יהיה: משכורת + בונוס + Y/4 + X/4

לא נהוג להכניס לחישוב את הקה״ש, הפיצויים וההפרשות הפנסיוניות (למרות שזה סכום לא מבוטל בכלל).

בעיקרון מחשבים

זה איזה נוסחה מוכרת או משהוא שנהוג בארץ?
אני מכיר את המושג מארה"ב ותמיד היה לי את הרושם שהוא מאוד פשוט,כול מה שמקבלים מהמעסיק במשך השנה.

עצוב
בתור אחד שמראיין ולא מעט, אני לא מבין מה אפשר להבין על המועמד משאלות כאלה. בטח על מועמד עם יותר משנתיים ניסיון
זה המשחק.

זה לא משהו שאתה, אני או אלפי ההייטקיסטים שמתלוננים על העיניין בפורומים באינטרנט, נוכל לשנות.

עצוב
בתור אחד שמראיין ולא מעט, אני לא מבין מה אפשר להבין על המועמד משאלות כאלה. בטח על מועמד עם יותר משנתיים ניסיון

לדעתי זה שילוב של שני גורמים:
1) עלות אפסית למראיין - שואל שאלה מתוך מאגר מוכן, לפעמים אפילו בלי להכיר את הפתרון בעצמו
2) אחידות, כשהשאלות הן שבלוניות זה לכאורה מונע אפליה

מה זה בודק? כמו פסיכומטרי, יכולת שינון של ספר. מעולה אם אתה מגייס מישהו שיהפוך עצים, לא רלוונטי לעבודה אמיתית...

לא נהוג להכניס לחישוב את הקה״ש, הפיצויים וההפרשות הפנסיוניות (למרות שזה סכום לא מבוטל בכלל).
בעיקר בגלל שהוא לא מבוטל, יש טעם להתחשב בו בשווי הכולל, אם רוצים לערוך השוואה למשל ל- TC המקביל בארה"ב, שם אין הפרשות כלל, למעט 401K באחוזים בודדים במקרה הטוב. הרי מדובר על עוד כ- 22% לברוטו.

נערך לאחרונה ב:
איך נהוג פה לחשב TC?
משכורת ברוטו+בונוס +RSU?
לא כולל קה"ש ושום הפרשה פנסיונית, כן?
אני לא יודע מה ״נהוג פה״ אבל בחברה שלי מציינים TC על פי ברוטו + בונוסים שהתקבלו השנה (לא מחלקים בתקופה) + RSU שהם vested השנה.

אבל ברור שיש הבדל בין ברוטו x שכולו נחשב להטבות סוציאליות ובין ברוטו x שחצי ממנו נחשב להטבות סוציאליות.

לדעתי זה שילוב של שני גורמים:
1) עלות אפסית למראיין - שואל שאלה מתוך מאגר מוכן, לפעמים אפילו בלי להכיר את הפתרון בעצמו
2) אחידות, כשהשאלות הן שבלוניות זה לכאורה מונע אפליה

מה זה בודק? כמו פסיכומטרי, יכולת שינון של ספר. מעולה אם אתה מגייס מישהו שיהפוך עצים, לא רלוונטי לעבודה אמיתית...

למטרה הזאת יש מבחנים הרבה יותר נרחבים וייעודיים שבוחנים סט יכולות כלליות של מועמד
לא אומר שזה רע להשתמש בזה, זה מאפשר לדעת למשל האם הבנאדם חכם או מהיר או לא
אבל אחרי שעברנו את זה - בשלב הטכני לבדוק האם הוא יודע לממש מיון ידנית - לא נותן כלום. עדיף לעבור על דברים קודמים שהוא עשה, או לשאול שאלות שרלוונטיות לנושא/פרויקט/טכנולוגיה ספציפית שבה הוא הולך לעבוד. זו דעתי לפחות

עצוב

כמה זמן מיותר היה לו לשנן שאלות מ-Cracking the code interview כנראה.

עיקרון ההכבדה, גרסת ההייטק.
אני רק אציין שבהקדמה/פרק ראשון של הספר ממליצים להתחיל להתכונן 9-12 חודשים לפני תחילת הראיונות.
כלומר גם עובד/סטודנט full time שלא מעוניין "להכביד" על עצמו, יכול לשחק את המשחק.
ההבדל היחיד שהוא ייצטרך להתחיל להתכונן מוקדם יותר.

אני רק אציין שבהקדמה/פרק ראשון של הספר ממליצים להתחיל להתכונן 9-12 חודשים לפני תחילת הראיונות.
כלומר גם עובד/סטודנט full time שלא מעוניין "להכביד" על עצמו, יכול לשחק את המשחק.
ההבדל היחיד שהוא ייצטרך להתחיל להתכונן מוקדם יותר.

זוכרת שבגרמניה חברה סיפרה לי שפנו אליה מגוגל, אבל היא לא הלכה לראיון. כמובן ששאלתי למה, והתשובה הייתה שלא היה לה זמן להתכונן. לפי מה שהיא אמרה, אנשים מתכוננים חצי שנה.

זוכרת שבגרמניה חברה סיפרה לי שפנו אליה מגוגל, אבל היא לא הלכה לראיון. כמובן ששאלתי למה, והתשובה הייתה שלא היה לה זמן להתכונן. לפי מה שהיא אמרה, אנשים מתכוננים חצי שנה.
זה באמת נכון. אם עובדים/לומדים תוך כדי אז זה יכול לקחת הרבה זמן (אלא אם כן מתכוננים בלילות).
אבל אם מתחילים להתכונן בשלב סיום הלימודים או כמובטלים אז יש כאלה שתוך חודש-חודשיים יכולים להגיע לרמה הגבוהה ביותר.

במקרה שלה היא עבדה על הדוקטורט, באמת לא היה לה זמן.

גם אליי פנו מפייסבוק, אחרי שיחה קצרה עם המגייסת שם אמרתי (לעצמי כמובן) תודה רבה אבל אישית אני לא מוכן למסע הזה.

אם שנה אחר כך אתה מקבל הקצאה נוספת של RSU (נניח סכום Y) שגם הם מבשילים בארבע שנים, אז באותה השנה ה-TC יהיה: משכורת + בונוס + Y/4 + X/4
לגבי ה-X, זה שווי המניה שנה קודם בזמן ההענקה? או שווי המניה הנוכחי כולל רוחי הון?

למה חילקת מענק חתימה ל-4 שנים?
הרי זה משהו חד פעמי שלא יתחדש בהמשך (בניגוד ל-RSU)...
אתה כנראה צודק, כשחישבתי זה היה כשקיבלתי הצעות ממספר חברות וזה עזר להשוות ביניהן

עצוב
אותי אף אחד לא שאל שאלות כאלה בקבלה לתפקיד טכני בכיר. הייתי עונה מתוך שעשוע, אבל זה לא היה מתאים, ולא הייתי מצטרף. במקום, היתה סדרה של ראיונות, מעל 10 בעצם, עם אנשים טכניים מובילים, השורה הראשונה בחברה הזו. ראיונות דו כווניים, לא מבחנים. נשאלו שאלות טכניות, אבל ברמה מהותית, על ידע ספציפי, לא משהו שקיים בספרים. ודיון על מה מריך לעשות.
בסה״כ זה מאוד הועיל לכל הצדדים, כי למדתי להכיר חתך רחב בחברה, שהיה לוקח לי זמן לפגוש אחרת. ואז בביקור הראשון שם (אחת חברות הפאנג), יש נקודת התחלה טובה יותר. לא התביישתי, קבעתי פגישות עם המראיינים, קצת לצחוק על זה, להעמיק בשאלות, לשאול איך מהצד שלהם, וכו׳. רק טוב יצא מזה.

למה חילקת מענק חתימה ל-4 שנים?
הרי זה משהו חד פעמי שלא יתחדש בהמשך (בניגוד ל-RSU)...
חישוב נכון לדעתי בשנה הראשונה, תוך כדי ציפיה שהרפרש השנתי יתאים לרבע מענק קליטה, או יותר. זה בעצם רף תחתון לציפיה, לא בכמות מניות, אלא בשווי כספי ברגע ההענקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
T ציפיות שכר ב אפל gampa גמפ"א התפתחות אישית 28
L ציפיות שכר אינטל התפתחות אישית 11
J ציפיות שכר ב גוגל gampa גמפ"א התפתחות אישית 106
C ציפיות שכר - היי טק אוף טופיק 136
V שאלה לגבי שינוי ציפיות שכר אוף טופיק 29
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
Y ציפיות האינפלציה של הציבור לפי אג"חים ממשלתיים שוק ההון 16
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
R ציפיות לבורסת ישראל שוק ההון 6
סטרבו ציפיות האינפלציה של השוק שוק ההון 8
DavidA מה ציפיות שלכם לאינפלציה פה? אוף טופיק 7
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
ה רכיבי שכר למשכנתא נדל"ן 3
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M שכר על מילואים בשישי-שבת אוף טופיק 1
H הפחתת הפרשות פנסיוניות לטובת שכר נטו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ב רילוקיישן, שכר ועוד אוף טופיק 5
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
D שכר דירה כהוצאה מוכרת נדל"ן 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
פ שכר גלובלי, מילואים ועבודה **חלקית** באותו יום אוף טופיק 1
ל איך וכמה לבקש בהעלאת שכר? התפתחות אישית 13
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
ע איך מתמחרים שכר דירה? נדל"ן 15
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
ריש-לקיש שכר מקובל לייעוץ אסטרטגי - משרה התחלתית פוסטים מאיכות נמוכה 15
E תמחור שכר סופרים/אמנים לאזרח אמריקאי-ישראלי ושיקולים מיסויים מיסים 5
ה ניכוי הוצאת שכר דירה מסלול 10% נדל"ן 6
M שכר מקובל למשרות פיתוח תוכנה עם 2-3 שנות ניסיון התפתחות אישית 83
י חברת Diffe-rent להבטחת שכר דירה נדל"ן 39
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
D קבלת תלושי שכר ממעסיק קודם מיסים 3
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
P יציאה מעבודות זמניות / עבודות שכר מינימום בגיל מתקדם יחסית לעבודות "רציניות" יותר פוסטים מאיכות נמוכה 35
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
ח גובה שכר להפרשה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מדוע הכנסה ממניות לא נחשבת כמו שכר בתחשיב של החזר משכנתא נדל"ן 72
B בקשת שכר בסיס נמוך יותר לצורך הפרשות פנסיוניות - האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
H מקסימום תגמולי מילואים - פגיעה בבעלי שכר גבוה? צרכנות פיננסית 18
yossidiv סביבת עבודה, שכר ותנאים בנובה מערכות מדידה אוף טופיק 3
P תהליכי הפקת תלוש שכר (לבד)? מיסים 17
R ניהול מו"מ על שכר במקומי אוף טופיק 8

נושאים דומים

Back
למעלה