• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרילאנס לעומת תלוש

• פותח הנושא Panic
  • פורסם בתאריך

Panic

משתמש רגיל
דירוג
84
היי,

אני פרילאנסרית. הנטו שלי אחרי הוצאות הוא 10,000₪.
אני מועמדת כרגע למשרה כעובדת מדינה. מה המינימום ברוטו שעבורו שווה לי תעזוב את העבודה הנוכחית?

האם כיום את מפרישה את כל ההפרשות הפנסיוניות?
אפשר להגיד לך שאם ישאר לך נטו 10,000 אחרי כל ההפרשות, אז את בעמק השווה וכל שקל מעבר בנטו - עדיף.
האם את יכולה להמשיך פחות שעות כ-פרילאנסרית (ולטעום מכל העולמות), או שלמעשה כיום את עובדת במקום קבוע/משרה מלאה, רק מוציאה חשבוניות?
האם במשרה המדוברת, מובטחת קביעות?

האם כיום את מפרישה את כל ההפרשות הפנסיוניות?
אפשר להגיד לך שאם ישאר לך נטו 10,000 אחרי כל ההפרשות, אז את בעמק השווה וכל שקל מעבר בנטו - עדיף.
האם את יכולה להמשיך פחות שעות כ-פרילאנסרית (ולטעום מכל העולמות), או שלמעשה כיום את עובדת במקום קבוע/משרה מלאה, רק מוציאה חשבוניות?
האם במשרה המדוברת, מובטחת קביעות?
כיום אני במשרה מלאה, במקום קבוע, שהיא נטל די כבד מבחינתי. אין לי ימי חופש, אין ימי מחלה.. מה שגורם לי לא לצאת לחופש כמעט בכלל חוץ מבערך פעם בשנה לשבוע. ובנוסף לזה החליפו לי לאחרונה מנהלים והכיף שלי ברח, לא כיף לי. בקיצור, אני מתה לעוף משם.. אבל העניין הכלכלי משפיע מאוד. ועוד אבל, אני מניחה שבסופו של דבר (מתוכנן לבקרוב..) יהיו לנו ילדים ואני לא אוכל לעשות את מספר השעות שאני עושה היום כפרילאנסרית אז הסכום הזה יירד (אני עושה הרבה שעות נוספות כרגע).
אני מפרישה לקרן השתלמות.
אני עדיין לא יודעת לגבי קביעות..

נו...
אז נראה שאת יודעת כבר.
לעבור למקום אחר.
נ.ב.
מפרישה לקרן השתלמות. מה אם פנסיה?

@Panic התשובה מסתתרת בגוף התגובה.
- כרגע התנאים הסוציאליים שלך דומים לעובדים פיליפינים בחממות.
- ההנהלה שלך התחלפה ובגלל שאת שם "במשרה מלאה" אין לך יכולת תזוזה. שזה אחד היתרונות המהותיים בתיאוריה לטובת פרילנסרים - היכולת לא לקבל לקוח כי לא מתאים לך יותר ופשוט להתמקד בלקוחות אחרים.
- את מתכננת להיות אמא.

יש יותר ברור מזה? לא יכול לייעץ אבל אם אני הייתי אישה במצב הזה לגמרי הייתי קופץ על מסלול המגזר הציבורי. מישהי פה בפורום אמרה פעם: "יש לנו מדינה כל כך נדיבה, למה לא לנצל את זה?" ואני לא יכול שלא להסכים יותר.

שכיר מקבל ימי חופש, ימי מחלה, מענק לידה, חופשת לידה, שעת הנקה, יציאה לבדיקות הריון, מחלת ילד, פיצויי פיטורים, דמי אבטלה, תשלום גם בזמן חגים וזמן ״מת״ בעבודה, לפעמים יש השתתפות חלקית בהוצאות כמו נסיעה, טלפון ורכב, אוכל ע״ח העבודה ו/או פינת קפה, ימי כיף מאורגנים, תלושי חג ועוד שלל דברים שעצמאי לא מקבל או חייב לממן מכיסו.
אם את מקבלת את אותו הנטו בעבודה כשכיר אז יצאת מורווחת מאד. אם את מקבלת 1000-2000 פחות אני מניח שזה קרוב לנק איזון כלכלית.
ויש כמובן את נושא הלחץ וההנאה מהעבודה שמשפיעים על בריאות וחיי משפחה.
מנסיון של אשתי שהייתה שכירה בילד הראשון ועצמאית בילד השני - לאישה שמתכננת ילד אין שום ספק מה עדיף להיות.

נערך לאחרונה ב:
אם את מקבלת את אותו הנטו בעבודה כשכיר אז יצאת מורווחת מאד. אם את מקבלת 1000-2000 פחות אני מניח שזה קרוב לנק איזון כלכלית.
הנטו לא יהיה קרוב, השכר המשוער שכתבו במודעה היה הרבה יותר נמוך.. נראה לי שאבקש 10,000 ברוטו, לבקש את אותו נטו זה נראה לי בכלל לא בכיוון שלהם.. נראה מה יהיה, אם לא יסכימו לשכר הזה או למשהו קרוב אז נראה לי שנכון לעכשיו אשאר עם המשרה הנוכחית כי הפער יהיה גדול מדי.

לא מאמינה בקרנות פנסיה, דואגת לעצמי לעתיד בדרכים אחרות.

הכוונה בשאלה היא שבתור שכירה תהיה גם הפקדה לפנסיה.
אז זה גם כמה שקלים נוספים שיש לחשוב עליהם.

לדעתי בדרך כלל במגזר הציבורי יש הפרשות נדיבות לפנסיה ולקרנות השתלמות. זה מוסיף לך קרוב ל20% לנטו שהולך לחסכון. בנוסף על 10000 ברוטו אין כל כך הרבה מסים, כך שלדעתי 10,000 ברוטו במגזר הציבורי יוצא משתווה ואף יותר מ10,000 נטו במשרת עבדות שאת מתארת. את בפועל עובדת 150% משרה יחסית למה שתעבדי במגזר הציבורי, ואם וכאשר תהיי אמא את תעבדי 70% כך שתרוויחי פחות.

אגב, למיטב ידעתי, במגזר הציבורי אין כל כך מקום להתמקח על השכר. בדרך כלל מדובר בדרוג/דרגה והשכר נקבע לפי טבלאות השכר.
מה שכן, יש תוספות, והרבה, שנזגרות מכל מיני משתנים שונים ומשונים. אם יש לך השכלה כלשהי תבדקי אם רלוונטי - לפעמים יכול להוסיף לך גמול = כמה מאות שקלים בחודש.

אני חושבת שבאופן כללי בשיקול אם לעבור למגזר הציבורי או לא למשתנים אחרים, שאינם השכר, יש משקל משמעותי.
אני מכירה אנשים שירדו בנטו לחצי כדי לקבל את התנאים של המגזר הציבורי. אני לא מוכנה לרדת עד כדי כך אבל יכולה להבין מה גרם להם לעשות זאת.
אגב, עם ילדים, יש במגזר הציבורי משרת אם ותוספת מעונות.
וגם תבדקי האם משלמים על רכב וכמה, כי זה יכול להגיע עד ל-2,000 ש"ח בחודש.

בנוסף במגזר הציבורי בד"כ יש הרבה ימי חופש.
גם בהפרש של כמה אלפים יכול להיות שלטווח הארוך עדיף לך.

בגלל זה אני באופן כללי בעד שכמה שיותר נשים ינצלו את המגזר הציבורי. עבור מי שרוצה להיות אמא זה נותן תנאים פשוט מטורפים. שאר הדברים שכתבת לגבי כסף בדרך כלל רלוונטיים לגברים בעיקר. נכון שהשכר הוא לפי טבלאות וגמולי השתלמות וכד' אבל זו הכנסה יציבה יחסית עם קביעות ותנאים. מי שרוצה להיות אמא - אלה דברים שאין להם עלות כספית להיות יותר זמן עם הילדים וכד'.

הכוונה בשאלה היא שבתור שכירה תהיה גם הפקדה לפנסיה.
אז זה גם כמה שקלים נוספים שיש לחשוב עליהם.

כן, לוקחת בחשבון. גם את הקרן השתלמות.. היום אני שמה לעצמי 400, במשרה כזאת מישהו אחר שם.

אגב, למיטב ידעתי, במגזר הציבורי אין כל כך מקום להתמקח על השכר. בדרך כלל מדובר בדרוג/דרגה והשכר נקבע לפי טבלאות השכר.
מה שכן, יש תוספות, והרבה, שנזגרות מכל מיני משתנים שונים ומשונים. אם יש לך השכלה כלשהי תבדקי אם רלוונטי - לפעמים יכול להוסיף לך גמול = כמה מאות שקלים בחודש.

אני חושבת שבאופן כללי בשיקול אם לעבור למגזר הציבורי או לא למשתנים אחרים, שאינם השכר, יש משקל משמעותי.
אני מכירה אנשים שירדו בנטו לחצי כדי לקבל את התנאים של המגזר הציבורי. אני לא מוכנה לרדת עד כדי כך אבל יכולה להבין מה גרם להם לעשות זאת.
וגם תבדקי האם משלמים על רכב וכמה, כי זה יכול להגיע עד ל-2,000 ש"ח בחודש.

אבדוק באמת את כל התנאים לפני שאקבל החלטה.

במשרה ממשלתית את תשימי 2.5% והמעסיק יכפיל 2.5% עד 7.5%.
חוץ מ-17% עד 21.5% לקרן פנסיה (6% מצידך).

מה ההבדל במשרות מבחינת עניין בעבודה/אתגר.
האם מדובר באותה עבודה כמו שאת עושה כיום או משהו אחר ? אני חושב שהמגזר הציבורי יכול לייצר עניין ואתגר אישי (מקצועי וניהולי) בצד ביטחון תעסוקתי (למרות שכנראה אינו משתווה למשכורות ב"אזרחות")

את יכולה לעשות חישוב "קר" שכולל רק את התנאים הכספיים במחשבון הזה
יש הרבה הנחות בחישוב שלי, אבל בגדול:
על משכורת של 10,000 ברוטו, את מקבלת 8676 במשכורת וקרן השתלמות (7.5% מעסיק). בנוסף, הם מפרישים לך לפנסיה פיצויים ואובדן כשר עבודה 1580. כך שסה"כ הזכויות וההטבות שלך מגיע למעל 10,000.
כיוון שיש גם את כל התוספות שאחרים הזכירו כאן - חופשות, מחלה, לידה, קביעות, נסיעות, וכו' - הייתי עובר לשירות המדינה גם בשביל הרבה פחות מ 10,000 בברוטו. השכר שם, אגב, יכול רק לעלות. תוכלי לחקור את העולם המופלא של "גמל" ו"ותק" וכל מני המצאות שמנפחות את המשכורות בהמשך.

לשם השעשוע, אם אותו מעסיק היה רוצה להעביר אותך למסלול העסקה כשכירה, בלי לשנות את עלות ההעסקה, הוא היה משלם לך בסביבות 7850 ש"ח ברוטו. לטעמי כל משכורת גבוהה מזה, תהיה שיפור בתנאים.

מה ההבדל במשרות מבחינת עניין בעבודה/אתגר.
האם מדובר באותה עבודה כמו שאת עושה כיום או משהו אחר ? אני חושב שהמגזר הציבורי יכול לייצר עניין ואתגר אישי (מקצועי וניהולי) בצד ביטחון תעסוקתי (למרות שכנראה אינו משתווה למשכורות ב"אזרחות")
המשרות מאוד דומות במהותן. אבל בציבורי יש לי יותר עניין, אתגר, למיטב הבנתי גם אחריות גדולה יותר ויותר דברים שהם "עלי" מבמשרה הנוכחית. אני מאמינה גם שהעבודה במשרה הציבורית תקל עלי במידת הצורך למצוא עבודה בהמשך, היא תיתן לי המון ניסיון באותו תחום בגלל שהיקף האחריות והעבודה גדול יותר.

יותר עניין, יותר מימוש עצמי, פוטנציאל לפיתוח עצמי לעתיד, ומהתייחסות החברים פה, אפשר להעריך שגם ההיבט הפיננסי לא נחות משמעותית מהמצב הקיים, ואולי אף טוב יותר בבחינת "הסל המלא". נראה לי שההחלטה די ברורה...
אגב אם אפשר לשאול, באיזה תפקיד/משרד מדובר ? (אפשר באופן כללי אם לא נוח לך לספר)

לא כיף לי.
למה באמת את שוקלת אפילו להשאר? את חיה פעם אחת לא תהיה לך עוד הזדמנות לחיות. זה לא שהמקום הנוכחי מקדם אותך לעצמאות כלכלית בצעדי ענק וגם לא נותן לך מספיק זמן חופשי. תעברי בכל מקרה ואם זה לא יהיה משתלם תמיד תוכלי להמשיך לשדרג רק הפעם מתוך מצב חיובי ובלי הלחץ.

היי,
מעירה את העניין הזה..
למשרה כעובדת מדינה שבנוגע אליה פתחתי את הנושא לא התקבלתי.

אבל עכשיו יש מולי משרה שהתקבלתי אליה. 8,500 ברוטו + קרן השתלמות + תנאים סוציאליים + שעות נוספות + כל מה שקשור בלהיות שכיר שאני לא מכירה כרגע. מניחה שהנטו שלי יהיה סביב ה-7,000 במקרה הטוב.
הנטו שלי היום כפרילאנסרית לפי היועץ מס הוא 10,000 (אני מאמינה שבפועל אפילו יותר) ובנוסף לזה יש לי קרן השתלמות. הפער נראה לי כל כך גדול.. לחתוך את החסכונות ב 3,000₪ זה לא המון?! זה מטורף לוותר על זה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל הקמת עסק לגיוס עובדים ,פרילאנס, אוף טופיק 11
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
השועל שמאות דירה בבנייה לעומת דירה זהה מאוכלסת נדל"ן 6
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
S מס כתושב חוץ על מק"מ לעומת קרן כספית שוק ההון 6
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D acwi לעומת crbn שוק ההון 0
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
ה בתי השקעות בארץ לעומת חול שוק ההון 12
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
L Nvidia 2023 לעומת intel שנת 2000 שוק ההון 18
ס תשואת לפידיון של מק"מ לעומת אג"ח ממשלתית שוק ההון 1
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M אג״ח לעומת קרן כספית/מק״מ שוק ההון 3
מ הראל מחקה S&P 500 לעומת SPY שוק ההון 1
D מנוטרל מט"ח לעומת חשוף מט"ח שוק ההון 229
D רווח בVT לעומת שווי תיק פוסטים מאיכות נמוכה 8
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
D קרן כספית - תשואה שנתית מפורסמת של פחות מ 1% לעומת דיבורים על מעל 3% בפורומים כולל זה ? שוק ההון 24
F הצלחה בעסקים בארצות הברית לעומת ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 18
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
R הוצאות על בית לעומת דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
U איך דמי הניהול לעומת הממוצע בענף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה