• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עלויות מסלולי ביטוח בקרן פנסיה

מחקה

משתמש רגיל
דירוג
69
אני מסתכלת על הנתונים שלי בקרן הפנסיה עד כה, ומנסה להבין איך מחושבים דמי הביטוח ומה הן עלויות מסלולי הביטוח האלטרנטיביים (אני כרגע במסלול ברירת המחדל, שהוא מקסימום שארים ומקסימום נכות). פניתי לקרן, ולאחר זמן מה הם שלחו לי פירוט מאוד מדוייק של... התשלומים שלי, במקום של מה היא העלות ולפי מה נקבעת בכל אחד מהמסלולים. מאוד מתסכל. פניתי אליהם שוב, מחכה לתשובה. אולי בינתיים אתם תדעו משהו שגם הם לא יודעים. חיפשתי בתקנון הקרן, ולא מצאתי.

מלבד באופן כללי הרצון לדעת לפי מה נקבעים התשלומים שלי לביטוחים השונים, אני שואלת כי נראה לי שהעלויות הללו גבוהות מאוד.
לפי אתר הקרן, עד כה השנה עלות ביטוח הנכות שלי עומדת על מעל 25% מדמי הניהול ששילמתי, ועלות ביטוח השארים שלי על מעל 110% (!) מדמי הניהול ששילמתי...

כל מי שיוכל לשפוך (קצת הרבה) אור על הנושא, אני אשמח מאוד.

עלות הביטוחים שלך בקרן הפנסיה נקבעת על פי מסלול הביטוח שלך (כמה אחוזי קצבת נכות את מבטחת וכדומה), נתונים שלך כמו גיל ומין, והצבירה שלך בקרן - ככל שהצבירה גבוהה יותר העלות נמוכה יותר כי משתמשים בצבירה כחלק מהביטוח. עד כמה שידוע לי התעריפים האלו אינם לשיקול דעתן של הקרנות ונקבעים בתקנון אחיד על ידי המפקח על הביטוח, שלפעמים גם מעדכן אותם על פי חישובים אקטואריים. אולי @נדב ידע להפנות לתעריפונים עצמם.

ידע להפנות לתעריפונים עצמם
עד כמה שאני מכיר כל טבלאות תעריפי הביטוח כלולות כנספחים בסוף של התקנונים של קרנות הפנסיה, כך שלכאורה כל המידע זמין.

המורכבות זה אולי רק להבין מה החישוב המדויק שמשתמש בטבלאות הללו (כי לפעמים הטבלה יכולה להיות בפורמט של משהו כמו "עלות ביטוח פר מין/גיל לכל 1,000 שח בסיכון/מבוטחים" - לא זוכר את הניסוח המדויק, ואז צריך להבין איך מתרגמים את זה לעמלה בפועל. לסוכנים וחברות הביטוח יש מן הסתם מערכות/מחשבונים שעושים את העבודה).

@מחקה אין קשר בין דמי הניהול לכיסוי הביטוחי. הכיסוי הביטוחי בקרן מחושב בהתאם לפיצוי שאת עתידה לקבל במקרה של נכות (קצבה ושחרור) ובמקרה של מוות, קצבת השארים.
אפשר לחשב את העלות החודשית במחשבון פשוט באמצעות הנספחים בסוף התקנון (נספח ט' נדמה לי בתקנון מנורה מבטחים)
לחישוב הנכות מכפילים את המקדם לפי גיל בקצבת הנכות שתשולם (75% מהשכר) ובתוספת השחרור שתקבלי (94% מהפקדה החודשית) ומחלקים במספר שמופיע (נדמה לי 1000).
השארים קצת יותר מורכב מכיוון וצריך לחשב קודם סכום בסיכון, אבל זה לא משהו שלא ניתן להתמודד איתו עם דף נייר ומחשבון פשוט (או אקסל).
תמיד ניתן להקטין את הכיסוי הביטוחי בקרן על ידי בחירה במסלול אחר, חשוב לזכור כי החלופה של רכישת כיסוי במקום אחר תהייה יקרה יותר.

איך אין רלוונטיות לותק או לצבירה בחישוב עלות ביטוח אכ"א?

אגב, לא הבנתי את הטבלאות שכוללות גיל ב-Y וכמה אפשרויות שנת לידה ב-X. לנוסעים בזמן? :)
7Abxzhn.png

איך אין רלוונטיות לותק או לצבירה בחישוב עלות ביטוח אכ"א?
כי באכע אתה עדיין צריך לחסוך לפנסיה. אז גם משלמים לך 75% מהמשכורת, וגם הצבירה נשמרת (ולא מנוצלת כמו בשארים) ובנוסף גם הביטוח מפקיד לך את ההפקדה החודשית לפנסיה במקום המעסיק.

אגב, לא הבנתי את הטבלאות שכוללות גיל ב-Y וכמה אפשרויות שנת לידה ב-X. לנוסעים בזמן?
בגלל שמעדכנים את טבלאות התמותה כל כמה שנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
guesto עלויות נסתרות בפנסיה/קה"ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 71
ס עלויות המרה סמויות ברכישת בלאקרוק שקלי שוק ההון 2
I עלויות של גידול כלב אוף טופיק 10
F איך לפשט תיק 60/40: פיזור, עלויות ובחירת קרנות שוק ההון 19
F עלויות נלוות כתוצאה מturnover בקרנות מחכות שוק ההון 18
ספייק לי עלויות בניה לבניין נדל"ן 4
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
A העברה ללא תמורה - מקרקעין - העברה במתנה. עלויות עורך דין? נדל"ן 6
H עלויות סמויות, דגשים ו"סכנות" בדירה מקבלן נדל"ן 12
I מנקה עלויות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M עלויות ברוקרים שונים בקרן השתלמות IRA בקל גמל שוק ההון 26
S עלויות שוטפות בית פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D קיזוז עלויות מימון עם מס רווחי הון שוק ההון 9
yossik הורדת עלויות "דמי שימוש" לגז צרכנות פיננסית 10
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
ב עלויות של קרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 18
א העברת אירו מצרפת לישראל - הוזלת עלויות צרכנות פיננסית 15
amidar איך מפיקים דו"ח עלויות באינטראקטיב ברוקרס...? שוק ההון 1
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
ע עלויות רואה חשבון, עוסק פטור מיסים 14
T צמצום עלויות מזומן ברכישת דירה נדל"ן 2
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
נ המשך השכרה - גידור עלויות שכירות מול יציבות נדל"ן 14
N עלויות מעלית שבת אוף טופיק 24
שלי טיול ליפן-הערכת עלויות אוף טופיק 16
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
פ עלויות בניהול קרן השתלמות IRA שוק ההון 50
Dim האם אתם עוקבים אחר עלויות FIFO? צרכנות פיננסית 24
L עלויות אחזקת בית צרכנות פיננסית 6
J עלויות ותנאי מינוף בIB שוק ההון 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
מ עלויות מינוף ויתרת מזומן שלילית בIB שוק ההון 2
K איך חברות ETF גובות דמי ניהול נמוך ואיך מתמחרים את עלויות הקניה והמחירה שוק ההון 1
Z עלויות סמויות בקרנות מחקות שוק ההון 46
S עלויות קרן השתלמות מחקה S&P לעומת IRA שוק ההון 3
נ עלויות העברת ני"ע ומט"ח מ/אל IB שוק ההון 33
M עלויות רכישה של קרנות נאמנות שוק ההון 0
M בשורות טובות: הקטנת עלויות בקרנות בלאק רוק שוק ההון 38
O עלויות VS פיזור בינלאומי שוק ההון 59
amidar Bob - מה שחיפשנו כדי להוזיל עלויות ביטוח? צרכנות פיננסית 4
Chase קרן השתלמות - עלויות מעביד צרכנות פיננסית 14
R עלויות המרת מט"ח בIRA צרכנות פיננסית 10
yanosh34 סימולצית עלויות קניית קרן זרה דרך בית השקעות ישראלי שוק ההון 32
א תעודות זולות שעולות ביוקר: עלויות נסתרות פוגעות בתשואה למשקיעים שוק ההון 6
Cfy הוזלת עלויות בתעודות Vanguard שוק ההון 9
c881 עדכון עלויות ב-IRA של מיטב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
L עלויות בעת קניית קרן מחקה שוק ההון 13
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה