• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עלויות בניהול קרן השתלמות IRA

פורש צעיר

משתמש רשום
דירוג
0
מה העלויות בניהול קרן השתלמות IRA במידה ואקנה קרנות מחקות עולמיות?

אולי שאלה מדוייקת יותר תהיה 'מהם מרכיבי העלות של קרן השתלמות/קופת גמל IRA'?

ישנם
דמי ניהול של קרן ההשתלמות/קופת הגמל
עמלות המרת מטח
עמלות קניה/מכירה
עמלת קורספונדנט (העברת כספים ליעדם?)
עמלת sec fee / הצלחה (אין לי מושג מה זה...)
דמי ניהול קבועים של קרנות הסל שבחרת.
דמי ניהול משתנים של קרנות הסל שבחרת.
....

מה עוד?
מה פספסתי?

מישהו יוכל לתת טווח סביר לכל אחד מהעלויות האלו?

דמי ניהול: כנראה איפשהו בין 0.9 ל0.1 אחוז מצבירה. חושב שהרבה מבעלי הIRA בפורום יושבים על אזור ה0.35-0.2 תודות לתנאים הישנים של אינטרגמל / קבוצת רכישה כזאת או אחרת.

עמלות המרת מט"ח: התרשמתי שבד"כ אין עמלת המרה ספציפית וזה מגולם בשער ההמרה, ושאם הברוקר הוא בנק אז זה יוצא בסביבות ה0.2% מעל הרציף.

עמלות ק"מ: חושב שבאיזור ה0.06-0.07, עם מינימום שנע בין 6 ל25 דולר, תלוי בברוקר. לפחות כשמדובר במניות חו"ל, אין לי מושג על ישראליות.

עמלות קורספונדנט/sec fee/וכו': יותר קשה לומר כי לא מתועד ממש בצורה מסודרת, ומאד תלוי בבורסה שממנה קונים. תוכל לקבל מושג מאד כללי כאן.

דמי ניהול קבועים: נכון לעכשיו אני רק מתעסק עם ETFים איריים שנמצאים בסביבות ה0.2%, אמריקאיים יהיו 0.1% ואף פחות מזה.

דמי ניהול משתנים: לא בטוח למה אתה מתייחס כאן, אולי לדמי ניהול של קרנות ישראליות? ממה שראיתי אלה יכולים לנוע בין משהו אפסי ל0.25 ומעלה.

אדגיש שהניסיון שלי עם IRA הוא מועט וצר בינתיים, אבל זה בגדול מה שאני מכיר.

מתלבש על הדיון מלפני כחודש.

האם סה"כ העמלות הללו לא גורמות לIRA להיות פחות אטרקטיבי לעומת קרן השתלמות מחקה סנופי של IBI למשל?.

אם אפשר להוריד אותם לאזור 0.4% אם אני מגיע עם קרן השתלמות שיש בה כבר 110K (השערה שלי, האם אני צודק?), זה לא עדיף במקום להתעסק עם IRA והטרחה שמסביב?.

נערך לאחרונה ב:
מתלבש על הדיון הישן, האם סה"כ העמלות הללו לא גורמות לIRA להיות פחות אטרקטיבי לעומת קרן השתלמות מחקה סנופי של IBI למשל? אם אפשר להוריד אותם לאזור 0.4% אם אני מגיע עם קרן השתלמות שיש בה כבר 110K (השערה שלי, האם אני צודק?), זה לא עדיף במקום להתעסק עם IRA והטרחה שמסביב?.

בקרן מנוהלת יש 3 עלויות שאני מכיר:
1. כפי שציינת - דמי ניהול, בדרך סביב 0.35% לכל הפחות (בד"כ זה יותר בכיוון של 0.5%-0.8% ויש גם יותר יקרים). דמי הניהול שקופים וידועים מראש.
2. הוצאות ניהול השקעות - לא קבוע, סביב 0.2%-0.35% בד"כ. הוצאות הניהול אינן קבועות, פחות שקופות ומופיעות בדו"חות התקופתיים ובדו"חות הקופות באינטרנט.
3. דמי ניהול של ניירות הערך שהקופה קונה עבורך - אין לך דרך לדעת כמה זה, זה לא שקוף, זה בא לידי ביטוי בפחות תשואה.

בד"כ, אין סיבה ש- IRA יהיה יקר יותר אלא אם אתה מבצע הרבה מאוד פעולות קניה ומכירה.

2. הוצאות ניהול השקעות - לא קבוע, סביב 0.2%-0.35% בד"כ. הוצאות הניהול אינן קבועות, פחות שקופות ומופיעות בדו"חות התקופתיים ובדו"חות הקופות באינטרנט.

האם הקרן השתלמות המחקה על הסנופי של IBI נחשבת כמנוהלת?, חשבתי שאין עמלות ניהול בגלל שהיא קונה רק קרנות סל מחקות מדד S&P

בקרן מנוהלת יש 3 עלויות שאני מכיר:
אתה צודק בגדול, אבל ברשותך כמה תיקונים קטנים:
2. הוצאות ניהול השקעות - לא קבוע, סביב 0.2%-0.35% בד"כ. הוצאות הניהול אינן קבועות, פחות שקופות ומופיעות בדו"חות התקופתיים ובדו"חות הקופות באינטרנט
לא צריך להגזים. בד"כ זה באזור ה 0.1%-0.15% (עדיין לא מעט).
3. דמי ניהול של ניירות הערך שהקופה קונה עבורך - אין לך דרך לדעת כמה זה, זה לא שקוף, זה בא לידי ביטוי בפחות תשואה.
לא מדוייק. לטענת החברות, עבור ניירות ישראלים הם מקבלים חזרה את דמי הניהול. עבור ניירות זרים אתה צודק.
ספציפית לגבי קרנות ההשתלמות שעוקבות אחרי הSP500 לרוב הקרנות מחזיקות רק ניירות ישראלים ולפעמים גם מחזיקות ישירות חוזים עתידיים על המדד.

מה שכן, קרן ישראלית כזאת לרוב תיתן תשואה נמוכה יותר ממה שאתה יכול לקבל למשל באחזקה של קרן אירית צוברת בIRA על אותו מדד.
הסיבה היא שהקרנות הישראליות נותנות תשואה של NTR, שזה אומר המדד + דיבידנדים, אחרי ניכוי מס של 30% על הדיבידנד. לעומת זאת הקרן האירית הצוברת משלמת רק 15% מס על הדיבידנדים.
אם נניח 2% דיבידנדים בשנה (שזה בערך המצב בשנים האחרונות), זה יוצא הבדל של עוד 0.3% תשואה בשנה לטובת הקרן האירית בIRA.

האם הקרן השתלמות המחקה על הסנופי של IBI נחשבת כמנוהלת?, חשבתי שאין עמלות ניהול בגלל שהיא קונה רק קרנות סל מחקות מדד S&P
"הוצאות ניהול השקעות" זה לא משהו שמשלמים על קרן מנוהלת, זה פשוט שם יפה להוצאות שונות שיש לקרן, כמו עמלות קניה ומכירה, עמלות המרת מט"ח וכו'.
אלו הוצאות שמתחלקות בצורה שווה בין כל המשקיעים בקרן, והסכום פשוט יורד מהתשואה.

איך זה חוקי לפרסם לציבור הרחב שדמי הניהול הם למשל 0.5% בעוד שיש דמי ניהול חבויים נוספים?. איך אפשר לראות מהם?
לא צריך להגזים. בד"כ זה באזור ה 0.1%-0.15% (עדיין לא מעט).
"הוצאות ניהול השקעות" זה לא משהו שמשלמים על קרן מנוהלת, זה פשוט שם יפה להוצאות שונות שיש לקרן, כמו עמלות קניה ומכירה, עמלות המרת מט"ח וכו'.
אלו הוצאות שמתחלקות בצורה שווה בין כל המשקיעים בקרן, והסכום פשוט יורד מהתשואה.

אוקיי, אבל בIRA בעצם גם משלמים בסופו של דבר על הדברים הללו, מניח שזה יוצא יותר זול, אבל אתה חוסך את הצורך בהתעסקות ובכאב ראש. השאלה באמת מה ההבדל בעלויות?.

לא מדוייק. לטענת החברות, עבור ניירות ישראלים הם מקבלים חזרה את דמי הניהול. עבור ניירות זרים אתה צודק.
ספציפית לגבי קרנות ההשתלמות שעוקבות אחרי הSP500 לרוב הקרנות מחזיקות רק ניירות ישראלים ולפעמים גם מחזיקות ישירות חוזים עתידיים על המדד.

אם כך, אז גם כאן בעצם אין עלות נוספת, לפחות עבור IBI כי הם מחזיקים קרנות סל ישראליות.

אם נניח 2% דיבידנדים בשנה (שזה בערך המצב בשנים האחרונות), זה יוצא הבדל של עוד 0.3% תשואה בשנה לטובת הקרן האירית בIRA.

זה כבר נשמע כמו משהו יותר משמעותי.

האם החישוב הגס שלי הוא נכון - שהחזקת IRA עם קרן אירית אמורה להוזיל עלויות בכ0.6% לעומת החזקת קרן השתלמות מחקת סנופי עם דמי ניהול של כ0.5% בהתחשב במה שדנו בו למעלה?.

איך זה חוקי לפרסם לציבור הרחב שדמי הניהול הם למשל 0.5% בעוד שיש דמי ניהול חבויים נוספים?. איך אפשר לראות מהם?
זה לא "דמי ניהול" אלא "הוצאות".
בעבר באמת זה היה די מוסתר, היום הם מחויבים להציג את זה בצורה ברור.
כמו שאמרו קודם, אפשר למצוא את המידע פה:
מופיעות בדו"חות התקופתיים ובדו"חות הקופות באינטרנט.
רק קח בחשבון שאי אפשר באמת לדעת עלויות כאלה מראש, ולכן העלות מתפרסמת רק בדיעבד.

האם החישוב הגס שלי הוא נכון - שהחזקת IRA עם קרן אירית אמורה להוזיל עלויות בכ0.6% לעומת החזקת קרן השתלמות מחקת סנופי עם דמי ניהול של כ0.5% בהתחשב במה שדנו בו למעלה?.
לפי החישוב שלי ההפרש הוא בערך 0.4-0.5% בנוסף להפרש בדמי הניהול (שיכול להגיע גם להפרש של 0.4% בפני עצמו).
יש אומנם עלויות ק/מ והמרת מט"ח בIRA, אבל הן יחסית קטנות

האם סה"כ העמלות הללו לא גורמות לIRA להיות פחות אטרקטיבי לעומת קרן השתלמות מחקה סנופי של IBI למשל?.

אני בעד לקחת מוצר מובנה על IRA,אם הקצאת הנכסים שלו מתאימה לי.
אם מספיק לך סנופי, אל תעשה IRA. אם אתה מחפש משהו אחר (קרנות עולמיות וכו) אז אולי IRA זה פיתרון בשבילך.

ושאם הברוקר הוא בנק אז זה יוצא בסביבות ה0.2% מעל הרציף
מרווח של 0.2% מהרציף בלי עוד עמלות? נשמע מפתיע.

אני בעד לקחת מוצר מובנה על IRA,אם הקצאת הנכסים שלו מתאימה לי.
אם מספיק לך סנופי, אל תעשה IRA. אם אתה מחפש משהו אחר (קרנות עולמיות וכו) אז אולי IRA זה פיתרון בשבילך.
למה?
אם אין לך "פחד" להתעסק עם זה, להשקיע בסנופי דרך IRA יכול לחסוך לך כמעט 1% בשנה. זה המון.

מרווח של 0.2% מהרציף בלי עוד עמלות? נשמע מפתיע.
כן. נשמע מפתיע אבל מכמה DPs זה המצב.
גם במזרחי וגם בלאומי יש עמלות המרת מט"ח יחסית נמוכות בIRA

איך הגיע 1%?
0.4% הפרש בדמי הניהול עצמם.
0.4% הפרש בגלל מיסוי דיבידנדים
0.15% הוצאות ניהול השקעות
יוצא סה"כ קצת פחות מ1%

אבל גם אם זה חצי, 0.5% זה שנתי זה עדיין לא מעט הבדל.

הוספת לחישוב דמי ניהול של הקרנות שאתה רוכש דרך IRA?
אולי.
מה עם הוצאות ניהול השקעות שלך? (המרות, קנייה ומכירה וכו)

לדעתי החישוב שלך לא מדויק בלשון המעטה.
לא רוצה להוסיף את ההתעסקות מול המעסיק ומול החברה המנהלת (ראיתי אצל כמה חברים).
במיוחד כשאני פורע את הקרן ומעביר לממוסה מיידית, אבל גם בלי קשר.

הוספת לחישוב דמי ניהול של הקרנות שאתה רוכש דרך IRA?
אז תוריד 0.07% דמי ניהול לקרן (תכלס פחות בגלל תוכנית השאלת מניות).
למה "אולי"?
קל לחשב את זה.

מה עם הוצאות ניהול השקעות שלך? (המרות, קנייה ומכירה וכו)
זניח יחסית. במיוחד אם אתה מסתכל לטווח ארוך וההפקדות שלך קטנות יחסית לצבירה.

לדעתי החישוב שלך לא מדויק בלשון המעטה.
לא טענתי שהוא מדוייק, אבל לדעתי הוא מספיק קרוב.
אם יש לך השגות ספציפיות אתה מוזמן להעלות אותן.

לא רוצה להוסיף את ההתעסקות מול המעסיק ומול החברה המנהלת (ראיתי אצל כמה חברים).
מהנסיון שלי, אין הרבה הבדל בנושא הזה בין IRA לבין קה"ש רגילה. כמובן שאם אתה עובד דרך הסוכן של המעסיק הכל יותר פשוט, אבל אז גם קה"ש רגילה תיהיה הרבה יותר יקרה.

במיוחד כשאני פורע את הקרן ומעביר לממוסה מיידית, אבל גם בלי קשר.
זה סיפור אחר.
אם האסטרטגיה שלך היא לפדות את הקרן כל 6 שנים ולהעביר לממוסה, אז כנראה שבאמת יהיה יותר זול ופשוט ללכת על קה"ש רגילה.

יוצא סה"כ קצת פחות מ1%

אבל גם אם זה חצי, 0.5% זה שנתי זה עדיין לא מעט הבדל.

אם אני מצליח להשיג דמי ניהול של 0.3% בIBI מחקה על S&P, עד כמה ההפרש בעלות מתקזז?
לא טענת שההפרש בתשואה בשל מיסוי דיבדנדים הוא 0.3%?

זה סיפור אחר.
אם האסטרטגיה שלך היא לפדות את הקרן כל 6 שנים ולהעביר לממוסה, אז כנראה שבאמת יהיה יותר זול ופשוט ללכת על קה"ש רגילה.
סליחה על הבורות, אבל על מה דיברתם כאן?ץ

תודה שוב.

אם אני מצליח להשיג דמי ניהול של 0.3% בIBI מחקה על S&P, עד כמה ההפרש בעלות מתקזז?
תלוי מה דמי הניהול שאתה מצליח להשיג על IRA :)
לא טענת שההפרש בתשואה בשל מיסוי דיבדנדים הוא 0.3%?
זה תלוי בגובה הדיבידנד השנתי. על דיבידנד של 2% זה 0.3%, על דיבידנד של 2.5% זה 0.375%. והסטורית היו גם תקופות של דיבידנדים גבוהים יותר (אאל"ט ממוצע היסטורי הוא באזור ה4% דיבידנד, וזה כבר אומר 0.6% הפרש).

סליחה על הבורות, אבל על מה דיברתם כאן?ץ
יש גישה שאומרת שקה"ש זה לא דבר משתלם בהכרח ושלטווח ארוך דמי הניהול "אוכלים" את הטבת המס.
יש המון דיונים על זה בפורום, אתה מוזמן לחפש
בגדול זה שאלה של זמן ודמי ניהול. לדעתי אם אתה מקבל דמי ניהול של פחות מ0.2% ב IRA, אז ההבדל זניח יחסית והגמישות של קה"ש (היכולת לפדות סכום חד פעמי גדול בלי לשלם מס) כנראה שווה את ההפרש.
כנ"ל גם אם יש לך יעד ספציפי שאתה חוסך אליו (נגיד אם אתה רוצה לפדות את כל הקה"ש שלך עוד 15 שנה כדי לקנות בית או משהו).
אבל אם אתה מחזיק את התיק "לנצל" ומשלם 0.2% ומעלה, אז יש סיכוי טוב שיותר משתלם פשוט לפדות את הקרן כל 6 שנים ולהשקיע את הכסף בתיק ממוסה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
guesto עלויות נסתרות בפנסיה/קה"ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 71
ס עלויות המרה סמויות ברכישת בלאקרוק שקלי שוק ההון 2
I עלויות של גידול כלב אוף טופיק 10
F איך לפשט תיק 60/40: פיזור, עלויות ובחירת קרנות שוק ההון 19
F עלויות נלוות כתוצאה מturnover בקרנות מחכות שוק ההון 18
ספייק לי עלויות בניה לבניין נדל"ן 4
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
A העברה ללא תמורה - מקרקעין - העברה במתנה. עלויות עורך דין? נדל"ן 6
H עלויות סמויות, דגשים ו"סכנות" בדירה מקבלן נדל"ן 12
I מנקה עלויות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M עלויות ברוקרים שונים בקרן השתלמות IRA בקל גמל שוק ההון 26
S עלויות שוטפות בית פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D קיזוז עלויות מימון עם מס רווחי הון שוק ההון 9
yossik הורדת עלויות "דמי שימוש" לגז צרכנות פיננסית 10
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
ב עלויות של קרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 18
א העברת אירו מצרפת לישראל - הוזלת עלויות צרכנות פיננסית 15
amidar איך מפיקים דו"ח עלויות באינטראקטיב ברוקרס...? שוק ההון 1
ע עלויות רואה חשבון, עוסק פטור מיסים 14
T צמצום עלויות מזומן ברכישת דירה נדל"ן 2
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
נ המשך השכרה - גידור עלויות שכירות מול יציבות נדל"ן 14
N עלויות מעלית שבת אוף טופיק 24
שלי טיול ליפן-הערכת עלויות אוף טופיק 16
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
Dim האם אתם עוקבים אחר עלויות FIFO? צרכנות פיננסית 24
L עלויות אחזקת בית צרכנות פיננסית 6
J עלויות ותנאי מינוף בIB שוק ההון 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
מ עלויות מינוף ויתרת מזומן שלילית בIB שוק ההון 2
K איך חברות ETF גובות דמי ניהול נמוך ואיך מתמחרים את עלויות הקניה והמחירה שוק ההון 1
Z עלויות סמויות בקרנות מחקות שוק ההון 46
S עלויות קרן השתלמות מחקה S&P לעומת IRA שוק ההון 3
מ עלויות מסלולי ביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
נ עלויות העברת ני"ע ומט"ח מ/אל IB שוק ההון 33
M עלויות רכישה של קרנות נאמנות שוק ההון 0
M בשורות טובות: הקטנת עלויות בקרנות בלאק רוק שוק ההון 38
O עלויות VS פיזור בינלאומי שוק ההון 59
amidar Bob - מה שחיפשנו כדי להוזיל עלויות ביטוח? צרכנות פיננסית 4
Chase קרן השתלמות - עלויות מעביד צרכנות פיננסית 14
R עלויות המרת מט"ח בIRA צרכנות פיננסית 10
yanosh34 סימולצית עלויות קניית קרן זרה דרך בית השקעות ישראלי שוק ההון 32
א תעודות זולות שעולות ביוקר: עלויות נסתרות פוגעות בתשואה למשקיעים שוק ההון 6