• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עיקוב בניוד קופת גמל והפקדות לקרן השתלמות

תומר אאא

משתמש רגיל
דירוג
332
לפני בערך חודשיים וחצי ניידתי את קופות גמל וקרנות השתלמות שהיו לי ל-IRA במיטב דש מתוך כוונה להשקיע בקרנות של ISHARES.

הקרנות השתלמות עברו בסדר אבל בגלל כל מני תקלות במיטב דש עדיין הקופת גמל לא עברה והם עדיין מתבחבשים עם זה.
אני הבנתי שיש מגבלות רגולטוריות על הזמן שלוקח לנייד קופות גמל ושהם חורגים מזה וכבר מדובר פה על אובדן תשואה של אלפי שקלים.

בנוסף לזה גם הפקדות לקרן השתלמות מתעכבות בשיוך שלהם לחשבון IRA, אמנם פה מדובר על משמעותית פחות כסף (הפקדה בודדת) אבל זה עדיין ממש מעצבן.

האם יש מה לעשות מעבר ללהיות מתוסכל ולהתקשר כל יום לצעוק עליהם ולנסות להבין מה קורה?

נ.ב: תניחו שכתבתי "עיכוב" :( (לא מצאתי איך עורכים את הכותרת)

בנוסף לזה גם הפקדות לקרן השתלמות מתעכבות בשיוך שלהם לחשבון IRA, אמנם פה מדובר על משמעותית פחות כסף (הפקדה בודדת) אבל זה עדיין ממש מעצבן.
א. נכנס למיטב דש -> פניות הציבור -> מחלקה משפטית
ב. שולח מייל ומכתב כל גורם שיהיה מכותב גם דרך המייל (לא בנסתר את הנמענים, שכולם יראו שכולם מכותבים) שלך הרגיל וגם דרך שליחת טופס באתר שלהם. שולח אותו פעמיים מכל מקום.
ג. נושא = התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים + מיטב ד"ש- ההייתם או חלמתי סיוט ?.
ד. חוזר על ב+ג אבל עכשיו לכל פקס שיש להם במיטב דש. שולח אותו פעמיים.
ה. כשיתקשרו עד סוף היום להתנצל, תבקש מהנציג את השם שלו ותגיד לו "השיחה מוקלטת, אני מבקש שאתה אישית תתקשר אליי מחר ותגיד לי מה קורה עם זה, לא אהייה אסקופה נדרסת. נא שים פתק על המקלדת שלך ומחר תתקשר אליי. לא, אני לא מוכן לחזור אליכם, נא לתת שירות."
ו. חוקים אלו נכתבו בדם לאחר שנים מול OT*, זה עובד. :) סלח לי על המילטנטיות. בהצלחה!

הקרנות השתלמות עברו בסדר אבל בגלל כל מני תקלות במיטב דש עדיין הקופת גמל לא עברה והם עדיין מתבחבשים עם זה.

הבעיה אצלם או בקופה המעבירה? נסה להבין מה ואיפה בדיוק הבעיה (או במילים אחרות, נסה לעקוב אחרי מסלול הכסף מול הנציג כדי לאתר את נקודת הכשל), "מתבחבשים" זו לא הגדרה שמרמזת על מהות התקלה ואיך צריך לפתור אותה.

גם אצלי זה קרה, מתברר שההפקדות מגיעות קודם כל לקה"ש המנוהל שלהם, רק כשהם בודקים ורואים שאין לך קה"ש מנוהל ושלא היה כזה פעם (בהנחה שזה המצב) רק אז הכספים מועברים פנימית אצלם בין הגוף של המנוהלות לגוף של ה IRA ואז משוייכים. בתור דבר ראשון תבדוק אם בכלל הכסף הגיע אליהם מהמעביד (זה יכולים לבדוק לך בשירות הלקוחות הרגיל שלהם). רק אחרי שוידאת את זה צור קשר עם שירות הלקוחות של מיטב טרייד ותבדוק אם הכסף עבר מהמיטב הרגיל לטרייד, תבקש לדבר עם הנציגה שמטפלת בIRA. אם הכסף לא אצלה היא תוכל לבדוק מול הצד השני למה הוא לא עובר. פשוט, רק צריך קצת סבלנות.

האם יש מה לעשות מעבר ללהיות מתוסכל ולהתקשר כל יום לצעוק עליהם ולנסות להבין מה קורה?

קודם כל לא לצעוק עליהם, אפשר לנחש שזה לא יעזור. נסה להבין בשיחה איתם איפה הכשל ומי הנציג שיכול לטפל בבעיה ולהגיע אליו.

עדכון לחובבי הז'אנר - בסוף הקופה עברה באיחור של קרוב לחודש (היה טעות במסמכים שמיטב שלחו לגוף המנהל).

מה שיותר מעניין זה שהיום קיבלתי מייל ממיטב דש שמבשר לי שבגלל העיכוב אני זכאי לפיצוי לפי ההכרעה העקרונית שפורסמה על ידי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון מיום 15 במרץ 2011 שעניינה "פיצוי בשל איחור בהעברה של כספים בין קופות גמל או בין מסלולי השקעה"

יצא בערך 1% פיצוי על חודש איחור.

אז אם ניידתם קופת גמל (או החלפתם מסלול) והקופה עברה באיחור תוודאו שאתם מקבלים את הפיצוי שמגיע לכם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z חיוב על מט"ח בניוד חשבון בנק? צרכנות פיננסית 5
milx האם יתכן מקרה שמקבלים יותר מדי כסף בניוד ק.השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הסתבכות בניוד קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
Plato סיכון בניוד כל הקופות לחברה ספציפית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme שיחה מוזרה בניוד לIRA שוק ההון 117
כ שמירת סטטוס מיסוי בניוד פנסיוני מיסים 0
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15
א נספח ויתור כיסוי ביטוחי בקרן פנסיה בניוד ל-IRA צרכנות פיננסית 7
ע האם יש עמלה נסתרת בניוד קופות גמל וקרנות השתלמות? שוק ההון 19
M מעט קושי בניוד קרן ההשתלמות שוק ההון 10
A הגיון בניוד כסף מקופת גמל להשקעה לתיק ממוסה? שוק ההון 18
newbie מגבלות בניוד החסכונות? צרכנות פיננסית 5
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה