• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעט קושי בניוד קרן ההשתלמות

Mars1

משתמש רגיל
דירוג
181
טוב, אז המעבר של קרן ההשתלמות שלי מפסגות כללי לפסיבי מניות חו"ל של IBI כמעט והושלם. ביומיים האחרונים זכיתי לקבל שתי שיחות מפסגות ("אתה יודע שהגדלת ב50% את הסיכון שלך להפסיד את הכסף?" ועוד כמה פניני חוכמה על תשואות העבר). הבוקר הודיעה לי נציגה של פסגות, שהמסלול שבחרתי (IBI מניות חול פסיבי) הוא לא מה שאני חושב, ויש בו כמות לא מבוטלת של אג"חים. כשביקשתי מקור, היא שלחה לי מסמך של מדינת ישראל רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, הנוגע לIBI מסלול מניות חול, ואכן, על פי המסמך, לדוגמא בשנת 2016, 60% מהנכסים היו אגחים ממשלתיות סחירות, 20% מזומנים ורק כ-20% מניות, אופציות ותעודות סל מניתיות. התקשרתי לIBI, שבתגובה אמרו שזה לא יכול להיות וביקשו שאשלח להם את המסמך, והם יחזרו אלי. עברו כבר 5 שעות ועדיין לא שמעתי מהם.
אם מישהו יוכל לומר לי איך מעלים לפה את המסמך אז אשמח להראות לכם. (עשיתי צילום מסך, לאחר מכן לחצתי "העלה קובץ" ובחרתי את הצילום מהגלריה. הוא כותב שסיומת הקובץ אינה מורשת).

יש הבדל בין מה שמוחזק בפועל לחשיפה.
תחפש פוסט של הסולידית "מדוע קרן הנאמנות שלי מחזיקה מק"מ".

אני מאמין שגם במסלול הזה הרבה מהחשיפה המנייתית נעשית בחוזים עתידיים שדורשים סכום מאוד נמוך והחשיםה נעשית באמצעות מינוף.

רק אותי חוסר העקביות שלהם משעשע?
מצד אחד הם אומרים שהמסלול מלא באג"חים וכמעט אין בו מניות (מה שאולי נכון טכנית אבל לא רלונטי לחשיפה של המסלול בגלל החוזים) ומצד שני הם אומרים שהגדלת את הסיכון שלך "ב50%"

רק אותי חוסר העקביות שלהם משעשע?
מצד אחד הם אומרים שהמסלול מלא באג"חים וכמעט אין בו מניות (מה שאולי נכון טכנית אבל לא רלונטי לחשיפה של המסלול בגלל החוזים) ומצד שני הם אומרים שהגדלת את הסיכון שלך "ב50%"
לזכותם יאמר שמדובר בנציגים שונים. אגב, אותי מעט מטריד שעדיין לא חזרו אלי מ-IBI על מנת להגיב למסמך ששלחתי להם.

אני מאמין שגם במסלול הזה הרבה מהחשיפה המנייתית נעשית בחוזים עתידיים שדורשים סכום מאוד נמוך והחשיםה נעשית באמצעות מינוף
ונציגה של פסגות לא יודעת את זה? או יודעת ומנסה להטעות בכוונה?

אותי מעט מטריד שעדיין לא חזרו אלי מ-IBI על מנת להגיב למסמך ששלחתי להם.
איזה תשובה בדיוק אתה רוצה מIBI?
@FIYaacov כבר הסביר לך למה יש שם אגחים (רמז: https://www.hasolidit.com/למה-הקרן-המחקה-שלי-מחזיקה-מקמ )

ונציגה של פסגות לא יודעת את זה? או יודעת ומנסה להטעות בכוונה?
זה משנה?
או שהיא לא יודעת איך קרנות מחקות עם חוזים עובדות (מה שלא יפתיע אותי) או שהיא בכוונה מנסה להטעות כדי לשכנע אותך להשאר (מה שגם לא מפתיע)

איזה תשובה בדיוק אתה רוצה מIBI?
@FIYaacov כבר הסביר לך למה יש שם אגחים (רמז:
הם ביקשו שאשלח את המסמך, אני ביקשתי שיחזרו אלי עם תגובה. ווידאתי שהם אכן קיבלו את המסמך, וביקשתי שוב שיחזורו אלי עם הסבר. זו דרישה מוגזמת? אני עומד להעביר לידיהם סכום משמעותי (בעבורי), אני רוצה כלקוח לקבל תשובה לשאלות (שלדעתי) לגיטימיות.

עברו כבר 5 שעות ועדיין לא שמעתי מהם.
אם מישהו יוכל לומר לי איך
5 שעות זה כלום, תשאל את החברים בקבוצת הרכישה של אקסלנס...
אני לא אתפלא שמדובר בעקיבה דרך חוזים ולכן בפועל רוב התי- הוא אגחי

הם ביקשו שאשלח את המסמך, אני ביקשתי שיחזרו אלי עם תגובה. ווידאתי שהם אכן קיבלו את המסמך, וביקשתי שוב שיחזורו אלי עם הסבר. זו דרישה מוגזמת? אני עומד להעביר לידיהם סכום משמעותי (בעבורי), אני רוצה כלקוח לקבל תשובה לשאלות (שלדעתי) לגיטימיות.
חיפוש קל על דווח נכסים רבעוני
https://www.ibi.co.il/wp-content/uploads/2018/03/513789842_g1544_0417.xlsx
לדעתי פסגות מצטטים דוחות ספי יפים נגיד יוני 2015
https://www.ibi.co.il/wp-content/uploads/2015/08/רשימת-נכסים_20150630_v1_1544_4751.xls
שבהם העקיבה היתה סינטתית

חיפוש קל על דווח נכסים רבעוני
https://www.ibi.co.il/wp-content/uploads/2018/03/513789842_g1544_0417.xlsx
לדעתי פסגות מצטטים דוחות ספי יפים נגיד יוני 2015
https://www.ibi.co.il/wp-content/uploads/2015/08/רשימת-נכסים_20150630_v1_1544_4751.xls
שבהם העקיבה היתה סינטתית
אתה כנראה צודק.
במסמך שצרפת החלוקה היא 77.84% תעודות התחייבות ממשלתיות, 24.36% מזומן.
במסמך ששלחו פסגות החלוקה היא 76.47% אג"ח ממשלתיות סחירות, 23.99% מזומן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
dorian התיק (המורכב מעט) שלי ושאלות שוק ההון 3
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
הסולידית פתיחת שרשורים עם קישורים בלבד עם מעט/ללא תוכן = חסימה אוף טופיק 2
M מרגיש מעט מבולבל שוק ההון 10
G חלק מעט יותר סולידי לתיק שוק ההון 15
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
M קופת גמל אג"חית עם מעט מאוד נכסים שוק ההון 0
A יש לי מעט מאוד כסף בצד שוק ההון 35
R רק מעט מניות נותנות תשואה עודפת שוק ההון 17
נולי פרישה מוקדמת מעט.. שאלה לטובת אימי. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
yossik מעט הומור לקראת סופשבוע אוף טופיק 50
yossik מעט הומור וגם עד כמה שווים 'המומחים' התפתחות אישית 1
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D קושי בבניית אסטרטגיית השקעה יומני מסע אישיים 5
F רואה חשבון עצמאי - קושי במציאת לקוחות אוף טופיק 15
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
Oracle קושי במציאת שוכרים לנדל"ן מסחרי נדל"ן 5
R קושי בחלוקת התיק שוק ההון 25
G קושי רב במציאת עבודה אוף טופיק 17
R קושי במציאת עבודה? השוק משתנה? התפתחות אישית 22
D קושי במעקב אחרי שהוצאות שנובע ממועדי חיוב לא מסודרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
M קושי שנתקעתי עם אתר stubhub אוף טופיק 1
N קושי טכני ברכישת IWDA דרך IB שוק ההון 11
C האם קיים קושי להשכיר לפנסיונר מבוגר מאוד? נדל"ן 37
ת השקעה ראשונה - קושי בלחצות את הגשר הראשון שוק ההון 13
Z חיוב על מט"ח בניוד חשבון בנק? צרכנות פיננסית 5
milx האם יתכן מקרה שמקבלים יותר מדי כסף בניוד ק.השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הסתבכות בניוד קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
Plato סיכון בניוד כל הקופות לחברה ספציפית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme שיחה מוזרה בניוד לIRA שוק ההון 117
כ שמירת סטטוס מיסוי בניוד פנסיוני מיסים 0
ת עיקוב בניוד קופת גמל והפקדות לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 6
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15
א נספח ויתור כיסוי ביטוחי בקרן פנסיה בניוד ל-IRA צרכנות פיננסית 7
ע האם יש עמלה נסתרת בניוד קופות גמל וקרנות השתלמות? שוק ההון 19
A הגיון בניוד כסף מקופת גמל להשקעה לתיק ממוסה? שוק ההון 18
newbie מגבלות בניוד החסכונות? צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה