• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגיון בניוד כסף מקופת גמל להשקעה לתיק ממוסה?

• פותח הנושא פותח הנושא AM-PM
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

AM-PM

משתמש רגיל
דירוג
217
אני מודע לעניין העדיפות של תיק ממוסה על גמל להשקעה במתכונת הנוכחית (כפי שנטחן פה עד דק)
אבל במידה וכבר הצטבר לכם סכום נחמד בקופת גמל להשקעה...האם יש הגיון לטווח הרחוק בלהוציא ולהעביר לתיק הממוסה?
בכל מקרה הכוונה היא הן בתיק הממוסה והן בגמל להשקעה לא לגעת עד הפרישה לפחות

מתמקחים על דמי הניהול או שמשלמים מס
דמי הניהול כרגע על 0.5 ולא ירדו בקרוב
הדברים דיי ברורים שזה או להישאר או לעבור (ולשלם מס)...השאלה שלי הייתה לאור כל זה האם ישנה עדיפות כלכלית להישאר או שעדיף לעבור ולשלם את המס

בהנחה שאין הבדל מבחינתך בין התיק הממוסה וקופת הגמל מבחינת מסלול ההשקעה ואיכותו, השאלה בעצם זהה לשאלה "העלו לי את דמי הניהול, לממש רווחים ולעבור או להישאר?"

כפי שצויין בשרשור ההוא (וספציפית בהודעה הזאת), ההחלטה תלויה בהפרש דמי הניהול, הרווחים שנצברו וטווח ההחזקה.
נניח שהפרש דמי הניהול לטובת התיק הממוסה הוא 0.8%, ושאתה הולך להחזיק ל-10 שנים לפחות. יוצא ששווה לעבור לתיק ממוסה אם יש לך פחות מ-50% רווח בקופת הגמל. אם תחזיק ל-15 שנה, שווה לעבור אם יש פחות מ-100% רווח.

השאלה שלי הייתה לאור כל זה האם ישנה עדיפות כלכלית להישאר או שעדיף לעבור ולשלם את המס
תחשב כמה דמי ניהול תשלם עד הפרישה (בהנחת תשואה מסוימת) ותראה אם זה גדול או שווה למס בהנחת אותה תשואה.

בהנחה שאין הבדל מבחינתך בין התיק הממוסה וקופת הגמל מבחינת מסלול ההשקעה ואיכותו, השאלה בעצם זהה לשאלה "העלו לי את דמי הניהול, לממש רווחים ולעבור או להישאר?"

כפי שצויין בשרשור ההוא (וספציפית בהודעה הזאת), ההחלטה תלויה בהפרש דמי הניהול, הרווחים שנצברו וטווח ההחזקה.
נניח שהפרש דמי הניהול לטובת התיק הממוסה הוא 0.8%, ושאתה הולך להחזיק ל-10 שנים לפחות. יוצא ששווה לעבור לתיק ממוסה אם יש לך פחות מ-50% רווח בקופת הגמל. אם תחזיק ל-15 שנה, שווה לעבור אם יש פחות מ-100% רווח.

התיק הממוסה צפוי להיפתח ב-IB ...טווח ההשקעה היא 15 שנים + , אחוזי הרווח בגמל כרגע הרבה הרבה פחות מ50% (אולי האירנים יורידו עוד קצת )
כך שנראה שאין הגיון להשאיר שם לחסדי בית ההשקעות

תחשב כמה דמי ניהול תשלם עד הפרישה (בהנחת תשואה מסוימת) ותראה אם זה גדול או שווה למס בהנחת אותה תשואה.
שני גורמי דיי עלומים...אני יכול לחשב אבל יתכן שדמי הניהול יעלו/ירדו עם הזמן כנ"ל לגבי התשואה
ישנו גם גורם פסיכולוגי של מלכודות דבש (ישראלי טיפוסי) שבא לי להתנתק ממנו ...וגם לבזר את הכספים שלי על הדרך (הפנסיה וההשתלמות גם אצלם)

נערך לאחרונה ב:
שני גורמי דיי עלומים...אני יכול לחשב אבל יתכן שדמי הניהול יעלו/ירדו עם הזמן כנ"ל לגבי התשואה
הנחת התשואה תקפה לשני סוגי החשבון, כך שזה לא באמת משנה כל עוד היא חיובית
דמי הניהול יורדים ללא קשר לתשואה וזה ממש לא עלום כי זה נעלם מחשבונך "בלית ברירה" והסכום ידוע, אם יירד באחוזים כמות הכסף תהיה גדולה בכל מקרה
לעומת זאת, מימוש נייר ברווח ויצירת אירוע מס הינה פעולה וולנטרית ויש לבצע אותה כאשר זה "ישתלם" לך בתום טווח ההשקעה
לדוגמא, השוק היום למעלה ויש הרבה מיסים, ממתינים, השוק ירד קצת אין הרבה מיסים אפשר לנייד
אז שים לב שהעיתוי יכול לשנות את כמות הכסף שתישאר לך בכיס בכתוצאה מהמהלך

כמובן שזאת דעתי בלבד, תסמוך על המתמטיקה של עצמך לחיזוק הבחירה שביצעת

לדוגמא, השוק היום למעלה ויש הרבה מיסים, ממתינים, השוק ירד קצת אין הרבה מיסים אפשר לנייד
אז שים לב שהעיתוי יכול לשנות את כמות הכסף שתישאר לך בכיס בכתוצאה מהמהלך
כשהשוק למטה מס ההון יהיה קטן בהרבה בגלל שאחוז הרווח קטן...הבנתי נכון?
לגבי דמי הניהול כוונתי הייתה שגם אם כרגע זה ידוע לך לא מן הנמנע שהם יעלו אותו ולכל כיוונתי שזה "נעלם" ...אבל כן ברור לי שדמי הניהול יורדים ובוודאות

האם יש הגיון לטווח הרחוק בלהוציא ולהעביר לתיק הממוסה?
קודם כל, יש לך כאן גם אקסל לשחק איתו.
מעבר לזה, שים לב שהשאלה לא זהה.
ההשוואה אינה למצב הקרן הנוכחי, אלא למצב הקרן האפשרי.
למה אני מתכוון?
תניח לרגע שהכסף נשאר בקופג"ש, איפה תרצה שהוא יהיה? באיזו חברה? וכמה דמי ניהול הם מציעים לך?
בקיצור, לך על החברה שמציעה לך את דמי הניהול הזולים ביותר, ובמסלול סביר מבחינתך.
עכשיו תניח שאתה כבר שם (כי אתה יכול לעבור לשם ללא אירוע מס), ואז תתייחס לזה כמו קרן יקרה, ותבצע את החישוב אם כדאי לעבור לקרן זולה או לא.
הרעיון הוא לבצע חישוב מול האלטרנטיבה הנכונה, וכיוון שבקופת גמל להשקעה אפשר לעבור מסלולים וחברות, צריך להתייחס לכל מסלול אחר כאלטרנטיבה אפשרית ללא תשלום מס.

למיטב ידיעתי דמי הניהול הזולים ביותר הם 0.35 באינטרגמל (לפחות ללא מו"מ או חברות בארגון שמעניק לך הטבה), ויש שם מספר מסלולים פאסיביים.

בכל מקרה הכוונה היא הן בתיק הממוסה והן בגמל להשקעה לא לגעת עד הפרישה לפחות
שים לב שאם אתה מתכנן שהפרישה תהיה בגיל פרישה (= לא פרישה מוקדמת), בקופג"ש תוכל לקבל פטור ממס אם תמשוך כקצבה. קח את זה בחשבון.

כשהשוק למטה מס ההון יהיה קטן בהרבה בגלל שאחוז הרווח קטן...הבנתי נכון?
אפילו יותר מזה.
כשהשוק למטה מס רווח ההון עשוי להיות שלילי, כלומר לזכות במגן מס, תוך כדי שאתה מעביר את הכסף למסלול זול יותר. אפשר לשים את הקופג"ש במסלול מנייתי, וכיוון שאנחנו לפני נפילה בשוק ההון (לא ברור כמה זמן לפני :>;) ), תוכל לנצל את הנפילה כדי לעבור בין קרנות בהפסד, או במס קטן מאוד.

התיק הממוסה צפוי להיפתח ב-IB
שים לב שבIB אין כעת אפשרות לסחור בניירות ישראליים.
אם יש ניירות ישראליים שאתה מעוניין בהם, ואין לך חשבון השקעות עם עמלות סבירות בבנק או בית השקעות ישראלי, קופג"ש עשויה להיות אופציה טובה לשם כך.
אני מתכנן להשקיע דרך IB, ואני שוקל לפתוח קופת גמל להשקעה באינטרגמל כדי לשים שם חלק מהפלח האג"חי בתיק (יש יתרון שהאג"ח יהיה נקוב במטבע שאתה חי לפיו). סה"כ דמי ניהול של 0.35 לקרן מחקה ישראלית, זה לא מאוד יקר, וכנראה שיהיה פחות ממה שאשלם בבנק או בית השקעות כולל תשלום קבוע, עמלות ק/מ, ודמי משמרת (לא עלינו).
האבסורד שעשוי לצאת, שאני משלם דמי ניהול הרבה יותר גבוהים דווקא בחלק הפחות מניב בתיק.....
קח את השיקול הזה בחשבון, ותראה אם אתה מעוניין וכדאי לך......

שים לב שאם אתה מתכנן שהפרישה תהיה בגיל פרישה (= לא פרישה מוקדמת), בקופג"ש תוכל לקבל פטור ממס אם תמשוך כקצבה. קח את זה בחשבון.
השאלה כמה תשלם על זה.
אאל"ט בשביל למשוך כקצבה תצטרך לעשות ביטוח אריכות חיים (שעולה כסף) וכנראה גם לשלם דמי ניהול כל זמן שאתה מושך את הכסף.
כשהשוק למטה מס רווח ההון עשוי להיות שלילי, כלומר לזכות במגן מס, תוך כדי שאתה מעביר את הכסף למסלול זול יותר. אפשר לשים את הקופג"ש במסלול מנייתי, וכיוון שאנחנו לפני נפילה בשוק ההון (לא ברור כמה זמן לפני :;) ), תוכל לנצל את הנפילה כדי לעבור בין קרנות בהפסד, או במס קטן מאוד.
א. קח בחשבון שקופת גמל לא יכולה ליצר לך מגן מס, גם אם היא הפסדית.
ב. זה שתיהיה נפילה מתישהו לא אומר שהשוק יהיה יותר נמוך מהרמה שלו היום. השוק למשל יכול לעלות פי 3 ואז ליפול בחצי. זאת חתיכת נפילה, אבל זה עדיין לא מביא אותו מתחת לרמה שלו היום.
לא סתם יש את המשפט time in the market is more important than timing the market.
אם אתה רוצה לעבור מקופ"ג לחשבון חייב עדיף לעשות את זה כמה שיותר מוקדם כדי לחסוך את דמי הניהול (שאותם בודאות תשלם, בניגוד לתנודות השוק שן לא ידועות).
אני מתכנן להשקיע דרך IB, ואני שוקל לפתוח קופת גמל להשקעה באינטרגמל כדי לשים שם חלק מהפלח האג"חי בתיק (יש יתרון שהאג"ח יהיה נקוב במטבע שאתה חי לפיו). סה"כ דמי ניהול של 0.35 לקרן מחקה ישראלית, זה לא מאוד יקר, וכנראה שיהיה פחות ממה שאשלם בבנק או בית השקעות כולל תשלום קבוע, עמלות ק/מ, ודמי משמרת (לא עלינו).
אני ממש לא בטוח שבחישוב כולל זה יוצא יותר זול. אל תשכח שלקופ"ג יש "הוצאות ניהול השקעה" שיורדות ישירות מהתשואה שלך

במידה ואני משאיר בקג״ל את רק את חלק האג״ח של התיק יש הגיון להשאיר שם חלק מהכסף?
ובעצם אבצע איזונים לתיק דרך הקג״ל כפי שהסבירה הסולידית בזמנו
את השאר לפי כל החישובים בנוסחאות שהוצגו עדיף לי להעביר כבר...המצב עם אירן בכלל עושה חשק להעסיק את הכסף בחוץ

השאלה כמה תשלם על זה.

לדעתי שניכם מעלים נקודות חשובות, אך לקבלת קצבה קבועה וממוסדת בגיל השלישי עשויים להיות יתרונות מעבר לחישובים פיננסיים גרידא שנעשים בגילאי אמצע החיים.

במידה ואני משאיר בקג״ל את רק את חלק האג״ח של התיק יש הגיון להשאיר שם חלק מהכסף?
זו החלטה מוזרה בריבית של היום. ריבית שנתית של 0.1% עבור אגח ממשלתי עם מחמ של שנה, אומרת שאתה משלם להם כסף בשביל שהכסף שלך יהיה שם (לפי דמי הניהול ששילמת).
תצטרך להגדיל משמעותית את המחמ בשביל לצאת מהטריטוריה של תשואה שלילית בדמי ניהול של
0.5%.
במילים אחרות, ההתלבטות פה לא ברורה. ככל שהסכום גדול יותר, למיטב הבנתי, הכדאיות בקופת גמל להשקעה יורדת וזה לא ממש תלוי בהאם אתה כבר שם או לא...

א. קח בחשבון שקופת גמל לא יכולה ליצר לך מגן מס, גם אם היא הפסדית.

אתה בטוח במה שאתה אומר? גם קופת גמל להשקעה?

יש לך מקור לזה?

נשמע לי לא הגיוני שאני כן משלם מס במשיכה, אבל לא מקבל מגן מס על הפסד במשיכה. יש בזה היגיון?

אני ממש לא בטוח שבחישוב כולל זה יוצא יותר זול. אל תשכח שלקופ"ג יש "הוצאות ניהול השקעה" שיורדות ישירות מהתשואה שלך

ובאלטרנטיבה, אני אפתח חשבון השקעות בישראל, אשלם לו תשלום חודשי, אשלם עמלות ק"מ, ואקנה קרן מחקה מדד אג"ח כלשהו.

ולקרן הזו, אין הוצאות ניהול השקעות? ואיך לה דמי ניהול?

לא מצליח להבין איך האלטרנטיבה של לפתוח חשבון בבית השקעות ישראלי זולה יותר......

ב. זה שתיהיה נפילה מתישהו לא אומר שהשוק יהיה יותר נמוך מהרמה שלו היום. השוק למשל יכול לעלות פי 3 ואז ליפול בחצי. זאת חתיכת נפילה, אבל זה עדיין לא מביא אותו מתחת לרמה שלו היום.

מסכים. זה בהחלט אפשרי לחלוטין, וכדאי לקחת את זה בחשבון.....

את השאר לפי כל החישובים בנוסחאות שהוצגו עדיף לי להעביר כבר...המצב עם אירן בכלל עושה חשק להעסיק את הכסף בחוץ

עצור!!!

עזוב אותך מהמכשיר השקעה, בית השקעות וכו'.

קודם כל תחליט כמה פלח האגח שלך, ולמה אתה רוצה שהוא יהיה חשוף!!!

חשובה לך חשיפה לשקלים? חשובה לך הצמדה למדד? חשובה לך ריבית משתנה (חוסר סיכון בהעלאת ריבית)? כמה מח"מ אתה רוצה?

אחרי שענית על השאלות האלו, תבדוק מה המכשיר שנותן לך את זה.

אם אתה רוצה אג"ח בשקלים, למיטב ידיעתי, המכשיר שנותן לך את זה כרגע בIB, זה ללא הצמדה ועם מח"מ 0, ונהוג לכנותו שקל מזומן (אגב, גם מגיב מצוין לעליית ריבית). אם אתה רוצה משהו אחר חשוף לשקל, כנראה זה צריך להיות בארץ.

עכשיו כדאי שתתחיל להשוות אם אתה רוצה קופג"ש, חשבון בבנק, בבית השקעות, או אופציה אחרת (פוליסת חיסכון?).

אם לא חשובה לך חשיפה דווקא לשקל, כנראה שתמצא מגוון אפשרויות בIB.

אל תיתן לאירן להשפיע לך על כל ההחלטות יחד.

היא רלוונטית בהקשר של הרצון שלך להיות חשוף לשקל. לא יודע אם כדאי לך לערב אותה (במיוחד בשל חוסר היכולת של רוב בני האנוש לדעת את העתיד, וההווה מתומחר כבר בשוק), אבל אם עירבת אותה, אז רק בהחלטה הזו.

נשמע לי לא הגיוני שאני כן משלם מס במשיכה, אבל לא מקבל מגן מס על הפסד במשיכה. יש בזה היגיון?
אני לא בטוח ואין לי מקור, אבל זה נראה לי הגיוני שאין.
אתה לא משלם מס במשיכה (אם אתה מושך כקצבה), ולכן ההגיון שלי אומר שגם לא תקבל מגן.
ממליץ לך לבדוק בעצמך לפני שאתה מסתמך על זה.

ובאלטרנטיבה, אני אפתח חשבון השקעות בישראל, אשלם לו תשלום חודשי, אשלם עמלות ק"מ, ואקנה קרן מחקה מדד אג"ח כלשהו.

ולקרן הזו, אין הוצאות ניהול השקעות? ואיך לה דמי ניהול?

לא מצליח להבין איך האלטרנטיבה של לפתוח חשבון בבית השקעות ישראלי זולה יותר......
ומה בדיוק אתה חושב שקופת הגמל עושה?
קונה את אותה קרן מחכה שאתה היית קונה, גובה ממך את אותם עמלות ק/מ שאתה היית משלם (ואפילו יותר אם אתה משקיע פסיבי, כי אם מישהו אחר נכנס/יוצא מקופת הגמל אתה משתתף בעלויות הק/מ שהוא מייצר) ובנוסף גובה ממך דמי ניהול גבוהיים של קופת הגמל.
לא מצליח להבין איך קופת גמל זולה יותר...

אתה לא משלם מס במשיכה (אם אתה מושך כקצבה), ולכן ההגיון שלי אומר שגם לא תקבל מגן.
ממליץ לך לבדוק בעצמך לפני שאתה מסתמך על זה.
לא מסתמך על זה, ואבדוק טוב יותר.
אבל אני מדבר על משיכה ככסף לבנק לפני גיל 60.
זה אירוע מס בשביל לחייב אותי במס. למה שזה לא יהיה אירוע מס כדי להעניק לי פטור?

ומה בדיוק אתה חושב שקופת הגמל עושה?
קונה את אותה קרן מחכה שאתה היית קונה, גובה ממך את אותם עמלות ק/מ שאתה היית משלם (ואפילו יותר אם אתה משקיע פסיבי, כי אם מישהו אחר נכנס/יוצא מקופת הגמל אתה משתתף בעלויות הק/מ שהוא מייצר) ובנוסף גובה ממך דמי ניהול גבוהיים של קופת הגמל.
לא מצליח להבין איך קופת גמל זולה יותר...
- קופת גמל לא משלמת 15 ש"ח לחודש תשלום קבוע לבית ההשקעות (בטח שלא פר לקוח).
- קופת גמל גם לא משלמת דמי משמרת בבנק, כי יש להם כח סביר מול הבנק.
- גם עמלות הק"מ שלהן כנראה זולות משאני אוכל להשיג.
- הם מקבלים החזר על דמי הניהול שהן משלמות לת.ס. שהן מחזיקות עבורי.
- בגלל הגודל, והחזר דמי הניהול, הן יכולות לפזר את זה בין כמה תעודות שונות.

נראה לי מספיק סיבות....

אבל אני מדבר על משיכה ככסף לבנק לפני גיל 60.
זה אירוע מס בשביל לחייב אותי במס. למה שזה לא יהיה אירוע מס כדי להעניק לי פטור?
אתה מצפה ליותר מידי מהרשויות בארץ :-)
לדעתי הם לא ממש יודעים להבדיל. במחינתם אם אתה מושך לפני גיל 60 אתה משלם "קנס" בדמות 25% מס, אבל הם לא ידעו לתת מגן מס.
אני גם זוכר שקראתי משהו בסגנון פה בפורום (אבל אולי אני מתבלבל)

- קופת גמל לא משלמת 15 ש"ח לחודש תשלום קבוע לבית ההשקעות (בטח שלא פר לקוח).
- קופת גמל גם לא משלמת דמי משמרת בבנק, כי יש להם כח סביר מול הבנק.
אם אתה משלם גם 15 ש"ח לחודש תשלום קבוע וגם דמי משמרת יש לך בעיה... :-)
וברצינות - השאלה מה גודל התיק. לתיק גדול מספיק 15 ש"ח הם כלום יחסית לדמי הניהול של קופגל"ה. וגם אם הוא קטן, דמי המשמרת בבנק לרוב קטנים בהרבה מדמי הניהול בקופגל"ה
- גם עמלות הק"מ שלהן כנראה זולות משאני אוכל להשיג.
יכול להיות.
מצד שני אין להם ממש סיבה להתאמץ (בסופו של דבר זה יורד מהכיס שלך, לא שלהם).
בנוסף אל תשכח שהעלויות משותפות, כלומר על כל אדם שנכנס או יוצא מהקופה הספציפית שלך (גם אם סתם הוא משנה מסלול), עלויות הק/מ מתחלקות בין כולם.
- הם מקבלים החזר על דמי הניהול שהן משלמות לת.ס. שהן מחזיקות עבורי.
על דמי הניהול כן. על עלויות פנימיות של הת"ס לא (עלויות גלגול אג"חים וכאלה).
- בגלל הגודל, והחזר דמי הניהול, הן יכולות לפזר את זה בין כמה תעודות שונות.
יכול להיות
נראה לי מספיק סיבות....
לא יודע. אתה צריך להחליט :-)

כל מה שרציתי להגיד בהודעה הראשנה שלי זה שתעשה שיעורי בית ותבדוק בדיוק עלויות. אל תניח אוטומטית ש:
וכנראה שיהיה פחות ממה שאשלם בבנק או בית השקעות כולל תשלום קבוע, עמלות ק/מ, ודמי משמרת (לא עלינו).

אתה מצפה ליותר מידי מהרשויות בארץ :)
לדעתי הם לא ממש יודעים להבדיל. במחינתם אם אתה מושך לפני גיל 60 אתה משלם "קנס" בדמות 25% מס, אבל הם לא ידעו לתת מגן מס.
אני גם זוכר שקראתי משהו בסגנון פה בפורום (אבל אולי אני מתבלבל)
בהנחה שאני רוצה את מגן המס הזה למסחר בIB, אני כנראה צריך למלא דוח.
אם אמלא את זה כהפסד, נראה לי שזה יהיה מוצדק.
לא עלה בדעתי לסמוך על הרשויות שיעשו את זה אוטומטית עבורי.

אם אתה משלם גם 15 ש"ח לחודש תשלום קבוע וגם דמי משמרת יש לך בעיה... :)
דיברתי על חלופות שונות.

וברצינות - השאלה מה גודל התיק. לתיק גדול מספיק 15 ש"ח הם כלום יחסית לדמי הניהול של קופגל"ה. וגם אם הוא קטן, דמי המשמרת בבנק לרוב קטנים בהרבה מדמי הניהול בקופגל"ה
בגודל של 70K (מקסימום הפקדה לקופג"ש בשנה, כך שלא מדובר על להתחיל עם יותר מזה) תשלום של 15 בחודש יוצא כ0.26% לשנה.
דמי הניהול באינטרגמל הם 0.35%. תוסיף גם את דמי הניהול והנאמנות של הקרן עצמה שתשלם בכל מקרה....

יכול להיות.
מצד שני אין להם ממש סיבה להתאמץ (בסופו של דבר זה יורד מהכיס שלך, לא שלהם).
אני כופר בטענה הזו.
בסופו של דבר, רוב המכירות שלהם מושפעות מתשואות עבר, והתשואות מוצגות בניכוי הוצאות ניהול השקעות.
אני מניח שיש להם עניין להציג תשואות גבוהות ככל שניתן, והם עושים מה שבשליטתם כדי להקטין את ההוצאות.

בוא נגיד שאני לא מאמין שהם משלמים עמלות כמו שישלם משקיע פרטי בבנק ללא מו"מ, גם אם זה "לא על חשבונם".

על דמי הניהול כן. על עלויות פנימיות של הת"ס לא (עלויות גלגול אג"חים וכאלה).
אגב, עד הרפורמה אין לת"ס עלויות פנימיות, אבל גם אחרי, זה יהיה קיים בכל קרן נאמנות/סל שתקנה בעצמך.

ההשוואה היא בסופו של דבר בין הוצאות ניהול השקעות + דמי ניהול של הקופג"ש (באופן ישיר), לבין הוצאות ניהול השקעות אישי שלך (=עמלות) + דמי ניהול של הקרנות שתקנה בעצמך.

לא יודע. אתה צריך להחליט :)

כל מה שרציתי להגיד בהודעה הראשנה שלי זה שתעשה שיעורי בית ותבדוק בדיוק עלויות.
מסכים.

שים לב שלא מדובר על רוב התיק, אלא על פלח אג"חי ממנו (כשהמניות בIB).
ושים לב שאם מדובר על קופג"ש, סדר הגודל יוגבל ל70K, לפחות בכניסה הראשונית, מתי שמנהלים את המו"מ.

ולגבי דמי משמרת, נראה מכאן שהם לרוב גבוהים מ0.35%. לא יודע כמה משלם בעל תיק קטן שניסה להתמקח.
אלו הנתונים מהכתבה:
-g-keep-g-550.jpg

הסתכלתי בעיקר על 50-75 בארץ.

תכלס', אני יותר ויותר משתכנע שזה באמת יותר זול להכניס לקופג"ש.....
(כמובן שצריך לבדוק לעומק).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 5
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Fitch מחפש הגיון בלהשקיע בנדל"ן בעידן בו יש מס רכישה ועלויות נלוות נדל"ן 40
Yuval328 הגיון מאחורי עסקה שבוצעה מעל הלימיט שוק ההון 5
abby1994 הגיון פשוט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 55
unrealx האם יש הגיון בלרכוש דירה ראשונה ולגור בשכירות? צרכנות פיננסית 17
milx לקראת סוף השנה - האם יש הגיון למכור ניירות מופסדים ב-IB ולקנותם שוב? שוק ההון 15
liranviper מגן מס עם LIFO - יש הגיון בלעשות את זה ? שוק ההון 24
ק TLT האם יש הגיון בשגעון שוק ההון 5
Z חיוב על מט"ח בניוד חשבון בנק? צרכנות פיננסית 5
milx האם יתכן מקרה שמקבלים יותר מדי כסף בניוד ק.השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הסתבכות בניוד קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
Plato סיכון בניוד כל הקופות לחברה ספציפית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme שיחה מוזרה בניוד לIRA שוק ההון 117
כ שמירת סטטוס מיסוי בניוד פנסיוני מיסים 0
ת עיקוב בניוד קופת גמל והפקדות לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 6
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15
א נספח ויתור כיסוי ביטוחי בקרן פנסיה בניוד ל-IRA צרכנות פיננסית 7
ע האם יש עמלה נסתרת בניוד קופות גמל וקרנות השתלמות? שוק ההון 19
M מעט קושי בניוד קרן ההשתלמות שוק ההון 10
newbie מגבלות בניוד החסכונות? צרכנות פיננסית 5
G באיזה אופן ניתן להוציא כסף מישראל ועדיין לא לשלם מס בתור פנסיונרים? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
Kipodi העברת כסף מ IB לשני חשבונות בנק שונים במדינות שונות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
י איך להשקיע כסף לטווח הקצר מאוד שוק ההון 5
ק השקעת כסף לזמן קצר שוק ההון 1
א העברת כסף מחשבון חברה לחשבון פרטי - שיקולי מס מיסים 3
I איך אני יודע אם להורים יש מספיק כסף לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R התלבטות השקעת כסף נזיל לזוג בטיול ארוך ובפרישה מעבודה. שוק ההון 2
E בת 17 שרוצה להשקיע קצת כסף שוק ההון 20
F קרן כספית שקלית - הכנסת כסף בזמנים שונים שוק ההון 7
N כסף בעו"ש צרכנות פיננסית 68
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 14
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 13
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
H מנסה לקנות CSPX ב IB אבל רשום לי שאין לי מספיק כסף? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה