• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סכום כסף גדול- לאן מכאן?

במיוחד במיוחד לאירוע בסדר גודל כזה, זה ONCE IN A LIFETIME
לא היית חי ב89?

20 ימים אפשר להתאפק
ואז אפשר להתאפק עוד כמה זמן בגלל הידיעה החדשותית המרעישה הבאה.

אתה באמת צופה הפתעה? כי השוק יזוז בחדות רק אם התוצאה תהיה שונה לגמרי מהציפיות הנוכחיות של המשקיעים.

ספר לי מה הולך לקרות בעוד 20 ימים לדעתך.

לדעתי בעוד 20 ימים או פחות טראמפ יטיל את המכסים של ה-300 מיליארד ומלחמת הסחר תתחיל. הכול ירד..
אבל כמובן שדעתי לא נחשבת - המתנה ל-20 יום זה פשוט הדרך המיטבית להתמודד עם החוסר וודאות - האירוע הזה בו סין וארה"ב בסיכון למלחמת סחר כזה גדול, שעדיף לחטוא באי עשייה ולא להשקיע כרגע, מאשר להשקיע..

לא היית חי ב89?

ואז אפשר להתאפק עוד כמה זמן בגלל הידיעה החדשותית המרעישה הבאה.

אתה באמת צופה הפתעה? כי השוק יזוז בחדות רק אם התוצאה תהיה שונה לגמרי מהציפיות הנוכחיות של המשקיעים.

אבל זה בדיוק כל היופי, אף אחד לא יודע לצפות מה יעשה טראמפ, הוא לא צפוי

אף אחד לא יודע לצפות מה יעשה טראמפ,
מסתבר שיש יחיד סגולה
לדעתי בעוד 20 ימים או פחות טראמפ יטיל את המכסים של ה-300 מיליארד ומלחמת הסחר תתחיל. הכול ירד.

בוא נאתגר... מלחמת הסחר מתחילה (אני הייתי בטוח שהיא כבר התחילה). מתי אתה חוזר?
איזה ידיעה חדשותית גורמת לך להרגיש בנוח מספיק להיכנס לשוק?

לדעתי בעוד 20 ימים או פחות טראמפ יטיל את המכסים של ה-300 מיליארד ומלחמת הסחר תתחיל. הכול ירד..
אה הא.
ותגיד לי משהו... זו פגישה סודית שרק אתה יודע עליה, או שזה משהו ידוע שהשוק כבר תמחר?

ותגיד לי משהו 2, בהתבסס על מה שאתה אומר
אף אחד לא יודע לצפות מה יעשה טראמפ
אם הם יוצאים מהפגישה יד ביד ומדלגים, מה לדעתך יקרה לבורסה? ואיך ירגיש בן אדם שחיכה לירידות אם פתאום יהיו עליות חדות?
האם אז תמליץ לחכות לירידה כי השוק גבוה מדי?

מסתבר שיש יחיד סגולה

בוא נאתגר... מלחמת הסחר מתחילה (אני הייתי בטוח שהיא כבר התחילה). מתי אתה חוזר?
איזה ידיעה חדשותית גורמת לך להרגיש בנוח מספיק להיכנס לשוק?

מלחמת הסחר אכן התחילה, פשוט בסוף יוני תהיה הסלמה.
שאלה טובה, אני מניח שזה יהיה אחרי שסין תטיל את צעדי התגובה שלה: טראמפ מקיא כל מה שיש לו עליהם, סין מקיאה חזרה, השוק סיים לרדת כתוצאה מכל פעולה כזאת, ואז כדאי להיכנס.

אה הא.
ותגיד לי משהו... זו פגישה סודית שרק אתה יודע עליה, או שזה משהו ידוע שהשוק כבר תמחר?

ותגיד לי משהו 2, בהתבסס על מה שאתה אומר

אם הם יוצאים מהפגישה יד ביד ומדלגים, מה לדעתך יקרה לבורסה? ואיך ירגיש בן אדם שחיכה לירידות אם פתאום יהיו עליות חדות?
האם אז תמליץ לחכות לירידה כי השוק גבוה מדי?

אפשר לשאול את השאלה ההפוכה.

בקשר לתמחור השוק כבר עניתי - טראמפ בלתי צפוי

אל תשכח אותנו כאן כשמגיע הרגע ותעדכן.

איך אתה יודע שהוא יהיה בלתי צפוי דווקא בכיוון ההפוך מציפיות המשקיעים?

לא אשכח, אבל היי - יש מצב שאוכל את הכובע, מי יודע ? אני פשוט כותב מה שאני חושב ומעריך.

איך אני יודע שציפיות המשקיעים לא תואמות לאישיות הבלתי צפויה של טראמפ ? אתה רוצה להגיד לי שנניח ב-23 ליוני טרמאפ מכריז על מכסים, ואילו השוק מגיב בדממה דקה ועסקים כרגיל בוול סטריט בלי עליות וירידות חדות, כי הוא תמחר כבר ? זה מופרך..

אני פשוט כותב מה שאני חושב ומעריך
ואתה חושב שאתה הראשון שניסה לחזות מה יקרה לשוק כתוצאה מ- [הכנס כאן אירוע חדשותי מפחיד]?

אתה לא רק לצדוק, אתה צריך לצדוק מעבר לניחושים של שאר המשקיעים.

איך אני יודע שציפיות המשקיעים לא תואמות לאישיות הבלתי צפויה של טראמפ ? אתה רוצה להגיד לי שנניח ב-23 ליוני טרמאפ מכריז על מכסים, ואילו השוק מגיב בדממה דקה ועסקים כרגיל בוול סטריט בלי עליות וירידות חדות, כי הוא תמחר כבר ? זה מופרך..

זה פחות או יותר בדיוק מה שקרה ב2-3 פעמים שהוא כבר עשה את זה...

אפשר לשאול את השאלה ההפוכה.

בקשר לתמחור השוק כבר עניתי - טראמפ בלתי צפוי
אם הוא בלתי צפוי, אז למה לחכות?

או שהוא בלתי צפוי או שאתה צופה ירידות ששאר העולם לא יודע עליהם, אין גם וגם

נכון להיום השוק מעריך הסתברות מסויימת להתרחשות של מאורע, ואת הנזק או הרווח הצפוי מהתרחשות המאורע.
נגיד שיש סיכוי של 50\50 שטראמפ יחריף את מלחמת הסחר ב-20 לחודש או שהוא יחתום על הסכם שלום סחר נהדר.
במקרה הראשון סביר שהשווקים ירדו, ובמקרה השני סביר שהשווקים יעלו. למה? כי היום שחקני השוק חלוקים בדעתם (על כן ההסתברות המשוערכת של 50-50), וזה לא מזיז את השוק יותר מדי לכאן או לכאן, אבל כן מעלה את התנודתיות שלו.
וודאי שבתרחיש כזה השוק יירד אם המלחמה תחריף ויעלה אם הוא יחתום על הסכם, וזה יהיה הכי קל להגיד בדיעבד שהיה ברור שהשוק ירד, אבל נכון להיום - אף אחד לא יודע איזה תרחיש באמת הולך להתרחש, שחקני השוק נלחמים זה בזה בהערכות שלהם והתמחור הנוכחי הוא נקודת האיזון שבה אין עוד שחקנים שמוכנים לשים מספיק כסף כדי שהמחיר ירד ואין עוד מספיק שחקנים שמוכנים לשים מספיק כסף כדי שהמחיר יעלה.
לא אתה ולא אך אחד לא יודע מה באמת הולך לקרות, כי אנחנו לא חוזי עתידות. יכול להיות שתהיה צודק ויכול להיות שלא, הסיכון קיים לכאן ולכאן.
בהינתן כל זה, אין שום בעיה שתבוא ותגיד ״אני מאמין שטראמפ יעשה כך וכך, ואני מוכן לשים על זה את כספי״, אבל האמונה שלך ועצם התנועות של השוק כאשר אי הוודאות מתחלפת בוודאות, אינם שקולים לידיעה מה יקרה. אלו דברים שונים.

נכון להיום השוק מעריך הסתברות מסויימת להתרחשות של מאורע, ואת הנזק או הרווח הצפוי מהתרחשות המאורע.
נגיד שיש סיכוי של 50\50 שטראמפ יחריף את מלחמת הסחר ב-20 לחודש או שהוא יחתום על הסכם שלום סחר נהדר.
במקרה הראשון סביר שהשווקים ירדו, ובמקרה השני סביר שהשווקים יעלו. למה? כי היום שחקני השוק חלוקים בדעתם (על כן ההסתברות המשוערכת של 50-50), וזה לא מזיז את השוק יותר מדי לכאן או לכאן, אבל כן מעלה את התנודתיות שלו.
וודאי שבתרחיש כזה השוק יירד אם המלחמה תחריף ויעלה אם הוא יחתום על הסכם, וזה יהיה הכי קל להגיד בדיעבד שהיה ברור שהשוק ירד, אבל נכון להיום - אף אחד לא יודע איזה תרחיש באמת הולך להתרחש, שחקני השוק נלחמים זה בזה בהערכות שלהם והתמחור הנוכחי הוא נקודת האיזון שבה אין עוד שחקנים שמוכנים לשים מספיק כסף כדי שהמחיר ירד ואין עוד מספיק שחקנים שמוכנים לשים מספיק כסף כדי שהמחיר יעלה.
לא אתה ולא אך אחד לא יודע מה באמת הולך לקרות, כי אנחנו לא חוזי עתידות. יכול להיות שתהיה צודק ויכול להיות שלא, הסיכון קיים לכאן ולכאן.
בהינתן כל זה, אין שום בעיה שתבוא ותגיד ״אני מאמין שטראמפ יעשה כך וכך, ואני מוכן לשים על זה את כספי״, אבל האמונה שלך ועצם התנועות של השוק כאשר אי הוודאות מתחלפת בוודאות, אינם שקולים לידיעה מה יקרה. אלו דברים שונים.

מבין מה אתה אומר, אבל לפעמים זה מורכב יותר מזה - מי אמר שהשיקול היחיד הוא אם יהיה הסכם או לא ? אולי יש שיקולים נוספים ? אולי למנהלי הקרנות והפנסיה שמנהלים את רוב הכסף הנזיל ידוע שככל הנראה טראמפ יטיל מכסים ותפרוץ מלחמת סחר, אבל בכל זאת לא ממהרים להוציא את הכסף מהשוק מתוך עקרון, או מתוך אחריות וחוסר רצון ליצור מפולת, או פטריוטיות, או שיקולים נוספים ? אתה ואני נתנהל בשוק משיקולי עלות תועלת בלבד, אבל יש גורמים אחרים בשוק, שחושבים אחרת, ומתנהלים אחרת.

אולי למנהלי הקרנות והפנסיה שמנהלים את רוב הכסף הנזיל ידוע שככל הנראה טראמפ יטיל מכסים ותפרוץ מלחמת סחר
ווטרגייט? האזנות בחדר הסגלגל? טיפ מאיוונקה?
אבל בכל זאת לא ממהרים להוציא את הכסף מהשוק מתוך עקרון,
עקרונות וערכים טובים זה בדיוק מה שעומד בבסיס החלטות המוסדיים. למי אכפת מביצועים פיננסיים.

אתה ואני נתנהל בשוק משיקולי עלות תועלת בלבד, אבל יש גורמים אחרים בשוק, שחושבים אחרת, ומתנהלים אחרת.
ואתה יודע לחזות אותם?

ווטרגייט? האזנות בחדר הסגלגל? טיפ מאיוונקה?

עקרונות וערכים טובים זה בדיוק מה שעומד בבסיס החלטות המוסדיים. למי אכפת מביצועים פיננסיים.

ואתה יודע לחזות אותם?

1. באמצעות חשיבה.
2. לא הבנתי.
3. בוודאי שאני לא יודע לחזות אותם, אני רק משער.
מה הנקודה שלך ?

זהו, שלא.
אתה גם אמרת למישהו מה לעשות על בסיס ההערכות שלך.

זהו, שכן...
אני רק חושב בקול רם, יש פה שפע של פוסטים של השערות על חברת טבע למשל או האם יהיה קריסה בעתיד..

זהו, שכן...
אני רק חושב בקול רם, יש פה שפע של פוסטים של השערות על חברת טבע למשל או האם יהיה קריסה בעתיד..
ואף אחד לא אמר לאף אחד למכור או לקנות או מה לעשות.
אתה כן:
אני מייעץ לך שלא משנה מה תעשה, תמתין עד לפגישת ה G-20 של טראמפ ושי ג'נפינג בסוף יוני, עדיף להתחיל להשקיע כאשר השוק ירד כבר - טיימינג זה כסף
אגב, זו עברה על חוקי הפורום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
ל הכנסת סכום כסף גדול לתיק ההשקעות שוק ההון 14
M השקעת סכום כסף גדול לתקופה של מספר שנים שוק ההון 5
א סכום כסף גדול שנחת אצלי לטובת גיוון השקעות שוק ההון 5
י סכום כסף גדול לחצי שנה שוק ההון 4
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3
N סכום כסף (כ-500K) להשקעה לטווח קצר-בינוני עבור פורש טרי שוק ההון 7
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R התלבטות לגבי השקעת סכום כסף לכמה שנים (רילוקיישן) שוק ההון 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה