1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

סימולציה של קרנות סל ישראל\אירלנד\ארה"ב (גרסה 2)

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י adamshalev, ‏4/8/15.

1. איליה

איליה משתמש בכיר

רק כדי לדייק:
    השוואה לא בידוק נכונה כי לא קיימת חייה כזאת "קרן אמריקאית צוברת" ומיכוון שאין לך פתור ממס דיבדנדים אמריקאי בקה"ש אין דבר כזה "קרן אמריקאית פטורה". בקרן אמריקאית תשלם מס דבידנד לא משנה איפה נמצא הכסף.

daat99 ו-doc29 אוהבים את זה.
  2. ע.מדי

ע.מדי משתמש בכיר

אני אחדד כשכתבתי " פטורה" התכוונתי להשקעה דרך ira
    כלומר קרן אמריקאית מחלקת דיבידנדים בira
    לעומת קרן אירית צוברת דיבידנדים בira
    I כדומה , ניסית לכמת יתרונות וחסרונות בכל בחירה

3. מתכנת

מתכנת מודרטור

בגלל שהגיליון כבד בדפדפן לוקח 20 שניות עד שמרען לאחר כל שינו בפרמטרים, אקסל עושה את זה ברגע.
    אצלי (אקסל 2013) הבעיה היחידה שמצאתי שאקסל לא מכיר את הפונקציה ARRAYFORMULA בעמודה Inf. Adj. W. Avg. Price

אגב, @adamshalev יש בעיות בהפניות קבועות, למשל עמודה AH משתמשת באינפלציה של BF במקום בעמודה X
    אותו דבר CX / EF / FN
    אמנם לא משפיע מתמטית על החישוב אבל מבלבל כשמנסים להבין את הנוסחאות.

daat99 אוהב/ת את זה.
  4. adamshalev

adamshalev מודרטור

לגבי arrayformula הדרך שעושים את זה באקסל זה ע״י עריכת נוסחה ואז לחיצה על ctrl+shift+enter אם אני זוכר נכון.

לגבי האיטיות, זה בעיה מוכרת בגוגל, אבל הוא כל כך הרבה יותר נח ועם נוסחאות שימושיות שאין באקסל שאני מוכן לרוב לסבול את זה.

עומר, מתכנת ו-daat99 אוהבים את זה.
  5. מתכנת

מתכנת מודרטור

@adamshalev למה אתה מניח שיש עמלת העברה בנקאית בכל שנה גם אם אין הפקדות? זה צריך להיות רק למשך של Deposit for X years, לא?

תודה עובד נהדר.
    מסכים איתך ויש גם את נושא השיתוף במחשב/טלפון, ספציפית כאן היות ואני משחק עם הפרמטרים ללא הרף למטרת ההשוואה זה נהיה בלתי נסבל אז הורדתי לאקסל בלית ברירה.
    אם ההפקדות נמשכות הרבה שנים אז זה לא כל כך נכון כי יש הרבה ניירות שהרווח עליהם מועט.
    אגב, בברוקר בחו"ל יש כאן שרשור שמסביר כיצד לבחור את סדר מכירת הניירות.

נערך לאחרונה ב: ‏3/3/16
    daat99 אוהב/ת את זה.
  6. ע.מדי

ע.מדי משתמש בכיר

האם יש קרן אירית (או קומבינציה של קרנות איריות) שמחקות את מדד המניות העולמי (כמן IWDA + EIMI) אבל מחלקות דיבידנדים ?

daat99 אוהב/ת את זה.
  7. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

@ע.מדי הקרן האירית של וואנגרד, VWRD.

daat99 אוהב/ת את זה.
  8. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

לא תיארתי לעצמי שזה עולה לכם כל כך יקר לקנות את הקרנות האיריות מישראל. זאת ממש שחיטה. עכשיו גם ברור לי למה ממליצים פה על כמה שפחות פעולות בתיק ....

daat99 אוהב/ת את זה.
  9. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

יש את Vanguard FTSE All-World ETF UCITS , לי היא לא התאימה דווקא בגלל שהיא מחלקת. הקרן גובה 0.25 % דמי ניהול.
    היא מכסה את המדינות המפותחות ומתפתחות בערך 2950 מניות. מצד שני הקרן לא מכסה מניות קטנות.
    לא מחזיק , לא מייעץ לא ממליץ....

daat99 אוהב/ת את זה.
  10. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

@Koby Paris רוב הגופים שמאפשרים זאת צריכים לעבוד עם גוף מתווך כלשהו בשביל לסחור בבורסות אירופה, ולכן זה משמעותית יקר יותר (גם נפח הפעילות נמוך מאוד יחסית למסחר בארה״ב, מה שלא מאפשר להם כנראה לקבל תנאים טובים יותר). יש כמה בנקים בארץ עם סניפים משלהם בלונדון שיכולים להציע תנאים טובים יותר למסחר שם, אבל למעט אנשים בודדים שקיבלו שם תנאים טובים (רק איליה ממה שאני מכיר מהפורום), שאר עלויות ניהול תיק השקעות אצלם הופכות את העניין ללא משתלם בסך הכל.

11. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

לפחות בהקשר הזה למזלי אני גר בצרפת , לא מתעסק בהמרות מטבע , קונה ביורו ומכיוון שיש כאן בנקים 100% דיגיטלים אז יש הם הורידו ל 0 כמעט את כל העלויות. לגבי הבורסה הם גם שברו קצת את השוק. זה הולך לפי סכומים :
    פקודה בבורסה אירופאית עד 1000 יורו עמלה 2.5 יורו , עד 3000 יורו זה 5 יורו לפקודה , ומעבר ל 3000 יורו זה 0.13 מהסכום.

Yevgeny ו-daat99 אוהבים את זה.
  12. Roi

Roi משתמש בכיר

מכיר את DEGIRO ההולנדית? , יש להם פלטפורמה ממה זולה

13. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

לא מכיר אותם. יש לנו פה בנקים 100% דיגיטליים הכל חינם : פתיחת חשבון , דמי ניהול , כרטיס אשראי וכו 0 עמלות ! יש להם פלטפורמת בורסה ונותנים לי 6 חודשים חינם של עמלות קנייה ומכירה אז ביצעתי המון פעולות כדי לארגן את התיק מחדש ...עוד חודש חודשיים יהיו לי רק הפקדות חודשיות אז זה כבר לא נורא.
    העמלות מסחר שלי :
    עד 1000€ יש 2.5€ עמלה לפעולה
    עד 3000€ יש 5€ עמלה לפעולה
    מעבר ל3000€ יש עמלה של 0.13% מהסכום

Roi אוהב/ת את זה.
  14. איליה

איליה משתמש בכיר

@Koby Paris האם התנאים האלה לכלל הציבור או שזה תלוי בהון שלך?

15. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

זה לכולם , בלי ניהול משא ומתן .
    ביום שהחונטה בבנק ישראל תפתח את הבנקאות בישראל לתחרות עם בנקים 100% דיגיטליים כל העמלות שלכם יירדו פלאים , ולא רק על עמלות בורסה אחר גם ניהול חשבון עוש , החזקת כרטיסי אשראי וכו...
    כל עוד פועלומי שולטים בכל המשק אתם תמשיכו לשלם עמלות מטורפות על הכל לעומת העולם המערבי המפותח.

Roi אוהב/ת את זה.
  16. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

יש כבר דברים דומים (לאומי דיגיטל, בנקאות היברידית של מזרחי ועוד).
    לא יודע מה עם שאר האנשים פה אבל העמלות שאני משלם לבנק נמוכות מאד (אם בכלל) והעמלות שאני משלם למסחר נמוכות יותר ממה שאתה משלם.

17. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

אתה עדיין מדבר על אתרי אינטרנט ששייכים לאותם בנקים גדולים מונופוליסטים. כבר 46 שנים לא נפתח בנק חדש בישראל.

אני לא מדבר רק על עמלות מסחר בבורסה אלא על כלל העלויות הבנקאיות בישראל :חשבון עוש , צ'קים , כרטיסי אשראי וכל מיני עמלות עלומות שלא מוצדקות ולא מובנות. כל מחקר השוואתי במדינות המפותחות מראה שישראל ריכוזית מדיי בהרבה תחומים ויקרה להחריד בהשוואה אבסולוטית ובעיקר ביחס למשכורות.

יש לי אפשרות לשלם הרבה פחות עמלות קנייה ומסחר אבל מטעמי נוחות אני נשאר בבנק האינטרנטי הנוכחי.

ואל תשכח שהרבה מחברי הפורום פה נאלצים להתמקח בבנקים כמו בשוק , והם מקבלים הנחות משום שרובם בהכללה מרויחים היטב, בעלי נכסים ובעלי מודעות צרכנית.

את משקי הבית הממוצעים בישראל הבנקים שוחטים ואין להם כושר מיקוח. בעוד שבצרפת לכל משקי הבית יש גישה לבנקאות זולה.

daat99 אוהב/ת את זה.
  18. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

@Koby Paris בבנקים הפחות גדולים בישראל (בנק איגוד, בנק ירושלים) אפשר כבר בקלות ובלי צורך במיקוח לקבל תנאים בלי שום עמלות עו"ש בכלל, ובמקרה של בנק איגוד - הם נטו משלמים לי כסף ולא אני להם.

Sinister אוהב/ת את זה.
  19. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

חדשות טובות , אכנס אליהם בביקור הקרוב בארץ לפתיחת חשבון מטבע חוץ כהכנה לחזרה פוטנציאלית לארץ כשאגיע לעצמאות הכלכלית המיוחלת

20. daat99

daat99 משתמש בכיר

תקרא את האותיות הקטנות שלהם לפני שאתה עושה צעד חריג.
    יש לבנק איגוד הרבה התניות שאפילו אני כעובד הייטק לא עומד בהם ואם אתה לא עומד בהתניות אז ההנחות "נעלמות כלא היו".

בנק ירושלים למיטב ידיעתי לא גובה עמלות עו"ש בכלל עבור חשבון שקלי ללא התניות כלשהן אבל אני לא יודע מה קורה שם מבחינת חשבון מט"ח.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
סימולציה תיק ישראלי אל מול קרן זרה - דמי ניהול שנתיים פינת המשקיעים ‏4/2/18
בניית סימולציה - עזרה פינת המשקיעים ‏10/1/18
איך מתחשבים באינפלציה כשבונים סימולציה? פינת המשקיעים ‏19/7/15
שוקולד מריר או VTI+VXUS. סימולציה שכתבתי ושאלות פינת המשקיעים ‏18/7/15
בניית סימולציה פינת המשקיעים ‏16/7/15
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.