1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

סימולציה של קרנות סל ישראל\אירלנד\ארה"ב (גרסה 2)

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י adamshalev, ‏4/8/15.

1. מתכנת

מתכנת מודרטור

@adamshalev
    כפי שהבנתי, הפרמטר Turnover מציין כמה אחוז מתוך התיק יעבור איזון מדי שנה.

אך משהו לא ברור,
    שכפלתי את הגיליון במצבו הנוכחי, רשמתי בשדה 2% בקרן מחקה ישראלית הסכום הסופי נהיה גבוה יותר מאשר בלי איזון (וגם באיריות צוברות)
    אבל אם רשמתי 4 או 6 אחוז זה נהיה קטן יותר מאשר ללא איזון כלל, כלומר יש איזשהו מספר שממנו הסכום הסופי יתחיל לרדת..
    איך יתכן שבקרן מחקה ישראלית הסכום הסופי יהיה גבוה יותר מאשר בלי איזון? כיצד האיזון משפיע לטובה?

נראה כמו באג בחישוב, התחלתי לחקור בעצמי אבל התייאשתי באמצע.

{נערך להבהרה}

נערך לאחרונה ב: ‏30/3/17
  2. כוכבי

כוכבי משתמש רשום

כל הכבוד על העבודה המושקעת והדיון הפורה!
    מה משמעות הפרמטר "Real Tax" בגיליון ואיך להשתמש בו?
    האם ל IRA אני צריך לשים אחדים בכל ה "IL Capital Gain Tax" ואפסים לחשבון בנק ממוסה? זה כל ההבדל?
    מה מניחה הסימולציה לגבי הפעולות המתבצעות עם הדיוידנדים המתקבלים? האם משתמשים במזומן לקנות מייד שוב את נייר הערך המחלק?

קבלתי תוצאות שמראות ש ב IRA עדיף אירית צוברת ובחשבון הבנק הממוסה ETF אמריקאי
    האם מישהו יכול לאשר את המסקנה?
    (בהנחה שלא מוטרד ממס ירושה, השקעה חד פעמית ללא הפקדות וללא משיכות , ל 20 שנה)

3. מתכנת

מתכנת מודרטור

האם המיסוי הוא לאחר אינפלציה או מתעלם מאינפלציה.
    כן. חשבון פטור תרשום 0
    IRA גם יכול להיות חשבון ממוסה...
    הגעת למסקנות זהות לאלו שהגיעו כאן בפורום.

כוכבי אוהב/ת את זה.
  4. מתכנת

מתכנת מודרטור

שים לב שהסימולציה בודקת שווי תיק נטו לאחר מס.
    אם התיק ימשיך הלאה ללא פדיון מלא אז איריות צוברות יעילות גם בחשבון ממוסה היות ושווי התיק לפני מס יהיה יותר גבוה...

סמבה אוהב/ת את זה.
  5. iury

iury משתמש ותיק

אשמח להבהרה, כי אני לא בטוח שהבנתי משהו מהסימולציה (ומהמסקנות שראיתי כאן בשרשור):
    כל עוד אני מזין בסימולציה שמתבצעות הפקדות שוטפות לתיק, נראה כי אין כמעט הבדל בין כל אחד מהאפיקים להשקעה (כלומר - העמלות אוכלות כמעט כל רווח עודף מהניירות שאינם ישראליים).

השאלה שלי - בהינתן שאני צופה המשך הפקדות שוטפות ב-10-15 שנים הקרובות, האם לא יכול להיות שעדיף להשאיר את הכסף בניירות ישראליים, מתוך תקווה שיהיה בתקופה הזו שינוי במבנה ניירות הערך בארץ (קרנות סל, אפשרות לקניית קרנות נאמנות זרות בארץ - עם עמלות נורמליות או אפילו לא עלינו קרנות ישראליות המחזיקות את המניות ישירות במקום קרנות סינטתיות) ושינוי בתיק יהיה זול יותר?

6. מתכנת

מתכנת מודרטור

לדעתי הסיבה היא לא רק העמלות, אלא גם כי ההפקדות עצמם מצמצמות את הפער.

תבחן אפשרות להחנות את הכסף בנייר ישראלי דומה ופעם בתקופה להעביר לנייר זר, נניח אם אתה רוצה SPY אז תוכל לקנות נייר ישראלי מחקה S&P500.

7. Ron B

Ron B משתמש בכיר

למה אתה אומר את זה? דווקא נראה הבדלים מאד גדולים: ל-ETF האמריקאים נראה שיש יתרון גדול לעומת הישראלים (בהנחת העמלות הנוכחיות במחקות הישראליות)

8. iury

iury משתמש ותיק

בהנחה של הפקדה רבעונית (כלומר 4 הפקדות בשנה), לשני ניירות זרים, אנחנו מגיעים לעמלות של 80$ בשנה.
    אפילו בהנחה של הפקדה של 100K כל שנה, נגיע לסביבות ה0.3% על ההפקדה. יחד עם עמלת המרה של 0.7% נקבל שאחוז מכל ההפקדות השנתיות עובר לעמלות - סכום שהופך למשמעותי.

9. Ron B

Ron B משתמש בכיר

לא הבנתי לחלוטין את דבריך. אולי מישהו אחר מבין.
    בכל מקרה לא הבנתי מה קשור עמלת המרה: המרה אתה עושה פעם אחת, וההשקעה היא ל-30 שנה, אז מה זה משנה מה עמלת המרה?

ogi אוהב/ת את זה.
  10. מתכנת

מתכנת מודרטור

אתה כנראה משלם 10$ עמלת מינימום, אני משלם 8$ אצל אקסלנס.
    תוכל גם לשקול לקנות רק נייר אחד בכל רבעון ברוטציה.
    לי יצא יותר זול לעבוד עם ברוקר בארץ בגלל מיעוט פעולות.
    להבנתי במקרה של @daat99 יותר זול IB כי הוא מבצע יותר פעולות ובעיקר חשוב לו מסיבות טכניות עבודה ישירת מול חבר בורסה מקומי ולא רק משיקולי עלויות.

11. iury

iury משתמש ותיק

הכוונה שלי היא שכל עוד אתה ממשיך להפקיד, אתה משלם עמלה שנתית התלוייה בגודל ההפקדה. זו הסיבה לצמצום הפער בין ניירות ישראליים לבין ניירות זרים כל עוד מתקיימת הפקדה שוטפת.

12. Penguin

Penguin משתמש ותיק

אפשר לקנות נייר דודד פעם ברבעון כדוגמת vt ואז כל העמלות להפקדה הן 32 דולר להפקדה בשנה ודמי ניהול של 0.14% מהסכום.
    אפשר כל רבעון לקנות נייר אחר מתוך השניים כי יש קורלציה מאוד גבוה ביניהם. עמלות הפקדה 32 דולר ודמי ניהול של 0.09% מהסכום.
    כאשר אם הברוקר שלך זה אקסלנס או בנק ירושלים אז חלק מהעמלות בכל מקרה מתקזזות מול דמי פעילות/דמי מנוי מינימליים אותם צריך לשלם.
    אם תבחר בקרן מחקה ישראלית ייתכן ובסוף תחזיק את אותם הניירות האמריקאים אבל בעקיפין (כי חלק מהקרנות ממש מחזיקות את אותם ה etf ים לפי התשקיף שלהן).

13. doc29

doc29 משתמש בכיר

שאלה שעלתה לי בנוזא ההבדל בין אסורוגיות ההשקעה, הישראלית לעומת הזרה.

הבנתי את התוצאות האמפיריות שיצאו מהסימולציה, על פיהן ההבדלים קטנים ונוטים לכיוון הזרות בחשבון ממוסה ולחלוטין לטובת איריות צוברות בפטור מס.

מכל מקום, מה שאני לא מבין הוא כיצד ייתכן שעל אף שהמיסוי הישראליות הוא צמוד מדד ואילו בזר הוא צמוד שער הדולר, הישראליות לא מנצחות בגדול.

אם נניח (ועזבו רגע את המצב כרגע בשטח) שכל שנה מהשלושים שנה הקרובות המדד בישראל הוא 4 אחוז ונניח גם ששער הדולר לא הולך להשתנות בתקופה זו, הנחות ממש לא הזויות אני חושב, ובנוסף שהתעודה (נגיד vt או iwda) עושה 10 אחוז נומינלי לשנה(vt שווה היום 60 דולר, שנה הבאה 66 וכן הלאה).
    אז למעשה בישראליים אני ממוסה רק רבע מ6 אחוז כלומר 1.5 אחוז. כמו כן הרווח הריאלי שלי במונחים שקליים הוא רק 6 אחוז ואחרי המיסוי 4.5 אחוז.
    בזרה, אני ממוסה 2.5 אחוז, הבדל של אחוז שלם, כל שנה.

ועוד דבר: נניח שמשקיע בחר להשקיע דווקא בתל אביב 100. עזבו את העובדה שהדיבידנדים נצברים לחלוטין. נניח שהתשואה שלו דומה למדד גלובלי כלשהו (שוב לא הנחה מונפצת אני חושב). כיוון שהחברות הן ישראליות האם לא הגיוני להניח שהתשואות יהיו צמודות הרבה יותר קרוב למדד בארץ? כלומר אותם 4 אחוז אינפלציה שנתיים שיש בישראל (בה אני חי וצורך) לא יזיזו לי כי רווחי החברות הישראליות יעלו בהתאם. לעומת זאת אם בארהב באותו זמן אינפלציה נמוכה משמעותית, מדדים גלובליים לא יעמדו בקצב של האינפלציה ואז חבל על כל הטרחה. וכל זה כמובן יהיה ביתר שאת אם תהיה פה תקופה של היפר אינפלציה, ואז מה מעניין אותי אם vt נתן 10 אחוז לשנה אם כל שנה המחירים פה מכפילים עצמם. האם התשובה היא שבגלל הגלובליזציה האינפלציה בעולם דומה במדינות שונות? או שבזמן אינפלציה שערי המטבע מתאימים עצמם וגם משתנים?

חתול לילה, מתכנת ו-liranviper אוהבים את זה.
  14. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

זה
    טעות ההבדל מתבטא רק פעם אחת במכירה אבל מתבטא כל הזמן בדמי הניהול (הישראליות לא ישמרו על דמי ניהול נמוכים בעתיד) ובדיבידנד (30% מס בישראליות לעומת 12% מס באיריות)

15. doc29

doc29 משתמש בכיר

תודה!!
    סליחה על הפעירות אז בעצם אתה אומר ששערי המטבעות מושפעים ביחס ישר מהאינפלציה? ואם כך, הסיבה ששער הדולר שקל לא משתנה לאורך זמן מבטא את זה שהאינפלציה ב2 המדינות דומה?

מתכנת אוהב/ת את זה.
  16. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

כן
    בטווח הארוך בלבד זה נכון בקצר ובינוני קיימים המון פרמטרים נוספים שהם יותר משמעותיים מהבדלים של אחוז באינפלציה ולכן רואים זאת רק בטווח ארוך

doc29 ו-מתכנת אוהבים את זה.
  17. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

כן.
    זה אחד הגורמים שמשפיעים על שערי החליפין, בנוסף לרבים אחרים.

doc29 ו-מתכנת אוהבים את זה.
  18. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

@doc29
    אני טוען שהכיוון ההפוך הוא הסיבתי.
    אם בין שתי נקודות יש סחר חופשי, המשלוחים והתחבורה זולים (יחסית לעלות המוצר) ותנאי הכניסה נמוכים, השוק צפוי להיות יעיל (יחסית), כך שהמחירים לסל המוצרים יהיו דומים בשתיהן. לכן הייתי אומר שאם שער החליפין ישמר יציב, האינפלציה תהיה דומה.
    בניגוד לאינפלציה, שערי החליפין מושפעים גם מהפרשים בריביות.

doc29 אוהב/ת את זה.
  19. doc29

doc29 משתמש בכיר

אז אם כך בהשקעה לטווחים של שנים אין יתרון להשקיע יותר במדינת הבית שלך מבחינת סיכוני אינפלציה, כי ככל שמחירים יעלו בישראל כך גם כל דולר יהיה שווה יותר שקלים.

20. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

תיקון : כי ככל שהאינפלציה בישראל תגבר על זאת שבארה"ב. האינפלציה היא משנית בחשיבותה יותר חשוב הפער בין מדדי המחירים והריבית (כמו שהוזכר כאן מקודם)

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
סימולציה תיק ישראלי אל מול קרן זרה - דמי ניהול שנתיים פינת המשקיעים ‏4/2/18
בניית סימולציה - עזרה פינת המשקיעים ‏10/1/18
איך מתחשבים באינפלציה כשבונים סימולציה? פינת המשקיעים ‏19/7/15
שוקולד מריר או VTI+VXUS. סימולציה שכתבתי ושאלות פינת המשקיעים ‏18/7/15
בניית סימולציה פינת המשקיעים ‏16/7/15
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.