• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן?

עכשיו נותנים לך תחזית שהייטק הישראלי עומד להתרסק בגלל המהפכה. יכול להיות. ויכול להיות שמדובר בנייר עמדה שעוד 2-3 שנים תשתמש בו כדי לאסוף את הקקי של הכלב מהמדרכה. במקרה אתה מתחבר לתחזית כי היא מחזקת את האמונה הפנימית שלך שהרפורמה הולכת להחריב את מדינת ישראל

אולי. אפשרות אחרת היא שהתחזית מבוססת על נתונים אמפיריים ועל המציאות בשטח, שלך אין מושג מהי בכלל.
אתה גם מנגב את התחת עם תחזית מזג האוויר של מחרתיים בניו יורק, כי כשאתה מסתכל מהחלון אתה לא רואה עננים?

אולי. אפשרות אחרת היא שהתחזית מבוססת על נתונים אמפיריים ועל המציאות בשטח, שלך אין מושג מהי בכלל.

צודק. רק לך יש.

אתה גם מנגב את התחת עם תחזית מזג האוויר של מחרתיים בניו יורק, כי כשאתה מסתכל מהחלון אתה לא רואה עננים?

של מחרתיים בניו-יורק? כנראה שלא. עם תחזית מזג אוויר של שבוע קדימה אפשר לרפד כלוב אוגרים. אני אתייחס לתחזית ארוכת טווח לגבי השלכות של פעולות עתידיות שיבצעו מיליוני בני אדם רק כאשר הארי סלדון יהיה חתום עליה.

נערך לאחרונה ב:
לא הוא חלק ממה שנקרא בני אדם. מה לעשות לבני אדם יש אוסף של אמונות, אינטרסים ונטייה פוליטית. בני אדם גם טועים. המון. כל הזמן. גם המומחים הגדולים ביותר. ואתה יודע מה עוד יותר מצחיק?

אתייחס ספציפית למאמר מרשות החדשנות. שאלת אותי האם יש לי נתונים והם בהחלט הגוף הישראלי הטוב ביותר לספק כאלה נתונים. יכולתי לספר לך עד מחר שאלה המספרים שאני שומע מחברת עורכי דין ומשקיעים גדולים אבל כנראה שהיית מתייחס לזה בביטול.
לגבי תחזית, מכיוון שרישום בארהב גורר מיסוי בארהב בזמן מכירה, בכלל לא מדובר בתחזית אלה עובדה מוגמרת. הרווחים של ישראל כתוצאה מהייטק הישראלי יקטנו משמעותית בעשור הקרוב בלי בכלל להתייחס להאם הסקטור בישראל יגדל או יקטן.

** לגבי תחזיות:

המושגים שאתה משתמש בהם בנושא הם שגויים. כשעושים תחזית המטרה היא לנתח את ההסתברויות עבור כל תרחיש והמשמעות במידה שיתרחש ולפי כך להתכונן. לצבא יש מאות תרחישים אפשריים, חלקם עם סיכויים קלושים להתממש. אבל המשמעות עבור מדינת ישראל כל כך קריטית שמליוני שקלים בשנה מושקעים כדי להתכונן למקרה שיתממשו. מצד שני יש תרחישים בעלי הסתברות מאוד גבוהה אבל בעלי השפעה נמוכה ושם לא מושקע הרבה כסף...

בקיצור בסוף כמו בבורסה סיכוי|סיכון.בסוף המטרה היא לא לקחת סיכונים לא חסומים במיוחד אם אתה לא חייב. (פעולה צבאית מול איראן יכולה להיות סיכון לא חסום שחוסר לקיחתו יביא לסיכון לא חסום עם הסתברות יותר גבוהה).

לגבי המהפכה המשפטית ספציפית, יש פה סיכון לא חסום שמושמע על ידי מאות כלכלנים אנשי מחקר ועוד... מול סיכוי שלא ברור מהוא. זלזול בתחזיות האלה כי אולי לא יתקיימו, לא באמת משנה. זה עדיין החלטה גרועה כמו לשים את כל הכסף שלך בקזינו, גם אם זכית זה עדיין החלטה גרועה.

נערך לאחרונה ב:
מחירים ממוצעים לפי הערים הגדולות מציג מחירים ממוצעים של עסקאות עבור 18 הערים הגדולות בישראל.מהשוואת המחיריםהממוצעים ברבעון הראשון 2023 לעומת הרבעון הראשון 2022 עולה כי חמש הערים עם רמת המחיריםהגבוהה ביותר הן: תל-אביב )4,236.9 אלפי ש"ח( שבה רמת המחירים גבוהה משמעותית משאר הערים,הרצליה )3,477.7 אלפי ש"ח(, רמת גן )3,276.3 אלפי ש"ח(, כפר סבא )2,915.1 אלפי ש"ח( ונתניה)2,610.3 אלפי ש"ח(. לעומת זאת, המחירים הנמוכים ביותר נרשמו בערים באר שבע )1,173.1 אלפיש"ח(, אשקלון )1,326.1 אלפי ש"ח( וחיפה )1,638.2 אלפי ש"ח(.השוואת המחירים הממוצעים ברבעון הראשון 2023 לעומת הרבעון הראשון אשתקד, מראה כי למעטהעיר אשקלון, עליות במחירים הממוצעים נרשמו בכל הערים הגדולות. עליות חדות של מעל 25% נרשמובערים רמת גן )27.9%(, בית שמש )27.4%( וחיפה )25.5%(. עליות מתונות עד 10% נרשמו בערים: תלאביב )8.8%(, כפר סבא )8.1%(, בני ברק )6.7%(, חולון )6.1%(, באר שבע )5.2%( וירושלים )4.5%(.בעיר אשקלון נרשמה ירידה קלה במחיר הממוצע )0.8%(. בשאר הערים עליות המחירים נעות בין 10%ל.20%-תר
לא הבנתי שום כלום מהתגובה שלך.
ציטטת מה PDF [קופי-פייסט] ולא טרחת לערוך - שורות, פסקאות וכו' וממש לא קריא.

למבינים איך זה קורה ?
אני רואה שעובדתית יש ירידה של המחירים + יש הרבה פחות דירות שנמכרות.
אבל :

מחירים ממוצעים לפי הערים הגדולות מציג מחירים ממוצעים של עסקאות עבור 18 הערים הגדולות בישראל.מהשוואת המחיריםהממוצעים ברבעון הראשון 2023 לעומת הרבעון הראשון 2022 עולה כי חמש הערים עם רמת המחיריםהגבוהה ביותר הן: תל-אביב )4,236.9 אלפי ש"ח( שבה רמת המחירים גבוהה משמעותית משאר הערים,הרצליה )3,477.7 אלפי ש"ח(, רמת גן )3,276.3 אלפי ש"ח(, כפר סבא )2,915.1 אלפי ש"ח( ונתניה)2,610.3 אלפי ש"ח(. לעומת זאת, המחירים הנמוכים ביותר נרשמו בערים באר שבע )1,173.1 אלפיש"ח(, אשקלון )1,326.1 אלפי ש"ח( וחיפה )1,638.2 אלפי ש"ח(.השוואת המחירים הממוצעים ברבעון הראשון 2023 לעומת הרבעון הראשון אשתקד, מראה כי למעטהעיר אשקלון, עליות במחירים הממוצעים נרשמו בכל הערים הגדולות. עליות חדות של מעל 25% נרשמובערים רמת גן )27.9%(, בית שמש )27.4%( וחיפה )25.5%(. עליות מתונות עד 10% נרשמו בערים: תלאביב )8.8%(, כפר סבא )8.1%(, בני ברק )6.7%(, חולון )6.1%(, באר שבע )5.2%( וירושלים )4.5%(.בעיר אשקלון נרשמה ירידה קלה במחיר הממוצע )0.8%(. בשאר הערים עליות המחירים נעות בין 10%ל.20%-תר
למה אתה מתכוון כשאתה אומר "זה?" האם הכוונה לסתירה בין הירידות בשטח לדיווחים של הלמ"ס?

אם כן, זה קשור לדיליי בדיווחי הלמ"ס, לשיטת החישוב שבה נמדדים השינויים (רגרסיה הדונית) ולעוד מספר גורמים.

למה אתה מתכוון כשאתה אומר "זה?" האם הכוונה לסתירה בין הירידות בשטח לדיווחים של הלמ"ס?

אם כן, זה קשור לדיליי בדיווחי הלמ"ס, לשיטת החישוב שבה נמדדים השינויים (רגרסיה הדונית) ולעוד מספר גורמים.
אז צריך לחכות עוד רבעון כדי שנראה בדיווח הלמ"ס את הקיפאון בשטח שאני חווה עכשיו ?

מכיר את הבדיחה על הסטטיסטקאי שטבע בבריכה שעומקה הממוצע הוא שני מטר?

ייתכן ואתה חווה קפאון וירידה (במקום ספציפי) ואילו הלמ"ס ידווח על עלייה. הלמ"ס מדווח על ממוצעים. וכשמדובר במוצר כמו דירה, מאוד קשה בכלל להסכים מהו הממוצע (ולכן צריך טכניקות חכמות יותר שאין תמיד הסכמה בנוגע לנכונותן, שלוקחות מאפייני דירה בחשבון בחישוב ממוצע).

אני נוטה להאמין שהמצב שלילי באופן אחיד בכל הארץ, אם כי יש מקומות בהם המצב "רע" יותר. זה ההתרשמות שלי לפחות, אבל כדאי לשמוע מאנשים שמחוברים לשטח (אני לא).

עוד משהו שחשוב לזכור הוא שהדיווחים שלהם מובססים על חוזים בפועל. אם למשל המחיר המבוקש פעם היה שני מליון ודירות אכן נמכרו בשני מליון, והיום המחיר המבוקש הוא מליון וחצי אך דירות לא נמכרות, לא תירשם ירידה. אני מקצין בכוונה בכדי להעביר את הנקודה.

עדכון מרץ-אפריל למתעניינים:
"בפילוח לפי מחוזות, בירושלים לא היה שום שינוי במחירי הדירות, בצפון ירידה של 1.3%, בחיפה עלייה של 0.2%,
במרכז ירידה של 1.9%, בתל אביב עלייה של 1.3% ובדרום עלייה של 1.4%. מחירי הדירות החדשות ירדו ב-0.2%."
- בהשואה לתקופה המקבילה ב-2022: מחירי הדירות עלו ב-9.8%
- סעיף שכר דירה ללא שכירות ציבורית עלה ב-0.4%. יצוין כי בשכר הדירה החודשי, עבור השוכרים אשר חידשו חוזה,
נרשמה עלייה של 3.6% ועבור השוכרים החדשים (דירות במדגם בהן הייתה תחלופת שוכר) נרשמה עלייה של 8.6%.

אתייחס ספציפית למאמר מרשות החדשנות. שאלת אותי האם יש לי נתונים והם בהחלט הגוף הישראלי הטוב ביותר לספק כאלה נתונים. יכולתי לספר לך עד מחר שאלה המספרים שאני שומע מחברת עורכי דין ומשקיעים גדולים אבל כנראה שהיית מתייחס לזה בביטול.
לגבי תחזית, מכיוון שרישום בארהב גורר מיסוי בארהב בזמן מכירה, בכלל לא מדובר בתחזית אלה עובדה מוגמרת. הרווחים של ישראל כתוצאה מהייטק הישראלי יקטנו משמעותית בעשור הקרוב בלי בכלל להתייחס להאם הסקטור בישראל יגדל או יקטן.
מהכרות אישית עם הרשות לחדשנות, כולל פרוייקטי מדען (מגנ"ט) שהשתתפתי בהם וראיתי איך עושים את הנקניק הזה, לא הייתי סומך על שום נתון שהם נותנים. מדובר בגוף בזבזני ומיותר שבמדינה מתוקנת היה צריך לסגור מזמן, בשביל לממן חברות יש הון-סיכון.

אגב, לכל מי שעיניו בראשו ברור שההיטק כאן במסלול התרסקות (כי הריביות עלו בעולם), אבל לא ברור הקשר לרפורמה, למעט תנודות קצרות טווח.

לגבי המהפכה המשפטית ספציפית, יש פה סיכון לא חסום שמושמע על ידי מאות כלכלנים אנשי מחקר ועוד... מול סיכוי שלא ברור מהוא. זלזול בתחזיות האלה כי אולי לא יתקיימו, לא באמת משנה. זה עדיין החלטה גרועה כמו לשים את כל הכסף שלך בקזינו, גם אם זכית זה עדיין החלטה גרועה.
יש גם סיכון לא חסום בהמשך המצב הקיים כיום, כלומר דעיכת ישראל לשלטון אוליגרכיה נבחרת של משפטנים , טייסים, ונאורים בעיני עצמם. סיכון זה אולי הוא משמעותית גדול יותר מנפילה זמנית בגיוסים לתעשיית הלופט-גשאפט שלנו, בלון שלא היתה מזיקה לו סיכה קטנה. בקיצור- סיכון חסום או לא חסום , זה עניין של פוזיציה ועמדה פוליטית, כפי שהשניצלייה אמר לך. היומרה ל"מומחיות "בנושא כזה היא בולשיט.

מה שאני מבין מרוח הדברים בפורום שלא כדאי לקנות עכשיו דירה רשאנה גם אם המחיר שלה נמוך ב13 אחוז ממחיר השוק ?
האים אני צודק ?

מה שאני מבין מרוח הדברים בפורום שלא כדאי לקנות עכשיו דירה רשאנה גם אם המחיר שלה נמוך ב13 אחוז ממחיר השוק ?
האים אני צודק ?
אסור להמליץ, בגדול השוק נראה יקר (מחיר השוק זה משהו דינמי וכנראה בדרך מטה). אולי כדאי לקנות אבל לא כהשקעה פיננסית (כלומר לא בתור משהו שישתלם לך כלכלית בהכרח).

האים אני צודק ?
הנבואה ניתנה לשוטים
אין לדעת לאן המחירים ילכו, יש הטוענים שהגענו לפיק ביחס למשכורות ויש הטוענים שבסוף ישראל תתחלק לבעלי דירות ולשוכרים והמחירים יטפסו תמיד
דירה ראשונה תמיד עדיף לקנות מבחינת מיסוי ומינוף כנגדה..

מהכרות אישית עם הרשות לחדשנות, כולל פרוייקטי מדען (מגנ"ט) שהשתתפתי בהם וראיתי איך עושים את הנקניק הזה, לא הייתי סומך על שום נתון שהם נותנים. מדובר בגוף בזבזני ומיותר שבמדינה מתוקנת היה צריך לסגור מזמן, בשביל לממן חברות יש הון-סיכון.

אגב, לכל מי שעיניו בראשו ברור שההיטק כאן במסלול התרסקות (כי הריביות עלו בעולם), אבל לא ברור הקשר לרפורמה, למעט תנודות קצרות טווח.

יש גם סיכון לא חסום בהמשך המצב הקיים כיום, כלומר דעיכת ישראל לשלטון אוליגרכיה נבחרת של משפטנים , טייסים, ונאורים בעיני עצמם. סיכון זה אולי הוא משמעותית גדול יותר מנפילה זמנית בגיוסים לתעשיית הלופט-גשאפט שלנו, בלון שלא היתה מזיקה לו סיכה קטנה. בקיצור- סיכון חסום או לא חסום , זה עניין של פוזיציה ועמדה פוליטית, כפי שהשניצלייה אמר לך. היומרה ל"מומחיות "בנושא כזה היא בולשיט.

אלן פלד - מייסד ושותף קרן וינטג', מייקל אייזנברג aleph, יוסי וורדי (לא צריך הצגה), גיגי לוי nfx, ענת נשיץ 9xchange ...

התגובה שלך היא דוגמא נהדרת לבעיה במדינה, המון דמגוגיה לשלהב ולהטות את ההמונים. מחסור בעובדות וביעדים מדידים.(אין ספק שהכירות האישית המצומצמת שלך עם הרשות לחדשנות זה הדרך ההגיונית להעריך האם הגוף מיותר או לא).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
F מתי ממשים ? שוק ההון 2
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2
ITS מתי יש סכנה שההון יימחק סופית? שוק ההון 11
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה