• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי כולם עברו לvt,vti,vxus?

yonigo

משתמש רגיל
דירוג
32
בפוסט המקורי של שוקולד מריר, החלוקה שם היא לאירופה, שווקים מתפתחים, ארהב וכו.
אבל בפוסטים האחרונים בפורומים כולם מדברים על לבחור ב vt או vti+vxus...
מה השתנה מאז כתיבת הפוסט המקורי שעכשיו זה מה שמדברים עליו?

אם אני מבין נכון את הלך הרוח פה בבלוג ובפורומים, סיכוי נמוך שאני ״אכה את השוק״ (בטח אם אני לא רוצה להתעסק בזה ברמה היומיומית), אז נשמע הגיוני להשקיע בvt ככה אני לא צריך להחליט לבד כמה להשקיע בכל מדינה. איזה סיבה יש למישהו לא להשקיע בvt?

להבנתי אין בארץ נייר שעוקב אחרי המדדים שציינתי ולכן אני צריך לבצע עסקאות בחול. בהצעות מחיר שקיבלתי המחיר לקניה בחול גבוה (עמלות המרה, מינימום גבוה וכו..) האם מישהו החליט לא להשקיע במדדים האלה כי הדמי ניהול יוצאים לו יקרים מדי? אשמח לראות את החישוב שלו. כלומר הייתי רוצה לראות החל מאיזה סכומים של הכנסה רבעונית לתיק, ושווי התיק שווה כן להשקיע בחול.

אני רוצה להתחיל בתיק של 50,000 והכנסה רבעונית של 6000~ לתוך התיק, האם הגיוני שאלה סכומים קטנים מדי להשקעה בחול והעמלות יהפכו את ההשקעה ללא כדאית?

מקוה שלא בלבלתי פה כמה נושאים,
תודה רבה

דבר ראשון תודה על התשובה.

אני קונה מניות כדי להיות הבעלים של החברות הטובות בעולם.
בחודש האחרון שהתחלתי להיכנס לעולם ההשקעה הפסיבית, הדבר שחוזר על עצמו בכל מקום הוא שבתוחלת אי אפשר לנצח את השוק. אז למה אתה חושב שאתה יודע לבחור בפינצטה רק את החברות השוות? מה אתה יודע שלא כולם יודעים? (בהקשר של תאוריית השוק היעיל)

בשוקולד מריר הניירות הם תעודות סל ישראליות, וvt ודומיו הן קרנות סל אמריקאיות.
יש יתרונות וחסרונות כמו מט"ח, עליית דמי ניהול, עקיבה סינטתית של תעודות סל, פיזור (כמדומני אין בישראל תעודת סל העוקבת אחר מדד מניות עולמי), fatca אם אתה אזרח אמריקאי, סיכון מנפיק (ואנגארד יותר חזקה ויציבה) וגם עלויות, יש שהשקעה אצל ברוקר זר זולה יותר ממקומי.

לגבי בחירה בvt באופן אישי, כרגע מעדיפה נייר אחד בלבד בתיק למען פשטות. אך יש לי מחשבות בנוגע ליתרון של מניות דבידנד/אג"ח בנוגע להכנסה קבועה לא משנה מה.

מה השתנה מאז כתיבת הפוסט המקורי שעכשיו זה מה שמדברים עליו?

אני לא מספיק זמן בפורום כדי לענות תשובה מלאה על זה, אבל הנה השנקל שלי:
דבר ראשון, יש הבדל גדול בין פוסט בבלוג של הסולידית, שלמיטב הבנתי (אני לא הדובר שלה) מנסה להיות נגיש לציבור רחב, לעומת פורום משקיעים שמרכז אנשים עם ידע יותר גדול בנושא.
לקורא הממוצע הקרנות הישראליות יותר קלות להבנה, וודאי שיותר קלות ליישום, שים לב למשל שבהמשך הסולידית שינתה את ההרכב של התיק ע"מ שיהיה עוד יותר פשוט, על חשבון דברים אחרים שמשקיע מתוחכם ייתכן ולא היה מוותר עליהם.
מה שבכל זאת השתנה לדעתי זה הוזלת העלויות המשמעותית שקרתה בזכות הכניסה המאסיבית של IB לשוק הישראלי ולפורום בפרט.

מה ההבדל בין IB לבין ברוקר רגיל כמו אקסלנס או IBI?
איפה אפשר לקרוא על זה יותר?

• אהבתי
Reactions: ETL
Apple builds and sells its own products.
Google sells you to others.
אם אתה חושב שיש חברה שלא מוכרת את המידע שלך, אתה חי באשליות.
גם מייקרוסופט וגם אפל אוגרים מידע ומוכרים.
ההבדל (לדעתי) שגוגל לפחות נותנת את המוצרים שלה בחינם (מנוע חיפוש) או בזול יותר (מכשירי אנדרואיד וחיבור לחנות האפליקציות).
בעוד שאפל דורשת מחיר מופרז על המוצרים שלה, מצד שני יש מי שמוכן לשלם, אז כנראה שהוא לא מופרז (לפחות בעיניהם).

אפל אוספת את הנתונים שלי והם מנסים כמיטב יכולתם לשמר נתונים אלה ולהבטיח את הפרטיות שלי.
אף אחד לא מושלם והם יכולים להיכשל.
אבל הם לא סחרים בנתוני משתמשים.
זה לא מה שהם עושים כעסק.
אני לא מדבר על פעילויות פליליות כמו גניבת נתונים.

גוגל מצד שני מציינת בפומבי בהסכם הרישיון שלהם שהם ישתמשו בנתונים שלך כרצונם.
והם ירוויחו מהם הנתונים על ידי מכירה לאחרים.
נסה להרגיש את ההבדל. זוהי הכוונה שלהם ואת הבסיס של היסוד שלהם.

אגב זה הופך את הנושא כי אנחנו מדברים על השקעה לתוך אינדקסים, לא הקפיטליסטים הרעים...
לא ברורה לי הבעיה, יש הסכם, אתה חותם עליו ובוכה על פגיעה בפרטיות?
אל תחתום על הסכם, אל תשתמש במוצרים, לא יפגעו לך בפרטיות
אני ממש לא מבין את הבעיה, אתה חושב שהפגיעה בפרטיות שמורה רק לגוגל? אין יותר שקופים מהם בסוג המידע שהם אוספים עליך
אין לך מידע לתת - אין להם מידע לקחת
עכשיו תשווה את היתרונות בשירותים החינמיים שלהם לכל מוצר אחר בשוק שיתן לך את אותו המענה ותשלם לו מכספך כדי להיות "שקוף"
ותבין באילו חברות כדאי לשים את כספך בשנים הקרובות כי את ה"עדר" לא מעניין הפגיעה הזאת, להיפך הוא מתרגש מהחשיפה
אל תלחם ב"עדר", תנצל את הכוון שהוא הולך אליו, כשסיימת פשוט אל תקפוץ מהצוק כי כולם קופצים (ע"ע נמלולים)

זאת אולי סטייה מהדיון אבל אני בודק אם הקרן מושקעות בחברות טבק או בנדלן במדינות אוייב, זה הקווים האדומים שלי

תהיה מופתע לכמה אנשים אין מושג מה ההבדל בפועל.
אתה צודק, זה המשפט שמשקיע שומע שאמור לחזק את העתיד של אותה חברה, כי נוצרת "תלות ללא עלות" במוצרים שהחברה מספקת ולאנשים לא אכפת שהם המוצר
זאת אולי סטייה מהדיון אבל אני בודק אם הקרן מושקעות בחברות טבק או בנדלן במדינות אוייב, זה הקווים האדומים שלי
אם זכרוני אינו מטעה, יש איזה מספר קרנות שמשקיעות רק בחברות "נקיות" חברתית, או סלט אחר של "לא חברות שגורמות נזק"

סיקרנת אותי, איזה קרנות מושקעות בנדל"ן במדינות אויב?

תהיה מופתע לכמה אנשים אין מושג מה ההבדל בפועל.
אפל היא הבריון השני הכי גדול בשכונה. הוגת ומובילת גישת "יא צרכן מטומטם, ככה עושים את זה כי אני החלטתי ואם לא מתאים לך אז דחוף את האייפון למקום בו לא זורחת השמש. הרי מחר תחזור על ארבע".
רק פייסבוק יותר גרועה.

@spaklotron
השוק שבו אתה ואני קונים מניות זה שוק משני. כסף מחליף ידיים בין מחזיקי המניות ולא בין המשקיעים לחברה שבמניותיה אנחנו סוחרים. הפעם היחידה שבה חברה מקבלת כסף זה בהנפקה הראשונית.
זה קל לדמיין שרכישה של קרן שחלק ממנה מחזיק נכסים במצרים שקול ללתת כסף למצרים, אבל זה לא, כי הכסף הולך למישהו אחר שהחזיק את הקרן.
בלי קשר הקרן משקיעה פי חמש יותר בישראל מאשר בקטאר ופי 10 יותר מבצרים. לינק
ובלי קשר 2 - אידיולוגיה זה לא דבר טוב לערבב עם השקעות, מרגיש כמו לחבק עצים. אין לי שום דבר נגד גוגל והלוואי שהייתי מחזיק כמה שיותר ממניותיה מההנפקה ועד היום.

אין לי שום דבר נגד גוגל והלוואי שהייתי מחזיק כמה שיותר ממניותיה מההנפקה ועד היום.
נראה לי התכוונת להגיד שגם אם היה לך משהו נגד גוגל אתה עדיין חולם שהיית מחזיק אותה מההנפקה ועד היום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0