• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי הכי טוב לסגור דירה?

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
224
אהלן,
מתכוון לעבור לבאר שבע בחודשים הקרובים (הכי טוב בשבילי זה כניסה ב1.10), עקב לימודים.
אני רואה בקבוצות וביד2 דברים נחמדים אבל אני זוכר שסוף שנה שעברה (הסתכלתי סתם כדי לדעת מה צופן לי העתיד) ראיתי דברים במחירים הרבה יותר משתלמים. אבל לא יודע אם זו מקריות.
אחוז נכבד מאוד מהדירות בבאר שבע הולכות כמובן לסטודנטים לכן אני מניח שככל שאוקטובר מתקרב בעלי הדירות יותר נלחצים.
מישהו יודע אולי מניסיון מה קורה בדרך כלל? האם באמת ככל שמתקרבים לשנת הלימודים יש דברים יותר טובים או שההפך וכל הדירות הטובות הולכות עד אז ואז באוקטובר נשארות רק הדירות שאף אחד לא רוצה?
ברור לי שזה לא מדע מדויק אבל אני ממש בלבטים, ראיתי עד עכשיו כמה שהם בסדר מבחינת הדירה עצמה ומבחינת המחיר אבל לא יודע אם עדיף לחכות עוד איזה חודשיים כזה.
ראיתי בכמה פוסטים שבעלי הדירות דרשו מחיר מוגזם ראיתי סטודנט שרשם שבעלי הדירות מנצלים את זה שיש סטודנטים לחוצים וכ'ו אבל תמיד מסוף אוגוסט המחירים יורדים
אשמח לדעות :)

לקראת פתיחת השנה ולאחריה המחיר יורד.
האם נשארות דירות טובות? לא מכיר.

זה קצת כמו השוק בשישי בצהריים. מה שנשאר הוא זול, אבל עשוי להיות פחות טוב.

זכור לי שכשעברתי מהדירה הראשונה שלי בב"ש, בעל הבית לקח תיווך כי הוא חשש שהיא לא תהיה מושכרת. היא לא הייתה גרועה במיוחד או משהו, ממוצעת למדי. פשוט הוא נזכר קצת מאוחר שהוא צריך לטפל בזה. הדיירים הבאים אחרינו גם שילמו בערך 10% פחות על השכירות אם אני זוכר נכון.
כשבן הזוג שלי עבר מהדירה הראשונה שלו, אני חושב שהיא עמדה ריקה לפחות איזה חודש לפני שהיא הושכרה, לדאבונו של בעל הבית (שהציע גם לא מעט כסף כדי שנמצא שוכר). אבל בצדק - הדירה הייתה מחורבנת.

ללא ספק תמצא דירה אחרי תחילת שנת הלימודים. יש סיכוי טוב שהיא גם תהיה זולה יותר מהמחיר שלה לפני. אבל אם זה מה שאתה עושה, תהיה מוכן להתפשר על דברים כמו כמות שותפים, מרחק מהמרכז (פחות רלוונטי אולי אם אתה לא לומד בבן גוריון), ואיכות הדירה. זה לא שאין מציאות - בהחלט יש. אבל יש גם סיכון. כמה תתבאס אם בסוף תמצא דירה פחות טובה מההיצע שאתה רואה?

יש כאן סטודנטים שאולי שהלכו על דירות מחולקות/יחידות דיור? איך זה מבחינת פרטיות ושקט (לימודים)? הבנתי שיש דבר כזה שנקרא גבס עם בידוד, האם זה אפקטיבי ?

זה קצת כמו השוק בשישי בצהריים. מה שנשאר הוא זול, אבל עשוי להיות פחות טוב.

זכור לי שכשעברתי מהדירה הראשונה שלי בב"ש, בעל הבית לקח תיווך כי הוא חשש שהיא לא תהיה מושכרת. היא לא הייתה גרועה במיוחד או משהו, ממוצעת למדי. פשוט הוא נזכר קצת מאוחר שהוא צריך לטפל בזה. הדיירים הבאים אחרינו גם שילמו בערך 10% פחות על השכירות אם אני זוכר נכון.
כשבן הזוג שלי עבר מהדירה הראשונה שלו, אני חושב שהיא עמדה ריקה לפחות איזה חודש לפני שהיא הושכרה, לדאבונו של בעל הבית (שהציע גם לא מעט כסף כדי שנמצא שוכר). אבל בצדק - הדירה הייתה מחורבנת.

ללא ספק תמצא דירה אחרי תחילת שנת הלימודים. יש סיכוי טוב שהיא גם תהיה זולה יותר מהמחיר שלה לפני. אבל אם זה מה שאתה עושה, תהיה מוכן להתפשר על דברים כמו כמות שותפים, מרחק מהמרכז (פחות רלוונטי אולי אם אתה לא לומד בבן גוריון), ואיכות הדירה. זה לא שאין מציאות - בהחלט יש. אבל יש גם סיכון. כמה תתבאס אם בסוף תמצא דירה פחות טובה מההיצע שאתה רואה?
לא יודע אם זה ההיצע כמו המחיר...
אני מחפש דירה לבד, שתהיה קטנה ולא שבורה ושקטה, במחיר הכי נמוך שאפשרי.
שנה שעברה רציתי כבר לעבור לבאר שבע, מצאתי דירת 2 חדרים (שלמה לא מחולקת או יחידת דיור) ב1600, הייתה נראית פגז אבל ברגע האחרון התחרטתי והבנתי שעדיף לי להישאר עוד שנה בבית כדי לחסוך (בשנה האחרונה רק שיפרתי בגרויות ועשיתי פסיכומטרי אז לא היה קריטי שאעבור.)
אז ממש מתבאס שאני לא מוצא דירה כזו...

כאן סטודנטים שאולי שהלכו על דירות מחולקות/יחידות דיור? איך זה מבחינת פרטיות ושקט (לימודים)?
לדעתי הבעיה העיקרית ביחידת דיור, היא שבעלי הבית שכנים שלך.
גרנו פעם ככה, בדירה נפרדת בחצר של בעלי בית נחמדים מאוד. באמת.
היה זוועה. נכנסו לנו הביתה בלי לבקש רשות, דחפו את האף, הסתובבו לנו מחוץ לחלונות. מאוד לא מומלץ. עדיף כבר לגור עם שותף.

היה זוועה. נכנסו לנו הביתה בלי לבקש רשות, דחפו את האף, הסתובבו לנו מחוץ לחלונות. מאוד לא מומלץ. עדיף כבר לגור עם שותף.
וואו נשמע מזעזע....
אני בדיוק מסתכל על יחידת דיור סטודיו עם חצר בבית פרטי (חצר מגודרת לסטודיו אבל) וחשבתי על העניין הנ"ל המון... להיכנס לבית אני יודע שאסור להם, אבל גם ממש לא מעוניין שידחפו את האף שלהם לעניינים שלי.
אני מניח שזה תלוי על מי אתה נופל אבל..
בכ"ז משותפים אני רוצה להימנע כרגע, לכן אם זו לא יחידת דיור אז כנראה זו תהיה דירה שלמה ובשביל זה אצטרך למישהו משהו ממש טוב, כמו שנה שעברה

תלוי בעל בית , יש כאלה הזויים כמו שלך ויש להפך שלא מתערבים בכלל

אתם מזכירים פה רק על הבעייתיות של יחידות דיור כאילו שותפים זה כזה שוס..
כל העניין של דירת שותפים הזוי לגמרי שאתה חושב על זה -
בא מדבר עם אנשים שיחה או שניים, ולפי הרושם הראשוני הזה אתה מחליט אם לחתום איתם על חוזה לשנה או לא.
יש כל כך הרבה צדדים על האנשים האלה שאתה לא תגלה בשיחה הזו, ותכיר רק אחריי שחתמת.
אני כבר נפלתי עם שותפים סיוט, רושם ראשוני לא תמיד משחק תפקיד.

יש כאן סטודנטים שאולי שהלכו על דירות מחולקות/יחידות דיור? איך זה מבחינת פרטיות ושקט (לימודים)? הבנתי שיש דבר כזה שנקרא גבס עם בידוד, האם זה אפקטיבי ?
לגבי פרטיות - איזה פרטיות אתה כבר צריך? מבטיח לך שב-99.9% לאף אחד מהשכנים לא אכפת מה שאתה עושה או מי מבקרים אותך.
לגבי רעש - זה תלוי בדירה. אני גר במחולקת כרגע, ומעולם לא שמעתי טלויזיה או את שכני מדברים מבעד לקירות. אבל כשהם צועקים או שמים מוזיקה חזקה, אז בהחלט שומעים. כשחושבים על זה, זה נכון גם סתם כשאתה גר בבניין. אבל עוד פעם - בדירות אחרות אולי יש אקוסטיקה אחרת.

לגבי פרטיות - איזה פרטיות אתה כבר צריך? מבטיח לך שב-99.9% לאף אחד מהשכנים לא אכפת מה שאתה עושה או מי מבקרים אותך.
לגבי רעש - זה תלוי בדירה. אני גר במחולקת כרגע, ומעולם לא שמעתי טלויזיה או את שכני מדברים מבעד לקירות. אבל כשהם צועקים או שמים מוזיקה חזקה, אז בהחלט שומעים. כשחושבים על זה, זה נכון גם סתם כשאתה גר בבניין. אבל עוד פעם - בדירות אחרות אולי יש אקוסטיקה אחרת.
מבחינת רעש כמובן כוונתי שאוכל ללמוד בשקט וגם סתם שלא אשמע שיחות של בעל הבית והוא לא ישמע את שלי. כמובן שרעש חזק יעבור וזה מובן..
בנוגע לפרטיות כוונתי קצת מפחד ליפול על בעל בית שמרשה לעצמו לעשות ביקורי פתע או להציק סתם..

היי
אני גרתי ב2 דירות שהבעלי בית היו קומה מעליי.
הראשונה הייתה יותר "שכונה" ופעם ב הם היו עושים על האש או ימי הולדת בגינה שלנו וכאלה.
הדירה השנייה שאני גר בה כרגע, למעט זה שהבעלי בית והמשפחה עוברים בגינה בדרך לבית אין מעט שום קשר.
בחיים לא באו סתם לבית, למען האמת אפילו לא מוכנים להיכנס לבית בלעדי, שאולים אותי כל פעם שהם רוצים לשנות משהו הכי קטן בגינה וכו'.
קיצר, אפשר לוודא את כל הדברים האלה לפני שסוגרים חוזה די בקלות.
פשוט לשאול הכל ולא להתבייש. כשהכל על השולחן רוב הסיכויים שלא תופתע אח"כ.

היי
אני גרתי ב2 דירות שהבעלי בית היו קומה מעליי.
הראשונה הייתה יותר "שכונה" ופעם ב הם היו עושים על האש או ימי הולדת בגינה שלנו וכאלה.
הדירה השנייה שאני גר בה כרגע, למעט זה שהבעלי בית והמשפחה עוברים בגינה בדרך לבית אין מעט שום קשר.
בחיים לא באו סתם לבית, למען האמת אפילו לא מוכנים להיכנס לבית בלעדי, שאולים אותי כל פעם שהם רוצים לשנות משהו הכי קטן בגינה וכו'.
קיצר, אפשר לוודא את כל הדברים האלה לפני שסוגרים חוזה די בקלות.
פשוט לשאול הכל ולא להתבייש. כשהכל על השולחן רוב הסיכויים שלא תופתע אח"כ.
הבנתי אותך, זה מה שאעשה.

אהלן,
מתכוון לעבור לבאר שבע בחודשים הקרובים (הכי טוב בשבילי זה כניסה ב1.10), עקב לימודים.
אני רואה בקבוצות וביד2 דברים נחמדים אבל אני זוכר שסוף שנה שעברה (הסתכלתי סתם כדי לדעת מה צופן לי העתיד) ראיתי דברים במחירים הרבה יותר משתלמים. אבל לא יודע אם זו מקריות.
אחוז נכבד מאוד מהדירות בבאר שבע הולכות כמובן לסטודנטים לכן אני מניח שככל שאוקטובר מתקרב בעלי הדירות יותר נלחצים.
מישהו יודע אולי מניסיון מה קורה בדרך כלל? האם באמת ככל שמתקרבים לשנת הלימודים יש דברים יותר טובים או שההפך וכל הדירות הטובות הולכות עד אז ואז באוקטובר נשארות רק הדירות שאף אחד לא רוצה?
ברור לי שזה לא מדע מדויק אבל אני ממש בלבטים, ראיתי עד עכשיו כמה שהם בסדר מבחינת הדירה עצמה ומבחינת המחיר אבל לא יודע אם עדיף לחכות עוד איזה חודשיים כזה.
ראיתי בכמה פוסטים שבעלי הדירות דרשו מחיר מוגזם ראיתי סטודנט שרשם שבעלי הדירות מנצלים את זה שיש סטודנטים לחוצים וכ'ו אבל תמיד מסוף אוגוסט המחירים יורדים
אשמח לדעות :)
בבאר שבע שוק הדירות עדיין חי. ולכן יש לך יכולת מיקוח טובה יותר מול בעל הדירה על המחיר, על תיקונים בדירה וכו'.
אין צורך לרוץ לחתום על כל דירה. אפשר לחכות בידיעה שבסופו של דבר תמצא את האחת!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0