• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתחיל את המסע שלי

• פותח הנושא S.G
  • פורסם בתאריך

S.G

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אני בן 25 ואני מתחיל את המסע הכלכלי שלי.
אני מרגיש שפספסתי שנים חשובות שהייתי יכול להשקיע חכם אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם,
אני כרגע סטודנט(שנה א) באוניברסיטה ולומד פעמיים בשבוע כאשר אני עובד 3 פעמים בשבוע.
משכורות - 3-4 אלף בחודש כאשר מצליח לחסוך בערך 2,000 בחודש, מצפה להעלאת שכר בסוף השנה כאשר לדעתי אוכל לחסוך 3,000 בחודש.
הוצאות - 1,000 - 2,000
נכסים - אין.
מזומנים והשקעות -
קופת גמל באלטשולר שחם עם 50K כאשר במשבר האחרון הפסדתי 10K ואני מצפה שתהיה עלייה שתצמצם את ההפסדים ולטווח הרחוק אני בטוח שהעליות יחזירו את הנפילות.
פיקדון צבאי לאחר הלימודים ישאר לי בסביבות ה10K
ונזיל כרגע יש לי באזור ה32K

מטרות -
אני יודע שכרגע החסכון שלי מאוד צנוע, אך אני רוצה למצות אותו בצורה המרבית כדי לסיים את התקופה הסטודנטיאלית בצורה מיטבית(2023).
היה לי נורא חשוב להציב לעצמי יעד כלכלי לסוף התואר כדי שיהיה לי עוגן לדעת שאני לא מתפזר כלכלית.
הצבתי לעצמי מטרה לסיים את תקופת הלימודים עם 160K
80K - נזיל + השקעות
+
10K פיקדון
+
50K - 60K בערך רווח של שנתיים בעבודה לאחר הוצאות
והדלתא של ה20K אני מצפה להכניס מהשקעות.
ברור לי שהחיים מפתיעים והכול יכול לקרות מה שמוצג זה נתונים יבשים.

אשמח לשמוע מחברי הפורום קודם כל האם המטרה שהצבתי ראלית לשנתיים הקרובות(דלתא של 20K גס הכנסה מהשקעות) והאם להציב יעדים חדשים? אשמח לקבל מקורות ידע לקריאה על אפיקים שבהם כדאי לי להשקיע מעבר לבלוג,
אני לא יודע כמה אוכל לפנות זמן להשקעה יומית בשוק ההון ולכן גם מרבית ההשקעה שלי נמצאת בקופת גמל(גם כי לא חקרתי יותר מידי).
במידה וצריך עוד פרטים אשמח לפרט עשיתי את זה על בסיס פוסטים של אנשים אחרים :)

גם כי לא חקרתי יותר מידי
תתחיל מזה. קרא את כל הבלוג (גם אם זה יקח חצי שנה). משם תוכל להתקדם לעוד מקורות מידע כולל הדיונים בפורום.
אף אחד (טוב כמעט כולם) פה לא משקיע יומית. משקיעים פסיבית בקרנות מחקות מדדים מפוזרות עולמית, בדמי ניהול נמוכים.

גמל להשקעה עם דמי ניהול נמוכים (0.3-0.4) יכולה להיות תחליף טוב להתחלה עד שתחליט מה אתה עושה, אבל לא רשמת מה דמי הניהול שלך. אם הם 0.8-0.9% אתה קצת מבזבז את הכסף, למרות שבסכומים קטנים שנה-שנתיים כאלה עדיפים לגמרי מלא להשקיע בכלל.
בכל מקרה ככל שתלמד תוכל לקבל החלטה אם אתה ממשיך שם או מושך ומשקיע בעצמך בבנק/בית השקעות (וזה לא דורש הרבה זמן).

אשמח לשמוע מחברי הפורום קודם כל האם המטרה שהצבתי ראלית לשנתיים הקרובות(דלתא של 20K גס הכנסה מהשקעות) והאם להציב יעדים חדשים?
מה אתה לומד? אתה מתכנן לשכור דירה בעתיד הקרוב?

אני בן 25 ואני מתחיל את המסע הכלכלי שלי.
אני מרגיש שפספסתי שנים חשובות שהייתי יכול להשקיע חכם אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם,
בגיל 25 פספסת שנים חשובות? אתה רק בתחילת הדרך. תתמיד מעכשיו ובעוד עשרות שנים תהיה במקום אחר לגמרי.

תתחיל מזה. קרא את כל הבלוג (גם אם זה יקח חצי שנה). משם תוכל להתקדם לעוד מקורות מידע כולל הדיונים בפורום.
אף אחד (טוב כמעט כולם) פה לא משקיע יומית. משקיעים פסיבית בקרנות מחקות מדדים מפוזרות עולמית, בדמי ניהול נמוכים.

גמל להשקעה עם דמי ניהול נמוכים (0.3-0.4) יכולה להיות תחליף טוב להתחלה עד שתחליט מה אתה עושה, אבל לא רשמת מה דמי הניהול שלך. אם הם 0.8-0.9% אתה קצת מבזבז את הכסף, למרות שבסכומים קטנים שנה-שנתיים כאלה עדיפים לגמרי מלא להשקיע בכלל.
בכל מקרה ככל שתלמד תוכל לקבל החלטה אם אתה ממשיך שם או מושך ומשקיע בעצמך בבנק/בית השקעות (וזה לא דורש הרבה זמן).

מה אתה לומד? אתה מתכנן לשכור דירה בעתיד הקרוב?

כן הדמי ניהול באזור ה0.9%, אני מקבל מה שאתה אומר ואלמד עוד.
הייתי בטוח שכולם כאן מנהלים את ההשקעות יום יומי.
הלימודים שלי פחות רלוונטים הם נועדו להעשרה עצמית ולא למטרת עבודה :) ,
אני עוסק בתחום הדיגיטל וצובר ניסיון כאשר המטרה בסוף התואר היא להיות עצמאי בתחום \ משרה מעניינת בחברת סטרטאפ.
לא מתכנן לשכור דירה כרגע - לא בשנה הקרובה בטוח.

תודה על התשובה, אני מקבל מה שאתה אומר ואקח את זה על עצמי,
השאלה מה לעשות עם הכסף הנזיל ששוכב לו בעו"ש להעביר אותו לקופת גמל או שלשמור בנתיים?
האם לדעתך לפי ההשקעות והנזיל שיש לי, נכון להעריך שאוכל בשנתיים הקרובות להרוויח מהשקעות 20K? במידה ואתחיל להשקיע אקטיבית בעוד מס' חודשים?

בגיל 25 פספסת שנים חשובות? אתה רק בתחילת הדרך. תתמיד מעכשיו ובעוד עשרות שנים תהיה במקום אחר לגמרי.

הכל פרספקטיבה, פספסתי שנים חשובות של למידה פחות של השקעה אקטיבית. כמובן שאלמד עוד והמטרה שבעתיד אהיה במקום אחר לגמרי.
האם לדעתך לפי ההשקעות והנזיל שיש לי, נכון להעריך שאוכל בשנתיים הקרובות להרוויח מהשקעות 20K? במידה ואתחיל להשקיע אקטיבית בעוד מס' חודשים?

שנתיים זה טווח קצר. אם אתה מחפש תשואה גבוהה בטווח קצר זה סיכון גבוה מאוד והימור. תקרא את הבלוג וכבר תבין.

הלימודים שלי פחות רלוונטים הם נועדו להעשרה עצמית ולא למטרת עבודה

בשבילי זה משמעותית החלק החשוב ביותר בהודעה שלך - הרבה יותר מ-0.9% דמי ניהול או כמה כסף יהיה לך בעוד שנתיים. אם אני לוקח אותך לגמרי ברצינות ומניח שהתואר לא יוסיף לך כלום לקריירה, אז מדובר ב״צרכניזם״ מאוד משמעותי.

שלא תבין לא נכון, אני מאוד בעד ידע והעשרה עצמית וזה אחד הדברים שאני רוצה מאוד להקדיש את עצמי אליו כשאני אפרוש (ועושה את זה גם עכשיו, מן הסתם יש לי פחות זמן לזה ממה שהייתי רוצה) אבל להשקיע 3 שנים ב״העשרה״ שאין לה ערך כלכלי ולוותר על התושאה האלטרנטיבית של ״לקרוע את התחת״ כשאתה כ״כ צעיר וכל שקל שתשים בצד לטווח ארוך הוא משמעותי, זה משהו שכדאי לעשות אותו אחרי מחשבה רצינית והבנה של המשמעויות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
Bruce Wayne עטלף גור מתחיל את דרכו יומני מסע אישיים 25
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
4 מתחיל להשקיע וצריך ללמוד את השלב הבא שוק ההון 25
K מתחיל את הדרך מגיל 16 יומני מסע אישיים 14
צ מתחיל את הדרך שלי בגיל 19 יומני מסע אישיים 38
E אהלן, מתחיל את חיי הפיננסיים שוק ההון 14
noamovich בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 18
R מתחיל - אבקש את עצתכם שוק ההון 10
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
amit הקמפיין מתחיל ,ריבית המשכנתא נדל"ן 22
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
מ התייעצות של מתחיל יומני מסע אישיים 12
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
S הייטיקיסט מתחיל יומני מסע אישיים 35
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T תיק השקעות למשקיע מתחיל שוק ההון 4
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה