• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משפחה מטיילת חזרה לארץ

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,024
למי שמכיר, יש משפחה ישראלית שטיילה מספר שנים ברחבי העולם (אבא, אמא ו-3 ילדים).
לפני שנה חזרו ארצה.
ממינימליזם בטיול ל-"שפע" בארץ.

אלו המסקנות שלהם - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4697924,00.html
יש גם קישור לעמוד ה-FB.

מעניין אבל גם קצת מעצבן. ברור שיותר כיף לא לעבוד ולטייל בכל מיני מקומות. ברור שיותר כיף לא למהר לשום מקום. קצת כמו להגיד שעדיף להיות עשיר ובריא מעשיר וחולה. זה לא ממש מפתיע אף אחד, אני חושבת. לכל מי שכאן בפורום - ברור שזה גם אפשרי, למי שיכול לחסוך באגרסיביות עם ויתורים מסוימים.
אבל השאלה היא מתבקשת: אם כך, למה הם חזרו? אני מנחשת שיש גם צד שלילי לטיול הזה, במיוחד לילדים שאין להם קבוצת שווים קבועה.
אני לא מדברת בכלל על טיפול רפואי במדינות כאלו. זה מאד שטחי להסתכל רק על צד אחד של המטבע תוך התעלמות מהצד השני שלו.

נכון הם טיילו. הם לא ישבו בבית ספר מסודר. הם "לא נורמליים".
אנשים חולמים "על הטיול בפנסיה" והם עשו אותו כבר קודם.
לא ראיתי בתמונות שהילדים סובלים ממחלה חשוכת מרפא או שחובה להגיע לבית חולים.
מניח שהרגישו מיצוי מצורת חיים אחת וחוזרים "לנורמל".
כל אחד שפועל ב"מינימליזם" בסביבה של שפע, יחשב על ידי הסביבה כ"לא נורמלי".

למה צריך "קבוצת שווים קבועה"? זה כל כך טוב?
כיתות בבית ספר נראות לנו כ"מקום הטוב ביותר לילדנו"?

אנשים מתלוננים על שיטת החינוך הנוכחית שהוטבעה במאה ה-19, של שינון הקאת החומר.
על העובדה ששיטות הלימוד משתנות כל כמה שנים כך שהורים לא יכולים לעזור לילדים, כי "לא ככה המורה לימדה".
במקרה הזה הילדים למדו תוך כדי... אנחנו יודעים כמה קל לילדים ללמוד שפה משמיעה בלבד.
אני מסכים שזה לא טוב שילדים לומדים לא לפחד, איך נשמור עליהם קרוב אלינו?
הם עוד עלולים לא להאמין לפוליטיקאים שיספרו להם שבחוץ מסוכן ורק פה "הם יכולים לשמור עלינו"?

נערך לאחרונה ב:
תשמע, אני הבנאדם האחרון שיגן על שיטות הלימוד בבתי הספר. אני למדתי, וגם צאצאי לומדים, בבית ספר שהוא כמה שיותר רחוק מזה שאפשרי בארץ. לעומת זאת, לדעתי קבוצת שווים קבועה זה חשוב מבחינה רגשית וחברתית. אפשר לא להסכים איתי בעניין, זו רק התחושה הלא מדעית שלי. אבל לא העליתי כלל את הטיעון של החוסר בבית ספר, זה בכלל לא חשוב בעיני. קבוצת שווים קבועה אפשר להשיג גם בחינוך ביתי, אם חיים במקום קבוע.

אין לי שום ביקורת על כך שהם "לא נורמליים", להפך. אני עבור עצמי משתדלת תמיד לבחור בדרך שמתאימה לי, בלי תלות אם היא נורמלית או לא, ומעריכה כל מי שעושה כך. אני גם מאד מעריכה את המשפחה הזאת על הטיול המיוחד שהם עשו, זה בהחלט מעורר קנאה - לצערי קשה לי להאמין שאי פעם אשכנע את בן זוגי לטייל בתנאים פיזיים כאלה.

הביקורת שלי היא לא על מה שהם עשו אלא על מה שהם כתבו. זו הצגה חד צדדית של סיטואציה, שגורמת להרגשה כאילו כל מי שבחר אחרת הוא מטורלל. אבל האמת היא, שיש יתרונות וחסרונות לטיול של שנים במדינות עולם שלישי, ויש יתרונות וחסרונות לחיים במדינת שפע מערבית-יחסית. יש גם סיבה שאנשים בורחים בכמויות למדינות אירופה ולארצות הברית, ולא מתדפקים על דלתותיהם של המדינות העניות שבהן המשפחה הזאת טיילה. אני הייתי יותר מקבלת ומתעניינת בתאור שמראה את הטוב יחד עם הרע. הרי מעצם העובדה שהם חזרו ברור שזה לא רק היה טוב, אפילו להם סובייקטיבית. למשל, דוגמא מעצמי - אני חייתי כמה שנים בארצות הברית. כן, אני מתגעגעת להרבה דברים שם. אבל ברור לי שיש גם חסרונות, ולא תשמע אותי מספרת שהרחובות שם מרוצפים בשטרות של כסף, בלי לספר גם שאנשים רבים שם עובדים המון המון שעות, שהאוירה במקומות עבודה רבים היא מאד תחרותית ולא נעימה, ושאצל חלקם הרעיון של חיי משפחה תקינים זה להצליח לעבוד רק שמונה שעות ביום ראשון. כשמציגים רק את הטוב בלי הרע מתקבל רושם מוטעה עד כדי כך שזה הופך, בעיני, את הכתבה למשהו שקשה באמת ללמוד ממנו משהו מועיל.

(ואולי כדאי גם להזכיר שכיוון שהם עוסקים בהדרכת משפחות שרוצות לצאת לטיול משפחתי בעולם, ייתכן שיש כאן גם בעיה של אינטרסים. הם צריכים לשכנע משפחות שזה כדאי, לכן אולי יהיה קשה להם להודות בחלקים הרעים. אפילו אם הם לא חושבים שהם מדברים מתוך פוזיציה, הם כן, גם אם באופן לא מודע.)

לפחות לפי הכתבה בוינט, הם בהחלט חושבים שיש יתרון ביציבות, בבית, בשהיה ליד המשפחה המורחבת בישראל.
אני מסכים שזה לא טוב שילדים לומדים לא לפחד, איך נשמור עליהם קרוב אלינו?
אולי פספסתי את הקטע הזה בכתבה, אבל נראה לי שטיול בעולם השלישי לא אמור ללמד ילדים לא לפחד. להיפך - בכתבה מספרים על סכנות ומצבים לא נעימים שהיו בטיול. אני לא חושב שמישהו טוען שטיול בעולם השלישי יותר בטוח משגרה בישראל.

@גרהם זה בסדר גמור לחשוש ממצבים לא מוכרים.
השאלה היא מה אתה עושה במקרה שנקלעת למצב שכזה? האם אתה הופך לקטטוני וקופא על מקומך? בורח לחוף מבטחים? מדביק חיוך על הפנים ומנסה להפיק את המירב ממצב נתון.

אני כרגע מנסה ללמד את בני הגדול לרכב על אופניים.
מסתבר שזה שאני יודע לרכב לא מבטיח שאני יודע להעביר את הנושא הלאה.
בכל מקרה... אני חוזר ואומר לו שהוא ייפול בדרך. זה קורא ויקרה. עדיף שידע ולא יקבל את השוק בעתיד.

נ.ב.
אתה יודע מה ההבדל בין סיוט לחוויה? שבוע.
פעם כתבתי על טיול אופנועים שערכתי במצרים (בשנת 2009).
היינו עם אופנועי כביש והכביש נעלם. נאלצנו לרכב בחולות/דיונות עם אופנוע כביש, עם צמיגי כביש...
תחשוב על רדת לדיונות של אשדוד עם מאזדה 3. רגיל לא ליסינג.
אנשים קיללו בשבוע הזה, ירקו חול...
שבועיים אחרי שחזרו לביתם, נשארו החברויות שנוצרו...

רוכבי אופנוע קוראים לזה -
"ככל שאני מזדקן, ככה הייתי מהיר יותר".

נערך לאחרונה ב:
@c881 הסיפור על הטיול במצרים יפה (באמת), אבל כשמעורבים ילדים אני נוטה להסתכל על הדברים אחרת.
חשיפת ילדים לעולם היא דבר מבורך, אבל אני (שוב, אני וזה לא מחייב אף אחד אחר) לא הייתי מחליף את שירותי הבריאות והבטחון האישי של ישראל בפרמטרים המקבילים בעולם השלישי, בפרט כשמדובר בילדים צעירים. המשפחה בכתבה נראית באמת מקסימה ואני שמח שהכל הסתדר, ואז כמובן נותרות רק החוויות הטובות כפי שכתבת, אבל לא תמיד זה המצב במדינות בהן הם טיילו.

אני מאוד תומך בטיול כזה עם ילדים לדעתי הדברים שלומדים וחווים במהלך הזמן הם חשובים מאוד, גם אם זה על חשבון בית ספר.
לגבי השירות הבריאותיים, בהודו ובתאילנד למשל יש בתי חולים ברמה גבוה מאוד

בהודו ובתאילנד למשל יש בתי חולים ברמה גבוה מאוד
אחרת איך יש שם כל כך הרבה אנשים?

*** עריכה : הערה צינית קצת אבל באמת שיש שם בתי חולים טובים. :)

הודו היא מדינה ענקית שיש בה הכל, אז סביר שבקצה העליון יש גם כמה בתי חולים טובים.
מבחינת שירותי בריאות היא מדינת עולם שלישי, ולכן אם מטיילים בה סביר שנמצאים רוב הזמן רחוק מהשירותים המצויינים וקרוב לשירותים הגרועים.
פנמה שהוזכרה בכתבה מדורגת נמוך אפילו מהודו במדדי הבריאות.
כשהכל מסתדר זו אכן חוויה. כשלא מסתדר, אתה מצטער שהילד שלך לא נמצא ליד איכילוב או תל השומר.

כתבה נהדרת ונראית משפחה מקסימה.

@גרהם אתה מונע מפחד והוא כאמור משתק. ממליץ לך למצוא תחביב שקצת יעמת אותך עם הפחד כמו רכיבת שטח (אופנוע עדיף או אופניים), טיפוס צוקים, דאייה וכו...
שם אם אתה נותן לפחד להשתלט אתה חוטף במקום אז אתה פשוט לומד לשחרר.

עוד בלוג מצויין:
http://romboblog.blogspot.co.il/

@דגגגג טיעוני אד הומינם מעידים בעיקר על רמת האמון של הדובר בטיעונים לגופם. אתה מוזמן לשלוח את ילדיך (כי הנושא כאן הוא חשיפת ילדים לסיכון ואין שום קשר בינו לבין רמת הסיכון בתחביבים שלי או שלך) לדאות, לטפס על צוקים ולהסתובב במדינות עולם שלישי בהן הבטחון האישי נמוך, ושרק יהיו בריאים.

@גרהם מי מגדיר מהו "סיכון מקובל"?
כולנו מלמדים את ילדינו לללכת, לרוץ, לטפס במדרגות, לרכב על אופניים... בעוד שאם היינו נותנים להם להשאר במיטה או לכל היותר לזחול על 4, מקסימום המכה מהנפילה היתה "חבטה קלה בכנף".
אם זאת הם רצים ומסתכנים בהחלקה, בנפילה במדרגות, בנפילה מאופניים דוהרות, מתאונה בזמן נסיעה במכונית...
מסוכן שם בחוץ.
אני חוזר לבונקר שלי. להתראות בשנת 2024.

@c881 תודה. אתה מחזק את מה שכתבתי.
הפוסט שלי שיקף את רמת הסיכון שאני מוכן לקחת עבור ילדיי ולא התיימרתי לקבוע משהו ערכי לגבי רמת הסיכון שאחרים לוקחים עבור ילדיהם. מכאן הפליאה שלי לאבחון הפסיכולוגי והעצות בגרוש שקיבלתי כי כנראה אני חורג מאמות המידה המקובלות על אחרים כאן.

תראה @גרהם , קשה לשמור על "לא הד הומינם" כי מגיבים אחד לטענות השני ומשם זה די מדרדר.
אתה הגדרת/מגדיר את רמת הסיכון שאתה עומד בה/מוכן להעמיד את ילדייך, אבל עד כמה שראיתי רק ציינת שאתה מעדיף בעת הצורך להיות בקרבת מקום ל-איכילוב/תל השומר... האם אני אמור להסיק שחברי הפורום הצפוניים/דרומיים מסתכנים בעינייך, כי הילדים שלהם יגיעו רק ל-זיו/ברזילי או שהתכוונת שמקובלת עליך מערכת הבריאות הישראלית?
אישית, אני משתדל להתרחק מבתי חולים על שלל החיידקים חסיני האנטיביוטיקה שהתפתחו שם.

אני לא מכיר את המשפחה המדוברת היכרות אישית. לא יודע אם היתה להם פוליסת ביטוח כלשהי (מניח שהיתה) או איזו היתה להם.
אם כבר אני אשאל אם הילדים חוסנו... מניח שבשנה האחרונה, השלימו להם מה שהיה חסר.

בכלל, שים לב שלבני האדם יש יכולת הדחקה מדהימה...
אני מדחיק את היום בו אמות על הכביש, אוי למי שיגיד לי שזה יקרה בתור טיעון לעבור לנהוג ברכב...
בכלל רוכבי אופנוע/קטנוע יודעים תמיד להסביר שזה לא הם שמסוכנים/מסתכנים, זה האחרים... לרוכב הקטנוע זה הפסיכי באופנוע ספורט עטוי חליפת העור שמתאבד בכבישים מפותלים... לרוכבי הספורטי זה השליחים על קסדות החצי, כפכפי קרוקס שמוציאים לרוכבים שם רע עם החיתוך שלהם בכבישי העיר...
כשזה בכלל "לא אשמתם", זה כי הלקוח דורש את המעטפה/חבילה/פיצה כמה שיותר מהר.
אני? אני בכלל בטוח שצריך לתת קצת חופש לילדים, לפני שבטיול לפני הצבא הם יוצאים ליוון/הודו ושם רוכבים עם קסדות "קסקט" אחרי כמה בקבוקים עם חברים בלי שלמדו להחזיק כידון של כלי חזק יותר מאופני BMX.

אז מה אנחנו מסיקים עלי? שאני מודע לעובדה שאני מסתכן יותר מאחרים, שאני מדחיק את העובדה כדי להיות מסוגל לתפקד בחיי היום יום.
ועדיין.. כל עוד אני מסוגל לשמור על שיווי משקל בצורה עצמונית, אני מעדיף לנוע על 2 - 2 רגלים, 2 גלגלים ולא בפחית.

@מרק עוגיות לגבי לתת את שני הצדדים, הם נתנו שבשנה הנוכחית, הילדים החלו להחשף לגילויי אלימות, לריצה למקלטים תחת סירנות,
התרגלות למצב של "בית קבוע".

שזה דרך אגב, תירוץ לפעמים של בני זוג מחו"ל שבורחים עם ילדים מהארץ וטוענים בבתי משפט ש"לקחו את הילדים להגן עליהם".
ואנחנו? אנחנו נשארים פה עם ילדים תחת איום רקטות, פיגועים ובטוחים ש"הכי טוב בארץ".
אמרתי... אנחנו אלופים בהדחקה.

@c881 אכן התכוונתי למערכת הבריאות הישראלית וכתבתי את שמות בתי החולים שסמוכים יותר למקום מגוריי.
לגבי הדחקה אתה צודק\ ועדיין כל אחד בוחר את רמת הסיכון שהוא מוכן לה לגבי עצמו ולגבי ילדיו.
לגבי אד הומינם אני לא מסכים איתך שאי אפשר להמנע מזה. דווקא בפורום הזה רק משתתפים חריגים גולשים לזה. אין שום בעיה לתקוף, גם בחריפות, טיעון, בלי להתייחס לגוף הטוען.

@c881 לספר שכאן רע ושם טוב זה לא לתת את שני הצדדים, זה לתת את אותו צד: הצד שטוען שהטיול היה מושלם וכל השאר לא. הצד השני, שאותו אני אני מבקשת לדעת, הוא מה הביא אותם להפסיק את הטיול ולחזור לארץ. אני מתארת לעצמי שאם זה היה אורח חיים מושלם הם לא היו מפסיקים אותו מתישהו.
דרך אגב, אני בשום שלב לא אמרתי שהכי טוב בארץ. אבל אני גם לא מאמינה שהכי טוב בהודו או בפנמה. לא סתם אין זרמים של פליטים מאירופה למדינות עולם שלישי, אלא להפך.

אני מפנטז כבר שנים על טיול כזה..
בינתיים זה לא יכול להתבצע גם מטעמי מוגות לב, וגם בגלל בעיות רפואיות במשפחה..

אבל זה בהחלט מעורר השראה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
M העסקת קרוב משפחה מיסים 6
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
R משפחה באמצע החיים וטעות אחת... יומני מסע אישיים 13
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
ג המלצה לקרוב משפחה - גמל ותיק השקעות שוק ההון 5
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
D האם יש מגבלה על העברת כסף בין בני משפחה צרכנות פיננסית 29
I הלוואה עבור סיוע לקרוב משפחה - האופציה הכי זולה צרכנות פיננסית 11
D משפחה צעירה - שאלת רכישת שתי דירות נדל"ן 25
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
C האם שם משפחה שני שלא מופיע בחשבון אחר הוא מתכון לבעיות בהעברות כספים? שוק ההון 0
S משפחה אמידה אוף טופיק 28
G הלוואות בין קרובי משפחה צרכנות פיננסית 13
M מישהו משקיע בשביל קרובי משפחה? שוק ההון 3
A השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 21
waskindalost ה-משפחה הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
GentleGiant קרובת משפחה בחובות אוף טופיק 36
Summers הלוואה לקרוב משפחה אוף טופיק 28
H העברת קופות גמל לבן משפחה מקרבה ראשונה צרכנות פיננסית 2
amidar משפחה חדשה \ תעודת זוגיות אוף טופיק 9
S כלכלת משפחה כשחצי מהמשפחה לא רוצה להיות פרוגלית צרכנות פיננסית 15

נושאים דומים