• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכה שלא כדין מקרן פנסיה ללא קנס

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,027
[הדיון פוצל מכאן - מתכנת]

4. אני לא מושך את הכסף עם מס הכנסה, או עם קצבה מזכה או עם איזה שהוא מנגנון של קנס, אני כן מושך את הכסף עם הרוווחים ונהנה מפתור מלא של מס רווחי הון
איפה החסכון הפנסיוני שלך שמאפשר משיכה בגיל 42 עם פטור מלא ממס הכנסה?
אני מרחיב את אחת הנקודות שהעלית - מי שבן 30 ומתכוון למשוך את הפנסיה בגיל 60, אין לו באמת חסכון עם מח"מ 30. ראשית, כי טרם הפרישה יש הפקדות וכל זמן שהשכר עולה גם הן נוטות לעלות. ושנית, כי כדי להמנע מסיכון רצף התשואות כדאי להפחית סיכון במשך הזמן, וודאי בשנים הסמוכות לפרישה ומשיכת הכסף.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
איפה החסכון הפנסיוני שלך שמאפשר משיכה בגיל 42 עם פטור מלא ממס הכנסה?
הוא מתכוון לחיות מפעמיים שכר מינימום בחודש (שזה מה שמותר למשוך מהתגמולים ללא מס בהנחה ויש לך ילדי ושום הכנסה נוספת)

הוא מתכוון לחיות מפעמיים שכר מינימום בחודש (שזה מה שמותר למשוך מהתגמולים ללא מס בהנחה ויש לך ילדי ושום הכנסה נוספת)
יש פוסט של @נדב בנושא
על הנייר מי שיצהיר שאין הכנסות צפויות ובפועל כן יהיו, חייב להגיש דוח שנתי ולשלם מס על הכספים שמשך (מס שולי או 35% ? לא יודע)
אבל הבעיה היותר גדולה היא שצריך להצהיר שם על כל הנכסים והחסכונות, לא רואה תרחיש בו יאשרו לו למשוך לפני הזמן על תקן של מסכן.
תודה. נשמע קשוח.
לדעתי זה בכלל לא בר ביצוע כאמור

אולי כדאי להעביר את הסטיה מהנושא לדיון נפרד, אבל...

שצריך להצהיר שם על כל הנכסים והחסכונות, לא רואה תרחיש בו יאשרו לו למשוך לפני הזמן על תקן של מסכן.
אני חושב שזה הולך רק לפי הכנסה בפועל.
אולי בקצבאות בט"ל כלשהן יש התייחסות לנכסים, אבל נראה לי שלא במ"ה?

תודה. נשמע קשוח.
כרגע 10K בחודש. לא מספיק לסולידים? :)

נערך לאחרונה ב:
אני יודע, אבל השאלה אם הם עושים עם הרשימה הזו משהו בפועל. ידוע לך על סעיף בפקודת מס הכנסה, או תקנות, שמתייחסים לאופן המיסוי של זה?
לא ידוע לי שום דבר מניסיון, יש מצב שאתה צודק ואני טועה.
אבל נשמע לי פתח לצרות, אם יש לי נכסים בשווי כמה מליוני שח ומשכתי מקופת גמל לפי קריטריונים של מסכן.
יתכן שיעבור בשתיקה ויתכן שפקיד שומה יחליט למסות לפי 35% כי יסווג את זה כמשיכה שלא כדין.
הבעיה היא שאין לך כמעט כלים להתמודד במידה והסיטואציה הזו תתרחש, תלך לבית משפט על זה ?! איך תסביר לשופט שאתה כזה מסכן עם תיק ני״ע (שהשופט בעצמו עשוי לקנא בו...)
תקנות זה לא מספיק, כבר קרה לא פעם שהנחתי הנחות על בסיס התקנות ואז התברר שיש איזה חוזר שנשלח אי שם ב 2006 והוא סוגר את הפינה שפספסתי, מאוד קשה לחפש אותם כי זה לא מאונדקס בצורה נורמלית.
גם כאן לא אופתע אם יש איזה חוזר שקובע נהלים קשוחים יותר מאשר שנקבע בתקנות.
כרגע 10K בחודש. לא מספיק לסולידים? :)
אם רוצים סכום יותר גבוה, אפשר בסוף השנה למשוך מתיק ההשקעות סכום למחיה של כל השנה הבאה וכך להימנע מהכנסות במשך השנה.
כל זה כמובן רק בהנחה ושווי הנכסים אינו מהווה בעיה כנ״ל

אם רוצים סכום יותר גבוה, אפשר בסוף השנה למשוך מתיק ההשקעות סכום למחיה של כל השנה הבאה וכך להימנע מהכנסות במשך השנה
אז בשנה אחת/רבעון אחד לפחות תצטרך לוותר על המשיכה.
ולך תדע עם המשיכה הזו תשויך שנתית או רבעונית (לקופה מצהירים רבעונית)

אז בשנה אחת/רבעון אחד לפחות תצטרך לוותר על המשיכה.
ולך תדע עם המשיכה הזו תשויך שנתית או רבעונית (לקופה מצהירים רבעונית)
לא בטוח שהבנתי אותך, אז אפרט מה התכוונתי:
ב 2020 מושכים כרגיל בשביל מחיה, בדצמבר מוכרים עוד סכום בשביל לחיות ממנו במשך כל 2021, זאת הכנסה שנזקפת לשנת המס 2020, ברבעון האחרון של 2021 מגישים בקשה למשיכה עקב הכנסות נמוכות, המשיכה מתאפשרת רק ברבעון האחרון ועל בסיס הצהרה מה ההכנסה הצפויה לאותה שנת מס.

ב 2020 מושכים כרגיל בשביל מחיה, בדצמבר מוכרים עוד סכום בשביל לחיות ממנו במשך כל 2021, זאת הכנסה שנזקפת לשנת המס 2020, ברבעון האחרון של 2021 מגישים בקשה למשיכה עקב הכנסות נמוכות, המשיכה מתאפשרת רק ברבעון האחרון ועל בסיס הצהרה מה ההכנסה הצפויה לאותה שנת מס.
אפשר לשחק בזה כמה שרוצים, אבל בסופו של דבר יש את כוונת המחוקק/הרגולטור (תנאי מסכנות ועוני קשה).
ומה ש @A42 רוצה לעשות בבירור לא עולה בקנה אחד עם הכוונה הזו ולכן אני לא בונה על משיכה כזו בתכנון הפרישה שלי, על אף שזה יכול להועיל להקדמתה.

אם יש משהו שהנושא של הפנסיות הפאסיביות מחקות המדד הוכיח לנו זה שהניסוח והפרשנויות לניסוח משנים מעט מאוד ומה שפועל יקרה לטווח הארוך זו הכוונה של המחוקק/הרגולטור. בדיוק כפי שהלמן/מיטב/מגדל פירשו את התקנות באופן שמאפשר להן להיחשף למדד ב- 100% ואחרי שהן עשו את זה באה הרשות והפעילה עליהן רגולציה שמתיישרת עם הפרשנות של הרשות (70% חשיפה ולא יותר) ופה נגמר הסיפור.

[ראיתם איך חזרתי לנושא המקורי?]

מה ש @A42 רוצה לעשות בבירור לא עולה בקנה אחד עם הכוונה הזו ולכן אני לא בונה על משיכה כזו בתכנון הפרישה שלי, על אף שזה יכול להועיל להקדמתה.
עזוב את זה... נניח שישיג אישור מבית משפט שהכוונה לא משנה ומה שמשנה זה מה שכתוב בצורה הכי יבשה.
היית בונה תוכנית פרישה עם כל כך מעט גמישות?

היית בונה תוכנית פרישה עם כל כך מעט גמישות?
זה פתיר, כמו שהציע @מתכנת, אפשר מדי שנה בחודש דצמבר למשוך מספיק כסף מהתיק הפרטי כדי שסכום הכסף שיהיה לך בעו"ש בשנה העוקבת יהיה גבוה בהרבה ממה שתקבל רק ממשיכות מהפנסיה.

עריכה: @FIYaacov אם אתה מדבר על זה שאסור לך ולבן/בת הזוג לקבל הכנסה (לעבוד), אז אני מסכים שזה יכול מאוד להגביל.

נערך לאחרונה ב:
אפשר מדי שנה בחודש דצמבר למשוך מספיק כסף מהתיק הפרטי
כלומר, הכנסה.
כל שקל הכנסה מקטינה לך שקל מהכמות שאתה יכול למשוך. זה לא גמישות. אתה כבול ל-10,600 הללו או צריך לוותר עליהם לגמרי אם אתה מוציא יותר.
אתה יכול לנסות למשוך רק שכבות בהפסד או אם רווח אפס, אבל גם זה לא נשמע גמיש מדי.

התרגיל של @מתכנת יתפוס רק לשנה שלאחר שנת הפרישה.

למה?
אתה כל 3 חודשים מגיש טופס עם בקשת משיכה ומצהיר שלא היו לך הכנסות *בשנת המס הנוכחית*. אתה עושה 3 בקשות כאלו ואז ברבעון האחרון בשנה הקלנדרית הנוכחית אתה מושך מהתיק הפרטי כמה שצריך כדי "לרפד" את השנה הבאה.

אתה כל 3 חודשים מגיש טופס עם בקשת משיכה ומצהיר שלא היו לך הכנסות *בשנת המס הנוכחית*. אתה עושה 3 בקשות כאלו ואז ברבעון האחרון בשנה הקלנדרית הנוכחית אתה מושך מהתיק הפרטי כמה שצריך כדי "לרפד" את השנה הבאה.
כבר ציינו במעלה השרשור שאם בשנה הנוכחית היו לך הכנסות בניגוד להצהרתך, אתה מחויב בדוח שנתי.
אי הגשת דוח שנתי זה כבר פלילי.

זה קצת דומה למי שמצהיר ב101 שאין לו הכנסות נוספות בעבודה משנית.

או לחלופין לכל שנה שניה.
שנה אחת אתה מושך סכום בשווי 2 שנות מחיה מהתיק שלך, ובשנה העוקבת אתה לא מושך כלום מהתיק ומושך רק מהפניסה

כבר ציינו במעלה השרשור שאם בשנה הנוכחית היו לך הכנסות בניגוד להצהרתך, אתה מחויב בדוח שנתי.
אי הגשת דוח שנתי זה כבר פלילי.

זה קצת דומה למי שמצהיר ב101 שאין לו הכנסות נוספות בעבודה משנית.
אבל לא היו לך הכנסות.
זה סתם כסף ששוכב בעו"ש מדצמבר של השנה שעברה

אבל לא היו לך הכנסות.
אני מרגיש שאנחנו הולכים סחור-סחור,
אם הצהרת בינואר 2021 שאין לך הכנסות נוספות לאותה שנה ולכן משכת פנסיה בפטור, ובדצמבר 2021 מימשת רווח הון, אתה מחויב בדוח שנתי על 2021 והסכום שמשכת מהפנסיה ימוסה ב35%.

אם הצהרת בינואר 2021 שאין לך הכנסות נוספות לאותה שנה ולכן משכת פנסיה בפטור, ובדצמבר 2021 מימשת רווח הון, אתה מחויב בדוח שנתי על 2021 והסכום שמשכת מהפנסיה ימוסה ב35%.
אבל אם אתה מושך בינואר 2022 במקום אז אין שום בעיה.
ואח"כ כמובן שלא תמשוך מהפנסיה ב2022 אלא ב2023. וב2023 לא תמשוך בכלל מהתיק. וחוזר חלילה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 1
R משיכה מקרן מהשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מקרן השתלמות לצורך העברה לIB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכה מ-IB לבנק הבינלאומי - ש״ח או מטח? צרכנות פיננסית 5
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
M קרן גמל להשקעה משיכה כקצבה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכה מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ העברה מקרן פנסיה לקופת גמל לצורך משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ב אסטרטגיית משיכה בפרישה: פנסיה, RSU, השתלמות, תיק ממוסה… פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ר קרן השתלמות- החלת ותק ללא משיכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
CoinCollector משיכה של קרן השתלמות נזילה VS המתנה ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N המלצה לאסטרטגיית משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
mk1 תקינות משיכה מגמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה - מס שוק ההון 2
מ משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
H קופת גמל - משיכה הונית חד פעמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
Wonko משיכה חודשית של כספים ממוסים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
V משיכה שקלית מIB - בעזרת WISE או ישירות דרך IB? שוק ההון 17
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
צ דיווח על משיכה מ-IRA בארה"ב מיסים 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N משיכה חלקית מקופ"ג להשקעה מיסים 12
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
הרץ במבוך משיכה מחשבון השקעות מול הלוואה מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Fitch חישוב סכום משיכה פטור מקופ"ג אחרי "קיבוע זכויות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
1337justme פטור\החזר מס על משיכה לא כדין מקופת גמל לתגמולים שוק ההון 5
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
1337justme קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
D משיכה מ s&p 500 והשקעה בנדל"ן בחו"ל שוק ההון 4
R משיכה מ-401k לתושבי ישראל שוק ההון 7
ה קופת גמל להשקעה, איחור מועד משיכה צרכנות פיננסית 2
מ משיכה כספי פיצוים ללא מס לצורך השקעה צרכנות פיננסית 0
א משיכה מקופת גמל והקה"ש להשקעה עצמאית שוק ההון 6
S אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
O משיכת כסף מתיק פטור מול משיכה מתיק ממוסה, בפנסיה שוק ההון 2
ERE בלי ה E אחוז משיכה בטוח. האם ה SWR הוא ממוצע של...? שוק ההון 65
ל החופשי משיכה מקרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 0
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15
י מיסוי של משיכה חלקית מקרן השתלמות מיסים 3
B עמלות משיכה מכספומט- לאיפה השוק הולך? צרכנות פיננסית 20
א אלוקציה - אחוז משיכה- טווח השקעה/משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5

נושאים דומים

Back
למעלה