1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מעמד משפטי של אפיקי השקעות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י nicepo1, ‏14/9/16.

1. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

כשראיתי השוואות בין סוגי ההשקעות לא ראיתי אף פעם התייחסות לנושא שנראה לי שווה לקחת בחשבון.
    קצת מזכיר לי את עניין מס ירושה שאליו היה דווקא הרבה התייחסות.
    מה המעמד המשפטי של תיק ההשקעות במקרה של צרה משפטית שמובילה לחובות\עיקולים\קנסות ?
    אני מעריך שקרן פנסיה מוגנת(ואולי אני טועה?)
    מה בקשר לקופת גמל, קופת חיסכון,קרן השתלמות,תיק השקעות אצל ברוקר\בבנק וכו?

פיטר, adamshalev ו-ogi אוהבים את זה.
  2. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

למיטב ידיעתי, בארה"ב:
    1. חשבונות חייבים הינם פגיעים לעיקול (משועבדים)
    2. חשבונות IRA, 401k, 403b, 529 וכמה נוספים, הינם בלתי פגיעים אפילו לבני זוג לאחר גירוש
    בארץ, כל חשבונות החסכון נכנסים לחשבון בחלוקת רכוש, ולכן יתכן שהם גם משועבדים לחוב חיצוני.

nicepo1, daat99 ו-FIYaacov אוהבים את זה.
  3. c881

c881 משתמש בכיר

חשבון השקעות רגיל חשוף.
    קרן השתלמות נזילה... לא יודע.
    קרן השתלמות סגורה/קופת גמל - אמורות להיות ברמה של קרן פנסיה. זה לא חשבון שהחייב יכול לגעת בו בלי קנס.
    מה שכן...
    פעם אסור היה להכניס אותך למינוס בשביל לשלם חובות, היום מותר לעקל ולהכניס אותך למינוס.
    אז ההצעה תהיה לבטל מסגרת אם אתה יודע שאתה בדרך לשם...

nicepo1 אוהב/ת את זה.
  4. פיטר

פיטר משתמש ותיק

בעיקול או גבייה אי אפשר לקחת מהחייב יותר ממה שיש לו. אי אפשר לקחת מחשבון בנק של מישהו שאין לו יתרה חיובית ולהכניס אותו למינוס (כלומר, ליצור לו חוב כלפי הבנק). יש לך קישור לאסמכתא כלשהי לטיעון שלך?

nicepo1 אוהב/ת את זה.
  5. c881

c881 משתמש בכיר

6. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אני בטוח ב 99% שזה לא נכון, גם אם הבנק העמיד "מסגרת אשראי", עיקול לא מחייב את הבנק להכניס את הלקוח למינוס, מה שכן הוא "ממסמר" כל תנועה בחשבון ונועל יתרה פנויה (נזילה) למטרת העיקול, למי שיש פיקדון יומי שיזהר כי ישאר בלי, הוראות קבע חודשיות יבוטלו והכסף ישאר בחשבון
    לגביי הגמל, אני יודע בוודאות שקרן השתלמות יכולה לקבל תספורת לכיסוי החוב, עד שהיא לא תהפוך לנזילה אין חשש, אבל אחרי זה המדינה תכניס את הידיים
    פנסיה וביטוחים לא יקרה להם כלום.
    המשכורות מהמעסיק יקבלו תספורות עד סכום מסוים "למטרות מחיה"

עריכה: הגבתי כאשר צירפת את הקישור ואני עדיין בטוח בעמדתי שזה בלתי אפשרי לעקל
    הרי אם אדם יכול להכנס למינוס ממש קטן מהמסגרת כדי להחזיר חוב (נמוך), אין שום סיבה שלא יעשה זאת
    אם יש בעיה בעיקול והוא לא מוצדק והחייב הגיש התנגדות, אף אחד לא יגע בכסף עד לבירור, אבל "ינעל" את הסכום למקרה של הצדקה בעיקול
    לגעת במינוס, A Big No No

נערך לאחרונה ב: ‏14/9/16
    פיטר ו-nicepo1 אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הפקדה לפנסיה במעמד עצמאי - רוצה לאמת את החישוב פינת המשקיעים ‏4/12/18
מה המשמעות של השינוי במעמד הקרנות המחקות? פינת המשקיעים ‏22/7/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.