• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירת RSUs בבת אחת

היי חברים, מכרתי את מה שהיה לי לפני כשבועיים, המניות ניתנו במחיר הרבה יותר נמוך ממה שהיא כעת.

חייב לומר שלפני המכירה הייתי בטוח שאני עושה את הדבר הנכון:
-לפי הספרים בהמלצת הסולידית חזרו ואמרו שלהחזיק מניות של אותה החברה שבה אתה עובד זה סיכון כפול, שכדאי למכור את המניה ולקנות מדד
-זאת הייתה גם מניה של חברה שאני עובד בה, כלומר "כל הביצים בסל אחד"
-המניה הבודדת נהייתה נהיה חלק מאוד גדול (הכי גדול פי 3) מחשבון ההשקעות שלי (ללא נכסי הנדל"ן). כתוצאה מכך גם התחלתי קצת לחשוש שמזה שיש כל כך הרבה כסף על השולחן שאולי יכול להסתכן בעתיד (למרות שהחברה היא יציבה, ויש לה היסטוריה טובה).
-המניה עלתה מאוד, והמחשבה הייתה לקצור את הרווח ולקנות מדד עולמי.
-הרבה דיונים שעברתי עליהם, ויחסית מעט מאוד אנשים החזיקו את כל ה RSU ללא מכירה, במיוחד כשזה נהיה חלק ארי מתוך התיק, ראיתי הרבה אנשים שאו שמכרו את המניות שניתנו במחיר זול משמעותית ממחיר המכירה, או אנשים שמכרו תדיר לאחר שנתיים RSU.

כשבועיים הייתי ממש מרוצה מעצמי, שהחלטתי מה לעשות עם ה RSUs שנצברו עד עכשיו. עם זאת, לאחר שבועיים, התחלתי להרגיש רע עם עצמי, וחרטה שאולי טעיתי, למרות מה שכתבתי למעלה. אינני יודע אם זאת תגובה צפויה עם מכירה גדולה של מניות, כלומר לפני המכירה, דאגתי יותר מהנקודות למעלה, לאחר המכירה התחלתי לחשוב על כך שחבל לאבד את הדיבידנד שהיה, שאולי המניה תעלה עוד ועוד, שאולי היה עדיף לחכות לפרישה/פנסיה ואז הייתי מוכר במס נמוך יותר, או להמשיך לצבור את הדיבידנד. בכמויות כאלה של מניות, המס שנלקח מרגיש משמעותי. זאת במיוחד, לאחר שכבר כמה חודשים המדד העולמי מדשדש במקום, ולמעשה אני רואה בתיק הזה (אני משקיע במדד השקלי העולמי 1159235 כחצי שנה), רק הפסד, אם כי קל, אבל זה עדיין טיפה מרגיז. ממניה רווחית למדד מדשדש. למרות שאמשיך לקבל הקצאות של המניות של החברה.

אז מצד אחד קצרתי רווח משמעותי להון שלי, שניתן די חינם, מצד שני אני עכשיו מרגיש חרטה שאולי הייתי צריך לא למכור. בקיצור הורג את עצמי כבר כמה ימים עם זה.

מה שכן, אולי בגלל מה שאני הרגשתי לפני ואחרי, כאסטרטגיה שלי לRSU העתידיות:
- קצרתי רווח מצד אחד, וקיבעתי אותו עם מדד עולמי (אם כי עם מס לא מבוטל, למרות שהמניה נמכרה לאחר שנתיים, ומכרתי את המניות שניתנו במחיר משמעותי נמוך מהמחיר כעת)
-ומצד שני הרגשתי לאחר מכן שאולי לא הייתי צריך למכור, עם כי הנקודות שכתבתי שהובילו אותי למכור, מאמין שהן נכונות, אך מרגיש קצת חרטה (אולי מבוססת, אולי לא, אולי עצם זה שההון היה גדול, וההתעסקות איתו קצת הכניסה אותי לסרטים, לא יודע..)
-מכל אלה, ייתכן שאת המניות העתידיות שלי לא אמכור עד הפרישה, מתוך זה שכעת המניה גבוהה + ואני יותר רגוע כי קיבעתי את הרווח ולא נתתי לסכום מאוד גדול (גדול פי כמה) מתיק ההשקעות (פרט לנכסי נדלן) להיות תלוי במניה אחת.

מה דעתכם ?

נערך לאחרונה ב:
@deussex זה FOMO. לא ביצעת את הפעולה כדי להרוויח יותר כסף, עשית את הפעולה כדי להקטין סיכון/חשיפה - ובמדד הזה הצלחת (כנראה).
מציע שתחשוב מהכיוון ההפוך כדי לזהות מה אתה באמת מרגיש - אם לא היו לך ה RSU האלו, והיו מציעים לך לקנות אותם, היית שוקל?

מה דעתכם ?
נניח לא היית מוכר והמניה הייתה יורדת, היית מתחרט גם כן שלא מכרת בשיא. כל עוד השיקולים שהנחו אותך לבצע את המכירה הגיוניים ואתה מאמין בהם, אין טעם להתחרט על ההחלטה שנעשתה.
האם הרווח שקיבעת מקדם אותך למטרות שהצבת לעצמך בחיים?

נניח לא היית מוכר והמניה הייתה יורדת, היית מתחרט גם כן שלא מכרת בשיא. כל עוד השיקולים שהנחו אותך לבצע את המכירה הגיוניים ואתה מאמין בהם, אין טעם להתחרט על ההחלטה שנעשתה.
האם הרווח שקיבעת מקדם אותך למטרות שהצבת לעצמך בחיים?
כן, זה הון עצמי משמעותי שמומש, והולך על מדד רחב, די לפי התכנית, ולפי העקרונות של הבלוג של הסולידית, והתיאוריה שמאחוריה.

ממניה רווחית למדד מדשדש
ממניה מסוכנת למדד מפוזר ויציב.

אז מצד אחד קצרתי רווח משמעותי להון שלי, שניתן די חינם
ניתן בתמורה לערך שייצרת למעסיק והסיכון שלקחת בהחזקת המניה.

מכל אלה, ייתכן שאת המניות העתידיות שלי לא אמכור עד הפרישה
זה מה באמת מה שצריך לשקול לדעתי.
כמה חשיפה לחברה הזו אתה מוכן להחזיק עד הפרישה בידיעה שיש דחיית מס רצינית.
השאר.. במדד מפוזר ויציב (ומדשדש).

היי חברים, מכרתי את מה שהיה לי לפני כשבועיים, המניות ניתנו במחיר הרבה יותר נמוך ממה שהיא כעת.

חייב לומר שלפני המכירה הייתי בטוח שאני עושה את הדבר הנכון:
-לפי הספרים בהמלצת הסולידית חזרו ואמרו שלהחזיק מניות של אותה החברה שבה אתה עובד זה סיכון כפול, שכדאי למכור את המניה ולקנות מדד
-זאת הייתה גם מניה של חברה שאני עובד בה, כלומר "כל הביצים בסל אחד"
-המניה הבודדת נהייתה נהיה חלק מאוד גדול (הכי גדול פי 3) מחשבון ההשקעות שלי (ללא נכסי הנדל"ן). כתוצאה מכך גם התחלתי קצת לחשוש שמזה שיש כל כך הרבה כסף על השולחן שאולי יכול להסתכן בעתיד (למרות שהחברה היא יציבה, ויש לה היסטוריה טובה).
-המניה עלתה מאוד, והמחשבה הייתה לקצור את הרווח ולקנות מדד עולמי.
-הרבה דיונים שעברתי עליהם, ויחסית מעט מאוד אנשים החזיקו את כל ה RSU ללא מכירה, במיוחד כשזה נהיה חלק ארי מתוך התיק, ראיתי הרבה אנשים שאו שמכרו את המניות שניתנו במחיר זול משמעותית ממחיר המכירה, או אנשים שמכרו תדיר לאחר שנתיים RSU.

כשבועיים הייתי ממש מרוצה מעצמי, שהחלטתי מה לעשות עם ה RSUs שנצברו עד עכשיו. עם זאת, לאחר שבועיים, התחלתי להרגיש רע עם עצמי, וחרטה שאולי טעיתי, למרות מה שכתבתי למעלה. אינני יודע אם זאת תגובה צפויה עם מכירה גדולה של מניות, כלומר לפני המכירה, דאגתי יותר מהנקודות למעלה, לאחר המכירה התחלתי לחשוב על כך שחבל לאבד את הדיבידנד שהיה, שאולי המניה תעלה עוד ועוד, שאולי היה עדיף לחכות לפרישה/פנסיה ואז הייתי מוכר במס נמוך יותר, או להמשיך לצבור את הדיבידנד. בכמויות כאלה של מניות, המס שנלקח מרגיש משמעותי. זאת במיוחד, לאחר שכבר כמה חודשים המדד העולמי מדשדש במקום, ולמעשה אני רואה בתיק הזה (אני משקיע במדד השקלי העולמי 1159235 כחצי שנה), רק הפסד, אם כי קל, אבל זה עדיין טיפה מרגיז. ממניה רווחית למדד מדשדש. למרות שאמשיך לקבל הקצאות של המניות של החברה.

אז מצד אחד קצרתי רווח משמעותי להון שלי, שניתן די חינם, מצד שני אני עכשיו מרגיש חרטה שאולי הייתי צריך לא למכור. בקיצור הורג את עצמי כבר כמה ימים עם זה.

מה שכן, אולי בגלל מה שאני הרגשתי לפני ואחרי, כאסטרטגיה שלי לRSU העתידיות:
- קצרתי רווח מצד אחד, וקיבעתי אותו עם מדד עולמי (אם כי עם מס לא מבוטל, למרות שהמניה נמכרה לאחר שנתיים, ומכרתי את המניות שניתנו במחיר משמעותי נמוך מהמחיר כעת)
-ומצד שני הרגשתי לאחר מכן שאולי לא הייתי צריך למכור, עם כי הנקודות שכתבתי שהובילו אותי למכור, מאמין שהן נכונות, אך מרגיש קצת חרטה (אולי מבוססת, אולי לא, אולי עצם זה שההון היה גדול, וההתעסקות איתו קצת הכניסה אותי לסרטים, לא יודע..)
-מכל אלה, ייתכן שאת המניות העתידיות שלי לא אמכור עד הפרישה, מתוך זה שכעת המניה גבוהה + ואני יותר רגוע כי קיבעתי את הרווח ולא נתתי לסכום מאוד גדול (גדול פי כמה) מתיק ההשקעות (פרט לנכסי נדלן) להיות תלוי במניה אחת.

מה דעתכם ?
אין שום טעם להתבאס. להיפך!
כמו שכתבו כאן הצעד נועד להגדיל פיזור ולהקטין תנודתיות (יחסית למניה בודדת). במקביל קיבעת רווח משמעותי והיגדלת משמעותית את ההון שיכול לשמש אותך למטרות העתידיות שלך (לרוב מסוכן להסתמך על הון שנמצא במניה בודדת). עשית טוב ואין שום תוחלת בהסתכלות לאחור.

בנוסף, וכמו שכתבת, יש לך עוד RSU בקנה (וכנראה עוד יצטרפו בעתיד) שמהן תוכל להינות עוד אם המניה תעלה. כך שעם עליית המניה תוכל להסתכל עליהן (על העתיד) ולא על מה שהיה (על העבר).

לא סתם עולים כאן שוב ושוב שרשורים לגבי כן/לא למכור RSU. כולם נמצאים בדילמה דומה. רבים מתלבטים ומתחבטים בשאלה הזו, במיוחד כשהסכום גדול ו/או מהווה חלק משמעותי יותר מהתיק הכולל. אתה באמת לא לבד.

התחלתי להרגיש רע עם עצמי, וחרטה שאולי טעיתי
מה דעתכם ?
כמו המשל המוכר על החכם הסיני, לא תהיה לך דרך לדעת אלא בדיעבד.
רק כשתגיע לפנסיה תוכל לחשב בדיעבד איזה מסלול היה טוב יותר.
(למרות שרוב הסיכויים שאם יהיו חרטות בגיל פרישה - הן יהיו על עניינים אישיים ולא על מכירה של RSU.
בטח אם לפי מה שפרסמת בעבר זה פחות מ20% מהתיק הכולל שלך.)

בינתיים תוכל לקבל חיזוק מהעובדה שביצעת את הבחירה לפי השיקולים הנכונים בעיניך,
וגם שאי-החלטה היא גם כן החלטה (כלומר היה מקום לחרטה גם אם היית בוחר לא למכור).

נשמע שאתה ממשיך לעבוד בינתיים ושיהיו לך עוד RSUs.
אם אתה קרוב לפרישה, ייתכן שתרצה לשמור את המכירה (או לפחות חלק מהRSUs) לשנה שבה תפרוש (שבה ההכנסה הכי נמוכה) כדי לשלם מינימום מס.
אכן יש פה trade-off בין פוטנציאל הרווח לסיכון - מעצם זה שקנית מדדים נשמע שאתה כן מבין את הtrade-off הזה.
נשמע שאתה נוטה בפועל לכיוון לקיחת המדדים כדי להבטיח את הפרישה שלך.
מכל מה שכתבת מרגיש לי שהfomo שלך כעת קטן מהחרטה שהיית מרגיש לו המניה הייתה נחתכת באחוז משמעותי כעת, ולכן לדעתי עשית את הבחירה הנכונה.

היי,

מאז כניסה לחברה לא מכרתי RSUs, גם כי לא הייתי צריך וגם כי לא הבנתי בזה כל כך. לכן ה ESPP ו RSU הוא סכום די משמעותי מהתיק כרגע. יש לי כ 400 אלף בחשבון ממוסה על קרן שקלית עולמית + 350 בקרן השתלמות על סנופי + 1.2M כ RSUs (לפני מכירה ולפני מס ב RSU), מדבר על מניות RSU שחלף שנתיים מאז הווסטינג והמס על הרווח יהיה הוני. כמו כן יש גם 50 אלף ש"ח על אג"ח צמוד מדד 2-5 שנים, ו 135 אלף ש"ח מזומן בעו"ש. בבעלותי גם 2 דירות, עם משכנתא קטנה של 80 אלף ש"ח שנותר לשלם.

לאחר קריאה בפורום, ראיתי שישנם אנשים שמעדיפים by the book, לא להחזיק מניה אחת ולפזר סיכונים ולמכור לאחר שנתיים מזמן הווסטינג, כדי לשלם פירותי עד סכום הענקה ומס הוני על הרווח. וישנם אנשים שמחזיקים את המניות עד לפרישה או עד שלא יעבדו איזשהי שנה, כדי לחסוך במס.

חשבתי על זה, ואני די סולידי באופי, אני מעדיף לקבע את הרווח במקום לדאוג מה יקרה, ככה זה נראה.

דיברתי עם מחלקת השכר, על מתי עדיף למכור, או לפזר את המכירה, ומכיוון שאני עובר את מדרגת המס הגבוהה בכל מקרה, נדמה לי שזה סביב ה 640 אלף בשנה ברוטו, נאמר לי שזה לא באמת משנה.

אז ישנם כמה שיקולים:
- הייתי רוצה להירגע, ולקבע את הרווח ולקנות מדד, ללכת לפי הגישה של הספרים של הסולידית שקראתי (כולם אמרו לא להחזיק הרבה אחוזים מהמניה הבודדת של החברה שלך).
-למכור במקסימום ניצול מס במצב הנתון (שזה נראה לא הכי אפשרי, שאין משמעות לתיזמון).
- ואז בהמשך להמשיך למכור כל שנה את ההקצבה השנתית, כמובן לאחר תקופה הווסטינג של שנתיים.

אז לכאורה מכירה של כל המניות, איננה עדיפה על פיזור כלשהו כפי שאני רואה את זה.

האם אני מפספס משהו ? או שזה בסדר למכור בבת אחת מה שהצטבר ? ומשם למכור כל שנה את הסכומים פר שנה.
עוד דברים שלא שמתי לב אליהם ?
שים לב הטבת המס מה Award\gran date ולא מה vesting

שלום חברים,

חייב לומר שעבר כמעט חודש מאז המכירה של כל ה RSU שהיו לי, על סך של 860 אלף ש"ח נטו, שהעברתי לחשבון שלי בפסגות לרכישת מדד, כך שיש לי שם 1.3M על מדד עולמי שקלי.

לפני שמכרתי, היו לי 1.3M ב RSU, היו לי 850 אלף ש"ח על מדד (פסגות 500 אלף + קרן השתלמות 350 אלף על סנופי), 4M מושקע בדירות (אחת מגורים, אחת השקעה).

עד לרגע המכירה, הייתי משוכנע שזה הדבר הנכון לעשות.

הנקודות שהביאו אותי למכירה:
- כי מניה אחת החזיקה המון כסף מהסך שלי.
-מקריאה בספרים שהמליצה הסולידית, כולם נגד הרעיון להחזיק המון כסף על מניה בודדת, במיוחד בחברה שאתה עובד בה (אם כי חברה ניתן להחליף).
-פגשתי אנשים שעברו כמה מפלות של 2000 ו 2009, וטענו שהם ראו מה זה שגם אם החברה היא טובה, השוק פשוט קורס והמניה לא מתאוששת, או מתאוששת לאחר המון שנים, לא תמיד אפילו לאותו מחיר שהיא הייתה בו לפני המפלה, לפעמים נמחקת.
-בפורום ראיתי לא מעט אנשים שטענו שהם מוכרים ומפזרים, בתום שנתיים ל RSU

חייב לומר שעדיין יש לי לפרקים FOMO מטורף, עד כדי הרגשה נוראית שבאה והולכת. בין נחמד שעשיתי, ללא טוב שעשיתי.

הנקודות שעושות לי FOMO:
- פגשתי אנשים שלא מכרו שום דבר מבחינת RSUs, גם בפורום, וגם לאחר שמכרתי, וזה גורם לך להרגיש שאולי טעיתי
-כשראיתי את כמות המס ששילמתי (כמובן שקיבלתי לא מעט כסף).
-לא ראיתי את זה שאצטרך להגיש דו"ח כי עברתי את ההכנסות של 640 אלף בשנה (כן זה לא קריטי, אבל עוד קש שמרגיז אותך עוד יותר, כשאתה רוצה שקט)
-המחשבה, שאם הייתי משאיר את המניות - הן היו תורמות לדיבידנט שלי, שהייתי יכול לחיות עליו כהכנסה פאסיבית, וכן הייתי יכול למכור בפרישה במינימום מס (מתקרב ל 40, לא מתכנן לפרוש בקרוב, אבל עדיין).
-לא הייתי צריך את הכסף מיידי
-כמובן שהמניה המשיכה לעלות לאחר מכן

נקודות נוספות שמעודדות אותי:
-אני עדיין הולך לקבל עוד RSU, כבר בתום שנה הבאה יהיו לי כמעט את אותו מספר המניות שמכרתי, ובשנים אחר כך אצבור עוד.
-עם המכירה, או בלי המכירה, הערך שלי הוא לא מועט, ולאחר המכירה עומד על 4M נדל"ן + 1.7M תיק השקעות מדדי + 0.9M קרן פנסיה ומנהלים + מזומן 0.25M שהם 6.85M, בהיותי מתקרב לגיל 40.

ועדיין ה FOMO משגע אותי, ממש לא ידעתי שארגיש כך, עד כדי נפילת מצד רוח לימים. מתקופה נהדרת סה"כ, בכל התחומים, פיזית, כספית, בעבודה, במקום להנות, אני מוצא את עצמי חושב מה היה אילו לא הייתי מוכר. אולי לא הייתי צריך למכור. מאשים את עצמי. ממש מתנדנד לפה ולשם.

מה דעתכם, יש עצות להתמודד עם זה ? האם עשיתי טעות ? ואם כן איך לחיות עם עצמי בכל זאת ? בתור פרפקציוניסט, זה קשה מנשוא לפעמים.

מה דעתכם, יש עצות להתמודד עם זה ? האם עשיתי טעות ? ואם כן איך לחיות עם עצמי בכל זאת ? בתור פרפקציוניסט, זה קשה מנשוא לפעמים.
אתה שוכח שכסף הוא האמצעי ולא המטרה. הגעת בשלב מוקדם בחיים לסיטואציה שבה כבר אין לך צורך לחשוש לעתידך הכלכלי (אם לא תהפוך לבזבזן גדול). עוד מיליון ש"ח בבנק לא יגרמו לך להיות מאושר יותר.
אתה צריך לנסות להבין עם עצמך מה מביא לך הנאה ואושר - ולא, לראות את השווי הכולל גדל זה לא אחד מהם.

מכרת כבר? באותו זמן היית שלם עם ההחלטה? היה לך שיקולים טובים למכור? אם תחזור לאותה נקודה היית מוכר שוב?
בכל מקרה אין מה להסתכל אחורה. במידה ואתה לא שלם עם ההחלטה תארגן מחדש את מערכת השיקולים שלך למתי למכור ותפעל בהתאם בפעם הבאה.

נקודות נוספות שמעודדות אותי:
-אני עדיין הולך לקבל עוד RSU, כבר בתום שנה הבאה יהיו לי כמעט את אותו מספר המניות שמכרתי, ובשנים אחר כך אצבור עוד.
נשמע שבסוף שנה הבאה תגיע שוב למצב הזה. מה תעשה אז?
מנקודת המבט שלי, כל החלטה שתקבל לא תשנה לך את החיים יותר מדי. זה באמת הרבה כסף, אבל כמו שאתה אומר - אתה מבוסס, וההיגיון שלך הביא אותך לנקודה הזו בחיים לפי מה שאני מבין - לא הימורים על מניה בודדת.

אם נתחיל שרשור של חברות ענק (שהם לא החברה שלך) שהמניה שלהן מדשדשת כבר שנים מתחת למדד ויש להם עשרות אלפי עובדים שמחזיקים במניה, זה ישפר את הרגשתך? :)

אתה יכול לקחת דף נייר או לפתוח קובץ חדש במחשב ולרשום 10 בעיות שלדעתך אנשים מתמודדים איתם בחיים, מחלות חשוכות מרפא, אובדן, התמכרות של בן משפחה, במספר 11 תרשום את מה שמפריע לך "לחיות עם עצמך" כהגדרתך. אני די בטוח שתקבל את התובנה כדי להמשיך לקום מחר בבוקר.

ועדיין ה FOMO משגע אותי, ממש לא ידעתי שארגיש כך, עד כדי נפילת מצד רוח לימים. מתקופה נהדרת סה"כ, בכל התחומים, פיזית, כספית, בעבודה, במקום להנות, אני מוצא את עצמי חושב מה היה אילו לא הייתי מוכר. אולי לא הייתי צריך למכור. מאשים את עצמי. ממש מתנדנד לפה ולשם.

אם כך אתה מרגיש כשהרווחת עשרות אחוזים, תהיה בטוח שההרגשה אם היית מפסיד תהיה הרבה יותר גרועה [בערך מוחלט].
כשהשוק מתרסק ואתה רואה שכר של חודשים רבים מתאדה תוך זמן קצר, יהיה לך קשה להתנחם בכך שאתה לא צריך עכשיו את הכסף וטוב שיש דיבידנד (ממוסה) לפרישה. בונוס, כשזה יקרה, זה בדרך כלל יהיה בתקופה בה כולם סביבך בעבודה ייפגעו לא רק ב RSU אלא כנראה גם בבטחון התעסוקתי.
אולי הלקח לפעם הבאה הוא לראות את תקופת החסימה כחלק מתנאי העבודה ולמכור בהזדמנות הראשונה האפשרית, כך שלא יצטברו סכומים גדולים מדי שמגדילים את הסיכון שבהחזקה במניה אחת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
the_newbie מכירת RSUs שונים כשכולם בהפסדים ותקרת מדרגת מס מיסים 2
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
M חישוב כדאיות מכירת RSUs פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 133
ס האם מכירת RSUs נחשבת לצורכי דמי אבטלה? אוף טופיק 1
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
שושן צחור תזמון מכירת rsu ו espp שוק ההון 18
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17