• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירת אופצית PUT

תום חדד

משתמש רשום
דירוג
2
שאלה נניח ומכרתי אופצית PUT לפקיעה ב 1/2024
האם מי שמכרתי לו יכול לממשה לפני 1/2024? (אני מאמין נניח שב 1/24 היא תהיה יותר ממחיר הסקרייק) אבל בטווח הזמן עד 1/24 היא בהחלט יכולה להיות פחות ממחיר הסטריק
או שיכול לממש רק במועד הפקיעה

תודה וחג שמח לכולם :)

אופציות אמריקאיות אפשר בדר"כ לממש לפני הפקיעה.

תודה :) מה הכוונה בדרך כלל איך אוכל לדעת בוודאות?
כלומר אני מבין ששנתיים אני חיי ב"פחד" כי אם המניה תהיה פחות ממחיק סטרייק, אז אאלץ לקנות אותה במחיר הסקרייק

איך אוכל לדעת בוודאות?
האופציה אמריקאית?
אם כן, אפשר לממש תמיד (עד הפקיעה)
התמיד יכול להיות בדרך כלל, כי לא כל הברוקרים (ולא לכל הלקוחות) מאפשרים לממש

בכל מקרה, גם המוכר וגם הקונה לא חייבים להחזיק עד לפקיעה
ורצוי שמוכר גם לא יחזיק עד לפקיעה במיוחד אם הוא בתוך הכסף

אתה תמיד יכול לסגור את הפוזיציה הזו.

אבל למה למכור בכלל פוטים שנתיים קדימה ? אתה מבין את כל ההשלכות ?

בכל מקרה, גם המוכר וגם הקונה לא חייבים להחזיק עד לפקיעה
ורצוי שמוכר גם לא יחזיק עד לפקיעה במיוחד אם הוא בתוך הכסף
לקונה אין בעיה לא להחזיק עד הפקיעה אם מתחשק לו. הערך של האופציה תמיד חיובי, גם אם אולי קטן מאוד (כשהאופציה רחוקה מהכסף).
למוכר זה קשה יותר - הוא לקח על עצמו התחייבות, וכדי להיפטר ממנה הוא יצטרך לשלם למישהו שיקח ממנו את ההתחייבות. יכול להיות שיצטרך לשלם הרבה, בעיקר אם הוא בתוך הכסף.

ראשית תודה לכול מי ששענה לי :)
אנסה לתת דוגמא
נניח אני מניח שמניית אפל תהיה ב1/2026 ב 170 צפונה ואני מוכר PUT סטייק 170, אני מבין שנייח אם עוד חצי שנה היא תרד ל 140 אני אפסיד כי הקונה יממשה ולא יעזור לי שביום הפקיה היא תהיה 184
האם הבנתי נכון?

אנסה לתת דוגמא
נניח אני מניח שמניית אפל תהיה ב1/2026 ב 170 צפונה ואני מוכר PUT סטייק 170, אני מבין שנייח אם עוד חצי שנה היא תרד ל 140 אני אפסיד כי הקונה יממשה ולא יעזור לי שביום הפקיה היא תהיה 184
האם הבנתי נכון?
נכון.
אופציות זה משחק מסוכן, בעיקר לצד הכותב. אתה נותן לקונה אפשרות (אופציה) לממש מתי שנוח לו, לא מתי שנוח לך.

תודה על המענה, שבוע טוב חג שמח

האם הבנתי נכון?
אם ביום הפקיעה של האופציה המניה תהיה שווה 140 אז האופציה תהיה שווה בדיוק 30 (170 פחות 140).
לעומת זאת בכל פרק זמן לפני מועד הפקיעה האופציה תהיה שווה יותר מ30 (או ליתר דיוק יותר מההפרש האינטרינזי בין שווי המניה לסטרייק) וזאת בגלל הסיכון, הזמן ואי הודאות שמוכר האופציה לוקח על עצמו. לכן, בנסיבות רגילות תמיד מחזיק האופציה ירוויח יותר אם ימכור אותה לעומת אם יממש אותה.

אם ביום הפקיעה של האופציה המניה תהיה שווה 140 אז האופציה תהיה שווה בדיוק 30 (170 פחות 140).
לעומת זאת בכל פרק זמן לפני מועד הפקיעה האופציה תהיה שווה יותר מ30 בגלל הסיכון, הזמן ואי הודאות שמוכר האופציה לוקח על עצמו. לכן, בנסיבות רגילות תמיד מחזיק האופציה ירוויח יותר אם ימכור אותה לעומת אם יממש אותה.
אז אתה טוען שאופציות לעולם לא ימומשו לפני מועד הפקיעה?
אם כך, התשובה ל
אני מבין ששנתיים אני חיי ב"פחד" כי אם המניה תהיה פחות ממחיק סטרייק, אז אאלץ לקנות אותה במחיר הסקרייק
היא שלא צריך לפחד. גם אם המניה תרד ל-140, ומחזיק האופציה יוכל להכריח אותך לקנות בהפסד של 30$, הוא יעדיף שלא לעשות את זה. ואם באמת ביום הפקיעה המניה תהיה מעל הסטרייק, אז הכל בסדר.

אני בספק לגבי זה. אם המניה מתחת לסטרייק, יתכן שעדיף למחזיק, ולכל קונה פוטנציאלי, לממש ולא להמר שתרד עוד.

אז אתה טוען שאופציות לעולם לא ימומשו לפני מועד הפקיעה?
יכול להיות מצב קיצון שכן, אבל בגדול זה לא סביר.
תחשוב על תרחיש של אופציית put עם Strike של 170 והמניה ירדה ל140 (האופציה בתוך הכסף)
המחיר של האופציה חייב להיות גבוה מ30, אחרת נוצר ארביטרז וכסף על הרצפה וזה לא סביר בעולם שכל ילד מreddit כותב ומריץ בוט אלגו.
הסבר- קונים ינסו לקנות ב28, 29 את האופציה, אם יצליחו, ירכשו את המניה ב140 ומידי יממשו את האופציה וימכרו את המניה ב170 - רווח נקי של 2$. אז הסבירות שמישהו יממש במקום למכור שקולה ללומר שארביטרזים כאלה קיימים.

תחשוב על תרחיש של אופציית put עם Strike של 170 והמניה ירדה ל140 (האופציה בתוך הכסף)
המחיר של האופציה חייב להיות גבוה מ30, אחרת נוצר ארביטרז וכסף על הרצפה וזה לא סביר בעולם שכל ילד מreddit כותב ומריץ בוט אלגו.
הסבר- קונים ינסו לקנות ב28, 29 את האופציה, אם יצליחו, ירכשו את המניה ב140 ומידי יממשו את האופציה וימכרו את המניה ב170 - רווח נקי של 2$. אז הסבירות שמישהו יממש במקום למכור שקולה ללומר שארביטרזים כאלה קיימים.
מעבר לתיאוריה - בסוף יש מציאות.
מימשו לי אופציות לא פעם ולא פעמיים.
זה לא קורה הרבה אבל זה ממש לא איזה אירוע סופר חריג ונדיר.
כל מי שיתעסק עם אופציות מספיק יחטוף מתישהוא מימוש.

אם אף אחד לא מוכן לקנות ב-30 או יותר אז הוא יממש...

הסברת למה המחיר חייב להיות גבוה/שווה 30, לא למה הוא חייב להיות גבוה ממש.
אם יש מי שמאמין שהמניה תרד עוד, הוא עשוי לשלם יותר מ-30 על האופציה. אם אין אף אחד שחושב ככה, ומוכן לשלם יותר מ-30, אז המחזיק יממש את האופציה ולא ימכור.

אנסה לתת דוגמא
האם הבנתי נכון?
אני לא מומחה באופציות אבל אני לא כ"כ מבין את הטענה שלך פה. אם אתה מאמין שמניית אפל תהיה ב1/2026 170 ומעלה ואתה מוכר אופציית פוט עם סטרייק 170 כדי להרוויח את הפרמיה, אז יש 2 אפשרויות:

1) המניה לא תרד מתחת ל170 כל התקופה והרווחת פרמיה.
2) המניה תרד מתחת ל170 במהלך התקופה ואז הרווחת פרמיה אבל הפסדת פוטנציאל לרווח עוד יותר גדול (אם היית פשוט קונה ב140).
כלומר זה לא שאתה מפסיד 30 דולר, זה שאתה מרוויח 30 דולר פחות משיכולת להרוויח.

כל זה בהנחה ששאתה תחזיק את המניה עד 1/2026, אז היא לפי ההנחה שלך תהיה שווה לפחות 170 דולר.

אז מה העניין, על איזה הפסד מדובר? האם אתה חושש שהתחזית שלך לגבי מה שיקרה למניה ב1/2026 לא נכונה? או שאתה חושש מריתוק הון? או משהו אחר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
D מכירת אופציות בחברה בה עבדתי עקב התפטרות מיסים 12
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
שושן צחור תזמון מכירת rsu ו espp שוק ההון 27
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
A טופס 857 עבור מכירת ESPP מיסים 30
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
A מכירת נכס נדל"ן 27
C מכירת espp - האם משנה מאיזה הקצאה למכור שוק ההון 10
Y מכירת דירות בירושה בישראל ע"י אזרח אמריקאי מיסים 9
ד השפעת מכירת פסגות על פסגות טרייד שוק ההון 3
T מכירת RSU כאשר המס השולי נמוך שוק ההון 12
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
מכירת אופציות בחברה פרטית בחלקים מיסים 4
B מכירת ניירות ערך וחישוב מטח מיסים 6
א מכירת קרן כספית שוק ההון 1
B מס על מכירת מניות מאקזיט מיסים 5
N מכירת דירה להשכרה עבור השקעה לטווח קצר שוק ההון 10
O מכירת דירה בעזרת מתווך או בלי? נדל"ן 17
L מכירת ESPP מחשבון ETRADE צרכנות פיננסית 2
Y מכירת קרן כספית מוגבלת - האם יש סכנת נזילות בעת מכירה? שוק ההון 1
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
A החזרי מס אחרי מכירת RSU מיסים 1
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
O מכירת ESPP עם נאמן בהפסד מיסים 4
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
N מכירת RSU בהפסד מיסים 27
D המלצה לרו"ח עבור מכירת RSU מיסים 2
T מכירת RSU וESPP מETRADE שוק ההון 1
ה מחיר למשתכן - איסור מכירת הדירה נדל"ן 58
N מכירת השילוש ורכישת ACWI שוק ההון 6
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A מכירת נייר ערך שמפסיד כמגן מס: שוק ההון 2
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
B מכירת אופציות בקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מכירת אופציות וקיזוז הפסדי הון בטופס 135 מיסים 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
I מניית דיב' VS מכירת מניות: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה