• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.
גם אני התכוונתי אליה. ובזכות איזה ברית בועדה היא נכנסה?
אה אני התכוונתי לזה מהצד שלה - מראה לךשגם השופטים פה לא טלית שכולה תכלת
גם לדעתי קשה לחזות העתיד, אבל כשאומרים שהדוגמה הכי טובה היא פולין 2015 לא מתכוונים לניחוש במובן החיובי, כנראה.
ובכל מקרה, ממתי המקורות שכתבת הם אסמכתא למשהו?
מדובר רק בתרגום של המסמך. על זה אפשר לסמוך עליהם.

מה הקשר? המהפיכה קשורה למעמד של ראשי האוניברסיטאות? יש לך טיעון לגופם של דברים או שפשוט כל מי שלא מסכים עם המנהיג פסול אישית מלהביע דעה?
גם לטעון שהרפורמה גרועה בגלל הביקורת שלהם זה לא טיעון לגופם של הדברים. אתם ציינתם את הביקורת שלהם כאילו מגיע לה מעמד מיוחד - ואני אומר וואלה לא

לגבי המסמך של היועמשית - אחפש את זה

אה אני התכוונתי לזה מהצד שלה - מראה לךשגם השופטים פה לא טלית שכולה תכלת
אף אחד לא טלית שכולה תכלת ולכן השיטה של ביזור הכוח בין השופטים, עורכי הדין שהם לקוחות המערכת והפוליטיקאים היא שיטה מצויינת שמבטיחה פשרה בין כל הטליתות.
אפשר לשנותה כמובן, אבל לא למצב של ריכוז הכוח בקואליציה בלבד.

אף אחד לא טלית שכולה תכלת ולכן השיטה של ביזור הכוח בין השופטים, עורכי הדין שהם לקוחות המערכת והפוליטיקאים היא שיטה מצויינת שמבטיחה פשרה בין כל הטליתות.
נשמע לי קצת בעייתי שעורכי דין בוחרים שופטים - יכול לתת פתח לניגוד אינטרסים.
למשל עורכי דין בוועדה יכולים לבחור שופט עליון וליידע אותו בכך, כדי שבהמשך יכיר להם טובה ויתמוך בעמדת המשרד שלהם.
בצורה דומה, שופטים במחוזי יכולים לתת פסקי דין שתומכים במשרדים של עורכי דין בעלי השפעה, שייתכן שיהיו בוועדה שתחליט על הקבלה לעליון.

לדעתי עדיף שמשפטנים מהאקדמיה יהיו חברים בוועדה -
הם גם אמורים להכיר את המערכת (אולי פחות מעורכי דין מתדיינים, אבל בוודאי יותר מאשר נציגי ציבור שאינם משפטנים),
וגם כנראה יהיה כאן פחות פתח לניגוד אינטרסים.

רוב האמירות הקיצוניות והכי אלימות בתקשורת וסושיאל מגיעות מהם
אז למה מטקבקי הימין המאורגן מתעקשים לטעון שיש פה סכנה לדמוקרטיה? אלפי קשישים ידדו עם הליכון ויטפסו על גדר הכנסת? ממה החשד הגדול של צבא המטקבקים הלאומי של נתניהו?

בעקרון אני מסכים איתך.
אני מכיר את התהליך לבחירת שופטים בערכאות הנמוכות די מקרוב וחד משמעית, ההליך בלשכה לבחירת מעומדיה לשיפוט הוא היסודי ביותר. שופטי העליון במגדל השן מכירים מרחוק. מקסימום דוחפים איזה עוזר משפטי שלהם או עורך דין שהופיע מולם הרבה והם מכירים אותו. רוב הידע שלהם מכלי שני. הפוליטיקאים מתנהגים כמו פוליטיקאים - אחת רוצה רק מועמדים תימנים והשני שמע על הבן של החבר מרכז שהוא מאד מוכשר.
בלשכה אוספים חומר, מראיינים בכל מחוז בועדה שכוללת הרבה עורכי דין (עסקנים בלשכה כמובן).
נכון שיש הכרויות ויש אינטרסים, אבל אלו קיימים גם אצל החברים האחרים, אם כי אולי במידה פחותה.
יתרון נוסף של הלשכה הוא שהיא מייצגת ציבור של אנשים שהיו באולם של המועמד לקידום וראו מקרוב את התיפקוד שלו ולא רק את רמת כתיבת פסקי הדין. דבר שאי אפשר להגיד על אף אחד אחר בועדה.
בעיני דווקא ההכרה שמלאכים יש רק בשמים תומכת בהרכב של מספר גורמים כמו בועדה היום, וכמובן אפשר לחשוב על אפשרויות אחרות.
הטענה הגלומה ברפורמה שועדה הומוגנית של פוליטיקאים מצד אחד בלבד תביא לתוצאה מיטבית בבחירה, מתעלמת מהתובנה הבסיסית הזו, בעיני.

אני דווקא נוטה להסכים - שמעתי בשידורי הועדה הצעה שהם יהיו משקיפים וזה נשמע לי הגיוני. אני גם נוטה לקבל את ההצעה לכלול אנשי אקדמיה - הבעיה העיקרית שלי עם זה היא שזו בעצם סוג של פוליטיזציה של האקדמיה (כלומר, זה יצור תמריץ לממשלה להשפיע איכשהו ולהתערב בזהות ראשי האקדמיה - שזה דבר לא פחות גרוע מהשתלטות על ביהמ"ש).

לכן, המחשבה שלי היא שגם הם יהיו בעמדה של משקיפים מייעצים

והועדה תיוותר מורכבת משופטים, אנשי אופוזיציה וקואליציה - כאשר הכח היחסי בין הקואליציה לאופוזיציה יקבע לפי מפתח כלשהו שנגזר מחלקם היחסי בכנסת - אך לכל הפחות יהיה נציג אופוזיציה אחד תמיד (בפועל כמובן בד"כ יהיה יותר) ובכל מצב יהיה לקואליציה יתרון של לפחות נציג אחד.

לגופו של הרוב הדרוש אני מציע שהוא יהיה כזה שיחייב את הקואליציה לשכנע או 2 שופטים או 2 אנשי אופוזיציה (או שילוב), כלומר, להותיר את הוטו בידי הקואליציה ולשלול אותו מידי השופטים, אבל בשום אופן לא להעניק לקואליציה רוב אוטומטי בלעדי למינוי - כדי לנטרל אפשרות של מינויים הרסניים ובלתי-מבוקרים (נניח, של טלי גוטליב למשל...).

לחילופין, אפשר לאמץ מודל כמו זה שיש במדינות מסויימות - של מינוי דו-שלבי, כלומר, שלב שבו ועדה מקצועית (נניח כזו שמורכבת משופטים, אנשי אקדמיה ואנשי לשכת עו"ד) מגבשת המלצות - ואז ועדה שניה (שמורכבת מפוליטיקאים מהקואליציה והאופוזיציה, שוב - במפתח כמו שפורט קודם) מחליטה אם לקבל את ההמלצות שלה או לאו. גם כאן, הקואליציה תדרש להגיע להסכמה עם לפחות חלק מנציגי האופוזיציה.
זה דומה למה שמתקיים לדעתי (כמובן באופן קצת שונה) בדנמרק ובבריטניה.

ננעל. החלטתי להיות יותר מעורבת בניהול וסגירה של שרשורים כאלה. לא בא לי לזהם את האתר שלי בזה.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה