• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.
מה שאתה אומר נכון למצבים שבהם יש מה לעשות.

וכן למי שיש לו אפשרות ריאלית להגר , אז יש אפשרות כלשהיא.

אבל אלו שאין להם אפשרות להגר,שאין להם מה לעשות, מה יעשו חוץ מלקטר?
לקטר זה לא לעשות.

לעשות פעולות ברמה האישית (למשל הגירה) או ברמת המדינה (למשל הצבעה / הסברה / הפעלת לחץ על בעלי השפעה) - אחלה.
זה נותן תחושה של אחריות אישית, התקדמות ופעולה.

סתם לקטר באינטרנט (לאורך תקופה ארוכה) -
לדעתי לא נותן כלום ורק מזיק להרגשה ולתחושת המסוגלות.

ושים לב שאני לא אומר את זה מתוך חוסר הבנה לצורך בקיטור (גם אני שם, אם כי פחות בגלל העניין המשפטי ויותר בגלל החינוך והכלכלה).
אני אומר את זה מתוך מחשבה שזה פשוט לא עוזר למי שעושה את זה.

כבר היו לי מצבים בחיים שבהם לא היה אפשר לעשות כלום (בעיות במשפחה, כאבים שלא עוברים גם עם תרופות ועוד),
ופשוט ניסיתי ללמוד לשחרר, ולהתעסק כמה שיותר בנושאים אחרים שבהם כן אפשר לשנות.
אם לא הייתי מצליח לשחרר, הייתי הולך לבעל מקצוע (למשל פסיכולוג),
כי עיסוק מתמיד בבעיה שאי אפשר לפתור - יכול ליצור בעיה גדולה בהרבה.

אתה מתכוון בין השאר להפגנות חרדים ששורפים פחים (ועל הדרך כמעט רוצחים את אחת משלהן על ידי דרדור מכולת אשפה), חוסמים כבישים ומבצעים פרעות כלפי שוטרים?
אולי אני מתבלבל וזה לא היית אתה, אבל היה פה בפורום גולש חרדי שטען לא מזמן שכל ההפגנות וכל הפרות הסדר זה סתם קומץ קיצוני ולא מייצג את החברה החרדית. עכשיו אני מבין ממך שעצם היעדר הגינוי וההרחקה של החרדים הקיצונים מכלל החברה החרדית, הופך אותם לתומכים באותם קיצונים.
אני אנסה לש את התגובות שעליהן אני מדבר, ואם זה לא היית אתה אלא משתמש אחר, אנא קבל את התנצלותי.
כל אדם נמדד לפי הגבולות שלו, ובדיוק כך כל חברה נמדדת לפי הקצוות שהיא מכילה אותם, וזה עובד על כולם בשווה.

הקיצוניים ששורפים פחים ולפני תקופה קצרה כמעט הרגו אישה זה אכן מעשה מגונה (דרך אגב מההפגנה הזאת יש להם תקנה חדשה שאסור לדרדר פחים בגלל המקרה הזה) והציבור החרדי בכללותו נגדם בצורה ברורה, ואתם פחות מתמצאים בהבדלים בין הקבוצות שמפגינות ולכן זה נראה לכם שהם חלק מאיתנו אבל הציבור החרדי בכללותו נגדם ומגנה אותם ואפילו בז להם.

במחאה על מערכת המשפט הקיצוניים זה גם אנשים שנואמים בהפגנות שלכם, ולכן מתבקש שתגנו את הקיצוניים קודם כל כדי להוציא את עצמכם מהם.
אז מצד אחד היום מבחינתך זה "לגיטימי לעצור אזרח שמסית" וכשאומרים שאף אחד לא חשב זאת בממשלה הקודמת כשנתניהו, בן גביר, לוין ורוטמן (ויתר חברי הקואליציה) המריד נגד בתי המשפט (והאמת עדיין וגם בממשלות קודמות [לעלות עם D9 על בג"צ]) אז "אז מה? מה השמאל הוא כמו הימין?"
אז כן יש מי שמזהה בזה תהליכים של תעמולה בכיוונים מסויימים, אבל מי שיציין זאת "היי, היי... עד כאן, חוק גודווין/ זילות השואה..."
אבל אני מניח שלליכוד אין כרגע מספיק פעילים/בריונים בתשלום כמו בשנה וחצי של בנט/לפיד, או שהליכוד מנסה להראות "ממלכתי" בזמן שמבצע הפיכה?

בוא תזכיר לי בבקשה, איך הולך למדינת ישראל בקרב צעקות מול ארגוני BDS/ חמאס בזירה הלאומית כשהדיפלומט מדבר בשקט ובצורה ברורה בזמן שהם צועקים.
(ולפני שתלונן שהשוואתי את הקיצונים בימין לחמאס... נתניהו עשה את זה קודם. אני יודע אני כבר אצטט אותך שוב "בגלל זה מה? מה אתם?")

לא אנחנו לא חבורה של "בני סרסורים" ואף אחד לא יצטט אותך וינאם מעל במות "הם קוראים לנו צ'חצ'חים/ ערסים".
חושב שהיו כמה פוליטיקאים שניסו לצעוק "הוא אמר ששכחנו מה זה להיות יהודים!", "אנחנו לא חמוצים!"
אבל ה"כבוד" אצלנו נמצא קצת יותר פנימה ואנחנו לא "נוהרים לקלפיות" כי מישהו "שיקר ואמר שאנחנו לא עובדים!"

ובתכל'ס כמו כל ימני טוב, אתה מתעלם מהטענות ורק ממשיך להזיז את השער.
אני מסכים איתך שבימין יש אנשים כמו נתניהו שמבזים בצורה מכוונת את השמאל, ואני אישית נגד וגם כתבתי קודם שנתניהו לא מגיע לו לשבת על הכיסא שלו במיוחד בגלל שהוא מבזה בצורה מכוונת ציבור גדול בישראל.

אבל בהקשר להסתה קשה לי לתפוס כל דוגמא ודוגמא כמו למשל שכתבת על לעלות על בגץ עם D9 אבל בכל מקרה כמו שכתבת שאני יכתוב לך, אתם לא ערסים וגם עם יש ערס שאיים עליכם ברצח, זה לא מצדיק שגם אתם בתורכם תאיימו ברצח ראש הממשלה ושריו, במיוחד שקשה לי להאמין שאתה לא רואה הבדל לבד בחומרה של ההסטה.

הגירה לא עסק מעשי לישראלים דור שני ומעלה לעזוב חברים משפחה סביבה בשביל להיות במעמד מקומי בארץ היעד שקול לרוסי עולה חדש או יותר גרוע. ישראלים דור ראשון מינוס סיפור אחר לאלה יש הרבה פחות מה להפסיד.

לקטר זה לא לעשות.

לעשות פעולות ברמה האישית (למשל הגירה) או ברמת המדינה (למשל הצבעה / הסברה / הפעלת לחץ על בעלי השפעה) - אחלה.
זה נותן תחושה של אחריות אישית, התקדמות ופעולה.

סתם לקטר באינטרנט (לאורך תקופה ארוכה) -
לדעתי לא נותן כלום ורק מזיק להרגשה ולתחושת המסוגלות.

ושים לב שאני לא אומר את זה מתוך חוסר הבנה לצורך בקיטור (גם אני שם, אם כי פחות בגלל העניין המשפטי ויותר בגלל החינוך והכלכלה).
אני אומר את זה מתוך מחשבה שזה פשוט לא עוזר למי שעושה את זה.

כבר היו לי מצבים בחיים שבהם לא היה אפשר לעשות כלום (בעיות במשפחה, כאבים שלא עוברים גם עם תרופות ועוד),
ופשוט ניסיתי ללמוד לשחרר, ולהתעסק כמה שיותר בנושאים אחרים שבהם כן אפשר לשנות.
אם לא הייתי מצליח לשחרר, הייתי הולך לבעל מקצוע (למשל פסיכולוג),
כי עיסוק מתמיד בבעיה שאי אפשר לפתור - יכול ליצור בעיה גדולה בהרבה.
אתה צודק.
תודה.

האיומים לפתוח במלחמת אזרחים, לרצוח את ראש הממשלה ולהעביר חברות לחו"ל לא רק שלא מקדמים דיון ענייני ומעמיק ברפורמה (מה שגוי בה? מה נכון בה?) - הם מקשים עליו מאד.
יש כבר המון חומר ברשת של אנשי מקצוע ממגוון תחומים על הסכנות במהפיכה ועל הגדרת המשטר שישרור כאן אם היא תעבור. חלק עלה כאן בשרשור אבל קריאה במקור תמיד עדיפה.
האיומים עליהם כתבת באים משוליים שמייצגים רק את עצמם וחלקם נמצאים בחקירת משטרה. עדיף להתעלם.

כמה בוחרים בחרו בראש מחלקת לב באיכילוב?
כמה בחרו במנכ"ל חברת חשמל?
כמה בחרו בשוטר בשכונה שלהם?

מה הקשר בין חור לקוף?
אתה מהדהד פה את עמדתו של אפלטון.

אפלטון, אם לנסח אותו מחדש, אומר כך:
אם אדם מגיע לסנדלר ומבקש שיתקן את נעליו, האם יעלה על הדעת שהסנדלר יכנס את האגורה, יפתח דיון באשר לדרך הנכונה לתקן את הנעליים ולבסוף תערך הצבעה? כמובן שלא. הסנדלר הוא מומחה (בעל הבנה מעמיקה ונסיון), ומתוך המומחיות שלו הוא הסמכות האחרונה ונכון להפקיד את ההחלטה בדבר דרך התיקון בידיו.
כך גם באשר למנהל מחלקה בבית חולים. הוא נבחר בשל המומחיות שלו (הבנה מעמיקה ונסיון) ומכאן ואילך הוא הסמכות הקובעת בתחומו.
וכך, אפלטון קובע, גם המלך-הפילוסוף. המלך-הפילוסוף הוא מומחה בענייני ניהול המדינה - ומכאן שיש להפקיד בידו סמכות מלאה. אין צורך בבחירות (התושבים לא מבינים בניהול מדינה, כשם שהם אינם מבינים בסנדלרות ורפואה).

בשל עמדתו זו, אפלטון נחשב לאבי המשטרים הסמכותניים, וכאן מצויים שורשי הדיקטטורות הקומוניסטיות, שגעונות המהפיכה הצרפתית ועוד ועוד.
ואף על פי כן (ואולי דווקא מתוך כך) אפלטון הוא חביב השמאל.

במדינות דמוקרטיות, לעומת זאת, העם הוא הריבון, הוא הסמכות.
מכאן שרשויות הממשל - ובהן הרשות השופטת - כפופות לו ושואבות את סמכותן ממנו.
ואם הרשויות כפופות לו - איך הדבר מתבטא אם לא ביכולתו של הריבון להשפיע על הרכבן (ובמילים אחרות, על הערכים שיובילו את שיקוליהן)?

השאלה מדוע העם צריך להיות מעורב בבחירת השופטים כמוה כשאלה מדוע העם צריך להיות מעורב בבחירת הפרלמנט.
האם יעלה על הדעת שחברי הפרלמנט יבחרו את עצמם? וודאי שלא.

השינוי המוצע ברפורמה מכוון להגדיל את מידת ההשפעה של הריבון על הרשות השופטת, תוך הפחתת השפעת גורמים אחרים.

אפשר לדון ברצינות ובפתיחות כמה נציגים בוועדה ראוי שיהיה לעם וכמה לשופטים עצמם וכמה לגורמים אחרים. אבל מכאן ועד סוף הדמוקרטיה הדרך ארוכה מאד מאד.
ההרגשה שלי שיש כאן דווקא אי קבלה של יסודות הדמוקרטיה בשם הערכים הליברליים (ושוב המשנה של אפלטון עולה).

במדינות דמוקרטיות, לעומת זאת, העם הוא הריבון, הוא הסמכות.
מכאן שרשויות הממשל - ובהן הרשות השופטת - כפופות לו ושואבות את סמכותן ממנו.
ואם הרשויות כפופות לו - איך הדבר מתבטא אם לא ביכולתו של הריבון להשפיע על הרכבן (ובמילים אחרות, על הערכים שיובילו את שיקוליהן)?
אני לא מהדהד אף אחד...
כי אני עוצר באנשי מקצוע (עו"ד, שופט) ואתה מנסה להראות שלוקחים את זה לתפקיד ה"שליט".

השאלה מדוע העם צריך להיות מעורב בבחירת השופטים כמוה כשאלה מדוע העם צריך להיות מעורב בבחירת הפרלמנט.
האם יעלה על הדעת שחברי הפרלמנט יבחרו את עצמם? וודאי שלא.
האם כשאתה מדבר על העם, אתה מתכוון לכל העם (גם ללא קולות כשרים), רק למצביעים (קולות כשרים) או רק למצביעים שהצביעו למפלגות הקואליציה?
האם הריבון המדובר (העם) שקרוב לחצי ממנו כרגע לא נספר (כי הצביע לצד המפסיד) מקבל SMS לגבי כל הצעת חוק/ תיקון סעיף? האם הריבון עונה למשאל עם אחת לחודש?
לא.
הוא בחר פעם אחת בתאריך מסויים ועכשיו הוא צריך להתפלל שחברי המפלגה שהצביע לה יכנסו לקואליציה, יעשו מה שהבטיחו ולא ינדדו עם הכסא למפלגה אחרת.
אז יש ועדה לבחירת שופטים שכבר מכילה את נבחרי הציבור ועוד כמה אנשים בעלי תעודה במקצוע המדובר שבוחרים יחד.
ואם תנסה לחזור ליסודות הדמוקרטיה, אז אמורה להיות "הפרדת רשויות". אבל כיום כבר אין באמת הפרדה בין הכנסת לממשלה, אז יאללה, שלא תהיה ממש הפרדה לבית המשפט.

השינוי המוצע ברפורמה מכוון להגדיל את מידת ההשפעה של הריבון על הרשות השופטת, תוך הפחתת השפעת גורמים אחרים.

אפשר לדון ברצינות ובפתיחות כמה נציגים בוועדה ראוי שיהיה לעם וכמה לשופטים עצמם וכמה לגורמים אחרים. אבל מכאן ועד סוף הדמוקרטיה הדרך ארוכה מאד מאד.
ההרגשה שלי שיש כאן דווקא אי קבלה של יסודות הדמוקרטיה בשם הערכים הליברליים (ושוב המשנה של אפלטון עולה).
מה שמפחיד אותי, זה אנשים מעלים את כמה זמן לוקח פה לתיק להסתיים לדון בבית משפט (שלום, אזורי) ועל זה מקדמים את הרפורמה בבג"צ.
ולא, לא את השפעת הריבון (העם ששוב, חצי ממנו לא נספר), אלא את השפעת הממשלה הנוכחית.
אני רואה מאבק של אליטה לכפות ערכים ליברליים.
כדי שיהיה מאבק צריך 2 צדדים.
אז צד אחד הוא "אליטה עם ערכים ליברליים"... מה הצד השני?
"לא אליטה עם ערכים חשוכים ומפלים נגד מגזרים אחרים"?
נתניהו הוא לא אליטה?
הבן של דרעי שיושב כרגע בתפקיד עם משכורת של 50+ ורק בעוד 3 שנים (בערך) יוכלו לבדוק כמה תרם (אם תרם) למקום עבודתו?
אתה בטוח שאתה רוצה לפרוט אדם/אדם בקואליציה ולבדוק מכמה פריווילגיות הוא נהנה?

להבנתי, ההיסטריה לא במקומה.
ישראל היא דמוקרטיה תוססת מאד, הממשלות מתחלפות פה בקצב מהיר, לדעתי אפילו מהיר מדי.
מציע לכולם לקחת נשימה ארוכה.
יותר ממאבק על הדמוקרטיה (רק לפני שבועות ספורים נערכו בחירות חופשיות) אני רואה מאבק של אליטה לכפות ערכים ליברליים
בכנס לשכת עורכי הדין השנה, אחד הנואמים תיאר את המצב בצורה הטובה ביותר לדעתי, שהרפורמה המשפטית תהפוך את ישראל לדמוקרטיה כל בחירות ולדיקטטורה בין לבין. כמובן שהוא אופטימי, כי נסיון העבר מלמד אותנו שברגע שנותנים לדיקטטורה לשלוט במוקדם או במאוחר הבחירות יפסיקו להיות דמוקרטיות גם כן. ראה ערך רוסיה של פוטין.

הדורות הקודמים כבר ניסו את העולם הגדול, וזה לא הסתיים כל כך טוב. מי שחושב שהפעם זה אחרת - אני מאחל לו בהצלחה
האמת שהצליח להם לא רע, בזכותם מדינת ישראל קיימת.

האיומים לפתוח במלחמת אזרחים, לרצוח את ראש הממשלה ולהעביר חברות לחו"ל לא רק שלא מקדמים דיון ענייני ומעמיק ברפורמה (מה שגוי בה? מה נכון בה?) - הם מקשים עליו מאד
אין איומים במלחמת אזרחים אלא במרי אזרחי. מרי אזרחי הוא מאבק לא אלים בהגדרתו. אבל עצם העובדה שאתה מבלבל בין השניים מראה שהשלטון כבר מפמפם את המהלך הבא שיגדיר את המעשים נגד הצד האופוזציה שמולו.

קריאה לרצח ראש ממשלה נעשה ע"י קיצונים בודדים לא מייצגים ואני לא צריך להזכיר לך מה עשו קיצונים כן מייצגים(כמובן שהם הוגדרו עשבים שוטים אבל במובנים רבים הם היו הדשא) מן הצד השני. ואני לא מבין מה הבעיה עם האיום להעביר חברות לחו"ל. מה אנחנו דיקטטורה או משהו כזה?! מי שלא טוב לא השלטון אין שום סיבה להיות פה במיוחד שהשלטון מבצע שינויים מרחיקי לכת וזכותו לקחת את עסקיו וכספיו מפה.

ההשוואות לנאצים הן מטומטמות להחריד וגסות רוח להחריד. אני נדהם מהבורות ומהרדידות האינטלקטואלית שמתגלות בדיון הזה
רוב ההשוואות שאני מכיר הם להונגריה, פולין, טורקיה ורוסיה ויש בהם דמיון רב. גם ההשוואות לגרמניה הנאצית לא נעשות לגבי האידיאולוגיה הנאצית אלא על אופן ניצול חולשת המנגנונים הדמוקרטים כדי לבצע השתלטות פאשיסטית על השלטון, ואין רע בזה. ההיסטוריה לא נמצאת מאחורינו כדי להתעלם ממנה אלא כדי שנפחד ונלמד ממנה.

נערך לאחרונה ב:
אני לא מהדהד אף אחד...
כי אני עוצר באנשי מקצוע (עו"ד, שופט) ואתה מנסה להראות שלוקחים את זה לתפקיד ה"שליט".

האם כשאתה מדבר על העם, אתה מתכוון לכל העם (גם ללא קולות כשרים), רק למצביעים (קולות כשרים) או רק למצביעים שהצביעו למפלגות הקואליציה?
האם הריבון המדובר (העם) שקרוב לחצי ממנו כרגע לא נספר (כי הצביע לצד המפסיד) מקבל SMS לגבי כל הצעת חוק/ תיקון סעיף? האם הריבון עונה למשאל עם אחת לחודש?
לא.
הוא בחר פעם אחת בתאריך מסויים ועכשיו הוא צריך להתפלל שחברי המפלגה שהצביע לה יכנסו לקואליציה, יעשו מה שהבטיחו ולא ינדדו עם הכסא למפלגה אחרת.
אז יש ועדה לבחירת שופטים שכבר מכילה את נבחרי הציבור ועוד כמה אנשים בעלי תעודה במקצוע המדובר שבוחרים יחד.
ואם תנסה לחזור ליסודות הדמוקרטיה, אז אמורה להיות "הפרדת רשויות". אבל כיום כבר אין באמת הפרדה בין הכנסת לממשלה, אז יאללה, שלא תהיה ממש הפרדה לבית המשפט.

מה שמפחיד אותי, זה אנשים מעלים את כמה זמן לוקח פה לתיק להסתיים לדון בבית משפט (שלום, אזורי) ועל זה מקדמים את הרפורמה בבג"צ.
ולא, לא את השפעת הריבון (העם ששוב, חצי ממנו לא נספר), אלא את השפעת הממשלה הנוכחית.

כדי שיהיה מאבק צריך 2 צדדים.
אז צד אחד הוא "אליטה עם ערכים ליברליים"... מה הצד השני?
"לא אליטה עם ערכים חשוכים ומפלים נגד מגזרים אחרים"?
נתניהו הוא לא אליטה?
הבן של דרעי שיושב כרגע בתפקיד עם משכורת של 50+ ורק בעוד 3 שנים (בערך) יוכלו לבדוק כמה תרם (אם תרם) למקום עבודתו?
אתה בטוח שאתה רוצה לפרוט אדם/אדם בקואליציה ולבדוק מכמה פריווילגיות הוא נהנה?
א. השופטים הם לא סתם אנשי מקצוע, כמו סנדלרים.
הם האנשים המובילים את אחת מרשויות הממשל.
בדומה לכך, חברי הכנסת הם לא סתם אנשי מקצוע (מדינאים), אלא אנשים המובילים את אחת מרשויות הממשל.

ב. מול המחנה הליברלי ניצב מחנה שמרני.
בחברה בריאה יש מקום לשני המחנות, ובמיוחד - לפתיחות לדעתו של האחר.

השופטים הם לא סתם אנשי מקצוע, כמו סנדלרים.
בדומה לכך, חברי הכנסת הם לא סתם אנשי מקצוע (מדינאים), אלא אנשים המובילים את אחת מרשויות הממשל
הרפורמה המוצעת הופכת את הכנסת גם לגוף השופט, ע"י בחירת חבריו והתגברות על פסקותיו. כלומר אין גוף שופט עצמאי , מכאן שאין דמוקרטיה אלא עריצות הרוב.

בכנס לשכת עורכי הדין השנה, אחד הנואמים תיאר את המצב בצורה הטובה ביותר לדעתי, שהרפורמה המשפטית תהפוך את ישראל לדמוקרטיה כל בחירות ולדיקטטורה בין לבין. כמובן שהוא אופטימי, כי נסיון העבר מלמד אותנו שברגע שנותנים לדיקטטורה לשלוט במוקדם או במאוחר בסופו של דבר הבחירות יפסיקו להיות דמוקרטיות גם כן. ראה ערך רוסיה של פוטין.

האמת שהצליח להם לא רע, בזכותם מדינת ישראל קיימת.

אין איומים במלחמת אזרחים אלא במרי אזרחי. מרי אזרחי הוא מאבק לא אלים בהגדרתו. אבל עצם העובדה שאתה מבלבל בין השניים מראה שהשלטון כבר מפמפם את המהלך הבא שיגדיר את המעשים נגד הצד האופוזציה שמולו.

קריאה לרצח ראש ממשלה נעשה ע"י קיצונים בודדים לא מייצגים ואני לא צריך להזכיר לך מה עשו קיצונים כן מייצגים(כמובן שהם הוגדרו עשבים שוטים אבל במובנים רבים הם היו הדשא) מן הצד השני. ואני לא מבין מה הבעיה עם האיום להעביר חברות לחו"ל. מה אנחנו דיקטטורה או משהו כזה?! מי שלא טוב לא השלטון אין שום סיבה להיות פה במיוחד שהשלטון מבצע שינויים מרחיקי לכת וזכותו לקחת את עסקיו וכספיו מפה.

רוב ההשוואות שאני מכיר הם להונגריה, פולין, טורקיה ורוסיה ויש בהם דמיון רב. גם ההשוואות לגרמניה הנאצית לא נעשות לגבי האידיאולוגיה הנאצית אלא על אופן ניצול חולשת המנגנונים הדמוקרטים כדי לבצע השתלטות פאשיסטית על השלטון, ואין רע בזה. ההיסטוריה לא נמצאת מאחורינו כדי להתעלם ממנה אלא כדי שנפחד ונלמד ממנה.
כמובן שמותר להעביר חברות למקומות אחרים. מי אמר שלא?
הטענה שלי היתה שהאיומים לפגוע בכלכלה אינם מקדמים דיון רציני ומעמיק ברפורמה. הם דווקא מפחיתים את ההתכנות שלו, מכיוון שזהו נסיון לכפות ערכים.
"החברה תתנהל כמו שאנחנו חושבים שהיא צריכה להתנהל, ואם לא נמוטט אותה." ככה לא מתנהלת חברה בריאה.
ובטח שלא מדובר בגישה דמוקרטית.

דוגמא למשהו שרץ בוואטסאפ:
אלחנן גרונר: ברכאת אבו עסה החשוד באונס בגדרה הואשם לפני פחות משנה בהמתה בקלות הדעת ונהיגה ללא ביטוח לאחר שנסע בפראות (166 קמש) וביצע תאונה ממנה נהרגו שני בחורים בדואים שהיו ברכבו. משפטו בנושא עדיין מתנהל
-----------------
הבן אדם נסע בפראות הרג 2 נוסעים שנסעו איתו והוא חופשי כאחד האדם עד לדיון בעניינו ...... מגניב ..... דרך אגב זה הפרדוקס המשפטי יש דין ליהודי ודין לבדואי/ערבי (מי שעוקב מכיר)

אין צורך ברפורמה במערכת המשפט, יש לנו מערכת מצויינת

--------------------

מה דעתכם?

הטענה שלי היתה שהאיומים לפגוע בכלכלה אינם מקדמים דיון רציני ומעמיק ברפורמה
נהפוך הוא, הם מקדמים את הדיון לעומק הרפורמה, בכך שהציבור ידע את השלכותיו גם הכלכליות, ולא כמו שנתניהו מנסה לעשות, מחפש בעולם איזה פישר כלכלי שיתמוך בו כדי להסתיר מהציבור את הנזק הרב שיגרם פה.

אלחנן גרונר: ברכאת אבו עסה החשוד באונס בגדרה הואשם לפני פחות משנה בהמתה בקלות הדעת ונהיגה ללא ביטוח לאחר שנסע בפראות (166 קמש) וביצע תאונה ממנה נהרגו שני בחורים בדואים שהיו ברכבו. משפטו בנושא עדיין מתנהל
-----------------
הבן אדם נסע בפראות הרג 2 נוסעים שנסעו איתו והוא חופשי כאחד האדם עד לדיון בעניינו ...... מגניב ..... דרך אגב זה הפרדוקס המשפטי יש דין ליהודי ודין לבדואי/ערבי (מי שעוקב מכיר)

--------------------

מה דעתכם?
לדעתי כמעט כולם מסכימים שדרושים תיקונים במערכת אכיפת החוק.

התיקונים החשובים ביותר בעיניי הם:
קביעת רף מינימום לעונשים (מניעת שפיטה מקלה),
תגבור משמעותי בתקנים לשופטים (מניעת סחבת בתיקים / עסקאות טיעון בשיעור גבוה מאוד / שחרורים כדי להקל על העומס במערכת),
ותוספת מקום בבתי הסוהר (יש מחסור רציני, ושמעתי על כאלו שהשתחררו מטעמים של חוסר מקום).

כל זה אינו קשור כלל לרפורמה המוצעת.

נערך לאחרונה ב:
@de dud דעתי על ההודעה שהבאת?
א. אין קשר בין נסיעה בקלות דעת לנסיון אונס.
ב. אני מכיר אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים ורק "כמעט הרג" מישהי.
האדם הוא יהודי.
היה בשלילה חודשיים וחזר לעבוד עם הרכב (נהג מקצועי) ואחרי 5 שנים בבית המשפט נקבע שצריך לשלול את רשיונו לחצי שנה נוספת.

איך המקרה שתארתי או הסיפור שקישרת קשור לרפורמה המוצעת?

הרפורמה המוצעת הופכת את הכנסת גם לגוף השופט, ע"י בחירת חבריו והתגברות על פסקותיו. כלומר אין גוף שופט עצמאי , מכאן שאין דמוקרטיה אלא עריצות הרוב.
הרפורמה לא מציעה להפוך את הכנסת לגוף השופט, אלא להגדיל את כוחו של הריבון בבחירת השופטים.

יש מקום לדיון רציני מהו מקומו הראוי של העם בבחירת השופטים. מהו מקומם הראוי של השופטים. של גורמים אחרים.
ויש מקום לדיון רציני בסעיפים האחרים של הרפורמה.
האם יש מקום לפסקת התגברות?
האם ישנו רוב של בג"צ שהכנסת לא יכולה להתגבר עליו?
אבל אני לא רואה דיון רציני, ולא נכונות לדיון רציני, אלא רק זעקות שבר על "עריצות הרוב".

"הרוב" בישראל מתגלה כשונה למדי כל שנתיים בערך.
הקואליציות מתחלפות כאן בקצב מסחרר.
מאז שנת 2000 היו לנו ממשלות של ברק, אולמרט, שרון, נתניהו ובנט/לפיד.

-----------------

--------------------

מה דעתכם?
רף הענישה בבתי המשפט נמוך, אבל הטענה שהבאת לא קשורה לזה, אלא רק באה ללבות גזענות.
גם יהודי שהיה נאשם בעבירה דומה שתוצאתה מוות של שני אנשים לא היה נעצר עד תום ההליכים במקרה דומה.

א. השופטים הם לא סתם אנשי מקצוע, כמו סנדלרים.
בדומה לכך, חברי הכנסת הם לא סתם אנשי מקצוע (מדינאים), אלא אנשים המובילים את אחת מרשויות הממשל.

ב. מול המחנה הליברלי ניצב מחנה שמרני.
בחברה בריאה יש מקום לשני המחנות, ובמיוחד - לפתיחות לדעתו של האחר.
99% מעבודת השופטים דומה לעבודת הסנדלרים במובן זה שנדרשת מקצועיות ואין רלוונטיות לאיזה "מחנה" הם משתייכים. במהפיכה המוצעת לא רק שאין התייחסות כך, אלא מי שקורא את הצעות החוק בכלל לא מודע לכך. כנראה יש שיקולים אחרים מי שרוצה שרק הקואליציה תמנה שופטים, מלבד דאגה לערכים שמרניים.
אגב, תפקיד השופטים להגן על האזרח מפני שימוש בכוח על ידי הממשל ולבקר את פעולותיו, לא להיות חלק ממנו.

נהפוך הוא, הם מקדמים את הדיון לעומק הרפורמה, בכך שהציבור ידע את השלכותיו גם הכלכליות, ולא כמו שנתניהו מנסה לעשות, מחפש בעולם איזה פישר כלכלי שיתמוך בו כדי להסתיר מהציבור את הנזק הרב שיגרם פה.
להבנתי, לא מדובר בהשלכות כלכליות של הרפורמה.
מדובר בנקמה של המחנה הליברלי על הרפורמה שלא נראית לו.

גם אם אני טועה, הכוחנות שבה פועלים מתנגדי הרפורמה מפחיתה לדעתי את ההתכנות לדיון רציני.

אולי יש בה רעיון טוב? אחד?
מי יודע?
כולם צורחים אחד על השני.

-----------------

--------------------

מה דעתכם?
לא צריך רפורמה. צריך תקציבים כדי להדביק את קצב גידול האוכלוסיה. אתה מוזמן להאשים את נתניהו שהתחיל בתהליך תקצוב החסר לפני 20 שנה כשר אוצר. בגלל זה אין לך גם משטרה, שאיבדה יכולת לבצע עבודות שיטור בסיסיות בגלל חוסר בכח אדם. בתי חולים קורסים עם זמני המתנה בלתי אפשריים למי שאין ביטוח פרטי. מערכת רווחה קורסת שמתבססת על תרומות ואגוני צדקה.

אבל צודק, למה שתאשים את זה שמכר לך את הארון? עדיף לבחור במוכר הרהיטים, ולקנות ממנו עוד ארון מטבח כשהוא מאשים את השמאלנים בארון המטבח המתפרק שקנית ממנו בפעם שעברה.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה