• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות עם 100,000 ש"ח?

My_Account

משתמש סולידי
דירוג
12
אהלן חברים
אני סטודנט לרפואה - לימודים אינטנסיביים, אין הרבה זמן פנוי. עובד ומרוויח כ-4,500 ש"ח בחודש.

נגיד שתאורטית היה לי בצד סכום של 100,000 ש"ח, ואני מחפש איך להשקיע אותו לטווח בינוני (לפחות 5 שנים), ואולי לטווח ארוך יותר - לא יודע. אבל, אני לא יודע מה יילד יום, ואשמח לשמור על נזילות מסוימת של הכסף (נגיד שליפה של חלק מהסכום בהתראה של רבעון).

תאורטית, אני מחפש אפיק השקעה סולידי יחסית - מוכן להסתכן קצת כדי להרוויח יותר, אבל לא עד כדי כך שיהיה סיכון ממשי שאקום בוקר אחד ואגלה ש-100K הפכו ל-0). אין לי הרבה זמן להתעסק בכסף או בהזזה שלו ממקום למקום. בקיצור - שגר ושכח.

מה כדאי, תאורטית, לעשות עם הכסף?
האם, תאורטית, קופת גמל להשקעה זה אפיק טוב? משתלם? על איזה קופת גמל להשקעה הייתם ממליצים?
ולגבי קופת גמל להשקעה - האם בנוסף להפקדה ראשונית יש צורך בהפקדה חודשית (לא חושב שתהיה לי בעיה עם הפקדה חודשית של כמה מאות שקלים נוספים). אני מודע למגבלה של כ-70K בשנה בקופת גמל להשקעה - ולכן, מה תאורטית כדאי לעשות עם שאר הכסף? אולי חסכון WOW של Pepper?

ואם לא - אז מה כן?
אני רוצה להגיע למסקנה מה תאורטית כדאי לעשות עם הכסף.
תודה!!!
עדו

נערך לאחרונה ב:
באופן תאורטי הייתי ממליץ לקרוא את הבלוג. תתחיל מכאן וכאן

בהינתן טווח ההשקעה הקצר שלך הייתי בונה תיק שרובו אג"ח.

האם, תאורטית, קופת גמל להשקעה זה אפיק טוב? משתלם? על איזה קופת גמל להשקעה הייתם ממליצים?

שים לב שקופת גמל היא לא אפיק השקעה אלא כלי השקעה. זה כמו שלהחליט האם להשקיע דרך בנק או בית השקעות לא אומר כלום על הרכב ההשקעה שלך.

אם זה משתלם או לא זה תלוי בדמי הניהול שתצליח להשיג ובהרכב ההשקעה שתבחר. ממה שהבנתי קופת גמל להשקעה תעלה לך יותר מפתיחת תיק בבית השקעות ולכן תשתלם פחות.

נגיד שתאורטית
אני שונא מצבים היפותטיים... בחיי.
לא קשור אליך. קשור אליי.
זה כמו להתעסק עם משהו שיש לו רק פוטנציאל, אבל שום ממשות.
"לילד הזה יש המון פוטנציאל!" (אם הוא רק ינצל אותו! ואם הוא לא מנצל או ניצל אותו אז אין שם כלום).
לכל אחד מאיתנו יש את הפוטנציאל בכל רגע להתגבר על חוקי הפיזיקה כפי שהם מוכרים לנו ולרחף באוויר כמו פיטר פן. זה אפשרי לגמרי.
אבל זה רק פוטנציאל.
או שיש לך 100K או שלא.
אם לא - תמשיך ללמוד. יום אחד יהיו לך בוודאות.

אם כביכול אתה מוכן להפסיד כביכול 100K - אתה בנוי ל- 100% מניות.
אם כביכול אתה מוכן להפסיד כביכול רק 50K, כלומר חצי מהכסף - אז אתה בנוי ל- 50% מניות.
אם כביכול אתה לא מוכן כביכול להפסיד כביכול כלום - תשאיר את הכסף בעו"ש.
לפי כמות הפחד שמסתתרת בטקסט שלך, היה עדיף לך ולעצמך ולסטודנט שאתה ושאולי כביכול יזדקק לכסף הכביכול הנ"ל ב- 5 השנים הקרובות בפתאומיות יחסית של רבעון, להשאיר אותו באפיק הכי סולידי שיש ולא להפסיד כלום.
מקסימום לשמור על הערך של הכסף.
ואם ככה זה לא משנה אם קופת גמל להשקעה (למי שאין עצבים וכוח להתחיל לברר איך משקיעים דרך ברוקר) או כל מכשיר השקעה אחר (פוליסת חיסכון נניח?).

מה באמת רצית לשאול?
3>3>3>

אני מסכים עם מה ש @קפבלנקה אמר.
תתרכז בלימודים, אתה לומד רפואה, זה הרבה יותר משמעותי פיננסית מלחסוך חצי אחוז דמי ניהול אם תנהל את התיק בעצמך.
עד שתרגיש שאתה רוצה ללמוד יותר על התחום, גמל להשקעה/פוליסת חסכון במסלול כללי נשמע לי כמו דבר הגיוני עבור המצב ההיפותטי (ולא תיאורתי) שתיארת.

באופן תיאורטי אם הוא משאיר את הכסף בעו"ש הוא כביכול מפסיד אינפלציה
לחלוטין... שנינו יודעים שאתה צודק.
חוץ מהעובדה שאנחנו כמעט בדפלציה או בדרך אליה או ככה זה מרגיש או ככה אני קורא אצל עומר מואב. לא יודע.
אבל עזוב, מדובר ב- 5 שנים מהיום... ככה הוא רשם.
הוא סטודנט. הוא לא צריך לחשוש ולדאוג משחיקה רגילה בערך הכסף כמו נניח שהיתה ב- 5-10 השנים האחרונות (שים בצד קטסטרופות ואת מה שקרה לפני תוכנית הייצוב הכלכלית ב- 1985 וכו').
בעוד 5 שנים מהיום אינפלציה על 100K לא תכאב לו כל כך הרבה וממילא הוא לא בגישת ה"שם את הכסף במניות והולך על זה" מלכתחילה.

אתה מניח פוטנציאל הפסד של 100% בהשקעה במניות?
כן... במניות, כמו שהן מניות (גם במדדים), ככה אני רואה את זה.
זה לא "אמיתי", רציונאלי וזה בטח לא נכון היסטורית, ואני יודע שפוטנציאל ההפסד ההיסטורי על מדדים ובהשקעה סולידית (בלי קשר למניה/מניות ספציפיות) הוא יותר לכיוון ה- 50% במקרים הקשים שזכינו (?) לצפות בהם עד היום.
חצי תיק נחתך לך החוצה. תהיה חזק. תחזיק מעמד. חכה לתיקונים. אל תנעל הפסדים.
אבל לא מדובר בהגיון או בנתונים היסטוריים, אלא בי מול עצמי בתהומות ובירידות כמשקיע ובפסיכולוגיה פנימית אישית.
מבחינתי וכמו שאני מבין את שוק ההון ואת עצמי - אני מכניס למניות ומדדים אך ורק כסף שאני "לא צריך", שלא אבכה עליו, שלא אדאג יותר מדי לגביו, שאם יהיה או לא יהיה אשן טוב מאוד בלילה, ושאני מוכן לסכן את כולו עד השקל האחרון.
זה קשור לעובדה שאני בנאדם בינארי של 1:0 ופחות לכללי השקעה נבונים או סיבולת סיכון הגיונית ולא טוטאלית.
זו מבחינתי רמת הסיכון כמו שאני מבין אותה וזו סיבולת הסיכון שלי.
כסף שתיאורטית אני לא רוצה לראות נמחק לי מול הפנים בסטירה מצלצלת לא יהיה במניות, אלא בהשקעות סולידיות הרבה יותר.

נערך לאחרונה ב:
לחלוטין... שנינו יודעים שאתה צודק.
חוץ מהעובדה שאנחנו כמעט בדפלציה או בדרך אליה או ככה זה מרגיש או ככה אני קורא אצל עומר מואב. לא יודע.
אבל עזוב, מדובר ב- 5 שנים מהיום... ככה הוא רשם.
הוא סטודנט. הוא לא צריך לחשוש ולדאוג משחיקת רגילה בערך הכסף כמו נניח שהיתה ב- 5-10 השנים האחרונות (שים בצד קטסטרופות ואת מה שקרה לפני תוכנית הייצוב הכלכלית ב- 1985 וכו').
בעוד 5 שנים מהיום אינפלציה על 100K לא תכאב לו כל כך הרבה וממילא הוא לא בגישת ה"שם את הכסף במניות והולך על זה" מלכתחילה.

כן... במניות, כמו שהן מניות (גם במדדים), ככה אני רואה את זה.
זה לא "אמיתי", רציונאלי וזה בטח לא נכון היסטורית, ואני יודע שפוטנציאל ההפסד ההיסטורי על מדדים ובהשקעה סולידית (בלי קשר למניה/מניותות ספציפיות) הוא יותר לכיוון ה- 50% במקרים הקשים שזכינו (?) לצפות בהם עד היום.
אבל לא מדובר בהגיון או בנתונים היסטוריים, אלא בי מול עצמי בתהומות ובירידות כמשקיע ובפסיכולוגיה פנימית אישית.
מבחינתי וכמו שאני מבין את שוק ההון ואת עצמי - אני מכניס למניות ומדדים אך ורק כסף שאני "לא צריך", שלא אבכה עליו, שלא אדאג יותר מדי לגביו, שאם יהיה או לא יהיה אשן טוב מאוד בלילה, ושאני מוכן לסכן את כולו עד השקל האחרון.
זה קשור לעובדה שאני בנאדם בינארי של 1:0 ופחות לכללי השקעה נבונים או סיבולת סיכון הגיונית ולא טוטאלית.
זו מבחינתי רמת הסיכון כמו שאני מבין אותה וזו סיבולת הסיכון שלי.
כסף שתיאורטית אני לא רוצה לראות נמחק לי מול הפנים בסטירה מצלצלת לא יהיה במניות, אלא בהשקעות סולידיות הרבה יותר.
פרסמת איפשהו בפורום את התיק שלך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה