• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה התחביבים שלכם?

littleSeal

משתמש רגיל
דירוג
116
כמובן שחוץ מהשקעות :)
מאחר ורוב הגולשים פה מעוניינים בחופש פיננסי כדי שיהיה להם יותר זמן לפנאי ותחביבים, מעניין אותי לגלות מהם חלק מהתחביבים האלה?

לצערי התחביבים שהיו לי בצעירותי כמו נגינה, התעמלות, שחמט וכו לא שרדו את שנות הקריירה וכל נסיונתיי להחיות אותם עם השנים עלו בתוהו. כלומר, התחביבים הישנים שלי מהילדות כבר לא עושים לי את זה.

הייתי שמחה לאמץ תחביב חדש אחת לשבוע שבאמת עושה לי כיף, ואני מחכה לו. עדיפות לתחביבים מחוץ לבית שמערבים אנשים נוספים.

יש לכם תחביב ממש שווה ומיוחד? ספרו לי!

הייתי שמחה לאמץ תחביב חדש אחת לשבוע שבאמת עושה לי כיף, ואני מחכה לו. עדיפות לתחביבים מחוץ לבית שמערבים אנשים נוספים.
סופ"ש:
חמישי גלוטן, עדיף פיצה.
סינמטק סרט של מתנשאים.
סיור בעתיקה (אני מורה דרך) או שיטוט בעין כרם או בג'רוז.
קורס או מפגש עם אנשים לא קשורים (הרצאה)

ייתי שמחה לאמץ תחביב חדש אחת לשבוע שבאמת עושה לי כיף, ואני מחכה לו. עדיפות לתחביבים מחוץ לבית שמערבים אנשים נוספים
זה אינו התחביב שלי אבל :
לקחו אותי פעם לסדנת נפחות בזכוכית - היה כיף. פשוט.
גם יצירה, גם האינטראקציה עם הפרטנר.ית, גם ה״משהו החדש״, הלמידה ובכלל חוויה מעשירה. זה ללא ספק יכול להפוך לתחביב ללכת לסטודיו כזה אחת ל..

אני לא בקטע של להפוך את לתחביב עבורי אבל זה לגמרי כך לאחרים.
בכלל למצוא מסגרת חברתית כלשהי ולהתנסות בה זה הדרך לגלות מה מגרה אותך מספיק בשביל להתמיד ולהמשיך.
זה יכול להיות שיעור פילאטיס, שחייה, בישול
אולי התחביב שאת מחפשת זה ״המשהו החדש הזה״ בכל פעם.
רק זורק רעיון. ;)

קיאקים, נגרות, עבודה עם מתכת (ריתוך, חריטה, וכו') ואלקטרוניקה לחובבים (אדרואינו, אפקטים לגיטרה תוצרת עצמית וכו').

זה אינו התחביב שלי אבל :
לכן שאלתי מהם התחביבים שלכם :)
יש הרבה רעיונות יצירתיים שיכולים להיות תחביב של מישהו, וזה יהיה נהדר לשמוע מהמישהו הזה שזה באמת התחביב שלו :)

אני מחפשת תחביבים מציאותיים שבאמת מסבים הנאה באופן שגרתי לבעליהם, ולא רק באופן תיאורטי...

אני מחפשת תחביבים מציאותיים שבאמת מסבים הנאה באופן שגרתי לבעליהם, ולא רק באופן תיאורטי...
כל דבר יכול להסב הנאה... ובאופן תאורטי נדמה לי שהצלחות/הערכה שאנחנו מקבלים מהסביבה בתחום מסוים מסב לנו הנאה וסיפוק.
לכן לא משנה איזה תחביב תבחרי, מציע להתחיל בקטן, בקל... לעקוב אחרי "הוראות" נורא מסודרות וברורות - כדי להצליח.
אם רואים שזה כיף ואוהבים את מה שעושים - השאיפה לאתגרים תבוא כבר לבד וההתקדמות תיהיה טבעית.

צילום טבע/נוף/בע"ח.
תרכוש מצלמה חצי מקצועית, קורס צילום בסיסי, עריכת תמונות ורכישת תוכנת עיבוד צילומים [לא זול].
תענוג לצאת לשטח ולתפוס את הציפור באגמון, את היעלים, את הפרפרים ומה לא עוד בעדשה.
בבית עורכים ומשפרים את הפריים ומעלים לאתר צלמים.
וכשתגמור את הארץ, צא למסעות צלמים באפריקה.

לכן שאלתי מהם התחביבים שלכם :)
יש הרבה רעיונות יצירתיים שיכולים להיות תחביב של מישהו, וזה יהיה נהדר לשמוע מהמישהו הזה שזה באמת התחביב שלו :)

אני די בקטע של עיצוב צליל ויצירה מוזיקלית.

אלכוהול: סדנאות, פסטיבלים, יקבים ומזקקות והכנת שיכר מפירות.
טיולי שטח ושדאות.
הכנת שימורים ואפיה (במיוחד פיצות).

קריאה (בדיוק מריץ מועדון קריאה מקוון עם חברה שפגשתי בתגלית :), פודקאסטים, אפיית לחמים, גננות אורבנית.

תחביבים זה משהו שמשתנה לאורך החיים. במישור האינטלקטואלי, בשבילי זה לימוד שפות וכתבי קודש של דתות - לא מזמן קניתי למשל קוראן מתורגם לעברית וספר על מיתולוגיה סינית.

אבל אני גם אוהב דברים שעושים מחוץ לבית. לרוב בזה, אני פשוט חוקר מה יש לי בסביבה שאני גר בה, באותו זמן. אם יש שבילים לטייל בהם, הייתי הולך. אם יש ים, אני הולך בקיץ לקבל שיזוף בים. אם יש איזה יער שמתאים, הייתי הולך לעשות קמפינג...

התחביב שלי הוא צילום (זאת גם העבודה שלי - אחד מהכובעים שלי).
יש הרבה מאוד קבוצות של צלמים שיוצאות לצלם בכל מיני מקומות בסופי שבוע, זה כייף גדול.
בסופי שבוע אני יוצאת לצילום מהנשמה ככה אני גם אוספת לי תמונות לעבוד איתם בפוטותרפיה.

קרקס זה אדיר, חפשי אקרובאלנס, אקרויוגה.
טרפז מעופף אם את אמיצה במיוחד.
רכיבה על אופניים בשטח.

לגבי להחיות תחביבים ישנים, אולי תמצאי זווית חדשה לתחביב?
אני לצורך העיניין אהבתי לקרוא פנטזיה כשהייתי בתיכון, היו כמה שנים שלא קראתי בגלל התואר ועכשיו אני עוברת לרומנטיקה וספרי עיון יותר, התחביב עצמו נשמר אבל הזווית שלו נהייתה קצת שונה.
לגבי תחביבים חדשים, אני אוהבת בקיץ לחתור על סאפ, זה נותן הרבה שקט וגם אימון לגוף שזה פלוס, אני אוהבת לאפות ולבשל, זה מעניין איך מרכיבים יכולים להשפיע על הארומה של כל המנה ואיך העבודה עם מרכיב באופן שונה יכולה לשנות את הטעם\ מרקם שלו, לטייל עם הכלב שלי, זה מוציא אותי מהבית וככה אני גם פוגשת הרבה אנשים וזה מעניין לחוות את זה, גם האילוף של הכלב זה כיף, לצלם זה גם מאוד כיף, מצלמה זה משהו שאת יכולה לקחת איתך לכל מקום וזו השקעה ראשונית ואחרי זה כמעט כלום(אלא אם כן את קונה עדשות וציוד יקר אבל בתור תחביב צריך רק עדשה טובה וזהו), ציור גם נחמד, יש לך עם זה הרבה ווריאציות(צבעי מים, שמן, אקריליק, עיפרון, פחם ועוד ועוד), ללמוד שפה זה מעניין (נגיד אני לומדת דרך שירים שזה כיף), לשיר אני מאוד אוהבת, זה משהו שלא עולה כסף ואפשר לעשות בכל מקום, ממש כיף לשמוע את הקול מהדהד באיזור עם אקוסטיקה טובה או לשמוע את השיפור שלך במשך הזמן, לראות מחזות זמר (ואז ללמוד את השירים שלהם), גם סרטים וסדרות וכו, לגדל צמחים זה נחמד, זה תחביב שהוא יותר ברגוע כזה (אני מגדלת תבלינים וקקטוסים בעיקר, ככה שזה גם פונקציונלי).

יש מליון אפשרויות לתחביבים ולכל תחביב יש את התקופה שלו, ככה אני חווה את זה לפחות.

הרבה שנים התחביב שלי היה כתיבה
עכשיו הוא קצת נשחק אז אני עוסקת בעריכה
וגם לקחתי קורס ספוקן וורד
זה נחמד

אני רצה (כתחביב, פעם בשבוע-שבועיים)
זה לא באמת מספיק בשביל הכושר אבל אחלה בשביל לפגוש נשים וכיף גדול מאוד

ולשחק עם AI זה ללא ספק משחק השנה שלי
במילולי וקצת בחזותי, כיף גדול מאוד
החסרון רק שזה תוקע אותי בעוד זמן מסך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E מה התחביבים שלכם? התפתחות אישית 53
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 185
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
א התוספים שלכם לגלישה בטוחה ושמירה על הפרטיות? אוף טופיק 4
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
E בעלי דירות בחו"ל, יוצרים קשר ישיר עם השוכרים שלכם? נדל"ן 13
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
ה מה השיקול העיקרי שלכם בהצבעה? אוף טופיק 146
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
dorian סולידים ובני/בנות זוג - הסיפור שלכם אוף טופיק 4
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
ITS איך אתם מתעדים את הנכסים שלכם? שוק ההון 14
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
N איך אתם אוהבים את קרן החירום שלכם? שוק ההון 1
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
E מה השיקולים שלכם בבחירת מדדים? שוק ההון 3
S לפי איך אתם מתכננים את הפנסיה שלכם? צרכנות פיננסית 10
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
ג בכמה אחוזים ירד התיק שלכם מה19 לחודש שוק ההון 9
ו מה היו ההשקעות הכי גרועות שלכם? שוק ההון 87

נושאים דומים

Back
למעלה