• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה השיקול העיקרי שלכם בהצבעה?

נניח שאת מצביעה אנטי אנושית שדוגלת בגיוס חובה לזכרים יהודים (תני לנחש שכל המשתתפים בדיון מצביעים למפלגה כזאת). זכרים יהודים שיכולים להרשות לעצמם או הוריהם יעזבו את הארץ ולא ישלמו יותר מיסים. כתוצאה מכך, את תשלמי יותר מיסים אם תבחרי להישאר.

ומה יקרה אם אבחר במפלגה פציפיסטית שדוגלת גם בהורדת מיסים? אני לא אהיה בסביבה מספיק זמן כדי ליהנות מהכסף שחסכתי.

ומה יקרה אם אבחר במפלגה פציפיסטית שדוגלת גם בהורדת מיסים? אני לא אהיה בסביבה מספיק זמן כדי ליהנות מהכסף שחסכתי.
כלומר, את מעדיפה לחיות במדינה שרומסת זכויות של קבוצה מסויימת עד סיכון חייה, רק משום שזה משרת את האינטרס האישי שלך. שוקינג

אני הסברתי מדוע אני מצביע לבנט אין כאן קשר למעשיו בעבר, אתה מעלה כאן טיעונים שאמורים לגרום לי לא להצביע לו, איפה המקורות שלך?
כאן אנחנו חלוקים.
לדעתי, מעשי פוליטיקאי בעבר הקרוב מאד מעידים על מעשיו בעתיד יותר מאשר הבטחות הבחירות שנוסחו על ידי הקמפיינרים ונשכחות יום לאחר הבחירות.

כלומר, את מעדיפה לחיות במדינה שרומסת זכויות של קבוצה מסויימת עד סיכון חייה, רק משום שזה משרת את האינטרס האישי שלך. שוקינג

בנט לא תומך בגיוס חובה? וכן, החיים שלי חשובים לי, ולכן גם אני שירתתי. אם הורדת מיסים חשובה לך יותר מחייך, זו בחירתך.

מה? אבל כיפות סרוגות מתגייסים

שירות לאומי לנשים על בסיס התנדבותי (לא כמונו החילוניות הפראייריות) פלוס ישיבות הסדר נוחות להפליא שמשרתים בהן כחצי שירות לחלק מהגברים הדתיים.

מה? אבל כיפות סרוגות מתגייסים
לוסי התגייסה, לא התגייס.
כיפות סרוגות בנות לא חייבות להתגייס. בנט עצמו כשר חינוך לא עודד אותן להתגייס.
כיפות סרוגות בנים מתגייסים בתנאים טובים מאשר חילונים. מותר להם למשל ללמוד על חשבון השרות ולשרת פחות ממחצית התקופה בה משרתים הילדים החילונים.

לוסי התגייסה, לא התגייס.
כיפות סרוגות בנים מתגייסים בתנאים טובים מאשר חילונים. מותר להם למשל ללמוד על חשבון השרות ולשרת פחות ממחצית התקופה בה משרתים הילדים החילונים.
גם כאן הגישה שלכם קולקטיביסטית להפליא. לא רוצים שהילדים שלכם ילכו לצבא? תגידו להם שהם לא ילכו לצבא. הבן שלי יודע מגיל צעיר שהצבא הוא אופציה ובטח לא אופציה עדיפה מבחינתי. בשנים האחרונות אני גם מתחיל לחשוב ביחד איתו על איך אפשר להימנע מהשירות ומה הן האלטרנטיבות. אני בכלל לא יכול לחשוב על הבנות שלי בצבא, אני לא מבין מה הטעם בגיוס נשים.

גם כאן הגישה שלכם קולקטיביסטית להפליא. לא רוצים שהילדים שלכם ילכו לצבא? תגידו להם שהם לא ילכו לצבא. הבן שלי יודע מגיל צעיר שהצבא הוא אופציה ובטח לא אופציה עדיפה מבחינתי. בשנים האחרונות אני גם מתחיל לחשוב ביחד איתו על איך אפשר להימנע מהשירות ומה הן האלטרנטיבות. אני בכלל לא יכול לחשוב על הבנות שלי בצבא, אני לא מבין מה הטעם בגיוס נשים.
לא יודע איך הסקת מה הגישה שלי לגבי גיוס ממה שכתבתי. הנושא הוא אפלייה כלפי חילונים לעומת כיפות סרוגות.
אם לא מפריע לך לחנך את הבן שלך שהוא צריך לשקר / לשרת / לשבת בכלא בזמן שלילד של בנט יש אופציות עדיפות, אז אכן הנקודה הזו באידיאולוגיה שלו לא רלוונטית לך.

לוסי התגייסה, לא התגייס.
כיפות סרוגות כוונתי הייתה לדתיים עם כיפות סרוגות לכן כתבתי בלשון זכר.
האם המצב הזה שיש להם הקלות אופטימלי? לא, אבל חלק גדול מהציבור הדתי לאומי מתגייס וישנה נוכחות מוגברת ביחידות המובחרות ובקצונה של צה"ל. אני חושב שהצגת המצב שכולם שם לא מתגייסים או מתגייסים עם הקלות הוא לא נכון ומטעה...

חצי מהבנות שלמדו איתי באוניברסיטה שירתו ב8200, אתה טוען שהשירות שלהן היה חסר ערך? יש לך ביסוס לטענה הזו?
לא חסר ערך אבל קרוב לוודאי חסר טעם. אפשר להקטין בצורה משמעותית את היקף המשרתים, לעבור לצבא מקצועי, להפריט חלק מהפונקציות, כמו שעושים ברוב המדינות המפותחות. אין טעם לגייס בכפייה, לא נשים ולא גברים.

אני חושב שהצגת המצב שכולם שם לא מתגייסים או מתגייסים עם הקלות הוא לא נכון ומטעה...
אני מסכים.
הנושא הוא התמיכה של חבר הכנסת בנט בגיוס חובה לשרות מלא של חילונים בלבד, לא תרומת הציונות הדתית לצה"ל.
מעניין לבדוק כמה חודשים משרת כל אחד, אבל זה באמת לא הנושא.

כמו שעושים ברוב המדינות המפותחות. אין טעם לגייס בכפייה, לא נשים ולא גברים.
אני גם בעד צבא מקצועי.
לא חסר ערך אבל קרוב לוודאי חסר טעם
חשוב בעיני להבין שמלבד לרוץ בג'בלאות יש לצבא גם לא מעט צרכים נוספים בשנת 2021.
נשים יכולות למלא את התפקידים המאוד משמעותיים האלו בדיוק כמו גברים.

חשוב בעיני להבין שמלבד לרוץ בג'בלאות יש לצבא גם לא מעט צרכים נוספים בשנת 2021.
הצבא אמור לשרת את המדינה, את האזרחים והצרכים שלהם. מאז ומעולם, רק מיעוט מהחיילים ״רצו בג׳בלאות״, רובם משרתים בתפקידי מינהלה, לוגיסטיקה שלא משרתים את הצרכים של המדינה, להיפך, חלק גדול מאותם משרתים יכלו לתרום הרבה יותר אם היו רשאים ללמוד ולעבוד.

@TheFlash , @Lucy
בתור
חילוני, יהודי, שעובד בהייטק
אני חושב שהדבר הכי קריטי למדינה ולאזרחיה (גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה דמוקרטית ופלורליסטית) הוא השתלבות החרדים בשוק העבודה, לשם כך יש לעשות בדיוק שני דברים:
1. לפטור את החרדים משירות צבאי/לאומי באופן מוחלט ללא תנאים (כן, עשיתי צבא וילדיי כנראה גם יעשו צבא).
2. לקצץ במדינת הרווחה, בסגנון ביבי של 2003 (קיצוץ לכולם) או לפיד של 2015 (התניית חלק מהתמיכה במיצוי כושר השתכרות) - בשני המקרים הייתה עליה מובהקת במגמת יציאה לעבודה של חרדים.

שני הדברים האלו הם עניין של החלטה בלבד ואינם דורשים תהליכים ארוכי טווח, אלא רק לדאוג שהחרדים לא יהיו בקואליציה באפן עקבי.
כיום - בנט הוא היחיד שחושב ומדבר בכיוון.
זה נכון שבנט מתנהל (גם) סקטוריאלית אבל התקצוב העודף של החינוך הדתי-לאומי לא נולד בתקופתו וסך ה"הטבות" שהוא משיג לסקטור שלו זניח לחלוטין ביחס לתועלת שבמימוש, אפילו חלקי, של שני הסעיפים למעלה ומימוש סעיפים נוספים במצע שלו שנוגעים לשוק חופשי מקרטלים ממשלתיים למיניהם.

אחרי שאמרתי את כל זה - אגלה שלא הצבעתי לבנט מכיוון שבעיני, בקונסטלציה הפוליטית הנוכחית, בנט חזק => יותר סיכוי לממשלת חרדים.

נערך לאחרונה ב:
1. לפטור את החרדים משירות צבאי/לאומי באופן מוחלט ללא תנאים (כן, עשיתי צבא וילדיי כנראה גם יעשו צבא).
זה בערך כמו להגיד שעדיף לשלם דמי חסות כי זה הדבר הכי יעיל כלכלית.

ההתנהלות של המנהיגות החרדית היא בריונית, אני לא רואה סיבה לתת להם פרס. אני גם לא רוצה לחיות במדינה שיש בה מעמדות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הון עצמי - היתרון העיקרי בקניית דירה למגורים? נדל"ן 19
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 182
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
א התוספים שלכם לגלישה בטוחה ושמירה על הפרטיות? אוף טופיק 4
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
littleSeal מה התחביבים שלכם? התפתחות אישית 21
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
E בעלי דירות בחו"ל, יוצרים קשר ישיר עם השוכרים שלכם? נדל"ן 13
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
dorian סולידים ובני/בנות זוג - הסיפור שלכם אוף טופיק 4
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
ITS איך אתם מתעדים את הנכסים שלכם? שוק ההון 14
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
N איך אתם אוהבים את קרן החירום שלכם? שוק ההון 1
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
E מה השיקולים שלכם בבחירת מדדים? שוק ההון 3
S לפי איך אתם מתכננים את הפנסיה שלכם? צרכנות פיננסית 10
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
ג בכמה אחוזים ירד התיק שלכם מה19 לחודש שוק ההון 9
ו מה היו ההשקעות הכי גרועות שלכם? שוק ההון 87

נושאים דומים

Back
למעלה