• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה השיקול העיקרי שלכם בהצבעה?

השיקול העיקרי וכמעט היחיד שלי הוא היחס של המפלגה לשיטה הכלכלית. מתוך אינטרס למקסם את איכות החיים שלי ושל משפחתי, אצביע תמיד למועמד הקפיטליסטי ביותר. במערכות בחירות שונות הצבעתי לליכוד, פייגלין, בנט, בנט. בכל פעם אני מופתע מחדש שאנשים מבוגרים מצביעים מתוך שיקולים ״אידיאולוגים״ ולא מתוך שיקולי תועלת אישית, זאת תוצאה של שטיפת מוח ורגשי נחיתות עמוקים.

נושאים מדיניים, לאומיים, דתיים, כתבי אישום, לא מעניינים אותי. אם בן גביר או אחמד טיבי יהיו בחירה שתיראה הקפיטליסטית ביותר, אצביע להם. בבחירות האחרונות הצבעתי לבנט משום שהוא הציג תוכנית להורדת מיסים והיחיד שרץ על טיקט מהסוג הזה.
אם השיקול הוא אישי בלבד, כדאי לבדוק מי ידאג לקבוצה שלך.
אם אתה מתנחל, משגיח כשרות, בלנית, ילדיך בממ"ד, נהנה מכוח עבודה בחינם מהשרות הלאומי או קבוצה דומה, בנט ידאג לך כפי שדאג בעבר. את הקבוצות האלו לא תמצא בתוכנית סינגפור.

איך זה עוזר לך שבנט יממן תלמידים דתיים דווקא בנדיבות שכזו? יש לו אידיאולוגיה והוא מממש אותה על חשבונך.
אני לא מבין את הטיעון הזה, אני לא בוחר ב X משום שהוא מושלם אלא משום שהוא הבחירה הכי פחות גרועה. השורה התחתונה היא זאת שקובעת, מפלגות חילוניות רעות לכיס שלי הרבה יותר מבנט. העובדה שאני חילוני, לא גורמת לי להעדיף מפלגות חילוניות.

אני לא מבין את הטיעון הזה, אני לא בוחר ב X משום שהוא מושלם אלא משום שהוא הבחירה הכי פחות גרועה. השורה התחתונה היא זאת שקובעת, מפלגות חילוניות רעות לכיס שלי הרבה יותר מבנט. העובדה שאני חילוני, לא גורמת לי להעדיף מפלגות חילוניות.

מודה שלא עקבתי אחרי הפעולות של בנט כשר. מה הוא עשה ספציפית שגורם לך לחשוב שהוא הגן, מגן או יגן על האינטרסים שלך?

הסיכוי שיוכל להוריד מיסים בתקופה בה שיא הגרעון בעשורים האחרונים, אפסי, גם אם היה שר אוצר.
הסיכוי שכל חבר כנסת של ימינה ידאג לקבוצות המקורבות, כפי שעשו בעבר, קרוב למאה אחוז.

אם השיקול הוא אישי בלבד, כדאי לבדוק מי ידאג לקבוצה שלך.
אני חילוני, יהודי, שעובד בהייטק. אין כרגע מפלגה סקטוריאלית שתייצג את הקבוצה שלי, פשוט משום שהציבור שאני חלק ממנו מתעקש להתעסק בנושאים ״אידיאולוגים״ ולא בתועלת האישית שלו.

מודה שלא עקבתי אחרי הפעולות של בנט כשר. מה הוא עשה ספציפית שגורם לך לחשוב שהוא הגן, מגן או יגן על האינטרסים שלך?
שום דבר שהוא עשה בתור שר לא גרם לי להצביע לו. אני מסתכל על המסר שלו ועל העובדה שהוא מעלה סוגיות קפיטליסטיות במרכזו. מאותה סיבה הצבעתי בעבר לביבי והתאכזבתי. אין לי ברירה אלא לתת הזדמנות לבנט, אין אף אחד ששם כרגע אם הנושאים האלה בחזית כמוהו.

שום דבר שהוא עשה בתור שר לא גרם לי להצביע לו. אני מסתכל על המסר שלו ועל העובדה שהוא מעלה סוגיות קפיטליסטיות במרכזו. מאותה סיבה הצבעתי בעבר לביבי והתאכזבתי. אין לי ברירה אלא לתת הזדמנות לבנט, אין אף אחד ששם כרגע אם הנושאים האלה בחזית כמוהו.

בנט בפוליטיקה, כולל כשר, כבר שנים. קשה לי לראות איך פתאום יהפוך עורו וידאג לכלל האזרחיות/ים. הבטחות כולם יודעים לפזר לפני הבחירות, אבל העשייה שלו עד עכשיו לא מרמזת שהוא מתכוון לקיים.

אני חילוני, יהודי, שעובד בהייטק. אין כרגע מפלגה סקטוריאלית שתייצג את הקבוצה שלי, פשוט משום שהציבור שאני חלק ממנו מתעקש להתעסק בנושאים ״אידיאולוגים״ ולא בתועלת האישית שלו.
אז לא בטוח שלהצביע למשאבת הכספים של המונופולים הדתיים הגדולים ישרת אותך.
תבדוק איך חברי הכנסת שהצבעת להם תפקדו בכנסת ולטובת מה הם הקצו את כספי הציבור.

הסיכוי שיוכל להוריד מיסים בתקופה בה שיא הגרעון בעשורים האחרונים, אפסי, גם אם היה שר אוצר.
הסיכוי שכל חבר כנסת של ימינה ידאג לקבוצות המקורבות, כפי שעשו בעבר, קרוב למאה אחוז.
הפוך גוטה. גרעון ומשבר הם הזדמנות לרפורמות, הפרטות וקיצוצים שיובילו להורדת מיסים בסופו של דבר. זה בדיוק מה שביבי ולפיד עשו לפני כמעט שני עשורים. אני לא יודע אם זה מה שבנט יעשה אבל זה עדיף על פני שאר מפלגות הימין/מרכז/שמאל שניראות כמו סניף של ההסתדרות.

אני מאמינה שאידיאולוגיה קשורה קשר הדוק לרווחתי האישית. לא חושבת שהמתאם ההפוך בין רמת השחיתות במדינה לבין איכות החיים בה הוא מקרי.

הפוך גוטה. גרעון ומשבר הם הזדמנות לרפורמות, הפרטות וקיצוצים שיובילו להורדת מיסים בסופו של דבר. זה בדיוק מה שביבי ולפיד עשו לפני כמעט שני עשורים. אני לא יודע אם זה מה שבנט יעשה אבל זה עדיף על פני שאר מפלגות הימין/מרכז/שמאל שניראות כמו סניף של ההסתדרות.
מה הפוך?
אם יש גרעון שיא אז זה הזמן להגדיל אותו?
על רפורמות כל המפלגות מדברות. כולם בעד חסכון והתייעלות. תעיר אותי כשבנט ידבר על רפורמות במוסדות שמפרנסים את המצביעים שלו.

• אהבתי
Reactions: HHH
התגובות כאן רק ממחישות את המצב. אנשים כאן מתעקשים לקחת את הדיון לכיוונים קולקטיביסטים. בגלל שאני לא חובש כיפה, אני אמור להיות חלק מקולקטיב של חילונים ומכאן להתנגד לבנט. במקביל, כחלק מההזדהות שלי עם הקולקטיב, אני אמור להתעלם מהתועלת האישית שבנט יכול לייצר בשבילי.

התגובות כאן רק ממחישות את המצב. אנשים כאן מתעקשים לקחת את הדיון לכיוונים קולקטיביסטים. בגלל שאני לא חובש כיפה, אני אמור להיות חלק מקולקטיב של חילונים ומכאן להתנגד לבנט. במקביל, כחלק מההזדהות שלי עם הקולקטיב, אני אמור להתעלם מהתועלת האישית שבנט יכול לייצר בשבילי.

לא בדיוק. נניח שהצבעת למפלגה אנטי להט"בית שעושה את החיים עבור להט"ב בלתי נסבלים, לדוגמה. הלהט"ב שיכולים להרשות לעצמם יעזבו את הארץ ולא ישלמו יותר מיסים. כתוצאה מכך, אתה תשלם יותר מיסים אם תבחר להישאר.

בדיוק הפוך.
בגלל שבנט דואג לקולקטיב שאתה לא חלק ממנו, אם חשובה לך רק התועלת האישית, כדאי להצביע למישהו שידאג לקבוצה שלך.

מה היקף התקציבים שבגלל בנט עברו לציבור הדתי? מספרים? עובדות?
את הנושאים בהם תמכו חברי מפלגתו קל לראות בתקשורת ובאתר הכנסת.
לגבי גובה הנזק, אתה הצבעת לו. ודאי בדקת את הנושא שהכי חשוב לך אצל המועמד, לא?

• אהבתי
Reactions: HHH
נניח שהצבעת למפלגה אנטי להט"בית שעושה את החיים עבור להט"ב בלתי נסבלים, לדוגמה. הלהט"ב שיכולים להרשות לעצמם יעזבו את הארץ ולא ישלמו יותר מיסים. כתוצאה מכך, אתה תשלם יותר מיסים אם תבחר להישאר.
נניח שאת מצביעה אנטי אנושית שדוגלת בגיוס חובה לזכרים יהודים (תני לנחש שכל המשתתפים בדיון מצביעים למפלגה כזאת). זכרים יהודים שיכולים להרשות לעצמם או הוריהם יעזבו את הארץ ולא ישלמו יותר מיסים. כתוצאה מכך, את תשלמי יותר מיסים אם תבחרי להישאר.

זה בדיוק העניין, את ״מאמינה״.

כן, אחרי הכל מדובר ברווחתי האישית ואני אחראית לעצמי. אני גם אעדיף להיות מעמד ביניים במערב אירופה מאשר עשירה בבנגלדש (בהנחה שאין לי דרך לצאת משם). אתה כנראה תבחר אחרת.

את הנושאים בהם תמכו חברי מפלגתו קל לראות בתקשורת ובאתר הכנסת.
לגבי גובה הנזק, אתה הצבעת לו. ודאי בדקת את הנושא שהכי חשוב לך אצל המועמד, לא?
אני הסברתי מדוע אני מצביע לבנט אין כאן קשר למעשיו בעבר, אתה מעלה כאן טיעונים שאמורים לגרום לי לא להצביע לו, איפה המקורות שלך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הון עצמי - היתרון העיקרי בקניית דירה למגורים? נדל"ן 19
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 182
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
א התוספים שלכם לגלישה בטוחה ושמירה על הפרטיות? אוף טופיק 4
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
littleSeal מה התחביבים שלכם? התפתחות אישית 21
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
E בעלי דירות בחו"ל, יוצרים קשר ישיר עם השוכרים שלכם? נדל"ן 13
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
dorian סולידים ובני/בנות זוג - הסיפור שלכם אוף טופיק 4
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
ITS איך אתם מתעדים את הנכסים שלכם? שוק ההון 14
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
N איך אתם אוהבים את קרן החירום שלכם? שוק ההון 1
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
E מה השיקולים שלכם בבחירת מדדים? שוק ההון 3
S לפי איך אתם מתכננים את הפנסיה שלכם? צרכנות פיננסית 10
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
ג בכמה אחוזים ירד התיק שלכם מה19 לחודש שוק ההון 9
ו מה היו ההשקעות הכי גרועות שלכם? שוק ההון 87

נושאים דומים

Back
למעלה