• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה היא התזונה הנכונה (או לא הנכונה)?

מצב
הנושא נעול.
ממה הבנת שהחלמון לא בריא, יש לך קישור למאמר מדעי אי חומר רציני על זה ואני לא מדבר על כתבה בעיתון.
סרט דוקו נטפליקס הטוען [יש מאמרים ודיונים שלו מול הוועדות שאחראיות על הפרסומים במשרד הבריאות בארה"ב]
כי התזונה היא המרכיב העיקר בסכרת בארה"ב.
זאת בגלל האוכל שלכאורה "בריא" בדיאטה המפורסמת שמה,
למשל, על אף שידוע שיש קורלציה בין חלב/אוכל מעובד/יין/בשר אדום להתקפי לב עדיין ממליצים עליו במשרדים השונים, אז עוקבים אחרי מי מממן את אותם גופים ומבינים...

בין השאר ראיתי באותו סרט שרוב האוכל כיום מעובד ולא מזין.
ואז אני רואה פה שאנשים ממליצים על דגים על אף ששמה יש את עניין הכספית.
העוף מלא באנטיביוטיקה גם דרך התזונה וגם דרך הזרקות, בקיצור, קצת לא מבין....

צריך להבדיל בין אוכל בריא לבין אכילה בריאה. כן לאכול את הדיאטה האמריקאית זה בסדר אם אוכלים בכמויות הגיוניות. אותו דבר עם דיאטה הודית או יפנית וכו'. הם פשוט אוכלים כמויות הגיוניות, וכשעושים את זה אפשר גם להיות בריא על דיאטה של מקדונלדס.

לגבי אוכל בריא, אין דבר כזה אוכל בריא, בכל מאכל יש ייתרונות וחסרונות.

צריך להבדיל בין אוכל בריא לבין אכילה בריאה. כן לאכול את הדיאטה האמריקאית זה בסדר אם אוכלים בכמויות הגיוניות. אותו דבר עם דיאטה הודית או יפנית וכו'. הם פשוט אוכלים כמויות הגיוניות, וכשעושים את זה אפשר גם להיות בריא על דיאטה של מקדונלדס.

לגבי אוכל בריא, אין דבר כזה אוכל בריא, בכל מאכל יש ייתרונות וחסרונות.
הטענה הזאת עלתה באשכול. והיא פשוט לא נכונה. אפילו העלתי סרטון. וצריך גם להתייחס למיקרו ניוטריאנטים

הטענה הזאת עלתה באשכול. והיא פשוט לא נכונה. אפילו העלתי סרטון. וצריך גם להתייחס למיקרו ניוטריאנטים
זה פשוט לא נכון. אפשר להביא 10 סרטונים שסותרים כל טענה על פני האדמה. בסין וביפן יש כפרים שחיים בהם עד גילאים מטורפים וכל הדיאטה שלהם זה אורז ודגים.

סרט דוקו נטפליקס הטוען
אם אתה מדבר על הסרט הזה: what the health, אם כן, הוא מגמתי מאוד ולא כל כך מדוייק, הייתי מאוד נזהר מלהסתמך על סרט תעמולתי שבראשו עומדים מובלי דיעה לצמחונות.
מצ"ב מאמר של TIME עם הערות לגבי הסרט : http://time.com/4897133/vegan-netflix-what-the-health/
קבל גם ביקורת של אתר צימחוני על הסרט https://www.vegan.com/posts/vegan-dietitian-review-what-the-health/

בעיקרון, תשתדל לא לאכול אוכל מעובד, אין בעיה במוצרים מהחי או בבשר אדום ושומן, שוב, כל עוד הוא לא מעובד ומשומר.
כל דבר במידה כמובן, תנסה להנביט נבטים, אני למשל, מנביט בקלות נבטים של ברוקולי, זה מאוד בריא וקל, כמו כן, מאוד סולידי.
לא אומר לך לטפח גינת ירק בבית, כי לא כולם יכולים, אבל לא צריך להיות קיצוני בשום דבר לדעתי.

אפשר להביא 10 סרטונים שסותרים כל טענה על פני האדמה
ואז אתה מגיע ל-כדוה"א שטוח ולשתות תמיסת אקונומיקה לטיפול באוטיזם.
בסין וביפן יש כפרים שחיים בהם עד גילאים מטורפים וכל הדיאטה שלהם זה אורז ודגים.
אתה מתכוון לזה - http://boredomtherapy.com/256-year-old-man/ ?
כי בבראשית יש סיפורים על אנשים שחיו יותר מ-700 שנה.
איזה כיף שאין מרשם אוכלוסין ולא יודעים מתי נולדת?

ואז אתה מגיע ל-כדוה"א שטוח ולשתות תמיסת אקונומיקה לטיפול באוטיזם.

אתה מתכוון לזה - http://boredomtherapy.com/256-year-old-man/ ?
כי בבראשית יש סיפורים על אנשים שחיו יותר מ-700 שנה.
איזה כיף שאין מרשם אוכלוסין ולא יודעים מתי נולדת?
אני לא אנהל את הויכוח הזה, חבל על הזמן.

אם אתה מדבר על הסרט הזה: what the health, אם כן, הוא מגמתי מאוד ולא כל כך מדוייק, הייתי מאוד נזהר מלהסתמך על סרט תעמולתי שבראשו עומדים מובלי דיעה לצמחונות.
מצ"ב מאמר של TIME עם הערות לגבי הסרט : http://time.com/4897133/vegan-netflix-what-the-health/
קבל גם ביקורת של אתר צימחוני על הסרט https://www.vegan.com/posts/vegan-dietitian-review-what-the-health/

בעיקרון, תשתדל לא לאכול אוכל מעובד, אין בעיה במוצרים מהחי או בבשר אדום ושומן, שוב, כל עוד הוא לא מעובד ומשומר.
כל דבר במידה כמובן, תנסה להנביט נבטים, אני למשל, מנביט בקלות נבטים של ברוקולי, זה מאוד בריא וקל, כמו כן, מאוד סולידי.
לא אומר לך לטפח גינת ירק בבית, כי לא כולם יכולים, אבל לא צריך להיות קיצוני בשום דבר לדעתי.
קראתי את הקישורים, לא סותרים לגמרי אלא טוענים שהיה אפשר לנהל את הדיון בצורה אחרת.
עדיין כולם מחזיקים בעניין שבשר מעובד זה פויה.
ואני שואל,
איך אני יכול לצרוך חלבון/בשר מן החי ולהימנע מכמה שפחות "חרא" ,
יש דרך מהירה לצרוך חלבון סטייל טונה/פרגית מבלי להסתכן בכספית או אנטיביוטיקה ? חוץ מלגדל אותם אצלי בבית.
יש חלבון לא מן החי שמספיק טוב כתחליף?

• אהבתי
Reactions: Roi
עדיין כולם מחזיקים בעניין שבשר מעובד זה פויה
מסכים לחלוטין.
איך אני יכול לצרוך חלבון/בשר מן החי ולהימנע מכמה שפחות "חרא
פשוט מאוד, לך לקצביה ותקנה בשר לא מעובד, כמעט כל חלק מתאים, יש מגוון של נתחים חלקם מאוד סולידים, פשוט לא לקנות נקניקיות שאתה לא יודע מי הכין אותן או המבורגרים וקבבים לא מזוהים.
הכי מהיר זה להכין סטייק טוב, אנטריקוט מומלץ, אבל יש גם נתחים זולים יותר שעושים אותם ממש מהר על הפלנצ'ה.
אפשר גם לקנות נתחים לבישול ארוך ולהכין אותם בסופש, תכין לעשמך כמויות ותקפיא או תיקח לעבודה.
יש חלבון לא מן החי שמספיק טוב כתחליף?
לא מכיר כזה.

לך לקצביה ותקנה בשר לא מעובד
בשר כזה לא ניתן למניפולציה? לא מזריקים מים ושאר ירקות ?
המבורגרים וקבבים לא מזוהים.
אני רק יכול לקוות שאם הוא אומר שהם מכינים במקום אז זה לכאורה פחות מעובד ?
לא מכיר כזה.
טונה/סרדינים מקופסא זה ממש מעובד וגרוע ? אין משהו מוכן כזה לעצלנים כמוני שהוא פחות פויה

בשר כזה לא ניתן למניפולציה? לא מזריקים מים ושאר ירקות ?
בעיקרון לא, אתה צריך ללכת לקצב טוב שאתה יכול לסמוך עליו, זה עיניין שצריך ליצור גם מערכת יחסים טובה איתו, הוא ישמור לך חתיכות טובות וימליץ לך מה לקחת, לפחות ככה זה אצל הקצב שלי.
לא, זה עדיין מעובד, כי הם מחוייבים להוסיף לזה כל מני חומרים על מנת לשמר את זה.
אני קונה בשר טחון ועושה המבורגרים לבד, אני מקפיא לי אותם מוכנים וככה יש לי תמיד למקרה חרום.
טונה/סרדינים מקופסא זה ממש מעובד וגרוע ?
לא, תקפיד לקנות מחברות טובות ובשמן זית.

@Shlomi Z

לדעתי החשש שלך קצת מוגזם ומבוסס בעיקר על סיפורים אישיים.

ירקות מרוססים בחומרי הדברה? נכון, אבל המחקר מראה שהתועלת שבאכילתם עולה על הנזק הפוטנציאלי מחומרי ההדברה.
דגים עם כספית? גם נכון, אבל התועלת באומגה 3 מן החי היא רבה וישנם דגים עם רמות כספית נמוכות ורמות אומגה 3 גבוהות (כמו מקרל, סרדינים, סלמון ועוד). אגב, טונה בהירה בשימורים אינה גבוהה באומגה 3.

אם אתה רוצה דיאטה שבאמת מבוססת על קונצנזוס מדעי, כל מה שאתה צריך לעשות הוא לעיין בהמלצות של הגופים המובילים - ארגון הבריאות העולמי, אגודת הסרטן העולמית, אוניברסיטאות מובילות כמו הרווארד ואגודת הלב האמריקאית.

בכולם תקבל פחות או יותר את אותה המלצה - דיאטה עם דגש צמחי (plant based diet) שעשירה בירקות, פירות, אגוזים, קטניות ושמנים צמחיים בריאים כמו שמן זית, בשילוב עם עוף, הודו ודגים. חלק מהגופים ממליצים גם לשלב בשר בקר רזה.

תודה על הסבלנות בחפירות שלי.

לא, זה עדיין מעובד, כי הם מחוייבים להוסיף לזה כל מני חומרים על מנת לשמר את זה.
מה ההבדל בין הבשר הטחון שאתה לוקח לביתך לבין הבשר הטחון שיש בקציצות שלהם, זה אותו מפעל הרי לא ? [אותו קצב]

לא, תקפיד לקנות מחברות טובות ובשמן זית.
בניגוד למים? מדוע ?
מה עדיף, דג קפוא או טונה בשימור ? שניהם מלאים בכספית אבל לא ?

ירקות מרוססים בחומרי הדברה? נכון, אבל המחקר מראה שהתועלת שבאכילתם עולה על הנזק הפוטנציאלי מחומרי ההדברה.
איך אפשר להימנע מפוטנציאל הנזק שיש באכילה ?
אם מדובר בפטרוזליה/כוסברה/מלפפון/עגבניה ?
מלפפון כמובן אפשר לקלף, אבל מה עם כל השאר ?

בשר טרי לא אמור להיות מעובד,במעובד הכוונה לנקניקים וכאלה.
בעניין בשר טחון,תבקש שיטחנו לך במקום מנתח שאתה רואה בעניים איך הוא נראה.
בכלליות אני מתחבר למה שרשמו על הכמויות,צריך להשתדל לאכול בכמויות הגיוניות ולגוון. לכול סוג אוכל יש גם השפעות שלליות לדוגמה:
ארסן באורז
חומרי ריסוס בירקות
אנטיביוטיקה והורמונים בבשר
כספית בדגים וכו וכו
הרעיון שלי הוא לא לאכול הרבה מאוד מאף מאכל פשוט לגוון.
קצת מכול דבר לא יגרום לנזק גדול(או הרבה פחות מהרבה ממנו)
בנוסף הרבה יותר מעניין ובריא לאכול אוכל מגוון.
זה לפחות התאוריה הלא מבוססת שלי.

מה ההבדל בין הבשר הטחון שאתה לוקח לביתך לבין הבשר הטחון שיש בקציצות שלהם, זה אותו מפעל הרי לא ? [אותו קצב]
אולי הבסיס הוא אותו בסיס, אבל ישנן תקנות של משרד הבריאות לבית עסק, איך ומה להוסיף להמבורגר או הקבב, צריך להסתכל על האריזה.
כלל ברזל, תראה שטוחנים לך את החתיכה מול העיניים ותכין לבד את הקציצה, אין לך באמת שליטה על מה שהקצב הכין לבד וארז.

אל תקנה בשר טחון קפוא, זה מעובד, אל תקנה בשר טחון שנטחן מראש, זה מעובד.
בגדול, מבחינה טכנית, גם בשר שנטחן לפניך עבר עיבוד, אבל זה בקטנה, כל עוד לא הוסיפו לו כלום.
בעיקרון לא מזריקים לבשר מים, אני אישית מעדיף בשר לא מוכשר, הוא טעים יותר ופחות מעובד.
לגבי הטונה ושימורים, אני לא כל כך מבין בזה, סורי.

איך אפשר להימנע מפוטנציאל הנזק שיש באכילה ?
אם מדובר בפטרוזליה/כוסברה/מלפפון/עגבניה ?
מלפפון כמובן אפשר לקלף, אבל מה עם כל השאר ?

לא מומלץ לקלף את הקליפה כי היא מכילה הרבה דברים שטובים לך. החריגות בארץ אינן ברמה גבוהה, במיוחד לא במלפפון ובעגבניה. יותר בירקות עליים ובתותים.

מה שמומלץ לעשות:
1. לאכול מגוון גדול של ירקות ופירות כדי שבגוף לא תצטבר כמות גדולה של חומר הדברה מסויים מירק או פרי מסויימים.
2. להעדיף לרכוש ירקות עליים באריזה שעליה מצוין שהם עוברים בדיקות מדגמיות של חומרי הדברה.
3. להרבות בצריכה של ירקות ופירות שבאופן עקבי נמצא שיש בהם פחות שאריות חומרי הדברה כמו בצל, חציל, אבוקדו ועוד.
4. לגדל בבית כשאפשר.

ארגון הבריאות העולמי, אגודת הסרטן העולמית, אוניברסיטאות מובילות כמו הרווארד ואגודת הלב האמריקאית.
בהצלחה עם זה.

אתה תקבל המלצה לדיאטה שישום סביר שלה, במסגרת העולם המודרני מוביל לסוכרת, השמנת יתר, הסתיידות עורקים, והתקפי לי. מה שנקרא מתכון ל Metabolic Syndrome .

וגם אתה תצטרך להכיל סדרה של המלצות, פשוט מביכות, וחזרה מהן בבושה גדולה.

אתה תקבל המלצה לדיאטה שישום סביר שלה, במסגרת העולם המודרני מוביל לסוכרת, השמנת יתר, הסתיידות עורקים, והתקפי לי. מה שנקרא מתכון ל Metabolic Syndrome .

על מה אתה מסתמך?

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
S האם ההשקעה ב-B2B היא הנכונה למצבי? שוק ההון 5
U משכנתא בחירת האסטרטגיה "הנכונה" נדל"ן 7
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
ה הדרך הנכונה והנבונה להשקעה בניירות ערך שוק ההון 6
Odysseus ביטוחי בריאות - הרכבת המעטפת הנכונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 58
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
ש חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה