• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי?

ההשקעות כמעט ונעצרו
וזה לא משהו שקרה בכל העולם

רוב החברות החדשות נפתחות בארה״ב ולא בישראל
אני בהייטק 22 שנה, מתי לא רשמו חברות בארצות הברית והעדיפו את ישראל? כמה חברות כבר ניפתחו בחודשים האחרונים, כשהשוק נימצא בשפל של שני עשורים שכבר אפשר לעשות סטטיסטיקה על הנושא?!

פוסט-דוקים דוחים חזרה לישראל
איפה הנתונים?

קודם עלי לכתוב דברים בנוגע לצפון קוריאה, לפני שתוכל לחפש בהם היגיון.
כל מה שכבת תופס לגבי צפון קוראה. עם אותו הגיון בדיוק.
אם כלכלנים, הייטקיסטים, עובדי מחקר ופיתוח, זוכי פרסי נובל וכדומה - יתעצבנו על כך שרפורמה מהסוג הזה מתחוללת, בוודאי שתהיה פגיעה בכלכלה, אבל הפגיעה הזאת תיווצר עקב רגשותיהם של אנשים שהצליחו במצב עניינים מעוות, או בגלל רגשותיהם של משקיעים פוטנציאלים שהמצב הנוכחי במדינה גורף להם רווחים, ולא בגלל הרפורמה.

אם הרפורמה גרמה לכל הנ״ל להפגע והפגיעה בהם גוררת פגיעה בכלכלה, אז הרפורמה גוררת פגיעה בכלכלה.

אתה יכול להגיד שאתה מוכן לפגוע בכלכלה ובלבד שתפגע בכל מי שתורם לשיגשוגה
אתה יכול להגיד ששרי הממשלה כל כך טיפשים שהם תיכננו עשר שנים דיקטטורה ולא הבינו שזה מה שהם עושים
אתה יכול להגיד שהממשלה כל כך גרועה שהיא חשבה שתוכל לשקר לכולם לא חזתה שאנשים יבינו שבלי הפרדת ראשויות זה דיקטטורה
אתה יכול להגיד שהממשלה כל כך גרועה שאין שום תיכנון ומחשבה מאחורי מעשיה
אתה יכול להגיד הרבה דברים אבל אתה לא יכול לשנות את חוקי הלוגיקה.

נערך לאחרונה ב:
אני בהייטק 22 שנה
להיות בהייטק ולהיות יזם בהייטק זה לא אותו דבר
בכל העולם יש האטה. בישראל כמעט עצירה.
כמה חברות כבר ניפתחו בחודשים האחרונים, כשהשוק נימצא בשפל של שני עשורים שכבר אפשר לעשות סטטיסטיקה על הנושא?!
מספיק
איפה הנתונים?
לא יודע אם פורסם משהו רישמי. הידע משיחות אישיות עם אנשי האקדמיה.

בכל העולם יש האטה. בישראל כמעט עצירה.
איפה הנתונים?

שאלתי כמה חברות ניפתחו כדי להבין אם בכלל אפשר להחשיב את זה הסטטיסטיקה הזאת. אני לא מצאתי את התשובה בכתבה שצרפת. אני כן קורא שם שהכתבת טוענת שיש כאן "מהפך שהתרחש תוך חודש שבו הדור הבא של ההייטק הישראלי פשוט עבר לחו"ל"

כלומר, תוך חודש כל ההייטק עבר לחו"ל. זאת בדיוק ההיסטריה וההצהרות האידיוטיות שאני מדבר עליהן.

אתה יכול להגיד הרבה דברים אבל אתה לא יכול לשנות את חוקי הלוגיקה.
הלוגיקה שלך עקומה.

הפרדת הרשויות בהקשר למערכת המשפט בישראל היא פרובלמטית בלאו הכי בהשוואה לעולם המפותח.
מערכת המשפט בישראל היא ייחודית בעולם המפותח, וככל הנראה לא במובן הטוב של המילה.
כמו כן, הכלכלה הדואלית של ישראל, ללא קטר ההייטק, יותר דומה לכלכלת עולם שלישי.
הכלכלה שנוצרה פה עד עכשיו, נוצרה ונבנתה בין השאר בזכות עיוותים ומערכות שאינן עובדות מספיק טוב או לפי סטנדרט מערבי מקובל.

יתכן שעדיף כלכלה פחות משגשגת אבל יותר מפוזרת מבחינת כושר הייצור וההכנסות של ענפי המשק, ושהעושר שלה יחלחל לרוב האזרחים ולא רק לרבע מהם בערך.

מדבריך ניכר שאתה שואף לשמר את הסטטוס קוו גם במחיר הפיכת ישראל למצבה של צפון קוריאה - כלכלה ריכוזית בה רוב האזרחים עניים.

נערך לאחרונה ב:

אני בהייטק 22 שנה, מתי לא רשמו חברות בארצות הברית והעדיפו את ישראל? כמה חברות כבר ניפתחו בחודשים האחרונים, כשהשוק נימצא בשפל של שני עשורים שכבר אפשר לעשות סטטיסטיקה על הנושא?!

איפה הנתונים?

יש הבדל בין לרשום חברת בת בארהב לבין שהחברה המקור בארהב. הרבה חברות ישראליות היו רשומות כישראליות ותחתם חברות בת אמריקאיות. המשמעות היא שבמשפט נגד החברה זה מגיע לבית המשפט בישראל. היום הרבה חברות עשו היפוך שרוול ככה שהחברה היא אמריקאית והבת ישראלית ככה שבתביעה המשפט נעשה בארהב בדרך כלל daleware. המשמעות היא שבמכירה הכסף מגיע לחברה ולא לחברת בת. Waze היו חברה ישראלית, שהייתה תביעה נגד וויז זה התרחש בבית המשפט בישראל. לאחר הרכישה גוגל מאוגדת בדלוור ולכן בתביעה נגד וויז עכשיו המשפט יעשה בדלוור.
היפוך שרוול זה עסק יקר וממש לא נוח לחברה, זה שחברות עושות את זה אומר שהם לא מצליחות להשיג השקעות כי המשקיעים לא בטוחים לאן מערכת המשפט הישראלית הולכת.

המשמעות היא הפסד של מאות מילארדים שנים קדימה....

אגב, חלק מהאנשים שהוציאו את דיבתם(כיוצרי תבהלה) היו מהציונים שבשיחות בפורומים תמיד תמכו מסיבות ציוניות בהתאגדות בישראל.

המשמעות היא הפסד של מאות מילארדים שנים קדימה
יו רע, מפחיד. הרי ישראל עם מס חברות מפלצתי, רגולציה ובירוקרטיה הייתה עד לפני הממשלה הנוכחית גן עדן למשקיעים זרים. אין ספק שמשקיע שרואה את מצב אכיפת החוזים בבתי המשפט בישראל (מקום 85 מתוך 190 כלכלות על פי WBP) ושומע על הלכת אפרופים, מודאג מהקטנת כוחו של בג"צ. זה בדיוק הח#א שני מדבר עליו בבליל הטיעונים ההזויים של מתנגדי הרפורמה, אתם ממש חוזרים על קישקושים בלי להבין את המשמעות שלהם. שנים אני מדבר עם אנשים על זה שהמדינה מבריחה מכאן משקיעים בגלל מדיניות שלא תומכת בעסקים, אתם גיליתם את זה לפני חודשיים, כמה שנים אחרי שהשמאל כולו דרש שהמדינה תפר הסכמים עם חברות זרות בשם הצדק החברתי.

חלק מהאנשים שהוציאו את דיבתם(כיוצרי תבהלה) היו מהציונים שבשיחות בפורומים תמיד תמכו מסיבות ציוניות בהתאגדות בישראל.
רק מדגיש את התופעה שאני מדבר עליה, מדובר בפסיכוזה המונית. אנשים חשבו עד היום X ופתאום הם לגמרי Y. מוכנים לשרוף את המדינה. לפני חודשיים היו מוכנים לההרג בשביל המדינה, אבל ביבי זכה שוב בבחירות אז הם מסרבים לשרת בצבא, מעבירים את הכסף לחו"ל וחוברים ל BDS. בית משוגעים.

יתכן שעדיף כלכלה פחות משגשגת אבל יותר מפוזרת מבחינת כושר הייצור וההכנסות של ענפי המשק, ושהעושר שלה יחלחל לרוב האזרחים ולא רק לרבע מהם בערך.
ברור שאתה צודק בזה, אבל הבעיה האמיתית שרוב הציבור לא מבין איך מדיניות פשוטה של המדינה גורמת בצורה ישירה שהאנשים הפשוטים ימשיכו להרוויח שכר מינימום.

יו רע, מפחיד. הרי ישראל עם מס חברות מפלצתי, רגולציה ובירוקרטיה הייתה עד לפני הממשלה הנוכחית גן עדן למשקיעים זרים. אין ספק שמשקיע שרואה את מצב אכיפת החוזים בבתי המשפט בישראל (מקום 85 מתוך 190 כלכלות על פי WBP) ושומע על הלכת אפרופים, מודאג מהקטנת כוחו של בג"צ. זה בדיוק הח#א שני מדבר עליו בבליל הטיעונים ההזויים של מתנגדי הרפורמה, אתם ממש חוזרים על קישקושים בלי להבין את המשמעות שלהם. שנים אני מדבר עם אנשים על זה שהמדינה מבריחה מכאן משקיעים בגלל מדיניות שלא תומכת בעסקים, אתם גיליתם את זה לפני חודשיים, כמה שנים אחרי שהשמאל כולו דרש שהמדינה תפר הסכמים עם חברות זרות בשם הצדק החברתי.

רק מדגיש את התופעה שאני מדבר עליה, מדובר בפסיכוזה המונית. אנשים חשבו עד היום X ופתאום הם לגמרי Y. מוכנים לשרוף את המדינה. לפני חודשיים היו מוכנים לההרג בשביל המדינה, אבל ביבי זכה שוב בבחירות אז הם מסרבים לשרת בצבא, מעבירים את הכסף לחו"ל וחוברים ל BDS. בית משוגעים.

ידידי, שום טיעונים. מספר לך עובדות מהשטח כמישהו שמגייס כסף מקרנות זרות. אני מזמין אותך לשאול בעלי חברות וסטארטאפים אחרים. הממשלה הזאת עשתה ועושה נזק לענף שייקח הרבה זמן אם בכלל לתקן.

ברור שאתה צודק בזה, אבל הבעיה האמיתית שרוב הציבור לא מבין איך מדיניות פשוטה של המדינה גורמת בצורה ישירה שהאנשים הפשוטים ימשיכו להרוויח שכר מינימום.
מעדיף שלא לזלזל באינטליגנציה של העם, הרבה יותר סביר שפשוט חלקם נהנים (במישרין או בעקיפין) ממצב העניינים הנוכחי.

נערך לאחרונה ב:
הרי ישראל עם מס חברות מפלצתי, רגולציה ובירוקרטיה היית
פשוט לא נכון. לישראל מדיניות נדיבה של עידוד השקעות הון, לרבות מס חברות אפסי. בלי זה אף חברה רב לאומית לא היתה משקיעה כאן.
לגבי סטרטאפים, חלקם נרשמים כאן בשלב מאד ראשוני מתוך סוג של אינרציה, כי כל היזמים ישראלים ורק אחר כך מתרחבים ופותחים חברה זרה.

אני חושב שלזה יסכימו רבים ממתנגדי המהפיכה (לפחות אני אסכים).
אם רוצים לצמצם פערים צריך להשקיע בתשתיות, בחינוך, ברפורמת עומק במוערבות הממשלתית בנדל"ן שאחראית לפער הכלכלי האדיר שנוצר כאן בין המרכז לפריפריה.
כל אלו לא יקרו בזכות שני שופטים ימניים שהקואליציה תבחר בעצמה לביהמש העליון.
תסתכל איך נראים הישובים בפרפריה שנציגיהם בשלטון כבר קרוב ל 50 שנה. כמה עולה שם דירה ואיזה אחוז מהילדים מגיעים לטכניון. אתה אדם הגון ולא שטוף מח ויודע שלא בגצ אשם במצב.

לפער הכלכלי האדיר שנוצר כאן בין המרכז לפריפריה.
תסתכל איך נראים הישובים בפרפריה שנציגיהם בשלטון כבר קרוב ל 50 שנה.
רק הערה קטנה בהקשר לפריפריה. יש שיגידו שהיא נראית כפי שהיא נראית מכיוון שלא משקיעים בה מספיק ושיש קיפוח וכן הלאה.
ויש שפשוט יגידו "דטרמניזם גיאוגרפי" או משהו בסגנון. לא בטוח שרעיון הפרחת הנגב של בן-גוריון יישים בכלל או ראוי להיות מיושם.

ההיסטוריה האנושית הקימה יישובים וערים בעיקר (לא רק) כאשר הייתה הצדקה גאוגרפית/היסטורית/כלכלית או אחרת לעשות זאת, לפני שלמישהו היה חזון להקים אותן.

אין לי התנגדות להפרחת הפריפריה, באידאל גם אני הייתי שמח שתשגשג.
אתה אדם הגון ולא שטוף מח ויודע שלא בגצ אשם במצב.
זו שאלה טובה שצריכה להיחקר ולהיבדק.

נערך לאחרונה ב:
איזה עובדה ציינת? איזה נתון נתת?
1. קרנות בין לאומיות לא מעוניינות להשקיע בחברות שמאוגדות ביישראל בגלל הנושא המשפטי זה לא היה ככה לפני חצי שנה.
2. הרבה חברות ישראליות מבצעות היפוך שרוול כדי להבטיח מימון מקרנות למרות העלות שבדבר. מה שגורם להפסד של מליארדים.

1. קרנות בין לאומיות לא מעוניינות להשקיע בחברות שמאוגדות ביישראל בגלל הנושא המשפטי זה לא היה ככה לפני חצי שנה.
2. הרבה חברות ישראליות מבצעות היפוך שרוול כדי להבטיח מימון מקרנות למרות העלות שבדבר. מה שגורם להפסד של מליארדים.
אלו לא עובדות ואין כאן נתונים. איזה וכמה קרנות בחרו לא להשקיע בחברות שמאוגדות בישראל בגלל "הנושא המשפטי"? כמה חברות ישראליות ביצעו "היפוך שרוול"?

אלו לא עובדות ואין כאן נתונים. איזה וכמה קרנות בחרו לא להשקיע בחברות שמאוגדות בישראל בגלל "הנושא המשפטי"? כמה חברות ישראליות ביצעו "היפוך שרוול"?
איזה כולן.כמה חברות ישראליות רוב היזמים שדיברתי איתם נמצאים בדילמה הזאת לא יודע מספרים.

איזה כולן.כמה חברות ישראליות רוב היזמים שדיברתי איתם נמצאים בדילמה הזאת לא יודע מספרים.
מי היזמים האלה? איזה חברות? אילו קרנות? עובדות ונתונים, אחרת אי אפשר לנהל דיון.

מעדיף שלא לזלזל באינטליגנציה של העם, הרבה יותר סביר שפשוט חלקם נהנים (במישרין או בעקיפין) ממצב העניינים הנוכחי.
אני בהחלט לא מזלזל אני רק חושב שרוב העם לא מתעסק בזה ומאמין שהמערכת בכנות דואגת לעם.

אני יביא דוגמא מהחיים שלי יש במשפחה המורחבת שניים שעובדים קצת בסיעוד, וגם בבניין שאני גר יש אם חד הורית שמתפרנסת מזה, ובגלל שיש חוסר בעובדים שמסכימים לעבוד עם זקנים, אז שר החוץ אתמול חתם בהודו להביא עשרות אלפי עובדים לבניין ולסיעוד... שזה אומר שבמקום שהשוק החופשי יעשה את העבודה, שזה אומר שחוסר יגרום לעלייה בשכר וממילא יותר אנשים שמתפרנסים בשכר נמוך עד היום יוכלו לקבל יותר, במקום זה המדינה מציפה את השוק...
רק מעניין לדמיין אם המדינה הייתה עושה את זה בעבודות של המעמד הגבוה... ברור שההסתדרות וכל ארגוני העובדים היו הופכים את העולם... ובמקום זה האנשים הפשוטים נרמסים כרגיל...
אני אישית מאוד אוהב עבודות כפיים והרבה פעמים עשיתי עבודות של בניין, ואם המדינה הייתה נותנת לשוק החופשי לעבוד, ברור שהשכר של פועלי הבניין היה קופץ, וממילא יכול להיות מאוד שהייתי עובד בזה, אבל במקום זה מספרים שרוצים למנוע אינפלציה אז מציפים את הארץ בעובדים זרים ורק בעבודות של האנשים הפשוטים... מונעים אינפלציה על הגב של העובדים חסרי ההשכלה... וכך לנצח חסרי ההשכלה יקבלו שכר נמוך...
אני חושב שלזה יסכימו רבים ממתנגדי המהפיכה (לפחות אני אסכים).
אם רוצים לצמצם פערים צריך להשקיע בתשתיות, בחינוך, ברפורמת עומק במוערבות הממשלתית בנדל"ן שאחראית לפער הכלכלי האדיר שנוצר כאן בין המרכז לפריפריה.
כל אלו לא יקרו בזכות שני שופטים ימניים שהקואליציה תבחר בעצמה לביהמש העליון.
אני לא התכוונתי שבית המשפט אשם בזה, אלא התכוונתי למה שכתבתי שפירטתי בהודעה כאן.

ובג"צ בעיני זה אנשים שיש להם מבט מאוד לא מכבד על צורת החיים שלי, ולכן אשמח מאוד אם יביאו לשם אנשים שמסתכלים עלי כאחד האדם, ומכבדים את דעתי כשווה בין שווים.

אני לא התכוונתי שבית המשפט אשם בזה, אלא התכוונתי למה שכתבתי שפירטתי בהודעה כאן.

אני חושב שהציפייה ששופטים ימניים שמרנים מקוהלת ישפרו את מצבו של העובד בעל שכר המינימום לא תתגשם. אלו אנשים שעולם הערכים שלהם רחוק מאד מאלו שאתה ציינת כרצויים.
בקשר להרגשה שלך שבית המשפט העליון היום לא מכבד את אורח החיים שלך, קשה לי להתווכח. יש המון פרטים ומן הסתם מה שחשוב לך שונה ממה שנראה לי חשוב ורלוונטי. אבל גם בעניין הזה קשה לי להאמין ששופטים מקוהלת ישפרו את מצב הציבור שלך.
עריכה: אני שואל בכנות כי אני לא יודע - האם המפלגות החרדיות שאמורות לייצג את השכבות החלשות כלכלית טיפלו בנושא העובדים הזרים שמחליפים עובדים בעלי שכר נמוך? יש להן השגים בנושא?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
T דופלקס - מה דעתכם? נדל"ן 28
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
The Thinker מה דעתכם על NFT? השקעות אלטרנטיביות 103
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
I דעתכם על תמהילי המשכנתא הבאים נדל"ן 9
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
לעניות דעתי חוות דעתכם המלומדת- תמהיל, ריביות ופריסה נדל"ן 26
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
S דעתכם הכלכלית היא? בין 1 ל 10. אוף טופיק 5
T דעתכם על תיק השקעה + התייעצות שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה