• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה דעתכם על הנפט?

זה טווח קצר
רק לשם יישור ה"קרקע המושגית"

אוקיי, אז הטווח ידוע
מה אתה חושב על המחיר בסוף הטווח, נמוך יותר מהיום או גבוה יותר מהיום?
כאילו, אתה הולך לזנק ממש לפני?
ממש לא מזנק, ואין לי בעיה עקרונית להחזיק כם הרסה מעבר ל 10 דנים במידה ואחשוב וארגיש שזה נכון. הכוונה היתה להדגיש שאני לא צופה להזדקק לכסף ולכן לממש ב 10 השנים הקרובות.
אישית מעריך שמחיר שיווי משקל בטווח של שנים בודדות הוא בסביבות 40-50 דולר לחבית.

זה טווח קצר
רק לשם יישור ה"קרקע המושגית"

אוקיי, אז הטווח ידוע
מה אתה חושב על המחיר בסוף הטווח, נמוך יותר מהיום או גבוה יותר מהיום?
כאילו, אתה הולך לזנק ממש לפני?
ממש לא מזנק, ואין לי בעיה עקרונית להחזיק גם הרבה מעבר ל 10 שנים במידה ואחשוב וארגיש שזה נכון. הכוונה היתה להדגיש שאני לא צופה להזדקק לכסף ולכן לממש ב 10 השנים הקרובות.

ממש לא מזנק, ואין לי בעיה עקרונית להחזיק כם הרסה מעבר ל 10 דנים במידה ואחשוב וארגיש שזה נכון. הכוונה היתה להדגיש שאני לא צופה להזדקק לכסף ולכן לממש ב 10 השנים הקרובות.
רק אציין שהשאלות הבאות לא נועדו "להציק" לך
רק אפשרות לעצמך להעלות את תשובותיך בכתב ולהוציאם מ"ראשך" ל"עולם"
אם זה בסדר מבחינתך, אמשיך
אז לפי מה שאתה כותב, אתה הולך להחזיק לתקופה של בערך 5 עד 10 שנים
וגם שהמחיר אמור להיות 40-50 דולר לחבית
אז השאלה היא כזאת, אם המחיר לחבית יעלה בעוד שבוע ל 40-50 דולר לחבית
האם תקנה?
באותו ההקשר,
אם אחרי שקנית, המחיר יעלה בשנה הקרובה למחיר ה"מציאותי" (על פי דעתך 40-50) האם תמשיך להחזיק עד ה 5-10 שקבעת?

נוטה להסכים איתך, סה"כ המחיר יורד בגלל ש
א) בעת מיתון צריך הרבה פחות נפט
ב) מלחמת הנפט של אופק , רוסיה והאמריקאים.

בהנחה שהאמריקאים רווחים ב 60+ , שהרוסים ב- 20+, ושערב הסעודית קבעה תקציב לשנת 2020 עם נפט באיזור ה- 60 לחבית
סביר מאוד להניח שמתי שתגמר המלחמת נפט + שהחברות fracturing האמריקאיות יפשטו רגל + שירגע המיתון הנפט יחזור למעלה.
ובכל זאת להמר כבר עכשיו יכול להוכיח את עצמו מוקדם מידי בייחוד שהנסיך הסעודי כרגע מנסה להוכיח לפוטין למי יש יותר גדול.

נערך לאחרונה ב:
רק אציין שהשאלות הבאות לא נועדו "להציק" לך
רק אפשרות לעצמך להעלות את תשובותיך בכתב ולהוציאם מ"ראשך" ל"עולם"
אם זה בסדר מבחינתך,
לחלוטין לא מציק, שמח לענות.
אמשיך
אז לפי מה שאתה כותב, אתה הולך להחזיק לתקופה של בערך 5 עד 10 שנים
וגם שהמחיר אמור להיות 40-50 דולר לחבית
אז השאלה היא כזאת, אם המחיר לחבית יעלה בעוד שבוע ל 40-50 דולר לחבית
האם תקנה?
להיפך. אם אקנה עכשיו ב 20-25 ויעלה שתוך שבוע ל 40-50 אמכור מייד. אם לא אמכור זה זהה לחלוטין ל״לקנות״ במחיר הנ״ל.
באותו ההקשר,
אם אחרי שקנית, המחיר יעלה בשנה הקרובה למחיר ה"מציאותי" (על פי דעתך 40-50) האם תמשיך להחזיק עד ה 5-10 שקבעת?
באותה נקודה אנסה להעריך מחדש. אם מחיר שינוי המשקל לדעתי יהיה באיזור 40-50 (כי לא התרחש שום שינוי חיצוני משמעותי) אז אמכור. אם אעריך שחלו שינויים שבגינם אני מעריך מחיר שיווי משקל של 70-80 אמשיך להחזיק.

נוטה להסכים איתך, סה"כ המחיר יורד בגלל ש
א) בעת מיתון צריך הרבה פחות נפט
ב) מלחמת הנפט של אופק , רוסיה והאמריקאים.

בהנחה שהאמריקאים רווחים ב 60+ , שהרוסים ב- 20+, ושערב הסעודית קבעה תקציב לשנת 2020 עם נפט באיזור ה- 60 לחבית
סביר מאוד להניח שמתי שתגמר המלחמת נפט + שהחברות fracturing האמריקאיות יפשטו רגל + שירגע המיתון הנפט יחזור למעלה.
ובכל זאת להמר כבר עכשיו יכול להוכיח את עצמו מוקדם מידי בייחוד שהנסיך הסעודי כרגע מנסה להוכיח לפוטין למי יש יותר גדול.
ייתכן ויש לפנינו ירידה נוספת של אפילו 30-40 אחוז, אבל זה לא משפיע על ההחלטה לקנות מכיון והיא מבוססת על הערכת מחיר שיווי משקל של 40-50 בטווח של מספר שנים.
אני מתעלם כרגע מהקפיצה של היום. אין לי עניין בתנודות חדות בטווחי זמן של שעות או ימים.

ייתכן ויש לפנינו ירידה נוספת של אפילו 30-40 אחוז, אבל זה לא משפיע על ההחלטה לקנות מכיון והיא מבוססת על הערכת מחיר שיווי משקל של 40-50 בטווח של מספר שנים.
אני מתעלם כרגע מהקפיצה של היום. אין לי עניין בתנודות חדות בטווחי זמן של שעות או ימים.
לדעתי זה אחלה הימור עם אתה מסוגל להתמיד, ונכנס בצורה נבונה.
אגב למה לדעתך 40-50 זו נקודת שיווי המשקל ?

באותה נקודה אנסה להעריך מחדש. אם מחיר שינוי המשקל לדעתי יהיה באיזור 40-50 (כי לא התרחש שום שינוי חיצוני משמעותי) אז אמכור. אם אעריך שחלו שינויים שבגינם אני מעריך מחיר שיווי משקל של 70-80 אמשיך להחזיק.
אם אתה משקיע מראש ויש לך תחתית ותיקרה
זה מסחר סווינג, ואם אתה חושב שאתה יודע מה שאתה עושה, אתה אף פעם לא "רק לונג" או "רק שורט"
משמע אתה מזגזג על ההשקעה שלך
מה שמעלה לדיון, האם זאת "השקעה" וכמה אתה בטוח שלמספרים ש"דמיינת" יש משמעות כלשהי?

אופציות, לדוגמא, הן כלי ל"חזאים", החזאי מטרתו:
לנחש את המחיר
ו
לנחש את הזמן

חוזים, לדוגמא הן כלי ל"מחזיקי הבסיס" ולספקולנטים
מחזיק החוזה מטרתו:
לייצב את המחיר שבו הוא מוכר את מרכולתו (גידור)
או
למהר על "עלייה מהתחתית", "ירידה מהתיקרה" (סווינג)

מחזיק הנכס מטרתו הוא:
להשתמש בו
או
לאגור אותו ואז למכור ביוקר

קרנות סל מטרתן
להחזיק חברות עם חשיפה לנפט

ועכשיו השאלה,
מדינה עם חשיפה לנפט מה מטרתה?
מדינה עם מאגר של נפט מה מטרתה?
מדינה עם אנרגיה מתחדשת, מה מטרתה?

מכוון שיש הרבה מדינות והרבה תשובות, אפשר לצמצם את ה"חשובות" לכמות האצבעות על יד אחד או שתיים
אז אשאיר לך לקרוא יותר על המדינות הללו מאשר ההשקעה ב"כלי המשחק" שלהן
במשחק של שח מט מהמרים על הישארות המלך ולא על מות הסוס

אפשר ואוכל להמשיך להגיב ולהתפלמס, רק חבל שאף אחד לא ענה על השאלה הבסיסית והראשונה שלי. מהו המכשיר/כלי/מוצר באמצעותו אוכל לעקוב באופן אמין ככל הניתן (ואפילו אם זו עקיבה סבירה ולא ממש ממש מדוייקת) על מחיר הנפט. *לא* חברות בתחום או מוצרים קשורים/דומים עם צימוד כלשהו.
תודה!

אפשר ואוכל להמשיך להביא ולהתפלמס, רק חבל שאף אחד לא ענה על השאלה הבסיסית והראשונה שלי. מהו המכשיר/כלי/מוצר באמצעותו אוכל לעקוב באופן אמין ככל הניתן (ואפילו אם זו עקיבה סבירה ולא ממש ממש מדוייקת) על מחיר הנפט. *לא* חברות בתחום או מוצרים קשורים/דומים עם צימוד כלשהו.
תודה!
אם עוד לא הבנת, או כנראה לא קראת
נפט זאת סחורה
מחירה נקבע על פי ביקוש והיצע
על סחורות עוקבים באמצעות חוזים
אני לא מבין, איזו תשובה אתה מחפש בדיוק?

בנוסף, תוצאה ראשונה בגוגל
https://www.fool.com/investing/investors-guide-to-oil-etfs.aspx
סומך עליה?
או מה שאני אגיד לך
סומך עליי?

לא מבין את הנטייה למצוא תשובות "עובדתיות" על ספקולציות מאנשים אנונימיים באינטרנט

אפשר ואוכל להמשיך להגיב ולהתפלמס, רק חבל שאף אחד לא ענה על השאלה הבסיסית והראשונה שלי. מהו המכשיר/כלי/מוצר באמצעותו אוכל לעקוב באופן אמין ככל הניתן (ואפילו אם זו עקיבה סבירה ולא ממש ממש מדוייקת) על מחיר הנפט. *לא* חברות בתחום או מוצרים קשורים/דומים עם צימוד כלשהו.
תודה!
http://www.just-f**king-google.it?s=How to invest in oil&e=mover

אפשר ואוכל להמשיך להגיב ולהתפלמס, רק חבל שאף אחד לא ענה על השאלה הבסיסית והראשונה שלי. מהו המכשיר/כלי/מוצר באמצעותו אוכל לעקוב באופן אמין ככל הניתן (ואפילו אם זו עקיבה סבירה ולא ממש ממש מדוייקת) על מחיר הנפט
אין. אא"כ יש לך כמה עשרות מיליוני דולרים.
אתה יכול לעקוב אחרי החוזים על הנפט עם כל המשתמע ואתה יכול לעקוב אחרי חבורות שמפיקות נפט.

שלום

אני מעוניין להשקיע בנפט לתקופה של מספר חודשים או שנים אם יהיה צורך עד שהמחיר יתאושש. למיטב הבנתי הדרך הנכונה היא קרנות סל. יש למישהו המלצה לניירות הערך המתאימים?

תודה

כשאומרים להשקיע בנפט,
מתכוונים למחקה מדד נפט עולמי
או נפט של מדינה ספציפית ?

הכוונה למחקה מחיר הנפט עצמו (למיטב הבנתי הלא גדולה יש 2 בולטים - Brent and WTI Crude Oil) ולא להשקעה בחברות הקשורות בנפט וכיוצא בזה.
ממה שחקרתי ישנן קרנות סל ישראליות (ולא ישראליות) שמחקות את מחיר הנפט ועליהן אשמח לשמוע.

קסם Bloomberg Brent Crude ETF מנוטרלת מט"ח
קסם Bloomberg Brent Crude ETF
תכלית סל חוזה Bloomberg Brent Crude

אלה שמות שעלו לי בחיפוש כאשר לא ברור לי האם הן עדיין פעילות, עלויות הכרוכות בהשקעה, האם הן מחקות את המחיר אחד לאחד, כיצד ניתן לראות גרפים (רצוי מתקדמים) של הן הקרנות והן נכסי הבסיס, האם עדיף להשקיע בנייר ישראלי או זר.

אשמח לכל אינפורמציה בנושא, תודה

טוב קראתי והבנתי פחות או יותר על ההפרש והשחיקה בין מחיר הקרן לבין מחיר נפט בפועל כתוצאה מקוטנגו וכולי. יחד עם זאת אני עדיין מעוניין לבדוק את העניין קצת יותר לעומק ולהסתכל על גרפים בעבר של מחיר בנפט ומחיר הקרן ככה שיהיה אפשר לראות מה יצא ההפרש בפועל ואז לקבל החלטה (בוא נאמר שאם מחיר הנפט יעלה ב100% ל40$ והקרן רק ב80% אני עדיין אהיה מרוצה). בשלב זה אני מתכוון להתמקד בניירות ישאליים בלבד ובתכלס השאלות שלי הן:

1. האם ישנן קרנות נוספות מלבד אלה שציינתי:
קסם Bloomberg Brent Crude ETF מנוטרלת מט"ח
קסם Bloomberg Brent Crude ETF
תכלית סל חוזה Bloomberg Brent Crude

2. היכן אני יכול לראות גרפים (רצוי מתקדמים) שלהן?

3. היכן ניתן לראות גרפים (רצוי מתקדמים) של מחירי הנפט, מן הסתם מצאתי כמה אתרים אבל אם יש למישהו המלצות למשהו איכותי אשמח לשמוע.

תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
N מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 665
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
T דופלקס - מה דעתכם? נדל"ן 28
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
The Thinker מה דעתכם על NFT? השקעות אלטרנטיביות 103
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
I דעתכם על תמהילי המשכנתא הבאים נדל"ן 9
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
לעניות דעתי חוות דעתכם המלומדת- תמהיל, ריביות ופריסה נדל"ן 26
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
S דעתכם הכלכלית היא? בין 1 ל 10. אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה