• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה?

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
לא יודע מה הייתי אומר להם אם כן, ומתלבט האם נכון לשנות דיסקט לקראת מועד הגיוס שלהם בעתיד הרחוק יותר
למה הורה חרדי אפילו לא שאול את עצמו את השאלה הזו? הוא פשוט לא שולח אותם לצבא.
למה אתה צריך לשלוח? הם הרוב בקואליציה שיתכבדו לשלוח את ילדיהם להלחם למענם.

גיוס ליחידה טכנולוגית שתתרום לעתיד המקצועי של הבן שלי סבבה
כן גם ליחידת סייבר התקפי שתבצע מעקב אחרי מתנגדי שלטון כמוך?

למה הורה חרדי אפילו לא שאול את עצמו את השאלה הזו? הוא פשוט לא שולח אותם לצבא.
למה אתה צריך לשלוח? הם הרוב בקואליציה שיתכבדו לשלוח את ילדיהם להלחם למענם.
כי הם מושפעים מאידאולוגיה לא מוסרית.
האם עלי לאמץ את האידאולוגיה הזו? אני כבר לא בטוח.

יש לי בת בצבא..הבנות בצבא לדעתי נתרמות מאוד מהשירות.
בנים - תלוי מאוד בתפקיד.
הבן הגדול (כבר משוחרר), היה עם פרופיל נמוך יחסית (בגלל בעיה שולית יחסית אבל כזו שמקנה פרופיל נמוך), לא הצליח להתקבל ליחידה טכנולוגית (למרות פיזיקה ומחשבים בתיכון), שירת כתומך לחימה, די סבל, לא אהב את החברה ולא כלום. בזבז את הזמן לטענתו. מה שכן הוא קרא מלא ספרים (כן, דחפתי לו את "אבא עשיר אבא עני" ועוד) וזה תרם להתבגרות שלו (שהיתה קורית ממילא גם בחוץ כי מה לעשות - מתבגרים).
הבן הצעיר (בן 13) - פה יש לנו התלבטות מאוד גדולה. הוא עם לקויות למידה, כנראה לא ישרת בתפקיד טכנולוגי משמעותי והכי גרוע - עם פרופיל גבוה (כרגע.. ללא בעיות רפואיות ידועות). לא מוכנה לתת לו להיות לוחם, בטח לא בקונסטלציה הנוכחית של הממשלה.
יש לנו אזרחות זרה, ויש לנו דד ליין - אם אנחנו עוברים לחו"ל עד גיל 16 ונרשמים שם בקונסוליה כאזרחים בחו"ל, הוא לא חייב גיוס. אנחנו לגמרי שוקלים את זה (יכולים לעבוד שם ויש לנו השקעות שם)
עכשיו השאלה אם באמת נעבור, דילמה.
יש לנו עוד זמן לחשוב
ממש דילמה
או שלא

כי הם מושפעים מאידאולוגיה לא מוסרית.
האם עלי לאמץ את האידאולוגיה הזו? אני כבר לא בטוח.
כן, חלאס להיות יפי נפש...ראינו לאן זה הביא אותנו.
64-0 בביטול עילת הסבירות ע"י קואליציית משתמטים.

אין דילמה.
למה נער חרדי יכול לא להתגייס? עד מתי תהיו אזרחים סוג ב'?

אני מנצל את האנונימיות היחסית כדי לכתוב פוסט אישי.
אצלי השאלה אם "לשלוח את הילדים לצבא" (במרכאות, כי בגיל 18, ההורה הוא רק אחד המשפיעים), היא לא שאלה עקרונית - פוליטית, אלא אקטואלית.
הייתי חייל קרבי, לא מהמוצלחים, לא אהבתי את השירות, אבל מעולם לא חשבתי במהלכו או אחרי כן, שעשיתי טעות שהתגייסתי, והלכתי לאן שהצבא שלח אותי (כולל הגנה על מתנחלים הזויים במאחזים בגבעות בשומרון ובהתנחלויות מבודדות בעזה). לכן גם החינוך שקיבלו ילדיי הוא שצבא הוא חלק מהמסלול ולא בחירה.
לשמחתי, אף אחד מילדיי לא אמור להתגייס בחודשים הקרובים. לא יודע מה הייתי אומר להם אם כן, ומתלבט האם נכון לשנות דיסקט לקראת מועד הגיוס שלהם בעתיד הרחוק יותר.
שנה דיסקט ומהר, לפני שיהיה מאוחר מדי. תתחיל לצבור מסמכים ופרוטקציות מעכשיו.

למה מתביישים להגיד שסרבנות שירות זה בסדר?

קשה לי להבין למה לא לגיטימי למשל לחילונים ליברלים לסרב לשרת כל סוג של שירות למדינה

כשהמדינה הולכת לאפלות אותם לרעה בחוק ולאפשר לחרדים ואולי גם סוגים שונים של דתיים לא לשרת בחוק?

או שהמדינה הולכת לכפות חיי דת על אותם חילונים?

אולי אני קיצוני אבל נראה לי סופר לגיטימי לסרב לשרת מדינה ששמה לה למטרה לפגוע לשם הפגיעה ולאפלות לרעה בחוק

ואני אפילו לא מתחיל לדבר על העניין הכלכלי
כי כשהם ניסו להשתמש הקלף הזה בהתנתקות זה לא עבד, ועכשיו זה אפקטיבי, וזה מפחיד אותם.
תחשוב על זה כמו חיזבאללה שמזהיר את מדינת ישראל מלעשות טעות, הם באמת היו מזהירים אותך אם היית עושה טעות?

יש לי בת בצבא..הבנות בצבא לדעתי נתרמות מאוד מהשירות.
בנים - תלוי מאוד בתפקיד.
הבן הגדול (כבר משוחרר), היה עם פרופיל נמוך יחסית (בגלל בעיה שולית יחסית אבל כזו שמקנה פרופיל נמוך), לא הצליח להתקבל ליחידה טכנולוגית (למרות פיזיקה ומחשבים בתיכון), שירת כתומך לחימה, די סבל, לא אהב את החברה ולא כלום. בזבז את הזמן לטענתו. מה שכן הוא קרא מלא ספרים (כן, דחפתי לו את "אבא עשיר אבא עני" ועוד) וזה תרם להתבגרות שלו (שהיתה קורית ממילא גם בחוץ כי מה לעשות - מתבגרים).
הבן הצעיר (בן 13) - פה יש לנו התלבטות מאוד גדולה. הוא עם לקויות למידה, כנראה לא ישרת בתפקיד טכנולוגי משמעותי והכי גרוע - עם פרופיל גבוה (כרגע.. ללא בעיות רפואיות ידועות). לא מוכנה לתת לו להיות לוחם, בטח לא בקונסטלציה הנוכחית של הממשלה.
יש לנו אזרחות זרה, ויש לנו דד ליין - אם אנחנו עוברים לחו"ל עד גיל 16 ונרשמים שם בקונסוליה כאזרחים בחו"ל, הוא לא חייב גיוס. אנחנו לגמרי שוקלים את זה (יכולים לעבוד שם ויש לנו השקעות שם)
עכשיו השאלה אם באמת נעבור, דילמה.
יש לנו עוד זמן לחשוב
ממש דילמה
או שלא
אכן לא דילמה בכלל. סע לשלום.

כי כשהם ניסו להשתמש הקלף הזה בהתנתקות זה לא עבד, ועכשיו זה אפקטיבי, וזה מפחיד אותם.
תחשוב על זה כמו חיזבאללה שמזהיר את מדינת ישראל מלעשות טעות, הם באמת היו מזהירים אותך אם היית עושה טעות?
בהתנתקות לא באמת הייתה סרבנות משמעותית. מה שתומכי הממשלה לא מבינים הוא שמבחינת חלק גדול מהציבור מה שקורה עכשיו הוא ממש לא כמו שההתנתקות הייתה מבחינתם, אלא כמו שחורבן הבית היה מבחינתם, ובאופן סמלי זה קורה לקראת תשעה באב. ומה שעוד הם לא מבינים הוא שההבדל בינם לבין מי שרואה בזה את חורבן הבית, הוא שהקבוצה השניה מבינה את מה שקורה והם לא. מה שקורה עכשיו עם אנשי המילואים זאת רק ההתחלה. אם החקיקה הזאת תמשיך, זה רק עניין של זמן עד שצה"ל יתפורר.

נערך לאחרונה ב:
בהתנתקות לא באמת הייתה סרבנות משמעותית
לצורך בהתנתקות היה קונצנזוס רחב
להפיכה המשטרית אין
וזה הבדל משמעותי!
גם אנשי ימין ואנשי ליכוד (לפי הרבה סקרים) מתנגדים לכך
תבינו שהמתנחלים הם 400-500 אלף איש - רק חלקם דתיים, יש חילונים שגרים שם מטעמי יוקר מחיה וכו
הם מחזיקים את המדינה - כמעט 10 מליון אנשים , בני ערובה בשגעונות שלהם

תבינו שהמתנחלים הם 400-500 אלף איש - רק חלקם דתיים, יש חילונים שגרים שם מטעמי יוקר מחיה וכו
הם מחזיקים את המדינה - כמעט 10 מליון אנשים , בני ערובה בשגעונות שלהם
יש לך גם 1.35M חרדים במדינה כאשר לפי סקרים 88% מהם תומכים ברפורמה.
בנוסף, יש לא מעט תומכי ליכוד שתומכים בזה (כאנקדוטה אציין שדיברתי עם כמה כאלה ומה שהם התמקדו בו בשיחה בכלל לא היה הרפורמה אלא העובדה ש"הקול שלי כאשכנזי לא שווה יותר מקול של מזרחי" אבל הם עדיין תומכים בזה בלהט).
ברמה הבסיסית ה"צד שלנו" צריך להכיר במציאות ולהודות שיש חלקים לא מבוטלים בעם שכן מעוניינים בזה.

חלקים לא מבוטלים בעם שכן מעוניינים בזה.
נכון - אבל לא הרוב
לפי כל הסקרים - אין להפיכה המשטרית רוב
לממשלה הנוכחית אין גם רוב של מנדטים לפי כל סקר שנעשה בחודשים האחרונים

נכון - אבל לא הרוב
עם זה אין לי שום ויכוח.
הויכוח היחיד שיש לי זה עם אלה שמנסים לצייר את זה כאילו מדובר באיזו קבוצת שוליים (ראיתי גם את הכינוי "קבוצת מטורפים") שהשתלטה על המדינה כי זה לא המצב.
אני אישית, בכל אספקט בחיי, מנסה להסתכל למציאות בעיניים, גם אם היא גרועה בעיני.

נכון - אבל לא הרוב
לממשלה הנוכחית אין גם רוב של מנדטים לפי כל סקר שנעשה בחודשים האחרונים
עם זה אין לי שום ויכוח.
הויכוח היחיד שיש לי זה עם אלה שמנסים לצייר את זה כאילו מדובר באיזו קבוצת שוליים (ראיתי גם את הכינוי "קבוצת מטורפים") שהשתלטה על המדינה כי זה לא המצב.
אני אישית, בכל אספקט בחיי, מנסה להסתכל למציאות בעיניים, גם אם היא גרועה בעיני.
אם הסקרים נכונים, אז העובדה שמפלגות הקואליציה מקבלות כ-45 אחוז מהקולות היא לא פחות ממדהימה לנוכח השמדת הערך המסיבית בכל תחום תוך חודשים ספורים מאז קמה הממשלה, וזה בפרט כשבאופוזיציה יש לא מעט מפלגות ימין (יותר מאשר מפלגות שמאל).

אם הסקרים נכונים, אז העובדה שמפלגות הקואליציה מקבלות כ-45 אחוז מהקולות היא לא פחות ממדהימה לנוכח השמדת הערך המסיבית בכל תחום תוך חודשים ספורים מאז קמה הממשלה, וזה בפרט כשבאופוזיציה יש לא מעט מפלגות ימין (יותר מאשר מפלגות שמאל).
כנראה שלתקוע לשמאל אצבע בעין זה יותר חשוב מהצלחת המדינה.
כמו שהסולידית צייצה, מדובר ב"ימין הפלסטיני" - יותר חשוב שלצד השני יהיה רע מאשר שלנו יהיה טוב.

כבר המון זמן אין קשר בין יצירת או השמדת ערך למפלגה השלטת. אבל כן עכשיו זאת באמת דוגמה קיצונית של זה.

אני לגמרי איתך, אבל חלק מנזקי תוכנית המהפיכה הם שמעתה ואילך צה"ל יהיה מעורב בכל שינוי חוק משמעותי לדעת אחד הצדדים.
אולי עוד יצא טוב וקיץ 23 יגרום לצבא להפוך למקצועי.
אם זה יקרה זה יהיה עוד צעד גדול בהתפרקות ממעט הסולידריות החברתית שעוד נשארה לנו, או לחלקנו.

אם זה יקרה זה יהיה עוד צעד גדול בהתפרקות ממעט הסולידריות החברתית שעוד נשארה לנו, או לחלקנו.
(אני מדבר מפוזיציה של הורה)
מעמד האדונים הלא משרתים לא חולם לתרום את חלקו.
מעמד המשרתים מבין זאת היטב.
אני לא יודע כמה סולידריות תתכן במצב כזה, אבל כאמור, אני מדבר מפוזיציה של מי שלא חושב שראוי שילדיו יסתכנו להגנה על המדינה כששליטיה לא רק שלא מעריכים זאת, אלא דורכים על כל ערך שחשוב בעיני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
L למה אנשים טובים לא הולכים לפוליטיקה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 93
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 192
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה