• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להתמנף או לא?!

תודה רבה לכולם מבין את הנקודה שאתם מנסים להבהיר.
האם הייתם משנים דעתכם אם הרכיב האג"חי היה 25% משווי התיק הממונף והייתי מחלק אותו לחצי ממשלתי וחצי קונצרני?
או אם להציג את זה באופן טיפה שונה, לשים את ההלוואה רק באפיקי הנדל"ן והמנייתי?
@adams נתן לך הסבר יפה עם הדוגמה של 120:120:60. תחזור לזה עם המספרים החדשים שלך ותראה שזה לא משנה.

לאיזו תשואה אני יכול לצפות מאג"ח ממשלת ארה"ב? זה לא סביב ה 3%?
לאיזה טווח?
לטווח קצר-בינוני כנראה שתקבל פחות (בסביבות 2%).

אגב, המינוף שאתה בונה עליו יתקבל בשקלים אני מניח?
אם כן אז לדעתי זה רעיון די גרוע להחזיק אג״ח בדולרים כשתצטרך להחזיר את ההלוואה בשקלים...

@adams נתן לך הסבר יפה עם הדוגמה של 120:120:60. תחזור לזה עם המספרים החדשים שלך ותראה שזה לא משנה.
הבנתי את הדוגמא, היא רק לא מדויקת מכיוון שאני מדבר על מינוף בגובה 30% והדוגמא היא על מינוף של 20%.
אם יש לי 300K ואני ממנף 30% אני מקבל הלוואה של 90K. במקרה כזה גם אם אני מחלק באופן שווה אני מגיע ל 130K 130K ו 130K (מה שכבר משפר את הכסף שיושב בלפחים האחראיים על צמיחה).
כבר הבנתי את הנקודה והמינוף לא יהיה בהקצאה שווה או שלא ילך בכלל לפלח האג"חי מה שמשנה את התמונה לגמרי.

יש גם נושא אחד שלא דנו בו והוא פחות רלוונטי - לצורך השקעות הנדל"ן בארה"ב יש סכומי מינימום, שאולי לא יתאפשרו לי בכלל ללא המינוף.

לאיזה טווח?
לטווח קצר-בינוני כנראה שתקבל פחות (בסביבות 2%).

אגב, המינוף שאתה בונה עליו יתקבל בשקלים אני מניח?
אם כן אז לדעתי זה רעיון די גרוע להחזיק אג״ח בדולרים כשתצטרך להחזיר את ההלוואה בשקלים...
מודה שעדיין לא חקרתי את הפלח הסולידי, מאמין שהוא לא יזיז את המחוג לכאן או לכאן.

כבר הבנתי את הנקודה והמינוף לא יהיה בהקצאה שווה או שלא ילך בכלל לפלח האג"חי מה שמשנה את התמונה לגמרי.
מה זה משנה אם הוא לא ילך לפלח האג״ח? אם אתה בונה על האג״ח כמרכיב יציב (ומאוד כדאי שיהיה לך אחד כזה בהשקעה ממונפת) אז להחזיק אג״ח דולריות במינוף שקלי זה סיכון גדול מאוד.

זה לא. כל עוד יש איזשהו פלח אג"חי, אתה ממונף על כל הפלח האג"חי. רק המינוף שמעבר לגובה כל הפלח האג"חי הוא מינוף שמושקע בנכסים עם פוטנציאל תשואה משמעותי יותר. אם הפלח האג"חי גדול מהמינוף, ואז כל המינוף הוא על אג"ח.
שים מספרים ונראה יחד.
אם יש 300K, ו25% מופנים ל"סולידי" (דל סיכון/תשואה), מדובר על 75K באג"ח, ו-112.5K בכל אחד מהאפיקים האחרים.
אם אתה ממנף ומוסיף 90K באותה חלוקה, יש לך 97.5K באג"ח, ו-146250 בכל אחד מהאפיקים האחרים. סך הכל, באפיקים שאינם אג"ח יש לך 292.5K.
כלומר, את ה-300K שיש לך אתה משקיע ברובם באפיקים עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר. רק 7.5K מה-300 שלך מופנים לאג"ח.
בנוסף, אתה לוקח הלוואה של 90K ומשקיע את כולה באג"ח. משתלם?

ברמת המקרו, כל זוג שהולך ולוקח משכנתא לוקח על עצמו הלוואה כנראה גדולה יותר, על אחוז הרבה יותר גדול בהגדרה מההון שלו, בתנאים הרבה פחות טובים. ועדיין אלפים קונים פה דירות. אני רואה במינוף הזה יכולת לשפר את ההתקדמות שלי.
יש לך הנחות סמויות ש:
1. זה שהרבה אנשים עושים את זה אומר שזה נכון כלכלית
2. שנדירים האנשים ש"נחנקים" מהמשכנתא

סביר להניח שכלכלית היה טוב יותר למרבית האנשים לולא היו לוקחים משכנתא.

אם אתה ממנף ומוסיף 90K באותה חלוקה, יש לך 97.5K באג"ח, ו-146250 בכל אחד מהאפיקים האחרים. סך הכל, באפיקים שאינם אג"ח יש לך 292.5K.
ואם אני ממנף ומשקיע את ה 90 בחלוקה של 45 ו 45 באפיקי הנדל"ן ושוק ההון ומשאיר את החלק הסולידי על 75K התמונה משתנה, לא?!

מה גם שהמינוף מאפשר לי להיכנס לשני פרוייקטים, בשתי מדינות בארה"ב, פרוייקט אחד מניב, השני פרוייקט יזומי מה שמאוד עושה לי שכל מבחינת פיזור סיכונים (ולמרות הפיזור, ואני יודע שאני סוטה קצת מהנושא, קשה לי להאמין שעסקת ייזום נדל"ן במנהטן תפיק פחות מ 1.25% שנתי).

ואם אני ממנף ומשקיע את ה 90 בחלוקה של 45 ו 45 באפיקי הנדל"ן ושוק ההון ומשאיר את החלק הסולידי על 75K התמונה משתנה, לא?!
לא. עדיין לקחת הלוואה של 90 ויש לך 75 שאתה מלווה לאחרים (אג"ח).
כל עוד אין פער חיובי (בצורה משמעותית מספיק) בריביות אתה בעצם מפסיד כסף

מה גם שהמינוף מאפשר לי להיכנס לשני פרוייקטים, בשתי מדינות בארה"ב, פרוייקט אחד מניב, השני פרוייקט יזומי מה שמאוד עושה לי שכל מבחינת פיזור סיכונים (ולמרות הפיזור, ואני יודע שאני סוטה קצת מהנושא, קשה לי להאמין שעסקת ייזום נדל"ן במנהטן תפיק פחות מ 1.25% שנתי).
תמכור את האג"ח ותשקיע בשניהם, מה ההבדל ?

אתה ממשיך לחשוב שהחלופות שלך הן (1) להשקיע 75K באג"ח, ואת השאר באפיקים אחרים, ולא להתמנף; מול (2) להשקיע 75K באג"ח, ואת השאר באפיקים אחרים, להתמנף על 90K ולהשקיע את התוספת באפיקים האחרים.
אבל זו טעות.
אלו החלופות שביניהן אתה מתלבט כרגע (בהודעה שציטטתי): (1) להשקיע 75K באג"ח, ואת השאר באפיקים אחרים, ולא להתמנף; (2) להשקיע הכל באפיקים אחרים, ולא להתמנף; או (3) להשקיע הכל באפיקים אחרים, להתמנף על 90K ולהשקיע מתוכם 15K באפיקים האחרים, ו-75K מתוכם באג"ח (ואפשר להוסיף אפשרות רביעית: להשקיע הכל באפיקים אחרים, להתמנף על 15K ולהשקיע אותם באפיקים האחרים).
מתוך כל אלו, אפשרות 3 נראית הכי גרועה, אבל אתה מתעקש עליה.

לכסף אין צבע, המאה שקלים שלך לא יודעים אם הם יושבים באג"ח או במניות.
זה עיקרון שקשה לקבל כי הוא לא אינטואיטיבי.
אני חושב שברגע שההבנה הזאת תתיישב לך, אז החישוב שלך יצא נכון יותר.

@Yoss ההודעה האחרונה שלך עם כל החלופות עשתה לי שכל.
בחזרה לשולחן השרטוטים.

עדיין קשה לי לוותר על הלוואה בתנאים שכאלו אבל מבין למה אתם מתכוונים.
אעשה גם סימולציות של רווח והפסד בכדי לראות לאן זה מביא אותי.

קשה לך להאמין שאולי תפסיד כסף בעסקה יזמית?
היי אורי @אורי ג. ,
מתנצל על ההתפרצות לדיון, בגלל שאני משתמש חדש אני לא יודע איפה לכתוב לך הודעה.
מעוניין לדבר בפרטי .בעל הון חדש. כרגע מחפש אחר פמילי אופיס (נפגשתי כבר עם שניים בהמלצת עורכי הדין) ומתלבט איך לפעול. הייתי שמח לשוחח בפרטי אם אפשר.

נערך לאחרונה ב:
היי אורי,
מתנצל על ההתפרצות לדיון, בגלל שאני משתמש חדש אני לא יודע איפה לכתוב לך הודעה.
מעוניין לדבר בפרטי .בעל הון חדש. כרגע מחפש אחר פמילי אופיס (נפגשתי כבר עם שניים בהמלצת עורכי הדין) ומתלבט איך לפעול. הייתי שמח לשוחח בפרטי אם אפשר.
תלחץ כאן: @אורי ג.
ואז - שלח הודעה פרטית

אם יש לי 300K ואני ממנף 30% אני מקבל הלוואה של 90K. במקרה כזה גם אם אני מחלק באופן שווה אני מגיע ל 130K 130K ו 130K (מה שכבר משפר את הכסף שיושב בלפחים האחראיים על צמיחה
האם התשואה שלך עם ההלוואה יותר טובה מהתשואה של התיק הבא ללא הלוואה?
130 אלף בנכס אחד, 130 אלף בנכס השני ו-10 אלף בנכס השלישי.

עדיין קשה לי לוותר על הלוואה בתנאים שכאלו אבל מבין למה אתם מתכוונים.
אעשה גם סימולציות של רווח והפסד בכדי לראות לאן זה מביא אותי.
רק תזהר לא להשקיע בצורה שלא מתאימה לפרופיל הסיכון שלך רק בגלל שחבל לך לפספס הלוואה.
https://www.fool.com/knowledge-center/bulls-make-money-bears-make-money-pigs-get-slaught.aspx

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
Y איך להתמנף בצורה הכי בטוחה וזולה? שוק ההון 120
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה