• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבטים של דירה ראשונה

The Stoic

משתמש רגיל
דירוג
387
היי, מזהיר שזה קצת brain dump ואתם מוזמנים פשוט לחוות על דעתכם ומה הייתם עושים במקומי :)

אני בן 24 בהייטק עם תיק השקעות בן שנה וחצי של 500k (מתוכו 100k זה רווח אז נגיד 475k). מצליח לחסוך בקביעות 10,000 בחודש ולשים בתיק (שמורכב כמעט ב-100% ממדדי מניות).
בנוסף פנסיה 250k וקה"ש לא נזיל עם כ-80k הכל במסלול מנייתי, ובזה מסתכמים הנכסים שלי.
ההורים הציעו לעזור עם 100k לרכישת דירה שזה תוספת מכובדת מאוד להון העצמי שלא ציפיתי או בניתי עליה.

מטרת העל שלי בחיים זה עצמאות כלכלית ואני לא פוסל את הרעיון של אולי כן לנסות להתעשר ולא רק להגיע לעצמאות כלכלית "בסיסית", מצד אחד יש לי סבלנות מצד שני אני לא רוצה לא לקחת סיכונים בכלל.
התחלתי לאחרונה לחשוב על נדל"ן להשקעה כדי:
- לנצל הטבת מס משכירות (עד 5100)
- לשריין לעצמי נכס בישראל, אין לי בעיה להיות כל החיים בשכירות אבל נראה לי חכם לקנות נכס שצמוד למחירי הדירות בישראל ושיהיה לי איזשהו נכס למקרה שאצטרך
- סביבת הריבית הנמוכה שלא צפויה להשתנות יותר מדי
- פוטנציאל משמעותי עליית ערך
- צבירת נכסים בכללי
- שוק לא משוכלל, אפשרות לקנות מתחת למחיר השוק במצבים מסוימים
- גיוון השקעות (מצד שני אני נפטר מהרבה מניות בשביל זה ואני די אצטרך לבנות את התיק מחדש ולאבד את הריבית דריבית, אם כי אני לא מחזיק זמן רב מדי)

כאחד שאוהב שיש לו הרבה בצד שקלתי אולי ללכת על איזו דירה בחיפה או באר שבע ב700 אלף ושזאת בעצם תהיה טבילת הרגל שלי במים בעולם הנדל"ן, אבל עם החשיבה על מס דירה שנייה אמרתי אולי כדאי להשקיע יותר בדירה יקרה יותר שגם תניב יותר, וגם האם יש טעם לעבור את כל כאב הראש הכרוך במציאת ורכישת דירה בשביל 2000 ש"ח שכירות חודשית?

אז לאחרונה עם כל המעבר לעבודה מהבית וללימודים בזום חברה שלי ואני הרשנו לעצמנו לעבור מהמרכז קצת יותר צפונה, יוצא שאנחנו משלמים כמעט את אותה שכירות רק שבמקום דירת 2 חדרים ישנה ועבשה שהייתה לנו במרכז אנחנו בדירת 5 חדרים מדהימה באזור חדש ליד הים ברמת חיים גבוהה מאוד יחסית, זה אזור מעולה לדעתי שקרוב מאוד למרכז וניכר שעליית המחירים בו עוד לא באה לידי ביטוי ויש הרבה פיתוח שצפוי באזור והדירות יחסית עפות פה מהר (כשבאנו לראות את הדירה שלנו היו עוד 12 איש שבאו לראות ועוד אחד חוץ מאיתנו שרצה לסגור במקום) ואני מאמין שהמחירים פה עדיין נמוכים ויעלו (באזור ה1.7 מיליון). מחיר השכירויות באזור הן בערך 4800-5500 ולפי האקסל שעשיתי נראה שאני יכול להביא 500k הון עצמי ויוצא שהחזרי המשכנתא הם בערך break even עם מחירי השכירות ואני מאמין שאוכל להעלות אותם די מהר בעתיד בגלל הביקוש הגבוה ולהרוויח גם תזרים קטן וגם בתקווה עליית ערך.

אוכלוסיית היעד פה היא בעיקר משפחות במצב די טוב ממה שהתרשמתי שזה אומר דיירים יציבים (או לחילופין יש גם אוכלוסיית סטודנטים קטנה, אולי אני אשכיר לשותפים ואז אני אוכל לגזור מחיר יותר גבוה לשכירות, נניח במקום 5000 למשפחה אז 2200 פר שוכר ואז 3 שוכרים יביאו לי 6600)

בגלל שאני גם גר בשכונה אז יהיה לי קל לראות הרבה נכסים ובהמשך גם לנהל את הנכס מקרוב ולא לנסוע חצי מדינה שזה גם בונוס נחמד

בקיצור, כרגע זה סתם מחשבות באוויר שאני מתקשה לגבש לתוך משהו קונקרטי יותר, מתקשה להבין "איך יודעים" פשוט ללכת על נכס כשיש כל כך הרבה אופציות, נראה שיש בעסקאות נדל"ן הרבה מאוד נעלמים לא ידועים (אולי בכלל AirBnB???)
עוד אופציה זה פשוט לשכוח מהכל ללכת לישון ולתת לתיק לעבוד... שמתי לב שעם הזמן קרה איזשהו קסם כזה שכל 3 חודשים השווי הכולל שלי עולה ב87 אלף שקל בערך (שזה יותר מהברוטו שלי בכל החודשים האלה שלא לדבר על הנטו) וזה בסך הכל לא רע ואני על פניו הכל מתנהל בסדר אז אולי עדיף לא לזוז?

ברוך הבא לפורום!

עוד אופציה זה פשוט לשכוח מהכל ללכת לישון ולתת לתיק לעבוד... שמתי לב שעם הזמן קרה איזשהו קסם כזה שכל 3 חודשים השווי הכולל שלי עולה ב87 אלף שקל בערך (שזה יותר מהברוטו שלי בכל החודשים האלה שלא לדבר על הנטו) וזה בסך הכל לא רע ואני על פניו הכל מתנהל בסדר אז אולי עדיף לא לזוז?
בלי לנקוט עמדה על כל מה שכתבת עד הפיסקה הזו. חשוב שתהיה מודע לכך שהתקופה האחרונה חריגה לטובה בשוק המניות כדי שלא תצפה שזה ימשיך כך באופן קבוע.

לא כל כך ברור היתרון של להשכיר ולשכור באותה שכונה, על פני לקנות דירה ולגור בה.

בלי לנקוט עמדה על כל מה שכתבת עד הפיסקה הזו. חשוב שתהיה מודע לכך שהתקופה האחרונה חריגה לטובה בשוק המניות כדי שלא תצפה שזה ימשיך כך באופן קבוע.
לא יכול להדגיש את זה מספיק. חריגה מאד. ותתהפך תוך שניה ברגע שהפד יעלה ריבית.

@ThrowawayTemp
אני לא משקיע בנדלן בארץ, אבל נדלן כן שוק לא הכי יעיל, אז כל יתרון בידע שיש לך עוזר לך. נשמע שאתה מכיר ואוהב את העיר/שכונה שעברתם אליה. נשמע לי הגיוני לקנות שם דירה להשקעה שתניב תשואה קרובה לפטור ממס וגם יכולה לשמש אתכם בעתיד למגורים שלכם אם תרצו כי זה אזור שאתם גרים בו.
החסרון בעיני זה ככל שמתרחקים מהמרכז ככה הביקוש יכול להפוך לפחות בטוח. שינויים בהרגלי עבודה (יותר עבודה מהמשרד במקום מהבית), הגירה, מלחמה בצפון וכד יכולים לפגוע בביקוש. אבל זה חלק מהסיכון וחלק מהסיבה שהנכס עולה מה שהוא עולה ולא פי 1.5-2 יותר.

... חברה שלי...
אוכלוסיית היעד פה היא בעיקר משפחות
מקווה שאתה רק לא מתבלבל פה בטרמינולוגיה, אבל אתם לא באמת משפחה. לא קונים דירות עם חברות, אלא אם כן הסדרתם הסכם ממון.
זה לא משהו שקורה בארץ בדרך כלל, כי פה אנשים פשוט מתחתנים יחסית מהר. אבל באירופה למשל, מתווכים (טובים) מזהירים זוגות צעירים לא-נשואים לא לקנות נכס ביחד. ואתה גם רק בן 24, אני יכול רק לדמיין בת כמה היא. אלא אם אתם מהזוגות האלה שהיו ביחד מהתיכון, זה שהיא נמצאת פה היום, זה לא אומר שהיא תהיה מחר.
@ThrowawayTemp אתה צריך ללמוד על ה-Turkey fallacy. ״הכשל הלוגי של תרנגול ההודו״.
תרנגול הודו חושב שזה שמאכילים אותו טוב היום והאכילו אותו טוב אתמול, אז זה ימשך ככה לשארית חייו. ואז, מגיעים למשחטה...
הדבר נכון למה שאני רשמתי ומה שטיימר רשם.

מקווה שאתה רק לא מתבלבל פה בטרמינולוגיה, אבל אתם לא באמת משפחה. לא קונים דירות עם חברות, אלא אם כן הסדרתם הסכם ממון.
זה לא משהו שקורה בארץ בדרך כלל, כי פה אנשים פשוט מתחתנים יחסית מהר. אבל באירופה למשל, מתווכים (טובים) מזהירים זוגות צעירים לא-נשואים לא לקנות נכס ביחד. ואתה גם רק בן 24, אני יכול רק לדמיין בת כמה היא. אלא אם אתם מהזוגות האלה שהיו ביחד מהתיכון, זה שהיא נמצאת פה היום, זה לא אומר שהיא תהיה מחר.

@ThrowawayTemp אתה צריך ללמוד על ה-Turkey fallacy. ״הכשל הלוגי של תרנגול ההודו״.
תרנגול הודו חושב שזה שמאכילים אותו טוב היום והאכילו אותו טוב אתמול, אז זה ימשך ככה לשארית חייו. ואז, מגיעים למשחטה...
הדבר נכון למה שאני רשמתי ומה שטיימר רשם.
אני לא מתכוון לקנות עם חברה שלי, אנחנו אמנם 8 שנים ביחד אבל היא סטודנטית שעדיין לא מכניסה כסף (בעיקר חיה מכספי ההורים) ואני לא בונה על אף אחד חוץ מעצמי, אם כבר חשבתי אולי לקנות ושנעבור לגור שם ואז היא תשלם לי חצי מהשכירות ואז זה יהיה סוג של house hacking והיא תקזז את המשכנתא

לגבי החלק השני, לא ממש חשבתי שזה יהיה ככה כל החיים, אחרת לא הייתי מחפש לגוון השקעות, אני גם זוכר כשהתיק שלי היה באדום בקורונה, הכל בסדר

אני לא מתכוון לקנות עם חברה שלי, אנחנו אמנם 8 שנים ביחד אבל היא סטודנטית שעדיין לא מכניסה כסף (בעיקר חיה מכספי ההורים) ואני לא בונה על אף אחד חוץ מעצמי

לגבי החלק השני, לא ממש חשבתי שזה יהיה ככה כל החיים, אחרת לא הייתי מחפש לגוון השקעות, אני גם זוכר כשהתיק שלי היה באדום בקורונה, הכל בסדר
במקומך, הייתי הולך לראות לבד עורך דין לענייני משפחה כבר מחר. אתה חי איתה, מרוויח כמה שאתה מרוויח, וכבר 8 שנים זה נמשך?!
לא יודע כמה מתוך ה-8 אתם חיים ביחד, אבל אני הייתי ״מגוון השקעות״ גם בפן המשפטי, במקומך. יתכן בהחלט שאתם כבר בטריטוריה של ״ידועים בציבור״ ובמצב כזה, אתה יכול להתחיל להעריך את השווי הכולל שלך גם בחצי מהמספרים המדוברים.

אמנם אתה צעיר, אבל חוק יחסי ממון חל גם עליכם.
אם כבר חשבתי אולי לקנות ושנעבור לגור שם ואז היא תשלם לי חצי מהשכירות ואז זה יהיה סוג של house hacking והיא תקזז את המשכנתא
מקווה עם יד על הלב שיהיה לך עם זה בהצלחה. לא מובן מאליו.

במקומך, הייתי הולך לראות לבד עורך דין לענייני משפחה כבר מחר. אתה חי איתה, מרוויח כמה שאתה מרוויח, וכבר 8 שנים זה נמשך?!
לא יודע כמה מתוך ה-8 אתם חיים ביחד, אבל אני הייתי ״מגוון השקעות״ גם בפן המשפטי, במקומך. יתכן בהחלט שאתם כבר בטריטוריה של ״ידועים בציבור״ ובמצב כזה, אתה יכול להתחיל להעריך את השווי הכולל שלך גם בחצי מהמספרים המדוברים.

אמנם אתה צעיר, אבל חוק יחסי ממון חל גם עליכם.

מקווה עם יד על הלב שיהיה לך עם זה בהצלחה. לא מובן מאליו.
חיים ביחד ב3 שנים האחרונות. נשמע לי מוזר שהמדינה יכולה להחליט לי מתי אני נשוי בפועל, מה גם שאין לנו באמת משק בית משותף, משלמים חצי חצי על הכל חוץ מכמה פירגונים ותן ביס מצידי, אבל אני אבדוק את העניין הזה. לא רואה איך זה שונה מפשוט לחיות עם שותף

חח מה לא מובן מאליו? לקחת שכירות מחברה שלי?

חיים ביחד ב3 שנים האחרונות. נשמע לי מוזר שהמדינה יכולה להחליט לי מתי אני נשוי בפועל, מה גם שאין לנו באמת משק בית משותף, משלמים חצי חצי על הכל חוץ מכמה פירגונים ותן ביס מצידי, אבל אני אבדוק את העניין הזה. לא רואה איך זה שונה מפשוט לחיות עם שותף

חח מה לא מובן מאליו? לקחת שכירות מחברה שלי?
ההבדל בין זה לבין שותפות זה כל הדברים ה"אקסטרה" שעושים את ההבדל מבחינת החוק.

זה אולי נשמע מוזר אבל זה באמת מה שקורה, היא יכולה בפועל לתבוע חצי מהרכוש שלך, כולל הדירה שתקנה על שמך בלבד.

אתה צריך דחוף לשבת ולדבר איתה על הסכם ממון לפני רכישת דירה, זה ממש לא רק לזוגות נשואים.

ההבדל בין זה לבין שותפות זה כל הדברים ה"אקסטרה" שעושים את ההבדל מבחינת החוק.

זה אולי נשמע מוזר אבל זה באמת מה שקורה, היא יכולה בפועל לתבוע חצי מהרכוש שלך, כולל הדירה שתקנה על שמך בלבד.

אתה צריך דחוף לשבת ולדבר איתה על הסכם ממון לפני רכישת דירה, זה ממש לא רק לזוגות נשואים.
ומה אלה הדברים האקסטרה?
אם אני שוכב עם שותפה שלי לדירה ב3 שנים האחרונות אז בום אנחנו ידועים בציבור בפועל?

עריכה: יש כאן פסק דין מעניין בנושא, נראה שצריך להוכיח שהייתה כוונה מפורשת לשיתוף נכסים כדי שאכן הם יחולקו באופן שוויוני בינינו (ואין שום סיבה או מעשה שעשיתי/שעשינו שמראה כוונה לשתף נכסים) נראה שזה משהו שאני אצטרך לעשות לקראת הבאת ילד ומיסוד רציני יותר (אם כי אין לי כוונה להתחתן)

נערך לאחרונה ב:
היי, מזהיר שזה קצת brain dump ואתם מוזמנים פשוט לחוות על דעתכם ומה הייתם עושים במקומי :)

אני בן 24 בהייטק עם תיק השקעות בן שנה וחצי של 500k (מתוכו 100k זה רווח אז נגיד 475k). מצליח לחסוך בקביעות 10,000 בחודש ולשים בתיק (שמורכב כמעט ב-100% ממדדי מניות).
בנוסף פנסיה 250k וקה"ש לא נזיל עם כ-80k הכל במסלול מנייתי, ובזה מסתכמים הנכסים שלי.
ההורים הציעו לעזור עם 100k לרכישת דירה שזה תוספת מכובדת מאוד להון העצמי שלא ציפיתי או בניתי עליה.

מטרת העל שלי בחיים זה עצמאות כלכלית ואני לא פוסל את הרעיון של אולי כן לנסות להתעשר ולא רק להגיע לעצמאות כלכלית "בסיסית", מצד אחד יש לי סבלנות מצד שני אני לא רוצה לא לקחת סיכונים בכלל.
התחלתי לאחרונה לחשוב על נדל"ן להשקעה כדי:
- לנצל הטבת מס משכירות (עד 5100)
- לשריין לעצמי נכס בישראל, אין לי בעיה להיות כל החיים בשכירות אבל נראה לי חכם לקנות נכס שצמוד למחירי הדירות בישראל ושיהיה לי איזשהו נכס למקרה שאצטרך
- פוטנציאל משמעותי עליית ערך
- צבירת נכסים בכללי
- גיוון השקעות (מצד שני אני נפטר מהרבה מניות בשביל זה ואני די אצטרך לבנות את התיק מחדש ולאבד את הריבית דריבית, אם כי אני לא מחזיק זמן רב מדי)

כאחד שאוהב שיש לו הרבה בצד שקלתי אולי ללכת על איזו דירה בחיפה או באר שבע ב700 אלף ושזאת בעצם תהיה טבילת הרגל שלי במים בעולם הנדל"ן, אבל עם החשיבה על מס דירה שנייה אמרתי אולי כדאי להשקיע יותר בדירה יקרה יותר שגם תניב יותר, וגם האם יש טעם לעבור את כל כאב הראש הכרוך במציאת ורכישת דירה בשביל 2000 ש"ח שכירות חודשית?

אז לאחרונה עם כל המעבר לעבודה מהבית וללימודים בזום חברה שלי ואני הרשנו לעצמנו לעבור מהמרכז קצת יותר צפונה, יוצא שאנחנו משלמים כמעט את אותה שכירות רק שבמקום דירת 2 חדרים ישנה ועבשה שהייתה לנו במרכז אנחנו בדירת 5 חדרים מדהימה באזור חדש ליד הים ברמת חיים גבוהה מאוד יחסית, זה אזור מעולה לדעתי שקרוב מאוד למרכז וניכר שעליית המחירים בו עוד לא באה לידי ביטוי ויש הרבה פיתוח שצפוי באזור והדירות יחסית עפות פה מהר (כשבאנו לראות את הדירה שלנו היו עוד 12 איש שבאו לראות ועוד אחד חוץ מאיתנו שרצה לסגור במקום) ואני מאמין שהמחירים פה עדיין נמוכים ויעלו (באזור ה1.7 מיליון). מחיר השכירויות באזור הן בערך 4800-5500 ולפי האקסל שעשיתי נראה שאני יכול להביא 500k הון עצמי ויוצא שהחזרי המשכנתא הם בערך break even עם מחירי השכירות ואני מאמין שאוכל להעלות אותם די מהר בעתיד בגלל הביקוש הגבוה ולהרוויח גם תזרים קטן וגם בתקווה עליית ערך.

אוכלוסיית היעד פה היא בעיקר משפחות במצב די טוב ממה שהתרשמתי שזה אומר דיירים יציבים (או לחילופין יש גם אוכלוסיית סטודנטים קטנה, אולי אני אשכיר לשותפים ואז אני אוכל לגזור מחיר יותר גבוה לשכירות, נניח במקום 5000 למשפחה אז 2200 פר שוכר ואז 3 שוכרים יביאו לי 6600)

בגלל שאני גם גר בשכונה אז יהיה לי קל לראות הרבה נכסים ובהמשך גם לנהל את הנכס מקרוב ולא לנסוע חצי מדינה שזה גם בונוס נחמד

בקיצור, כרגע זה סתם מחשבות באוויר שאני מתקשה לגבש לתוך משהו קונקרטי יותר, מתקשה להבין "איך יודעים" פשוט ללכת על נכס כשיש כל כך הרבה אופציות, נראה שיש בעסקאות נדל"ן הרבה מאוד נעלמים לא ידועים (אולי בכלל AirBnB???)
אתה חושב בכיוון הנכון, אם מצאת דירה שאתה מוכן לגור בה ולבסס בה משפחה , ובנוסף תשלומי השכירות די דומים להחזרי המשכנתא -זה רעיון טוב.

לגבי הסכם ממון, כל ההון שלך הוא פחות ממיליון שח , לא הייתי מלכלך את היחסים בשביל סכום כזה.

אתה חושב בכיוון הנכון, אם מצאת דירה שאתה מוכן לגור בה ולבסס בה משפחה , ובנוסף תשלומי השכירות די דומים להחזרי המשכנתא -זה רעיון טוב.

לגבי הסכם ממון, כל ההון שלך הוא פחות ממיליון שח , לא הייתי מלכלך את היחסים בשביל סכום כזה.
הבעיה הכי גדולה שלי היא איך להיות בסדר עם זה שאני משכיב 90% מכל הכסף שלי והמניות על דירה אחת.
אולי עדיף לי גם לקחת הלוואות ע"ח קה"ש של ההורים וככה להישאר עם כרית מזומנים גדולה יותר בצד?

עריכה: גם אני לא יודע אם לגור בה בעצמי או להשכיר למישהו אחר, והתשובה לזה תשפיע מאוד על התמהיל משכנתא שלי

אני מאמין שהסכם ממון זה משהו שאני אעשה לקראת הבאת ילדים לעולם

דין פרוטה כדין מאה.
ואני לא חושב שיש לו סכום קטן בכלל. להתרשמותי, יש פה טרנזאקציה מאוד חד-צדדית וספק אם היא שווה את זה. זה לא שיש להם אפילו ילדים משותפים, היא אישה זרה.
הבעיה הכי גדולה שלי היא איך להיות בסדר עם זה שאני משכיב 90% מכל הכסף שלי והמניות על דירה אחת.
מה שאתה רואה כבעיה, אני לא רואה ככה בכלל. אני בן 28, גם עובד בהייטק וידה ודה... רווק, ואני אפילו לא בכיוון לדירה. אני לא חושב שלבני 20 יש מה לחפש בכלל בשוק הזה, אלא אם כן זו השקעה גרידא. היו למשל כמה הזדמנויות מעניינות בשלטון הקודם, דרך תכנית מחיר למשתכן.
היה וחתונה לא נמצאת בגורל שלי, כנראה אקנה דירת מגורים אחרי גיל 40. וזאת רק בשביל שתשלומי המשכנתא יסתיימו לפני גיל הפרישה.

אלא אם אתה מתכנן להתחתן עם האישה הזאת בשנה הקרובה, אני לא חושב שיש לך שום טעם לתכנן כל כך רחוק. כמו שהתרחקת מהמרכז לאזור הזה, אתה יכול בעשור הקרוב לעשות עוד שלושה מעברים כאלה בקלות. אתה לא יודע עדיין לאן החיים האלה יקחו אותך...
חיים ביחד ב3 שנים האחרונות.
שה׳ יעזור לך, ידידי...

הבעיה הכי גדולה שלי היא איך להיות בסדר עם זה שאני משכיב 90% מכל הכסף שלי והמניות על דירה אחת
כמו שאתה בסדר עם זה שאתה מושקע במדד עם המון חברות שאותן לא בחרת בעצמך ואתה לחלוטין לא סומך עליהן. אתה מחליף פיזור השקעה בבחירה ישירה וניהול ישיר של הנכס. יש יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן.

דין פרוטה כדין מאה.
ואני לא חושב שיש לו סכום קטן בכלל.
היית עושה הסכם ממון על כמה פרוטות ? ברור שלא.

סהכ זה הסכום שהוא חסך עד גיל 24 , ביחס לפוטנציאל שהם ישיגו כזוג בהמשך -זה לא יותר מידי.
הוא יכול לקחת את הסכום מההורים כהלוואה או לקנות איתה שווה בשווה.

אולי עדיף לי גם לקחת הלוואות ע"ח קה"ש של ההורים וככה להישאר עם כרית מזומנים גדולה יותר בצד?

היי
אתה בחור נבון ומנתח מאוד יפה את הסיטואציה.

להשכיב את כל הכסף בדירה אחת לא צריך להטריד אותך,
אתה צעיר, אתה רוכש דירה עם משכנתא שתסולק על ידי תשלומי השכירות החודשית,
אתה מגדר את החשיפה לעלויות הדיור, ואין כאן פגיע ביכולת החסכון החודשי שלך בדרך ליעד של עצמאות כלכלית.

עדיף לך בכל מקרה לקחת הלוואה כנגד קה"ש כאשר הקופה תהיה נזילה ולסלק את אחד ממסלוי המשכנתא.

אני רוצה לתת לך טיפ, תתמקד בנכסים הפונים לקהל יעד של שוכרים איכותיים ממעמד הביניים,
ותקפיד שהנכס יהיה נגיש לתחבורה ציבורית איכותית, בטווח נסיעה של עד 30 דקות ממרכזי תעסוקה, קניות ובילוי גדולים.

בהצלחה !

היית עושה הסכם ממון על כמה פרוטות ? ברור שלא.
עריכה: הייתי עושה אפילו מהשקל הראשון. אלה לא פרוטות בעיני.
סהכ זה הסכום שהוא חסך עד גיל 24 , ביחס לפוטנציאל שהם ישיגו כזוג בהמשך -זה לא יותר מידי.
הוא יכול לקחת את הסכום מההורים כהלוואה או לקנות איתה שווה בשווה.
אני מעדיף להסתכל על זה בדרך אחרת - למה לו להעניק כל כך הרבה במתנה למישהי שאין לו קשר אמיתי איתה? היא לא אשתו, לא אם ילדיו...
אלה לפחות, הערכים שלי. ואם היא באמת כל כך רצינית לגבי העניין, אז שיתחתנו כבר ויתחילו חיים משותפים על אמת. לי זה נראה שהיא פשוט ״משקיעה״ בתיק שלו.

נערך לאחרונה ב:
דין פרוטה כדין מאה.
ואני לא חושב שיש לו סכום קטן בכלל. להתרשמותי, יש פה טרנזאקציה מאוד חד-צדדית וספק אם היא שווה את זה. זה לא שיש להם אפילו ילדים משותפים, היא אישה זרה.

מה שאתה רואה כבעיה, אני לא רואה ככה בכלל. אני בן 28, גם עובד בהייטק וידה ודה... רווק, ואני אפילו לא בכיוון לדירה. אני לא חושב שלבני 20 יש מה לחפש בכלל בשוק הזה, אלא אם כן זו השקעה גרידא. היו למשל כמה הזדמנויות מעניינות בשלטון הקודם, דרך תכנית מחיר למשתכן.
היה וחתונה לא נמצאת בגורל שלי, כנראה אקנה דירת מגורים אחרי גיל 40. וזאת רק בשביל שתשלומי המשכנתא יסתיימו לפני גיל הפרישה.

אלא אם אתה מתכנן להתחתן עם האישה הזאת בשנה הקרובה, אני לא חושב שיש לך שום טעם לתכנן כל כך רחוק. כמו שהתרחקת מהמרכז לאזור הזה, אתה יכול בעשור הקרוב לעשות עוד שלושה מעברים כאלה בקלות. אתה לא יודע עדיין לאן החיים האלה יקחו אותך...

שה׳ יעזור לך, ידידי...
מה הופך אותך ל"אפילו לא בכיוון לדירה"?
לצערי לא עמדתי בקריטריונים של מחיר למשתכן אבל גם אם כן הייתי זה לא היה בראש שלי בכלל עד עכשיו.

אני נוטה יותר להיכנס למטרת השקעה מאשר למגורים (כאמור מבחינתי להשכיר כל החיים)

אתה מדבר בסיסמאות חבר, למה שה' יעזור לי? :)
היי
אתה בחור נבון ומנתח מאוד יפה את הסיטואציה.

להשכיב את כל הכסף בדירה אחת לא צריך להטריד אותך,
אתה צעיר, אתה רוכש דירה עם משכנתא שתסולק על ידי תשלומי השכירות החודשית,
אתה מגדר את החשיפה לעלויות הדיור, ואין כאן פגיע ביכולת החסכון החודשי שלך בדרך ליעד של עצמאות כלכלית.

עדיף לך בכל מקרה לקחת הלוואה כנגד קה"ש כאשר הקופה תהיה נזילה ולסלק את אחד ממסלוי המשכנתא.

אני רוצה לתת לך טיפ, תתמקד בנכסים הפונים לקהל יעד של שוכרים איכותיים ממעמד הביניים,
ותקפיד שהנכס יהיה נגיש לתחבורה ציבורית איכותית, בטווח נסיעה של עד 30 דקות ממרכזי תעסוקה, קניות ובילוי גדולים.

בהצלחה !
תודה רבה,
נראה שהשוכרים כאן אכן שוכרים איכותיים ממעמד הביניים, יש כאן רכבת, קניון ענק וקרבה רבה למרכז (אם כי יש הרבה פקקים, אבל הרכבת מהירה מאוד, למרות שנראה לי שבדומה להרבה שכונות וערים אחרות בישראל זאת שכונה שמיועדת לבעלי רכב פרטי אבל אני מניח שגם ככה לרוב המוחלט של המשפחות יש לפחות רכב אחד)
אם יש לך עוד טיפים כמובן אשמח לשמוע, עד כה נראה שהעסקה מתאימה מאוד מאוד מאוד מכל הבחינות כמעט ואני מפחד שאני נופל פה בהטיית האישוש

נערך לאחרונה ב:
Is it?

טכנית כן, זה לא המצב כרגע, לפחות לא באיזור המרכז. אולי אפילו להפך, נראה שאין מקום למיקוח פשוט כי יש כל כך הרבה קונים.

אמרת בעצמך, מלהיות מגוון על מאות מדינות אתה מרכז 90% מההון שלך על דירה יחידה, זה אולי גיוון רק כי עכשיו יהיו לך 2 מכשירי השקעה (נדל"ן ושוק ההון) במקום 1, אבל מבחינת המשקל אתה דווקא מרכז לדעתי.

(אולי בכלל AirBnB???)
את זה אתה מכיר?

עוד אופציה זה פשוט לשכוח מהכל ללכת לישון ולתת לתיק לעבוד... על פניו הכל מתנהל בסדר אז אולי עדיף לא לזוז?
יש יתרון לרכישת דירה להשקעה בישראל, אם אתה מתכנן לקנות בשלב מסוים דירת מגורים אז אתה מקבל גידור חלקי למחירי הדיור, והטבות מס אם מדובר בדירה יחידה.
זה גם פלח יחסית יציב שנתפס כסולידי, לא כולם מסוגלים להכיל תנודות של תיק 100% מניות כשהוא במאות אלפים הגבוהים ואף מיליונים.

בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
niceguy23 השקעת lump sum בזמנים של all time high - לבטים שוק ההון 49
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
W לבטים לגבי התנהלות עם דיירים שוכרים בדירה שלי נדל"ן 21
הרציני לבטים בקניית נכס מסחרי נדל"ן 2
א לבטים בהשקעה במדד S&P שוק ההון 8
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
ז איך בוחרים קופת גמל להשקעה? לבטים ומחשבות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S דירה במחיר למשתכן בדרום ללא משכנתא - לבטים נדל"ן 5
A דירה להשקעה - לבטים נדל"ן 14
O לבטים לגבי קניית דירה להשקעה בפריפריה נדל"ן 8
I שאלות למנוסים שבחבורה + שיתוף לבטים וחששות שוק ההון 23
C לבטים לגבי מעבר לעוסק מורשה צרכנות פיננסית 8
J לבטים התפתחות אישית 1
Myrath לבטים יומני מסע אישיים 102
C עבודה בהיי טק - לבטים התפתחות אישית 10
A לבטים על השקעה שוק ההון 0
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 4
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה