• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יאוש מקופת גמל להשקעה בהלמן אלדובי

JonJonJon

משתמש רשום
דירוג
0
עזרתי לאחיין שלי לפתוח קופת גמל להשקעה בהלמן אלדובי ועזרתי לו להעביר כסף בתחילת ינואר. כשהוא נכנס לחשבון הוא רואה מאזן אפס. עד עכשיו, יותר משלושה חודשים אחר כך. האם זה סביר שלוקח להם חודשים על גבי חודשים לעדכן מצב חשבון או שהכסף פשוט נעלם? כל הפניות במייל נענו בתשובה שהכסף שויך, אבל לא רואים שום דבר. הוא חייל צעיר בצבא ואין לו יותר מדי זמן להתעסק בזה ואני עושה זאת בשבילו. האם זו רמת השירות בכל מקום?

שיגיד להם שהוא רוצה למשוך את הכסף, כשישאלו למה יגיד להם בגלל זה, תראה איך מהר הם מסדרים את זה.

עזרתי לאחיין שלי לפתוח קופת גמל להשקעה בהלמן אלדובי ועזרתי לו להעביר כסף בתחילת ינואר. כשהוא נכנס לחשבון הוא רואה מאזן אפס. עד עכשיו, יותר משלושה חודשים אחר כך. האם זה סביר שלוקח להם חודשים על גבי חודשים לעדכן מצב חשבון או שהכסף פשוט נעלם? כל הפניות במייל נענו בתשובה שהכסף שויך, אבל לא רואים שום דבר. הוא חייל צעיר בצבא ואין לו יותר מדי זמן להתעסק בזה ואני עושה זאת בשבילו. האם זו רמת השירות בכל מקום?

אם הכסף שויך והנציג/ה יודע/ת לומר את הסכום ולהפיק דוח יתרה אזי הבעיה היחידה היא טכנית באתר , פחות טוב אבל ניתן להניח שיטופל. להבנתי יש שם בעיה בהצגת נתונים (גם אצלי) ואני מעריך שמטפלים.

אני מחזיק אצלם ק.השתלמות וקפ״ג והניסיון שלי דומה -
לקח להם כחודשיים/שלושה מההפקדה הראשונה להתחיל להציג את הנתונים באתר (לא פניתי אליהם כלל, רק המתנתי),
ולאחר מכן הם מציגים נתונים שמעודכנים נכון לחודש אחורה כל 15/20 לחודש (לא זוכר איזה מהם, את זה הסביר לי נציג)
כלומר עד ה-15 לחודש אתה רואה נתונים מלפני חודשיים, ולאחר ה-15 אתה תראה נתונים מעודכנים מלפני חודש...

take it or leave it

הם יחסית חדשים בתחום, מאז הפיצול מ-ibi והם בתהליכי בנייה.. מאמין שזה ישתפר

מיזוג.

@נדב הוא סמנכ״ל גמל בהלמן אלדובי. תציפו מולו נושאים שחשובים לכם. נראה שרוב התלונות בפורום הן בנושא שירות ושיוך כספים. אני מקוה שחבלי הלידה יסודרו בקרוב.

בעיה ידועה, גם אצלי זה ככה ואצל רבים בפורום.
זו הייתה אכזבה ענקית בעיניי המעבר מאי בי איי המעולים, להלמן עם השירות פח אשפה שלהם.
אם יש דו"ח יתרות הכל צריך להיות בסדר. ייקח עוד קצת זמן עד שתראה באתר.

ולאחר מכן הם מציגים נתונים שמעודכנים נכון לחודש אחורה כל 15/20 לחודש (לא זוכר איזה מהם, את זה הסביר לי נציג)
זה לא רק אצלהם, ככה זה בערך בכל חברות הגמל/פנסיה שאני מכיר. בחלקן זה אפילו מתעדכן רק ב 30 לחודש.
דוקא ibi בזמנו עדכנו מאוד מהר יחסית את האתר שלהם.

גם אצלי אותו דבר בקרן ההשתלמות וקופת גמל להשקעה, לקח כחודשיים לעדכן נתונים מרגע פתיחת החשבונות, ולאחר מכן הפקדות חודשיות מתעדכנות כחודש לאחר ההפקדה.
ממש מעצבן, נשאר איתם כי לפני זה הייתי בקופה אחרת והמצב היה דומה..

אינטרגמל. ניוד קרן פנסיה. משהו בסגנון אחד לאחד...

אינטרגמל יקרים מאוד היום
מסכים.
אני בהסכם הישן [אף על פי כן, נרשמתי לנינג'ה פיננסית], הוא דיבר על ההתנהלות, ניכר שכולם "כושלים" בצורה זו או אחרת...

שוב, עדכון מידע רק אחרי חודשיים זה משהו מאוד נפוץ בתחום (אני חושד שזה קשור לסיבות רגולטוריות).
גם כשהייתי בחברות גדולות (כמו הפניקס, מגדל ודומיהן) המידע מתעדכן לקראת סוף החודש עבור החודש הקודם (כלומר עד ה 20/3 למשל אין באתר מידע מלפני ה 1/2).

זה לא משהו ספציפי להלמן או אינטרגמל

קופות גמל וקרנות השתלמות מתופעלות בדרך כלל בבנקים ולכן חלק מהנתונים (כמעט בכל הגופים) במידע האישי מתעדכנים על בסיס חודשי.
כשמבצעים העברה כספית לחשבון (קרן השתלמות, גמל להשקעה) כדאי לרשום בהערות בהעברה הבנקאית את מספר החשבון בקופה זה יקל על שיוך הכספים, בנוסף להעביר את אישור העברה הבנקאית במייל. אם לא עושים את 1 ו - 2 הסיכויים שהכספים ירשמו על שמכם נמוכים מאוד. כדאי לציין לטובה בהקשר הזה את אינטרגמל שמבצעים בצורה טובה חיוב חד פעמי באמצעות הוראת קבע ישירות לחשבון (לפחות אצלי אצליח)

ללא קשר, בהלמן אלדובי סיימו בשבוע שעבר את העברה של קופות הגמל להשקעה מ - IBI ל - להלמן אלדובי, אני מאמין שזה יסייע להקטין את הבעיות בשיוך או באפשרות צפיה באתר

קרה לי אותו דבר, העברתי את הכסף בסוף ינואר ולא ראיתי את היתרה המעודכנת עד אמצע מרץ בערך וגם זה אחרי שהתקשרתי אליהם מספר פעמים. מאז זה מתעדכן בצורה יחסית תדירה (הנתונים של סוף מרץ השתקפו כבר בשבוע השני של אפריל).
אגב ניתן לברר את היתרה בטלפון גם כשבאתר מופיע אפס עגול.

הלמן מרגישים כמו הhot של בתי ההשקעות.
זמני המתנה על הקו בלתי סבירים של רבע שעה ויותר. נציגים שמבטיחים לברר ולחזור אליך באותו היום ולא חוזרים כלל, מענה למייל עם זמן המתנה של ארבעה וחמישה ימים וגם אז התשובות לא מועילות.
וכל זה במהלך נסיון לפתור מצב שבו הפקדות קהש מהמעסיק לא נכנסות לחשבון כבר שלושה חודשים.

לצערי גם אני מרגיש את אותו הדבר... כבר מעל לחצי שנה (עוד לפני המיזוג) יש תמיד בעיות עם הפקדות... עדיין לא ברור לי איפה נמצא כל הכסף שלי. הנציגים גם לא ממש יודעים.

לצערי גם אני חוויתי את השירות הגרוע של הלמן אלדובי על בשרי. לא ראיתי את ההפקדות במשך ארבעה חודשים, קבעו לי פגישה עם משווק פנסיוני שפשוט לא בא מבלי להודיע. אבל השיא היה שהם החליטו על דעת עצמם לפתוח ולהפקיד לי כספים לקרן השתלמות חדשה ולא לקיימת(שהיא נזילה וניתן לקחת הלוואה בעבורה). אגב, ראיתי את הטעות הזאת שלהם רק אחרי ארבעה חודשים כי האתר פשוט לא מתעדכן. בכל אופן הם עשו הכל כדי להאשים אותי בטעות ולא לסדר את זה, ןרק כשאיימתי בהקשת תלונה למפקח על הביטוח העניין טופל. בכל אופן הם באמת גרועים, אבל אין באמת אלטרנטיבות אחרות בשוק לצערנו.

@נדב יש צפי מתי כל הסאגה הזו אמורה להסתיים?
לצערי הברדאק חגג גם לפני המיזוג (העברה שלא שוייכה 8 חודשים!! למרות ששלחתי אסמכתא במייל ביום ההעברה)
אולי תאפשרו ללקוחות להתקשר/להתכתב ישירות עם המחלקה של השיוכים ולא עם הנציגים הרגילים שאין להם אף פעם מושג ירוק בכלום ורק ״מעבירים הלאה״ את הבקשה שלנו
טיפ קטן למי שעושה העברות לחשבון - במקום לעשות העברה חד פעמית ותחכו איזה חצי שנה לשיוך שלהם תעשו הרשאה לחיוב חודשי קבוע ואז רואים את ההעברה הכי מהר (כל 10 לחודש העוקב)

לקח לנו כמעט שלושה חודשים לראות את עדכון הסכום באתר, אחרי מספר רב של טפסים שנדרשו מאיתנו בכל פעם שהתקשרתי לברר מה קורה עם החשבון.
החשבון נפתח בהתעלמות מוחלטת מבקשתנו להשתייך למסלול הפסיבי וירדו ממנו באורח פלא כ-300 שקל כבר בעת הפתיחה (טעות שמזל שעליתי עליה בזמן).
אמנם הנציגים היו אדיבים אבל התנהלות לא מדהימה ובהתחשב במחסור בקופות גמל להשקעה שהן פסיביות, אני מבינה את היכולת שלהם לפקשש עם הלקוחות - פשוט אין להם באמת תחרות...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דאניל יאוש מהבוס אוף טופיק 3
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
S תשלום בפעימות לקבלן: קודם מהמשכנתא או מקופת גמל? נדל"ן 3
S מעבר מקופת גמל להשקעה למסחר עצמאי שוק ההון 2
ח משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה - מס שוק ההון 2
מ משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מעבר מקופת גמל להשקעה באופן עצמי שוק ההון 5
י הלוואה מקופת גמל (קצבה ופיצויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
ג קצבה חודשית צפויה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
N מעבר מקופת גמל להשקעה לIB שוק ההון 2
ה ניוד תקופתי מקופת גמל לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme פטור\החזר מס על משיכה לא כדין מקופת גמל לתגמולים שוק ההון 5
א משיכה מקופת גמל והקה"ש להשקעה עצמאית שוק ההון 6
G החזר מס מקופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 1
צ העברת כסף מקופת גמל לקרן הפנסייה צרכנות פיננסית 4
צ העברת כסף מקופת גמל לקרן הפנסייה צרכנות פיננסית 1
G מעבר מקופת פנסיה כשכיר לעצמאי אוף טופיק 1
ה העברת כספים מקופת גמל לקופת גמל בניהול אישי שוק ההון 6
Y לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית תעודת סל שוק ההון 4
A הגיון בניוד כסף מקופת גמל להשקעה לתיק ממוסה? שוק ההון 18
Y התייעצות - מעבר מקופת גמל (30 שנה) בפסגות ל- אלטשולר צרכנות פיננסית 6
ש כיצד תקבע הקצבה מקופת גמל? שוק ההון 20
M העברת כסף מקופת גמל לא נזילה לנזילה באמצעות אופציות? צרכנות פיננסית 38
י.ג אלטשולר מפסיקה את ההלוואות מקופת גמל וקרן השתלמות שוק ההון 5
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
L מנורה כגוף מבטח לפנסיה, גמל והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י הורדת דירוג וקופת גמל שוק ההון 1
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
L היתרון בקופת גמל לפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה