1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

יאוש מקופת גמל להשקעה בהלמן אלדובי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י JonJonJon, ‏16/4/19.

1. JonJonJon

JonJonJon משתמש רשום

עזרתי לאחיין שלי לפתוח קופת גמל להשקעה בהלמן אלדובי ועזרתי לו להעביר כסף בתחילת ינואר. כשהוא נכנס לחשבון הוא רואה מאזן אפס. עד עכשיו, יותר משלושה חודשים אחר כך. האם זה סביר שלוקח להם חודשים על גבי חודשים לעדכן מצב חשבון או שהכסף פשוט נעלם? כל הפניות במייל נענו בתשובה שהכסף שויך, אבל לא רואים שום דבר. הוא חייל צעיר בצבא ואין לו יותר מדי זמן להתעסק בזה ואני עושה זאת בשבילו. האם זו רמת השירות בכל מקום?

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

שיגיד להם שהוא רוצה למשוך את הכסף, כשישאלו למה יגיד להם בגלל זה, תראה איך מהר הם מסדרים את זה.

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  3. Everything_Nice

Everything_Nice משתמש ותיק

אם הכסף שויך והנציג/ה יודע/ת לומר את הסכום ולהפיק דוח יתרה אזי הבעיה היחידה היא טכנית באתר , פחות טוב אבל ניתן להניח שיטופל. להבנתי יש שם בעיה בהצגת נתונים (גם אצלי) ואני מעריך שמטפלים.

4. Oracle

Oracle משתמש רשום

אני מחזיק אצלם ק.השתלמות וקפ״ג והניסיון שלי דומה -
    לקח להם כחודשיים/שלושה מההפקדה הראשונה להתחיל להציג את הנתונים באתר (לא פניתי אליהם כלל, רק המתנתי),
    ולאחר מכן הם מציגים נתונים שמעודכנים נכון לחודש אחורה כל 15/20 לחודש (לא זוכר איזה מהם, את זה הסביר לי נציג)
    כלומר עד ה-15 לחודש אתה רואה נתונים מלפני חודשיים, ולאחר ה-15 אתה תראה נתונים מעודכנים מלפני חודש...

take it or leave it

הם יחסית חדשים בתחום, מאז הפיצול מ-ibi והם בתהליכי בנייה.. מאמין שזה ישתפר

5. adamshalev

adamshalev מודרטור

מיזוג.

@נדב הוא סמנכ״ל גמל בהלמן אלדובי. תציפו מולו נושאים שחשובים לכם. נראה שרוב התלונות בפורום הן בנושא שירות ושיוך כספים. אני מקוה שחבלי הלידה יסודרו בקרוב.

6. monkey22

monkey22 משתמש ותיק

בעיה ידועה, גם אצלי זה ככה ואצל רבים בפורום.
    זו הייתה אכזבה ענקית בעיניי המעבר מאי בי איי המעולים, להלמן עם השירות פח אשפה שלהם.
    אם יש דו"ח יתרות הכל צריך להיות בסדר. ייקח עוד קצת זמן עד שתראה באתר.

7. roneng

roneng משתמש בכיר

זה לא רק אצלהם, ככה זה בערך בכל חברות הגמל/פנסיה שאני מכיר. בחלקן זה אפילו מתעדכן רק ב 30 לחודש.
    דוקא ibi בזמנו עדכנו מאוד מהר יחסית את האתר שלהם.

8. monkey22

monkey22 משתמש ותיק

Ibi מעולים.

9. Loacker

Loacker משתמש רשום

גם אצלי אותו דבר בקרן ההשתלמות וקופת גמל להשקעה, לקח כחודשיים לעדכן נתונים מרגע פתיחת החשבונות, ולאחר מכן הפקדות חודשיות מתעדכנות כחודש לאחר ההפקדה.
    ממש מעצבן, נשאר איתם כי לפני זה הייתי בקופה אחרת והמצב היה דומה..

10. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

אינטרגמל. ניוד קרן פנסיה. משהו בסגנון אחד לאחד...

11. Rahash

Rahash משתמש ותיק

אינטרגמל יקרים מאוד היום

ביולוג ירושלמי, bengi ו-Shlomi Z אוהבים את זה.
  12. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

מסכים.
    אני בהסכם הישן [אף על פי כן, נרשמתי לנינג'ה פיננסית], הוא דיבר על ההתנהלות, ניכר שכולם "כושלים" בצורה זו או אחרת...

13. roneng

roneng משתמש בכיר

שוב, עדכון מידע רק אחרי חודשיים זה משהו מאוד נפוץ בתחום (אני חושד שזה קשור לסיבות רגולטוריות).
    גם כשהייתי בחברות גדולות (כמו הפניקס, מגדל ודומיהן) המידע מתעדכן לקראת סוף החודש עבור החודש הקודם (כלומר עד ה 20/3 למשל אין באתר מידע מלפני ה 1/2).

זה לא משהו ספציפי להלמן או אינטרגמל

14. נדב

נדב משתמש ותיק

קופות גמל וקרנות השתלמות מתופעלות בדרך כלל בבנקים ולכן חלק מהנתונים (כמעט בכל הגופים) במידע האישי מתעדכנים על בסיס חודשי.
    כשמבצעים העברה כספית לחשבון (קרן השתלמות, גמל להשקעה) כדאי לרשום בהערות בהעברה הבנקאית את מספר החשבון בקופה זה יקל על שיוך הכספים, בנוסף להעביר את אישור העברה הבנקאית במייל. אם לא עושים את 1 ו - 2 הסיכויים שהכספים ירשמו על שמכם נמוכים מאוד. כדאי לציין לטובה בהקשר הזה את אינטרגמל שמבצעים בצורה טובה חיוב חד פעמי באמצעות הוראת קבע ישירות לחשבון (לפחות אצלי אצליח)

ללא קשר, בהלמן אלדובי סיימו בשבוע שעבר את העברה של קופות הגמל להשקעה מ - IBI ל - להלמן אלדובי, אני מאמין שזה יסייע להקטין את הבעיות בשיוך או באפשרות צפיה באתר

15. minimizer

minimizer משתמש סולידי

קרה לי אותו דבר, העברתי את הכסף בסוף ינואר ולא ראיתי את היתרה המעודכנת עד אמצע מרץ בערך וגם זה אחרי שהתקשרתי אליהם מספר פעמים. מאז זה מתעדכן בצורה יחסית תדירה (הנתונים של סוף מרץ השתקפו כבר בשבוע השני של אפריל).
    אגב ניתן לברר את היתרה בטלפון גם כשבאתר מופיע אפס עגול.

16. Liron2035

Liron2035 משתמש ותיק

הלמן מרגישים כמו הhot של בתי ההשקעות.
    זמני המתנה על הקו בלתי סבירים של רבע שעה ויותר. נציגים שמבטיחים לברר ולחזור אליך באותו היום ולא חוזרים כלל, מענה למייל עם זמן המתנה של ארבעה וחמישה ימים וגם אז התשובות לא מועילות.
    וכל זה במהלך נסיון לפתור מצב שבו הפקדות קהש מהמעסיק לא נכנסות לחשבון כבר שלושה חודשים.

youngpanther אוהב/ת את זה.
  17. Ben Dover

Ben Dover משתמש ותיק

לצערי גם אני מרגיש את אותו הדבר... כבר מעל לחצי שנה (עוד לפני המיזוג) יש תמיד בעיות עם הפקדות... עדיין לא ברור לי איפה נמצא כל הכסף שלי. הנציגים גם לא ממש יודעים.

Liron2035 ו-youngpanther אוהבים את זה.
  18. bengi

bengi משתמש סולידי

לצערי גם אני חוויתי את השירות הגרוע של הלמן אלדובי על בשרי. לא ראיתי את ההפקדות במשך ארבעה חודשים, קבעו לי פגישה עם משווק פנסיוני שפשוט לא בא מבלי להודיע. אבל השיא היה שהם החליטו על דעת עצמם לפתוח ולהפקיד לי כספים לקרן השתלמות חדשה ולא לקיימת(שהיא נזילה וניתן לקחת הלוואה בעבורה). אגב, ראיתי את הטעות הזאת שלהם רק אחרי ארבעה חודשים כי האתר פשוט לא מתעדכן. בכל אופן הם עשו הכל כדי להאשים אותי בטעות ולא לסדר את זה, ןרק כשאיימתי בהקשת תלונה למפקח על הביטוח העניין טופל. בכל אופן הם באמת גרועים, אבל אין באמת אלטרנטיבות אחרות בשוק לצערנו.

youngpanther אוהב/ת את זה.
  19. AM-PM

AM-PM משתמש ותיק

@נדב יש צפי מתי כל הסאגה הזו אמורה להסתיים?
    לצערי הברדאק חגג גם לפני המיזוג (העברה שלא שוייכה 8 חודשים!! למרות ששלחתי אסמכתא במייל ביום ההעברה)
    אולי תאפשרו ללקוחות להתקשר/להתכתב ישירות עם המחלקה של השיוכים ולא עם הנציגים הרגילים שאין להם אף פעם מושג ירוק בכלום ורק ״מעבירים הלאה״ את הבקשה שלנו
    טיפ קטן למי שעושה העברות לחשבון - במקום לעשות העברה חד פעמית ותחכו איזה חצי שנה לשיוך שלהם תעשו הרשאה לחיוב חודשי קבוע ואז רואים את ההעברה הכי מהר (כל 10 לחודש העוקב)

20. Mak

Mak משתמש רשום

לקח לנו כמעט שלושה חודשים לראות את עדכון הסכום באתר, אחרי מספר רב של טפסים שנדרשו מאיתנו בכל פעם שהתקשרתי לברר מה קורה עם החשבון.
    החשבון נפתח בהתעלמות מוחלטת מבקשתנו להשתייך למסלול הפסיבי וירדו ממנו באורח פלא כ-300 שקל כבר בעת הפתיחה (טעות שמזל שעליתי עליה בזמן).
    אמנם הנציגים היו אדיבים אבל התנהלות לא מדהימה ובהתחשב במחסור בקופות גמל להשקעה שהן פסיביות, אני מבינה את היכולת שלהם לפקשש עם הלקוחות - פשוט אין להם באמת תחרות...

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.