• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת כסף מקופת גמל לא נזילה לנזילה באמצעות אופציות?

MarketTimer

משתמש בכיר
דירוג
937
בהנחה שיש לי שתי קרנות בניהול אישי, אחת שאני יכול למשוך בכל רגע ללא מס, והשניה שאין לי אפשרות למשוך לפני הפנסיה בלי קנס של 35%+ מהקרן.

והנחה שבשתיהן אני מחזיק את אותו הרכב נכסים גם ככה, לצורך הפשטות נניח שזה 100% סנופי.

אני יכול ליצור פוזיציית לונג סינטטית על סנופי בעזרת קנייה של call וכתיבה של put. ולפצל את הפוזיציה ככה שהקנייה היא בקרן הנזילה והכתיבה בקרן הלא נזילה.
בהנחה שבתוחלת לאורך זמן נכס הבסיס עולה, יווצר רווח בקרן הנזילה והפסד מקביל בקרן הלא נזילה.

נוסיף הנחה לצורך פשטות הדוגמא שהסכום ההתחלתי בשתי הקרנות זהה.
אני יכול לכוון את שיעור ההחזקה באופציות לעומת נכס הבסיס ככה שבקרן הלא נזילה תתקבל באופן קבוע תשואה של 0% ובקרן הנזילה תתקבל בתמורה תשואה כפולה משל סנופי. וכך לאורך השנים להעביר את הרווח כולו לקרן הנזילה, ולפרוש 20 שנה לפני גיל הפנסיה בלי קנס מיסויי.

איפה הקאצ'?

אפשר להשתמש בשיטה כדי להעביר כסף מחשבון חייב לחשבון פטור.

הגבלות רגולטוריות על קופ"ג בניהול אישי.
תקציר מנהלים של @מתכנת

אז אם אני מבין נכון, זה לא ישים לקופות גמל כל עוד אין לי שם מעל מליון ש"ח.

אבל, זה כן ישים להעברה מחשבון ממוסה לקרן השתלמות פטורה. כלומר אפשר באופן זה "להפקיד" לקרן השתלמות כספים מעבר לתקרה הפטורה ושהם עדיין יהיו פטורים ממס רווחי הון.

הבנתי נכון?

מישהו ניסה את זה?

יש דרך יעילה יותר לממש את אותה מטרה?

איזה אופציות הכי מתאימות למטרה הזו?

לא חושב שאפשר לבצע העברת כספים כזו כשכיר, לדעתי רק דרך הפקדה מהשכר ברוטו .
אולי אם אתה עצמאי אז זה אפשרי

אי אפשר לבצע העברה כזו, אחרת לא היה צורך בטקטיקה שאני מציע. אני מציע ליצור הפסד בחשבון הממוסה לצד רווח בקרן השתלמות, כך שאפקטיבית העברת את הכסף ועקפת את האיסור הבירוקרטי.

אי אפשר לבצע העברה כזו, אחרת לא היה צורך בטקטיקה שאני מציע. אני מציע ליצור הפסד בחשבון הממוסה לצד רווח בקרן השתלמות, כך שאפקטיבית העברת את הכסף ועקפת את האיסור הבירוקרטי.
wow

אז אם אני מבין נכון, זה לא ישים לקופות גמל כל עוד אין לי שם מעל מליון ש"ח.
או קצבה מינימלית ממקור אחר.

הבנתי נכון?
זו הייתה כוונתי.

יש דרך יעילה יותר לממש את אותה מטרה?
פוזיציות מנוגדות על מדדים דומים.
לדוגמא 200% מניות בחשבון הפטור (VTI) ומכירת חוזה על הסנופי בחשבון חייב.
{נערך}

איזה אופציות הכי מתאימות למטרה הזו?
זה דורש משחק נקודתי. באופן כללי, משהו עם תוחלת חיובית גבוהה ותנודתיות בהתאם. אולי אופציות על XIV?

נערך לאחרונה ב:
פוזיציות מנוגדות על מדדים דומים.
לדוגמא 200% מניות בחשבון החייב (VTI) ומכירת חוזה על הסנופי בחשבון פטור.

זה לא יזיז את הכסף בתוחלת בכיוון ההפוך מזה שרציתי?

בעיה שחשבתי עליה (אולי יש פתרון): בתוחלת רוב הזמן הכסף יילך מהחשבון החייב לפטור, ויאפשר לקזז רווחי הון אחרים בחשבון החייב, אבל כשתהיה תנודה נגד כיוון המגמה יכולים להיווצר רווחי הון בחשבון החייב ולחייב תשלום מס. איך אפשר למזער את הסיכון הזה?

זה לא יזיז את הכסף בתוחלת בכיוון ההפוך מזה שרציתי?

בעיה שחשבתי עליה (אולי יש פתרון): בתוחלת רוב הזמן הכסף יילך מהחשבון החייב לפטור, ויאפשר לקזז רווחי הון אחרים בחשבון החייב, אבל כשתהיה תנודה נגד כיוון המגמה יכולים להיווצר רווחי הון בחשבון החייב ולחייב תשלום מס. איך אפשר למזער את הסיכון הזה?
https://deadfortaxreasons.wordpress.com/about/

יש לדאגלס אדמס רעיון בנושא

מה לגבי הטקטקיה הבאה:
בחשבון החייב אני מחזיק את נכס הבסיס (שגם ככה אני מחזיק) ופוט בכסף.
בחשבון הפטור אני מחזיק את נכס הבסיס (שגם ככה אני מחזיק) ומוכר פוט בכסף.

כל עוד נכס הבסיס עולה, כל מה שהאופציות עושות (לעומת התרחיש שבו אני פשוט מחזיק את נכס הבסיס וזהו, בלי משחקים, מה שוקרה כיום) זה להעביר לאט לאט את הפרמיות מהחשבון החייב לפטור.
כשנכס הבסיס יורד, בחשבון החייב הרווח מהפוט מתקזז עם ההפסד מנכס הבסיס, כך שאין רווח ואין חבות מס.
בחשבון הפטור נוצר הפסד כפול
https://deadfortaxreasons.wordpress.com/about/

יש לדאגלס אדמס רעיון בנושא
הלינק הוא לעמוד כללי, יש לך משהו יותר ספציפי?

@MarketTimer
אני די בטוח שהרעיון בא לך בהשראת השרשור של @TunaGolem פתיחת קרן השתלמות ;)
לעניינינו, כמה דגשים לגבי הפרקטיקה של חשבונות פטורים בישראל (נכון להיום, עד שפקיד שומה יראה את השרשור הזה והאפשרות תיחסם:)):
* קניית Put עד 5% משווי הקרה"ש (לא רלוונטי בדוגמה שלך, אלא אם אתה משלב קנות הפוכות).
* שווי לבטחונות עד 10% משווי הקרה"ש (קרן ממונפת מצמצמת את המגבלה הזו??).
* עד 10% חשיפה לני"ע בודד - (לא רלוונטי לגבי אופציות על מדדים)
* כל עוד אתה מתחת גיל 60, רלוונטי רק לקרה"ש או לקופ"ג לאחר שריתקת 1M כאמור, אבל ניתן להמיר כספי פיצויים נזילים (42%~ בד"כ) לקופ"ג "משוחררת ממגבלות" על ידי ביצוע התחשבנות מס (תשלום/ניצול הפטור, דיון לגבי כדאיות "בזבוז הפטור") הכספים יהיו חייבים 25% מס על הרווח במשיכה - חשבון דוחה מס.
חוקי חוקי, כל עוד אתה לא מבצע פעולה עצמית (נניח להמתין שפעולה אחת תתבצע לפני שיגור השניה)
ליצור פוזיציית לונג סינטטית על סנופי בעזרת קנייה של call וכתיבה של put. ולפצל את הפוזיציה ככה שהקנייה היא בקרן הנזילה והכתיבה בקרן הלא נזילה.
בהנחה שבתוחלת לאורך זמן נכס הבסיס עולה, יווצר רווח בקרן הנזילה והפסד מקביל בקרן הלא נזילה.
בחשבון החייב אני מחזיק את נכס הבסיס (שגם ככה אני מחזיק) ופוט בכסף.
בחשבון הפטור אני מחזיק את נכס הבסיס (שגם ככה אני מחזיק) ומוכר פוט בכסף.
כל עוד נכס הבסיס עולה, כל מה שהאופציות עושות (לעומת התרחיש שבו אני פשוט מחזיק את נכס הבסיס וזהו, בלי משחקים, מה שוקרה כיום) זה להעביר לאט לאט את הפרמיות מהחשבון החייב לפטור.
תסתכל מה הדגשתי, יש סתירה בדבריך, בתחילה דובר שכתיבה של פוט בחייב תגרום בו הפסדים ובהמשך קניה של פוט בחייב תגרום בו הפסדים.
משהו כאן לא מסתדר. ובכלל, כשבונים פוזיציה סינטטית ע"י 2 אופציות בכסף תמיד הפרמיה המתקבלת זהה~ לפרמיה המשולמת בלי ספרד משמעותי?

נ.ב. הלוגיקה מאחורי אופציות די ברורה לי אבל חסר ניסיון מעשי ולכן מתנצל אם אלו שאלות newb.

נערך לאחרונה ב:
כשבונים פוזיציה סינטטית ע"י 2 אופציות תמיד הפרמיה המתקבלת זהה~ לפרמיה המשולמת בלי ספרד משמעותי?
לא:
  1. כשמתרחקים מהכסף, הפרמיות נהיות שונות מאד, אבל הדבר צריך להתקזז עם "מחיר כלוא" ~ המרחק מהכסף.
    דוגמא: Call שנמצא $1 בתוך הכסף מחזיק ערך של $2 ביחס לPut, כך שמתבקש שיהיה הפרש של $2 בפרמיה עבור נכס בסיס שלא מחלק.
  2. ההפרש בפרמיות צריך לייצר דיבידנד סינתטי.
  3. המרווח של כל אופציה עשוי להיות משמעותי, כתלות בנכס הבסיס ובמרחק מהכסף.
אבל חסר ניסיון מעשי
גם הנסיון שלי מועט.

1. כשמתרחקים מהכסף, הפרמיות נהיות שונות מאד, אבל הדבר צריך להתקזז עם "מחיר כלוא" ~ המרחק מהכסף.
    דוגמא: Call שנמצא $1 בתוך הכסף מחזיק ערך של $2 ביחס לPut, כך שמתבקש שיהיה הפרש של $2 בפרמיה עבור נכס בסיס שלא מחלק.
  2. ההפרש בפרמיות צריך לייצר דיבידנד סינתטי.
  3. המרווח של כל אופציה עשוי להיות משמעותי, כתלות בנכס הבסיס ובמרחק מהכסף.
אכן כוונתי הייתה בכסף, ערכתי.
האם כעת התשובה היא כן?
אני באמת מתפלא איך עדיין הוא לא הגיע לכאן כדי להרוס לנו את החגיגה :)

חוקי חוקי, כל עוד אתה לא מבצע פעולה עצמית (נניח להמתין שפעולה אחת תתבצע לפני שיגור השניה)
האם אתה בטוח? גם אם פעולה אחת היא בחשבון פטור? ואיך יתייחס לכך בית משפט?
@אורי ג.
אפור בסיכון גבוה (וח"ח על הרעיון המקורי).
אין הצדקה כלכלית למהלך זולת חיסכון במס.
איני רואה בחוק היבש מניעה לעשות זאת כל עוד לא נעשתה עסקה עצמית.
בכל מקרה בספק רב אם יאכף.

בעיות ברעיון
:
עלויות גלגול
עמלות
הפסד על הפרשי BID ASK בכל עסקה.

@מתכנת

ההבדל נובע מהאופציה השניה שאני מחזיק בכל אחת מהטקטיקות המוצעות.

בטקטיקה בראשונה אני קונה קול ומוכר פוט. האפקט של שתיהן ביחד הוא כמו להחזיק את נכס הבסיס עצמו (מרוויח כשהוא עולה ומפסיד כשהוא יורד, הפרמיות התקזזו בכל מקרה).
כשנכס הבסיס עולה, בחשבון הפטור נוצר רווח בגובה העלייה פחות הפרמייה ובחשבון החייב רווח בגובה הפרמייה.
כשנכס הבסיס יורד, בחשבון הפטור נוצר הפסד בגובה הפרמייה ובחשבון החייב נוצר הפסד בגובה הירידה פחות הפרמייה.

הבעיה היא שבעלייה / קיפאון עדיין נוצר רווח מסויים (בגובה הפרמייה) בחשבון החייב, שיחוייב במס. אבל, אם מניחים שבסך הכל נכס הבסיס עולה מספיק לאורך זמן, אז רוב הרווח יצטבר בחשבון הפטור (כלומר הרווח החייב מהפרמיות יהיה קטן ביחס לרווח מעליית נכס הבסיס עצמו).

אבל, אם בשנה מסויימת זה לא מתקיים, נניח שנכס הבסיס לא זז בכלל כל השנה. אז אני מוצא את עצמי במצב שיש לי שוב ושוב רווח בגובה הפרמייה בחשבון החייב, ובסוף השנה אני צריך לשלם מס. לא כיף.

שים לב שתאורטית, אם לא היו מגבלות האחזקה, הייתי יכול לממש את הטקטיקה הזו עם אופציות בלבד ובלי להחזיק את נכס הבסיס בשום חשבון.

הטקטקיה השניה, מתבססת על זה שאני כבר ככה מחזיק את נכס הבסיס בשני החשבונות. כך שקנייה של פוט באחד ומכירה של אותו פוט בשני (להבדיל מפוט-קול כמו בטקטיקה הקודמת) בנטו בסך הכל מעבירה את הפרמייה בלבד מחשבון אחד לחשבון השני.

הבעיה היא שלא לקחתי בחשבון תרחיש של ירידה אחרי רצף ארוך של עליות. במצב כזה בחשבון החייב יווצר רווח ממומש מהפוט, אבל לא יהיה הפסד בנכס הבסיס לקזז אותו מולו כי נכס הבסיס עדיין ברווח (לא ממומש) מהעליות הקודמות. ושוב יהיה צריך לשלם מס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ העברת כסף מקופת גמל לקרן הפנסייה צרכנות פיננסית 4
צ העברת כסף מקופת גמל לקרן הפנסייה צרכנות פיננסית 1
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
G העברת כסף לשוואב צרכנות פיננסית 3
K העברת כסף מ-IB לבנק בארץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
tomchoook העברת כסף לחו״ל בעזרת IB צרכנות פיננסית 20
XpH העברת כסף מנאמן ל IB (תמורה ממכירת ESPP/RSU ב ETRADE) שוק ההון 5
B העברת כסף לבנק בחו"ל מכרטיס האשראי צרכנות פיננסית 3
ת העברת כסף לחשבון שלי בחול שוק ההון 2
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
B העברת כסף בין ישראל לבין חשבון בקרן נאמנות אמריקאית שוק ההון 2
מ העברת כסף מpaypal לinteractive brokers שוק ההון 2
D האם יש מגבלה על העברת כסף בין בני משפחה צרכנות פיננסית 29
P גמל להשקעה העברת כסף וקניית נכסים שוק ההון 3
Liron2035 עמלת העברת כסף מ-IB חזרה לחשבון בנק בארץ? שוק ההון 2
Liron2035 למישהו יש נסיון עקבי ומוצלח עם העברת כסף מבנק לאומי לIB (זה"ב)? צרכנות פיננסית 34
doc29 העברת כסף מאינטרקטיב לחשבון בנק באירופה צרכנות פיננסית 45
E העברת כסף מארה"ב לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
S העברת כסף לקנדה- עמלות שוק ההון 2
N העברת קרן השתלמות ל-IRA והוספת כסף שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6