• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשוב תשואה שצפויה מהשקעה במדדים:

• פותח הנושא arn
  • פורסם בתאריך

arn

משתמש רגיל
דירוג
178
עד כמה שהבנתי התשואה הצפויה של קרן מחקה מדד היא:
אם היא מנוטרלת מט"ח -- תשואת המדד פחות דמי ניהול (ואולי פחות מס דווידנדים שלוקחת הממשלה הזרה).
כלומר נניח שהשקעתי בקרן מנוטרלת על מדד S&P500 אני צפוי לקבל את תשואת המדד הזה פחות דמי ניהול (ואולי פחות מס דווידנדים).
אם היא חשופת מט"ח -- בדיוק כמו הקרן המנוטרלת אבל מוכפל בשער המט"ח בסוף התקופה ומחולק בשער המט"ח בתחילת התקופה.
כלומר אם השקעתי בקרן מנוטרלת על אותו מדד אני צפוי לקבל את אותה תשואה כמו בקרן המנוטרלת מוכפל בשער הדולר בסוף התקופה ומחולק בשער הדולר בתחילת התקופה.

בדקתי 2 קרנות: 5125869 מנוטרלת ו-5122627 חשופה. באתר ביזפורטל. יש סתירות ענקיות בין ביצועי הקרן לביצועי המדד (ל-2 הכוונים). מישהו יכול להסביר למה זה? האם בכלל אתר זה אמין?
קישורים:

אתה צריך למדוד באותו מטבע.

בדרך כלל הסנופי נמדד בדולרים אבל הקרנות הישראליות בשקלים.

אני לא יודע איך ביזפורטל מודד את הסנופי, אם הגעת לסתירות אז אולי בשקלים.

אתה צריך למדוד באותו מטבע.

בדרך כלל הסנופי נמדד בדולרים אבל הקרנות הישראליות בשקלים.

אני לא יודע איך ביזפורטל מודד את הסנופי, אם הגעת לסתירות אז אולי בשקלים.
הסתירות הן סתירות ענקיות: למשל יכול להיות שבשנה מסויימת הסנופי עלה ב-25% אבל הקרן ירדה ב-20%. בשנה אחרת יכולה להיות תופעה הפוכה.

לגבי קרן מנוטרלת: האם היא לא אמורה לעלות (או לרדת) בשקלים בערך כמו שהסנופי עולה בדולרים? הרי הקרן מנטרלת את שינויי המטבע.
לגבי קרן חשופה האם היא לא אמורה לעלות (או לרדת) בשקלים כמו שהסנופי עולה בדולרים + שנויי שער הדולר?

לגבי קרן מנוטרלת: האם היא לא אמורה לעלות (או לרדת) בשקלים בערך כמו שהסנופי עולה בדולרים? הרי הקרן מנטרלת את שינויי המטבע.
לגבי קרן חשופה האם היא לא אמורה לעלות (או לרדת) בשקלים כמו שהסנופי עולה בדולרים + שנויי שער הדולר?
כן וכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
1337justme SIM Lock - האם חשוב? אוף טופיק 10
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
M חשוב מאוד - לבעלי חשבון ואן זירו- מסלול ברירת המחדל הוא בתשלום צרכנות פיננסית 1
A חשוב מס הכנסה על מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 1
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Michel המלצה לטלוויזיה 65 אינץ' ? האם חשוב OLED/QLED ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
S ערבי חברה - חשוב להגיע? אוף טופיק 4
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
D עד כמה חשוב המאזן האקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
4 עד כמה חשוב לקנות מייבואן/משווק רשמי? אוף טופיק 25
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 68
Y ביטוח מנהלים ? חשוב או בזבוז כסף ? צרכנות פיננסית 3
Brightside טיפ חשוב לשליחת מסמכים אונליין אוף טופיק 49
Cleo מה לדעתכם הכי חשוב בבחירת זוגיות? אוף טופיק 34
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
M למה חשוב לא להיות תלוי במקום העבודה ובשום בוס. אוף טופיק 14
ה ג'ון אוליבר מסביר למה חשוב להיות מודע לעמלות, ומשעשע כתמיד צרכנות פיננסית 2
yossik אל תשמרו שום דבר חשוב בשרותי ענן לפני שיצרתם גיבוי במחשב האישי. אוף טופיק 8
Couch Potato כמה חשוב אכ"ע עיסוקי להייטקיסט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
A חישוב תשואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה חישוב תשואה מאג"ח ממשלתי לא צמוד שוק ההון 11
I מנגנון תשואה מובטחת בפנסיה כיצד הוא עובד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K תשואה על נדל''ן במרכז נדל"ן 12
אבי.נהיר תשואה חסרת סיכון להשוואה נדל"ן 4
N תשואה לפדיון אף פעם לא נכונה שוק ההון 54
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
ח פער בין תשואה ממוצעת להחזר בפועל שוק ההון 6
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
ה תשואה שקרובה לבנק ישראל שוק ההון 15
D הבדלי תשואה בין אותה הקרן שנסחרת במטבעות שונים שוק ההון 1
S תשואה חודשית מנדל״ן כתחליף פנסיה נדל"ן 12
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S האם יש אגחים שאפשר לקנות היום עם תשואה ריאלית מובטחת? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה