• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפ חשוב לשליחת מסמכים אונליין

Brightside

משתמש רגיל
דירוג
91
אני לא יודע כמה אנשים משתמשים בטריק הזה, אך למען הפרטיות שלכם ועל מנת להגן על עצמכם מכל בעיה של גניבת זהות, רצוי להוסיף Watermark למסמכים מזהים שאתם שולחים אונליין.

תעודת זהות, רישיון נהיגה, צילום שלכם מחזיקים את הת.ז, חשבון חשמל(משמש לזיהוי) וכל מה שתתבקשו לשלוח אונליין לחברה מסויימת - תמיד רצוי להוסיף את שם החברה שאליה אתם שולחים את המסמך כ-watermark על גבי המסמכים.

הרעיון פשוט, המסמכים הפרטיים שלכם יכולים לשמש כאמצעי זיהוי למקומות אחרים בניגוד לרצונכם וזה עלול לפגוע בכם בעתיד, אם תשימו watermark תוכלו:

1. לטעון שזה שהמסמך שומש לזיהוי בחברה B כשעל המסמך כתוב חברה בשם A - הופך את המסמך לפחות ולידי.
2. תוכלו לדעת מאיפה המסמך המזהה שלכם דלף (ואז לבוא בטענות לחברה A, ולהבין איך דלף המסמך).

אתם משתמשים בשיטות האלה? ואם כן אילו עוד שיטות אתם משתמשים בהם על מנת להגן על הפרטיות שלכם שכדאי שעוד אנשים יכירו?

רעיון מעניין. אני תוהה אם זה לא יגרום לחברה המקבלת לדחות את קבלת המסמך, אבל כנראה שלא יזיק לנסות.

אתם משתמשים בשיטות האלה? ואם כן אילו עוד שיטות אתם משתמשים בהם על מנת להגן על הפרטיות שלכם שכדאי שעוד אנשים יכירו?

לא מזמן רכשתי תקן (סטנדרט) של תעשייה מסויימת מהועדה הבינלאומית שניסחה אותו. מכיוון שמדובר על קובץ בפורמט pdf הם הגנו עליו בסיסמה שהייתה כתובת המייל שלי, כך שאם אשתף את הקובץ ידעו מיד מי המדליף.

לא מזמן רכשתי תקן (סטנדרט) של תעשייה מסויימת מהועדה הבינלאומית שניסחה אותו. מכיוון שמדובר על קובץ בפורמט pdf הם הגנו עליו בסיסמה שהייתה כתובת המייל שלי, כך שאם אשתף את הקובץ ידעו מיד מי המדליף.
גם נחמד. אבל זה לא בעיה להפוך קובץ pdf מוגן סיסמא ללא מוגן סיסמא.

מתוך המדריך לאנרכיסט:
הדפס. סרוק מחדש ל-PDF. הפץ בחופשיות.

או פשוט תדפיס ישירות ל pdf. חבל על העצים (וגם לך תמצא מדפסת וסורק בימינו)
הם איכשהו נעלו את הקובץ להדפסה וגם לא ניתן להעתיק טקסט מתוכו (למרות שזה פורמט וקטורי ולא תמונה). הדרך היחידה שחשבתי עליה זה לעשות הרבה מאוד פרינט סקרין, אבל יש שם יותר מ-100 עמודים...

הם איכשהו נעלו את הקובץ להדפסה וגם לא ניתן להעתיק טקסט מתוכו (למרות שזה פורמט וקטורי ולא תמונה). הדרך היחידה שחשבתי עליה זה לעשות הרבה מאוד פרינט סקרין, אבל יש שם יותר מ-100 עמודים...
יפה. אלה פונקציות אבטחה בסיסיות ב-PDF (סיסמה, אי-עריכה, אי-העתקה, אי-הדפסה) - אך כמו ש @adamshalev ציין, לא חסינות. פשוט מצריכות עותק של "המדריך לאנרכיסט המתקדם" ;)

טיפ למי שעשה תעודת זהות ביומטרית:
אפשר להמשיך לשלוח את התעודה הישנה לצורך זיהוי.
בתעודה הישנה תאריך ההנפקה שונה (פרט מזהה חשוב) ולכן בכך שאתם שולחים את הישנה אתם מגנים על הפרט הזה.

חתכו לי את הפינות ושמו מדבקת פג-תוקף
לא קיבלו באף מקום
אין לך סריקה של התעודה הלא חתוכה ?
אני משתמש בסריקה הישנה כבר חצי שנה ולא נתקלתי בבעיות.

האם הצלחת להכנס לאתרים ממשלתיים (הר הכסף, ביטוח לאומי) שבהם ברישום מבקשים תאריך הנפקה, עם התאריך הישן?
לא ניסיתי.
זו שאלה טובה עד כמה המערכות האלה מסונכרנות ומתי בדיוק (אם בכלל) הן אמורות לקבל רק את תאריך ההנפקה החדש (ולסרב לקבל את הישן).

האם הצלחת להכנס לאתרים ממשלתיים (הר הכסף, ביטוח לאומי) שבהם ברישום מבקשים תאריך הנפקה, עם התאריך הישן
אני חושב שהם פחות הבעיה, כי שם אתה לרוב לא מתבקש לספק עותק של המסמך המזהה. בדרך ש @sogi הציע, תוכל למנוע מחברות שמבקשות עותק מהמסמך המזהה לעשות שימוש בתאריך הזה באתרים ממשלתיים.

אני חושב שהם פחות הבעיה, כי שם אתה לרוב לא מתבקש לספק עותק של המסמך המזהה. בדרך ש @sogi הציע, תוכל למנוע מחברות שמבקשות עותק מהמסמך המזהה לעשות שימוש בתאריך הזה באתרים ממשלתיים.
אני חושב שהוא כיוון יותר לשאלה האם התאריך ההנפקה הישן באמת נחסם באתרים שדורשים אותו.
יכול להיות שבגלל חוסר סנכרון בין המערכות הממשלתיות, התאריך הישן עדיין יעבוד.

עלול לשמר את הגדרות האבטחה (קרי הסיסמה הייחודית).
לא בהדפסה. מבחינת המחשב זה מדפסת לכל דבר, פשוט במקום לרשום לדף היא רושמת לקובץ.
כמו שכבר אמרו - יש מספיק כלים שיודעים להתגבר על ה"בעיה".
טיפ למי שעשה תעודת זהות ביומטרית:
אפשר להמשיך לשלוח את התעודה הישנה לצורך זיהוי.
בתעודה הישנה תאריך ההנפקה שונה (פרט מזהה חשוב) ולכן בכך שאתם שולחים את הישנה אתם מגנים על הפרט הזה.
אפשר לשאול למה הוצאת תעודה ביומטרית אם יש לך תז. ישנה (שבהכרח עדיין תקפה לשנים הקרובות)?
במיוחד כשאתה כאדם שמודע לענייני אבטחת מידע וחשיבות שמירה על פרטיות

נשמע טוב, אבל לפי דעתי לא פרקטי. אם תשים את הסימן בצד או בפינה - ניתן בקלות לחתוך אותו, מקסימום למחוק עם פוטושופ או אפילו צייר. אם תפנק ותשים על כל המסמך אז סביר להניח שלא יהיה קביל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C טיפ למעשנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
Tsachi01 טיפ לחיים שעוקצים/מעליבים אתכם באינטרנט (ואפילו במציאות). אוף טופיק 45
ת איך מפסיקים לתת טיפ אחרי שכבר הרגלת את השליח לקבל? אוף טופיק 56
נ טיפ לספקים בפיבר? אוף טופיק 4
4 אתם מביאים טיפ לשליח פיצה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 261
amit קרן השתלמות - טיפ שרובכם לא מכירים למשיכה מוקדמת שוק ההון 8
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
1337justme SIM Lock - האם חשוב? אוף טופיק 10
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
A חשוב תשואה שצפויה מהשקעה במדדים: שוק ההון 4
M חשוב מאוד - לבעלי חשבון ואן זירו- מסלול ברירת המחדל הוא בתשלום צרכנות פיננסית 1
A חשוב מס הכנסה על מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 1
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Michel המלצה לטלוויזיה 65 אינץ' ? האם חשוב OLED/QLED ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
S ערבי חברה - חשוב להגיע? אוף טופיק 4
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
D עד כמה חשוב המאזן האקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
4 עד כמה חשוב לקנות מייבואן/משווק רשמי? אוף טופיק 25
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 68
Y ביטוח מנהלים ? חשוב או בזבוז כסף ? צרכנות פיננסית 3
Cleo מה לדעתכם הכי חשוב בבחירת זוגיות? אוף טופיק 34
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
M למה חשוב לא להיות תלוי במקום העבודה ובשום בוס. אוף טופיק 14
ה ג'ון אוליבר מסביר למה חשוב להיות מודע לעמלות, ומשעשע כתמיד צרכנות פיננסית 2
yossik אל תשמרו שום דבר חשוב בשרותי ענן לפני שיצרתם גיבוי במחשב האישי. אוף טופיק 8
Couch Potato כמה חשוב אכ"ע עיסוקי להייטקיסט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14

נושאים דומים

Back
למעלה