• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשואה חודשית מנדל״ן כתחליף פנסיה

shualabimnusa

משתמש רשום
דירוג
0
אני שכירה במקצוע יחסית מכניס ויציב. אמא שלי בת 77, עדיין עובדת, וללא פנסיה. יש לה דירה קטנה וישנה שהיא לא גרה בה, שמושכרת ב-5000 ש״ח לחודש, ושמסיבות שונות עדיף לא למכור כרגע. מכרתי לא מזמן את הדירה שלי כדי לעזור לייצר לאמי איזשהו תחליף פנסיה.
אני מנסה להבין איך הכי נכון להשקיע את הכסף, בערך 3.9 מ׳ ש״ח, כשהמטרה היא תשואה חודשית גבוהה (ואם אפשר גם שמירה על ערך הכסף).
אחת האפשרויות ששקלתי היא קניית דירה בלונדון, באיזורי ביקוש, והשכרה. הפאונד מאד נמוך כרגע, ונראה שאני יכולה לקנות דירת 4 חדרים משופצת ולהשכיר אותה בסביבות 4000 פאונד לחודש. לפי חישוב שלי, אחרי מס והוצאות אחזקה וחברת ניהול, התשואה החודשית יכולה לעבוד כפנסיה טובה, ועוקפת את האפשרויות שלי בנדל״ן בארץ. חייתי באנגליה כמה שנים ואני מכירה את לונדון במידה מסוימת, אם כי לא כמשקיעה.
יש לי בעצם שתי שאלות:
1. מה אני מפספסת? אני יודעת שנדל״ן בחו״ל נחשב לא מומלץ ובעייתי.
2. יש אלטרנטיבות עדיפות בשוק ההון שמתאימות למטרה הספציפית הזאת?

מה אני מפספסת? אני יודעת שנדל״ן בחו״ל נחשב לא מומלץ ובעייתי.
נדל"ן בחו"ל הוא לא "בעייתי" יותר מנדל"ן בארץ אבל, יש בו כמה בעיות מהותיות עבורך ועבור אמא כתחליף לפנסיה:
1. את משקיעה בנכס יחיד או מספר קטן של נכסים ואין לך פיזור. במקרה של כשל, הלכה הפנסיה.
2. את, באופן אישי, לא השקעת בנדל"ן בעבר ולכן הסיכונים האישיים שלך גדולים בהרבה. הליך של למידה ייקח לך זמן משמעותי.
3. האם חישבת תיקונים/ בלתמים/דירה שלא מושכרת החישוב התשואה שלך?

בוודאי, היום יותר מתמיד.
יכול לפרט? לפי חישוב שלי, אולי על בסיס ידע חסר, אם אני צריכה ״לאכול״ בערך 120K בשנה, אפיקים סולידיים הופכים ללא מוצלחים לאורך זמן, לא? בהנחה שסביבת הריבית תשתנה תוך שנתיים שלוש.

מה אני מפספסת?
ועוד משהו ששכחתי, בלאי. יש כל מיני סוגים שלי דיור בחלקם יש בלאי גדול יותר מאחרים. מי שלא מבין, יכול בקלות ליפול ויש לזה גם השפעה של מיסויי.

יכול לפרט? לפי חישוב שלי, אולי על בסיס ידע חסר, אם אני צריכה ״לאכול״ בערך 120K בשנה, אפיקים סולידיים הופכים ללא מוצלחים לאורך זמן, לא? בהנחה שסביבת הריבית תשתנה תוך שנתיים שלוש.
אם 120K בשנה מספיקים אז 3.9M יספיקו גם אם כל הכסף ישכב במזומן ויצבור 0 ריבית ועוד ישאר עודף רב.

שוק הנדלן בלונדון קשוח מאוד וכשמדובר ברכישה באמצעות מתווכים יש גם מלא שרלטנים, ממש לא מומלץ למי שלא מתכוון לעסוק בזה באופן קבוע.

אני מנסה להבין איך הכי נכון להשקיע את הכסף, בערך 3.9 מ׳ ש״ח, כשהמטרה היא תשואה חודשית גבוהה
הי
זה נקודת חשיבה מסוכנת, התמקדות בתשואה חודשית גבוהה משמעותה השקעות ברמת סיכון גבוה.

אחת האפשרויות ששקלתי היא קניית דירה בלונדון

לא ניתן להתבסס לפנסיה על הכנסה משכירות מדירה אחת בלבד, יש בלתמים לכן יש צורך בגיבוי של הכנסות נוספות,
גם אם ההכנסה שם גבוהה יותר מאשר בישראל.

כשאת מדברת על דירה בלונדון, תלוי אם מדובר בדירה חדשה או ישנה, מההכנסה החודשית ברוטו יש לקזז לפחות 25% עבור
ניהול הנכס, ועד בית, ביטוח דירה, דמי חכירה (בדירות יד שניה זה עלול להיות גבוה ומוכפל כל 15 שנים, בדירות חדשות זה כבר לא קיים), תיקונים מדי פעם.....
מאחר והרכישה במזומן ישולם בנוסף מס בשיעור ממוצע של ה 10% מההכנסה ברוטו, כל מה שציינתי כאן זה ללא בלתמים יוצאי דופן
אלא הוצאות שוטפות.

במידה ואת בוחרת באופציה זו תרשמי את הדירה על שמך כדי למנוע תשלום מס ירושה בעתיד בשיעור של 40% מעבר ל 325,000 פאונד.

1. מה אני מפספסת? אני יודעת שנדל״ן בחו״ל נחשב לא מומלץ ובעייתי.

1. לחלוטין לא נכון, זה עניין של מכשול פסיכולוגי, אני בטוח שאם תשאלי אנגלי מלונדון מה דעתו על השקעה בישראל
הוא יאמר שזה אחד המקומות המסוכנים בעולם.
2. מאחר ואין לך ניסיון וידע בתחום, לחפש השקעה מיידית בתחום זה עם תקציב
של 3.9 מליון ש"ח כדי לייצר פנסיה מיידית לדעתי זה לא נכון,
אולי עדיף בשלב זה התחיל בשוק ההון ובהמשך בהדרגה לבחון השקעות נכונות בנדל"ן.

בהצלחה !

3.9M כולל, וצורך ב־10K בחודש, נשמע כמו משהו שמתאים לחוק ה־300

למה לא נדלן בחול?
1. אין לך שליטה.
2. אין לך יכולת לבדוק אם מדובר בעסקה טובה בלי להוציא עשרות אלפי שקלים והרבה זמן.
3. יש סיכון מטח, יכול להיות עסקה טובה אבל שינוי בשעח שיהפוך אותה ללא טובה.
4. תצטרכו להסתמך על המון בעלי מקצוע בשלט רחוק, יהיה קשה לוודא אותם במחיר סביר.

מה את כן יכולה לעשות?
אני מנסה להבין איך הכי נכון להשקיע את הכסף, בערך 3.9 מ׳ ש״ח, כשהמטרה היא תשואה חודשית גבוהה (ואם אפשר גם שמירה על ערך הכסף).
מטרות להבנתי:
- הכנסה תזרימית של 10 אלף בחודש
- שמירה על ערך הכסף

אפשרויות:
- לרכוש שתי דירות בפתח תקווה או בת ים, יש הרבה דירות שאפשר לקנות בפחות מ2 מיליון ולהשכיר ב5000
- לרכוש דירה אחת בתל אביב
- לרכוש 3 דירות בבאר שבע, להשאר עם עודף של מיליון שקל אותו תשקיעי במקום אחר
- בשוק ההון בשביל לקבל 120 אלף נטו בשנה צריך 160 לפני מס, אם זה יהיה על שם אמך אז אפשר גם פחות, זה אומר תשואה של 4.1%, אפשר לקנות אגח ל30 שנה עם תשואה גבוהה מזה, אבל לא בטוח ישמר ערך הכסף. אבל אפשר לבנות תיק השקעות שיענה על המטרה הזאת בסבירות מאוד גבוהה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Shiva השקעה במוצר הנותן תשואה חודשית שוק ההון 47
אבי.נהיר תשואה חסרת סיכון להשוואה נדל"ן 4
N תשואה לפדיון אף פעם לא נכונה שוק ההון 54
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
ח פער בין תשואה ממוצעת להחזר בפועל שוק ההון 6
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
ה תשואה שקרובה לבנק ישראל שוק ההון 15
D הבדלי תשואה בין אותה הקרן שנסחרת במטבעות שונים שוק ההון 1
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S האם יש אגחים שאפשר לקנות היום עם תשואה ריאלית מובטחת? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
א תשואה פנימית מול מחיר כניסה לetf של אגחים שוק ההון 13
S רווח אבסולוטי VS תשואה אישית שוק ההון 19
T תשואה שנתית של 21% שוק ההון 47
א תשואה מאגח צמוד (מודה שהצלחתם לבלבל אותי) שוק ההון 13
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
י רשות ני"ע מקדמת הקמת קרנות כספיות שיבטיחו תשואה מראש שוק ההון 2
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
ש הורדת תשואה היסטורית של אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 1
M תשואה בדוח שנתי שונה מפנסיה נט. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Homer אגח דולרי של ממשלת ישראל עם תשואה נטו 50%? שוק ההון 4
L חישוב תשואה נטו של מקמ שוק ההון 10
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
A חשוב תשואה שצפויה מהשקעה במדדים: שוק ההון 4
הסוליd שעת עדכון תשואה יומית קרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 4
guesto גיליון לחישוב תשואה והשוואה למדד שוק ההון 2
D קרן כספית - תשואה שנתית מפורסמת של פחות מ 1% לעומת דיבורים על מעל 3% בפורומים כולל זה ? שוק ההון 24
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
D העדפה של מק"מ מול קרן כספית בהקשר של תשואה שוק ההון 6
S קרן כספית - האם אכן תשואה גבוהה מפקדון ? שוק ההון 2
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
G מעוניין ב4% תשואה לשנה איך משיגים ? שוק ההון 35
א חישוב תשואה של מק״מ שוק ההון 21
D קרן השתלמות עם תשואה שלילית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ק תשואה שונה בין האישית למפורסמת - הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
ה אחוזי תשואה משתלמים? נדל"ן 24
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
Y פקדון תשואה בטוחה אל מול שוק המניות? שוק ההון 3
נ חישוב תשואה שוק ההון 7
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 77
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
M האם אפשרי תשואה שלילית באג"ח? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה