• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חלוקה של כספים לקופות גמל בבתי השקעות שונות, או קופה אחת?

ליאל

משתמש רשום
דירוג
5
היי,

ברשותי סכום של 100,000 שח.
באפשרותי לקבל דמי ניהול של 0.39, ואני רוצה להשקיע את כספי בקופת גמל.
כחלק מביזור הסיכונים, חשבתי על לחלק את הסכום ל50,000 שח לאותה קופת גמל ל2 בתי השקעות שונים.
האם אתם ממליצים על מהלך זה?
או שעדיף להשים את כל הסכום בקופה אחת?

תודה רבה

המשך ערב נעים

אתה מדבר על קופת גמל להשקעה?

אם כן, שים לב שיש מגבלה על 70K ש"ח הפקדה בכל שנה (לאדם, אם אתה נשוי, חלק יכול להיות על שם אשתך).

ככלל, עצם הרעיון לפיזור הוא נכון, אבל עדיף להסתכל על מסלולי ההשקעה, כי אם אתה בשני מסלולי השקעה בקרנות שונות, אבל חשוף לנכסים מאוד דומים, זה לא פיזור אמתי.
כדאי קודם כל להבין במה אתה רוצה להשקיע, ולחפש מסלול בהתאם.

אם אתה מדבר על קופת גמל (לא להשקעה), גם אם לא תמצא מסלול שיניח את דעתך, תוכל בסכום שכזה להצטרף לקופת גמל IRA, ולנהל בעצמך את הכסף.

אם אתה מדבר על קופת גמל להשקעה, יש פה קונצנזוס יחסי בפורום שזה מוצר שדמי הניהול שלו (גם אם זה רק 0.39) גבוהים, ודיי מבטלים את הטבת המס (=דחייה) שהוא נותן. החלופה היא תיק חייב במס דרך בנק או בית השקעות.
אם אתה רוצה בכל זאת קופת גמל להשקעה, אני מאמין בשיטה הפסיבית. מצא מסלול פסיבי של מניות שאתה מרוצה ממנו ומסלול פאסיבי של אג"ח שאתה רוצה ממנו, וחלק ביניהם לפי מה שמתאים לסיבולת הסיכון שלך. זה ייתן לך פיזור אמתי מהותית, ולא רק פיזור בין שני בתי השקעות שעשויים להשקיע בנכסים דומים מאוד.

בהצלחה.

תגדיר אילו סיכונים אתה מנסה לגדר ?
אם מדובר בקופות מנוהלות אז הסיכון היחידי הרציני הוא מודל ההשקעות של הגוף המנהל

אם מדובר בקופות גמל להשקעה בדמי הניהול שציינת עדיף חשבון ממוסה, אלא אם כן אתה צריך רשת ביטוח פנסיוני נוספת .

אתה מדבר על קופת גמל להשקעה?

אם כן, שים לב שיש מגבלה על 70K ש"ח הפקדה בכל שנה (לאדם, אם אתה נשוי, חלק יכול להיות על שם אשתך).

ככלל, עצם הרעיון לפיזור הוא נכון, אבל עדיף להסתכל על מסלולי ההשקעה, כי אם אתה בשני מסלולי השקעה בקרנות שונות, אבל חשוף לנכסים מאוד דומים, זה לא פיזור אמתי.
כדאי קודם כל להבין במה אתה רוצה להשקיע, ולחפש מסלול בהתאם.

אם אתה מדבר על קופת גמל (לא להשקעה), גם אם לא תמצא מסלול שיניח את דעתך, תוכל בסכום שכזה להצטרף לקופת גמל IRA, ולנהל בעצמך את הכסף.

אם אתה מדבר על קופת גמל להשקעה, יש פה קונצנזוס יחסי בפורום שזה מוצר שדמי הניהול שלו (גם אם זה רק 0.39) גבוהים, ודיי מבטלים את הטבת המס (=דחייה) שהוא נותן. החלופה היא תיק חייב במס דרך בנק או בית השקעות.
אם אתה רוצה בכל זאת קופת גמל להשקעה, אני מאמין בשיטה הפסיבית. מצא מסלול פסיבי של מניות שאתה מרוצה ממנו ומסלול פאסיבי של אג"ח שאתה רוצה ממנו, וחלק ביניהם לפי מה שמתאים לסיבולת הסיכון שלך. זה ייתן לך פיזור אמתי מהותית, ולא רק פיזור בין שני בתי השקעות שעשויים להשקיע בנכסים דומים מאוד.

בהצלחה.

אוקי, הבנתי את זה, תודה רבה.
אסטרטגיית ההשקעה שגיבשתי לעצמי, היא להשקיע סכום גדול, במסלול יחסית סולידי, כדי לצמצם סיכון לאיבוד ההון העצמי שלי.
לכן, אני רוצה לבחור ב-2 מסלולים סולידיים, של אג''ח בלבד או לחלופין אג''ח ועד 15% מניות, בכדי לקבל תשואה על הכסף שלי אך לצמצם את הסיכון, בכל זאת זה כסף שעבדתי בשבילו קשה.
מה דעתך על אסטרטגיה זו?

אוקי, הבנתי את זה, תודה רבה.
האם אתה מדבר על קופת גמל להשקעה?

2 מסלולים סולידיים, של אג''ח בלבד או לחלופין אג''ח ועד 15% מניות, בכדי לקבל תשואה על הכסף שלי אך לצמצם את הסיכון
המסלולים שאתה מתאר נשמעים כמו מסלולים אקטיביים (לא בהכרח, פשוט זה מה שמקובל).
אני אישית דיי סולד משיטת השקעה אקטיבית, וגם הבלוג שהפורום הזה משתייך אליו דוגל בשיטת השקעה פאסיבית.

במילה אחת, במסלולים אקטיביים יש מנהל השקעות שאמור להיות חכם או נביא, ולבחור עבורך את האג"ח או המניה הספציפית שלדעתו תביא תשואה עודפת על השוק. במסלולים פאסיביים פשוט קונים את כל השוק, ואז נהנים מהתשואה הממוצעת שקיימת בשוק.

מסלולים כמו שתיארת, אם הם פסיביים יתנו לך תשואה אפסית, כיוון שהריביות היום נמוכות מאוד.
מסלולים אקטיביים כאלו, הם בדרך כלל הרבה יותר מסוכנים ממה שהם נשמעים. אל תשכח שהריבית היום נמוכה מאוד, ובעליה שלה, אג"חים עשויים לאבד מערכם לא מעט (תלוי בעיקר במח"מ שלהן), כך שגם מסלול שרובו אג"ח יכול לאבד מערכו. מה גם שאם יש שם גם אג"ח קונצרני, הוא נוטה לרדת כשהשוק יורד, אז אם אתה חושש ממשבר בשוק ההון (ולכן לא משקיע במניות), אג"ח קונצרני עשוי לחשוף אותך לאותן סכנות.

מה דעתך על אסטרטגיה זו?
האסטרטגיה לא לגמרי ברורה לי.
שני מסלולים ניתן לבחור על סמך הרבה מאוד פרמטרים.
אני לרוב מסתכל על מדיניות ההשקעה של המסלול כדי להבין במה הוא מושקע.
אם מדובר במסלולי אג"ח פסיביים, לא רואה סיבה לשלם 0.39 על מוצר שאפשר להשיג ב0.35.
החלוקה לשני מסלולים שונים לא ברורה לי. אם מדובר במסלול אגח אול מסלול מניות מותאם לסיבולת הסיכון שלך, זה הגיוני.
אם אתה רוצה שני מסלולים שעושים אותו דבר, לא מבין מה תתרום החלוקה. שים לב שיש הבדל משמעותי בשוק ההון בין פיזור אמתי לפיזור מדומה. פיזור אמתי משפיע על 'למה כספך חשוף?', פיזור מדומה עשוי להשפיע על 'דרך מה כספך חשוף לאותם סיכונים?', מסלולים שונים שיש להם רק כותרת שונה, לא יתנו לך פיזור אמתי, וחבל.

נראה לי שכדאי לך להשקיע קצת זמן בלימוד. לא נורא אם הכסף ישכב עוד חצי שנה בעו"ש, ותשקיע במה שאתה מבין, במקום שתשקיע במשהו שאתה לא מבין, וכשיגיעו נפילות תממש הפסדים.....

האם אתה מדבר על קופת גמל להשקעה?

המסלולים שאתה מתאר נשמעים כמו מסלולים אקטיביים (לא בהכרח, פשוט זה מה שמקובל).
אני אישית דיי סולד משיטת השקעה אקטיבית, וגם הבלוג שהפורום הזה משתייך אליו דוגל בשיטת השקעה פאסיבית.

במילה אחת, במסלולים אקטיביים יש מנהל השקעות שאמור להיות חכם או נביא, ולבחור עבורך את האג"ח או המניה הספציפית שלדעתו תביא תשואה עודפת על השוק. במסלולים פאסיביים פשוט קונים את כל השוק, ואז נהנים מהתשואה הממוצעת שקיימת בשוק.

מסלולים כמו שתיארת, אם הם פסיביים יתנו לך תשואה אפסית, כיוון שהריביות היום נמוכות מאוד.
מסלולים אקטיביים כאלו, הם בדרך כלל הרבה יותר מסוכנים ממה שהם נשמעים. אל תשכח שהריבית היום נמוכה מאוד, ובעליה שלה, אג"חים עשויים לאבד מערכם לא מעט (תלוי בעיקר במח"מ שלהן), כך שגם מסלול שרובו אג"ח יכול לאבד מערכו. מה גם שאם יש שם גם אג"ח קונצרני, הוא נוטה לרדת כשהשוק יורד, אז אם אתה חושש ממשבר בשוק ההון (ולכן לא משקיע במניות), אג"ח קונצרני עשוי לחשוף אותך לאותן סכנות.

האסטרטגיה לא לגמרי ברורה לי.
שני מסלולים ניתן לבחור על סמך הרבה מאוד פרמטרים.
אני לרוב מסתכל על מדיניות ההשקעה של המסלול כדי להבין במה הוא מושקע.
אם מדובר במסלולי אג"ח פסיביים, לא רואה סיבה לשלם 0.39 על מוצר שאפשר להשיג ב0.35.
החלוקה לשני מסלולים שונים לא ברורה לי. אם מדובר במסלול אגח אול מסלול מניות מותאם לסיבולת הסיכון שלך, זה הגיוני.
אם אתה רוצה שני מסלולים שעושים אותו דבר, לא מבין מה תתרום החלוקה. שים לב שיש הבדל משמעותי בשוק ההון בין פיזור אמתי לפיזור מדומה. פיזור אמתי משפיע על 'למה כספך חשוף?', פיזור מדומה עשוי להשפיע על 'דרך מה כספך חשוף לאותם סיכונים?', מסלולים שונים שיש להם רק כותרת שונה, לא יתנו לך פיזור אמתי, וחבל.

נראה לי שכדאי לך להשקיע קצת זמן בלימוד. לא נורא אם הכסף ישכב עוד חצי שנה בעו"ש, ותשקיע במה שאתה מבין, במקום שתשקיע במשהו שאתה לא מבין, וכשיגיעו נפילות תממש הפסדים.....

כן, אני מדבר על קופת גמל להשקעה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
1337justme חלוקה של VT בזמן אמת שוק ההון 0
Y חלוקה של קרנות בלאקרוק הנסחרות בארץ ע"פ הפיזור העולמי שוק ההון 5
unrealx חלוקה של תיק ההשקעות בין ארה"ב לישראל שוק ההון 0
פ חלוקה מחדש של התיק שוק ההון 14
S חלוקה ואיזון מחדש של תיק השקעות וחשבון IRA שוק ההון 13
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T חלוקה ע״פ מחיר ולא משקל בקרן שוק ההון 4
S ירושה ע"י צוואה מבלי לחשוף חלוקה ליורשים צרכנות פיננסית 11
S יחס חלוקה- REIT שוק ההון 0
M חלוקה לאחוזים בתיק ההשקעות שוק ההון 6
N חלוקה גיאוגרפית בהלמן מחקה מדדי חו"ל שוק ההון 1
Y חלוקה אופטימלית בין חשבון פטור וחשבון ממוסה שוק ההון 8
נגב האם החישוב שלי נכון? חלוקה עולמית נטולת אמריקה שוק ההון 38
Y אסטרטגית כניסה לשוק בזמן ירידות - חלוקה למנות כיצד? שוק ההון 3
ב חלוקה נכונה בין VTI ו VXUS שוק ההון 14
ק חלוקה אופטימלית בין פנסיה מקיפה ומשלימה צרכנות פיננסית 3
א חלוקה בעוש צרכנות פיננסית 10
O קרן השתלמות IRA - חלוקה בין מניות ואג״ח שוק ההון 5
S חלוקה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 0
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה