• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון פנסיוני ראשון

שםמשתמש

משתמש רגיל
דירוג
119
היי,
אני עצמאי וטרם פתחתי לעצמי אפיק חסיכון פנסיוני מכל סוג. יש לי רק קופת פנסיה לא פעילה מתקופתי כשכיר.
אני די לא מבין בתחום, ותוהה על מה כדאי ללכת. אני נוטה ממה שקראתי לטובת קופת גמל, אולי IRA, למרות שאני לא יודע עד כמה צריך להבין בשביל לנהל קופת גמל באופן אישי ועצמאי.
הכוונה שלי כרגע היא to keep it simple. אולי קרן מחקה מדד או משהו בסגנון. משהו עם דמי ניהול מינימליים או בכלל בלי. אולי עם הזמן אלמד יותר ואוכל לערוך שינויים אקטיביים יותר.
דעתכם? תודה רבה.

עריכה: בן 30, רווק, לא מחפש להיות שמרן בעשורים הקרובים.

נערך לאחרונה ב:
מציע לעשות יישור קו ולהיסגר על הדברים בהקדם.
בנוגע לקרן פנסיה הישנה, אולי לנייד אותה לגמל (אחרי שהבנת עניין הביטוחים וכמה אתה מפריש וכו' וכו')
בנוגע לקרן השתלמות, שמה זה גם הוצאה מוכרת/פטור ממס רווח הון.
יש לך את הלמן אלדובי/קל גמל/אינטרגמל (יקרים) שיודעים לתת מחקי מדד.

זה מוצר שכל עצמאי חייב לדעתי... בניגוד לשכיר אתה יכול לפתוח בכל רגע נתון. (סוף שנה. תזדרז אם כן, על מנת שהכסף יהיה צבוע ב2019)

לא מייעץ, יועץ, תתעלם מהנ"ל.

אם אתה רוצה הכי פשוט, אז קרן פנסיה. תפקיד 16.5% מהרווח השנתי שלך כעצמאי וזהו.
מבחינת פאסיביות ובהנחה ואתה מזוגל להתמודד עם מסלול 73% מנייתי, אז יש לך בהפניקס מחקה מדדי עולם, ובמיטב דש פאסיבי שזה בערך 55% מניות עולם, ו45% תא 125.

אני אישית הייתי הולך על הפניקס כדי לא להטות יותר מדי למדינתנו הפיצפונת. אבל יש שיקולים לכאן או לכאן.

אם בכלל לא רוצה להתעסק גם בגיל 50, אז יש את מסלולי תלוי גיל שאוטומטית מעבירים אותך למסלול שמרני יותר כשאתה עובר גיל 50, שוב בגיל 60, ושוב כשאתה מתחיל למשוך קצבה. הבעיה איתם שהם שמרנים מדי במסלול מתחת לגיל 50.

תודה לעונים. אני בן 30, אגב, ורווק, אם זה משנה. אין לי בעיה עם מסלולים מנייתיים יחסית, כי מן הסתם זה לטווח ארוך, ואני לא מחפש להיות שמרני כרגע.
הכוונה ב-"לא להתעסק" היא עד שאלמד יותר. להתחיל עם כיוון טוב ומתאים ולשנות במידת הצורך עם הזמן.

אם אתה רוצה הכי פשוט, אז קרן פנסיה. תפקיד 16.5% מהרווח השנתי שלך כעצמאי וזהו.
מבחינת פאסיביות ובהנחה ואתה מזוגל להתמודד עם מסלול 73% מנייתי, אז יש לך בהפניקס מחקה מדדי עולם, ובמיטב דש פאסיבי שזה בערך 55% מניות עולם, ו45% תא 125.

אני אישית הייתי הולך על הפניקס כדי לא להטות יותר מדי למדינתנו הפיצפונת. אבל יש שיקולים לכאן או לכאן.

אם בכלל לא רוצה להתעסק גם בגיל 50, אז יש את מסלולי תלוי גיל שאוטומטית מעבירים אותך למסלול שמרני יותר כשאתה עובר גיל 50, שוב בגיל 60, ושוב כשאתה מתחיל למשוך קצבה. הבעיה איתם שהם שמרנים מדי במסלול מתחת לגיל 50.
אלו קרנות פנסיה כולן?

תודה לעונים. אני בן 30, אגב, ורווק, אם זה משנה.
בקרן פנסיה יש ביטוחים מובנים (ק. שארים שלא רלוונטית עבורך, כנראה) וא.כ.ע.
אם יש לך ביטוח א.כ.ע חיצוני ואתה רוצה ללמוד עוד ופתרון פשוט.
אז יש כמו שיעקב אומר, או קופת גמל מחקת מדד 100% מניות (לדוג').
חשוב אבל להבין את ההבדל בין המוצרים לפני שמניידים את הקרן פנסיה.

לא עדיף לי קופת גמל על פני קרן פנסיה?

לא עדיף לי קופת גמל על פני קרן פנסיה?
מאד יכול להיות.
קח בחשבון שקופת גמל היא 100% לצבירה ותצטרך לעשות לך ביטוח אובדן כושר עבודה בנפרד. למי שהוא רווק ללא ילדים זה דווקא יתרון.
בנוסף, קח בחשבון שביציאתך לפנסיה תצטרך להעביר את הצבירה לקרן פנסיה כדי לקבל את הקיצבה.
היתרון הגדול, במצבך כעצמאי ורווק, הוא היכולת למקסם את הצבירה כרגע דרך כלים מנייתיים שיש בקופות ואין בקרנות (על חשבון ביטוחי שארים שלא רלוונטים אליך). במקרה ויחול שינוי בסטטוס המשפחתי, שווה לבדוק שוב. צריך לזכור שהחוקים משתנים כל הזמן.
אני עצמאי וטרם פתחתי לעצמי אפיק חסיכון פנסיוני מכל סוג
שכחתי את זה...נדמה לי שהחוק מחייב אותך לעשות זאת ולא נתון לשיקול דעתך. בדקת?

שכחתי את זה...נדמה לי שהחוק מחייב אותך לעשות זאת ולא נתון לשיקול דעתך. בדקת?
ניתן לשלם קנס של 500 שקל ולצאת מזה. יש דעות שאומרות שהקנס הוא בנוסף לחובת ההפקדה, ושגם תיקנס וגם תיאלץ להשלים את הסכום למוצר הפנסיוני.

רגע, קופת גמל לא נחשבת לאפיק פנסיוני לכל דבר מהבחינה הזאת? מהידוע לי כן, ואז לא צריך לשלם קנס בכל מקרה (אותם 500 ש"ח שנתיים).

רגע, קופת גמל לא נחשבת לאפיק פנסיוני לכל דבר מהבחינה הזאת? מהידוע לי כן, ואז לא צריך לשלם קנס בכל מקרה (אותם 500 ש"ח שנתיים).
כן, אבל רק קופת הגמל הפנסיונית שנעולה עד גיל 60.
קופת גמל להשקעה למשל היא לא.

אוקי, אז נראה לי שאני מתכוון לקופת גמל סטנדרטית. יש קופה כזאת שהיא מחקה ומנייתית 75%-100% כמו שאמרתם?

אוקי, אז נראה לי שאני מתכוון לקופת גמל סטנדרטית. יש קופה כזאת שהיא מחקה ומנייתית 75%-100% כמו שאמרתם?
יש לך שמה את כל הפתרונות. מבטיח.
אין קופת גמל מיוחדת ואחת סטנדרטית. יש קופת גמל להשקעה, יש קופת גמל לתגמולים, כל אחת יפה מכשלעצמה וייעודה שונה.
פשוט תקרא את הפוסט של הסולידית/נדב, יעשה לך סדר...
כאשר תדע בדיוק מה אתה צריך, נוכל גם לעזור ולמקד אותך איפה למצוא כל דבר.

קראתי. משהו אחד שאני מנסה להבין.
בקרן פנסיה יש את העניין של להמשיך לקבל את הכסף למעשה לנצח. גם אם נצברו מיליון ש"ח, אם מאריכים ימים זה יכול להיות גם יותר. לסכום שנצבר להבנתי יש משמעות מבחינת גובה הקצבה, אבל הוא לא באמת נגמר. על הנייר. האם זהו לא יתרון משמעותי על פני קופת גמל, בה להבנתי אין אלמנט שכזה, ומה שנצבר - נצבר ותו לא? אלא אם אני טועה כאן כמובן.

ובכל מקרה, אם אני עובר נניח בגיל 59 מגמל לפנסיה, ומעביר את כל הכסף למעשה, האם אוכל לקבל את אותה קצבה עד ליום מותי כמו מי שהפקיד לקרן הפנסיה מגיל צעיר?

האם זהו לא יתרון משמעותי על פני קופת גמל, בה להבנתי אין אלמנט שכזה, ומה שנצבר - נצבר ותו לא? אלא אם אני טועה כאן כמובן.
נכון להיום, החוק מאלץ אותך להעביר את הסכום שנצבר בקופת גמל פנסיונית לקרן פנסיה כשאתה אמור להתחיל לקבל קיצבה. קופת גמל אינה מחלקת קיצבה.
תעשה חיפוש על שרשורים בנושא הזה כאן. יש מלא מידע.

האם זהו לא יתרון משמעותי על פני קופת גמל, בה להבנתי אין אלמנט שכזה, ומה שנצבר - נצבר ותו לא? אלא אם אני טועה כאן כמובן.
זה יתרון וחיסרון. למשל אם תמות לפני ה"חוסך הממוצע" אז בעצם הפסדת.
בכל מקרה, זה יתרון/חסרון שרלוונטי רק בשלב המשיכה ולא בשלב החיסכון. אין בעיה להפקיד היום לקופ"ג ולנייד בהמשך לפנסיה או להיפך

החלטתי על קופת גמל מחקה עם עדיפות ל100 אחוז מניות. אפשר לדעת מה האפשרויות הספציפיות?

אפשר לדעת מה האפשרויות הספציפיות?
קל גמל - מחקה ספ500 דמי ניהול 0.3%, קשה להצטרף בגלל שירות לקוחות איטי
הלמן אלדובי - 1. מחקה ספ500, 2. מחקה מדד עולמי (מקורב), דמי ניהול לפי מיקוח
אינפיניטי - מחקה מדד עולמי msci world, לפני כשנה וחצי מישהו קיבל ציטוט של 0.6% @דור דורים
אאלט יש גם לאקסלנס ומיטב דש משהו שיש לו את המילה פאסיבי בשם הקופה, אבל לא חקרתי לעומק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם שוק ההון 16
פטל ואוכמניות העברת חיסכון פנסיוני בין מדינות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
always.smile איך להשקיע (כמעט) מבלי לנקוף אצבע - בחירת חיסכון פנסיוני לטווח ארוך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
M חיסכון פנסיוני - קרנות ברירת המחדל צרכנות פיננסית 29
N המשמעות של אינפלציה על חיסכון פנסיוני וצפי עתידי לקצבה שוק ההון 6
G איזה חיסכון פנסיוני לבקש בעבודה? צרכנות פיננסית 1
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
unrealx חיסכון על חנייה / הגעה לנתב"ג כשאין רכבות צרכנות פיננסית 41
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15

נושאים דומים

Back
למעלה